« Atgal

Atvirų durų diena tėvų darbovietėse

2015 m. balandžio 10 d. vyko respublikinis projektas - visuotinė atvirų durų diena „Šok į tėvų klumpes”. Šio projekto metu Šiaulių Didždvario gimnazijos Ip klasės mokiniai lankėsi Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka” ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Darželyje mokinius pasitiko Jogailės mama ir vyriausieji darželio auklėtiniai iš „Ežiukų” grupės. Jie pristatė savo darželio himną, susipažino su gimnazistais. „Ežiukų“ grupės auklėtoja Rima papasakojo apie auklėtojo darbą. Gimnazistai sužinojo, kaip auklėtojai ruošiasi darbui su vaikais, kokios yra auklėtojų pareigos, kas kiekvieną dieną vyksta darželyje. Po trumpo pristatymo mokiniai galėjo patys pabūti auklėtojais. Kartu su vaikais mokiniai atliko įvairias užduotis, bendravo, piešė, žaidė, mokėsi dirbti grupelėse, skaitė pasakas ir jas aptarinėjo.

Ligoninėje mokinius pasitiko Povilo tėvelis. Rytas prasidėjo naujame ligonių priėmimo skyriuje. Antrokai lankėsi operacinėje, renimacijos skyriuje, rezonanso tyrimų kambaryje, susipažino su gydytojo darbu. Visus sudomino ligoninės patologinės anatomijos skyriaus muziejus, kuriame mirusieji moko gyvuosius – „Mortui vivus docent“. Dabartinėje muziejaus ekspozicijoje demonstruojami įvairių patologiškai pakitusių organų pjūviai, leidžiantys suvokti ligos padarinius. Šis muziejus mokinius privertė susimąstyti, kad neverta mėgautis sveikatai žalingais malonumais, kurie sukelia skaudžias pasėkmes.

Daugelis mokinių susimąstė „kokią profesiją pasirinkti man?“. Kad atsakytum į šį klausimą reikia pasimatuoti dar daugiau „klumpių“.

Visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse inicijavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.