« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Didždvariečiai paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną

2019-11-13
Didždvariečiai paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną

„Tolerancija yra paskutinė sugedusios visuomenės dorybė. Kai visuomenė yra tapusi tokia amorali, kad rėksmingai ir su pasididžiavimu pažeidinėja visus Dievo įsakymus, ji ima primygtinai reikalauti laikytis vienos vienintelės dorybės – toleruoti jos amoralumą“, – rašė Jamesas Kennedy.

 

Gimnazijos I–III kl. mokiniai ir mokytojai lapkričio 16 d. paminėjo Tolerancijos dieną. Dalyvaudami įvairiose veiklose, mokiniai diskutavo apie diskriminaciją, patyčias, tolerancijos svarbą jaunam žmogui. 

I kl. mokiniai dviem valandoms atsidūrė improvizuotame kino teatre ir stebėjo filmą „Sistema“, kuriame ironiškai kalbama apie daugiau nei 100 metų iš esmės nesikeičiančią švietimo sistemą. Filmą pristatė teatro, kino ir renginių režisierius Tomas Jušinskas. Kadangi šiek tiek pritrūko laiko refleksijai, tad filmą mokiniai turės galimybę aptarti per pamokas su anglų k. (Daiva Oss, Virginija Čelkoniene, Iveta Gutauskiene), vokiečių k. (Daiva Staniulyte), rusų k. (Jurgita Briedyte) mokytojomis, stebėjusiomis šį filmą kartu.

II kl. mokiniai dalyvavo trijuose užsiėmimuose: Irmos Lasinskės, leidyklos „Terra Publica“ edukatorės, užsiėmime „Kaip veikia reklama?“ mokiniai diskutavo apie politines, kultūrines, komercines, socialines reklamas, jų teigiamą ir neigiamą poveikį jauno žmogaus įsitikinimams; Oksanos Lukšaitės, klasių kuratorės, etikos mokytojos, užsiėmime mokiniai diskutavo apie žmonėms klijuojamas etiketes, stereotipinį mąstymą, mokiniai, žaisdami „Atspėk mano etiketę“, tiesiogiai galėjo patirti kitų teigiamas ir neigiamas reakcijas;  Rasos Zvilnaitės, Radijo klubo vadovės, užsiėmime mokiniai sužinojo, kaip istoriškai keitėsi žiniasklaida, kiek joje yra manipuliacijos žmogaus sąmone, jausmais, aiškinosi, kaip tai atpažinti ir apsisaugoti.

III kl. mokiniams vyko istorijos (Astos Andžiuvienės, Gienos Kubiliūtės, Valdos Kizevičiūtės), geografijos (Snieginos Raubaitės) ir lietuvių kalbos mokytojų (Vidos Balčiūnienės, Linos Michailovienės, Astos Gagilienės, Jolantos Valančienės) integruota pamoka „Sovietmetis ir tolerancija“, kuriose mokytojos kartu su mokiniais analizavo Lietuvai itin sudėtingą sovietmečio laikotarpį, aiškinosi, kiek tuo metu (ne)buvo tolerancijos. Po jos sekė literatūros-teatro pamoka, monospektaklis „Salomėjos Nėries kūrybos refleksijos. Spektaklis „Poetė“, kurio režisierė – Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Birutė Mar. S. Nėries gyvenimo ir kūrybos kelias atspindi skaudžiausius Lietuvos istorijos puslapius – jos netiesioginis prisidėjimas prie Lietuvos okupacijos ir ideologinės poezijos kūrimas karo metais vertė ir verčia žmones dvejopai žvelgti į šią neabejotino talento asmenybę.

Lapkričio 16 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje vyko Šiaulių knygų mugė, kurioje noriai sutiko savanoriauti mūsų IIA kl. mokiniai.

 

Audronė Saldauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

​Nuotraukos; Sabina Alishova