« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Saugesnio interneto pamokos I klasių gimnazistams

2020-02-17
Saugesnio interneto pamokos I klasių gimnazistams

Vasario 11-ąją minima Saugesnio interneto diena. Saugesnio interneto diena minima daugelyje pasaulio šalių jau 17-ą kartą. Ta proga buvo vedamos atviros integruotos pamokos I klasių mokiniams. Tikslas – atkreipti dėmesį į atsakingą elgesį skaitmeninėje erdvėje, mokytis bendravimo etikos socialiniuose tinkluose, susipažinti su internete iškilusių problemų sprendimo būdais (kaip atpažinti grėsmes, kur kreiptis, kaip jų išvengti). 

IA, IS klasės mokiniams integruotą pamoką vedė IT mokytoja Kristina Rimkuvienė ir lietuvių kalbos mokytoja Živilė Muzikevičiūtė. Po įtraukiančios paskaitos apie 15 svarbiausių interneto taisyklių mokiniai dirbo poromis ir grupėmis – fiksavo plakatui reikalingą medžiagą, pamokos pabaigoje vyko IG klasės mokinių parengtas kvizas (šiuolaikinė žaisminga refleksija). TOP3 geriausieji buvo apdovanoti saldžiu prizu. Mokiniams skirti ir IT, ir lietuvių kalbos alternatyvūs namų darbai. Geriausiai parengti plakatai apie interneto pavojus bus publikuojami viešai PDF formatu. Pamokas stebėjo direktoriaus pavaduotoja A. Saldauskienė, fizinio ugdymo mokytoja R. Kasiliauskienė, lituanistės: V. Balčiūnienė, J. Dombrovskienė ir J. Valančienė. 

IY klasės mokiniams IT mokytoja Daiva Bukelytė ir lietuvių k. mokytoja Jolanta Valančienė vedė pamoką „Nacionalinis tapatumas ir medijos“. Mokiniai žiūrėjo vaizdo medžiagą, apibūdino, kas yra nacionalinis tapatumas, paaiškino, kaip jį gali formuoti medijos. Antroje pamokos dalyje mokiniai mobiliaisiais telefonais atliko IG kl. mokinių parengtą kvizą quizizz.com tinklalapyje.  TOP3 geriausieji buvo apdovanoti saldžiu prizu.

IM klasės mokinių grupės parengė pristatymus apie grėsmių įvairovę internete, etikos mokytojas Paulius Baranauskas organizavo grupės diskusiją, vėliau mokiniai atliko kvizą „Tavo gyvenimas kabo ant plauko“ saugesnio interneto tematika. 

Naudingi adresai tiek vaikams, jaunuoliams, tiek suaugusiems:

www.esaugumas.lt

www.draugiskasinternetas.lt

https://www.epilietis.eu/saugumas-internete

www.cert.lt

www.rrt.lt

 

Tekstas:  Živilė Muzikevičiūtė, Daiva Bukelytė

Nuotraukos: Kristina Rimkuvienė, Daiva Bukelytė