« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Dalijamės su miesto mokytojais: technologijų ir anglų kalbos integruota pamoka

2019-06-18
Dalijamės su miesto mokytojais: technologijų ir anglų kalbos integruota pamoka

Ko reikia, kad mokytis būtų įdomu ir smagu? Klausimas, skatinantis ieškoti įvairių mokymosi galimybių, potyrių ir veiklų pamokoje.

Viena iš galimybių – jau tapusios tradicinėmis integruotos anglų kalbos ir technologijų (mitybos) pamokos. Visą gegužės mėnesį IIs kl. mokiniai kart su mokytojomis: A. Zibaliene, V. Čelkoniene ir D. Oss, intensyviai ruošėsi integruotai pamokai „Šventės laboratorija. Dekoravimas šokoladu“. Anglų kalbos pamokose mokiniai ieškojo informacijos, ją analizavo, sudarė sąvokų ir terminų žodyną. Mitybos pamokose mokiniai sužinojo, kokias formas galima pagaminti iš skysto šokolado, kokių tam reikia įrankių, priemonių, kokias galima panaudoti netradicines priemones. Kelias pamokas praktiškai mokėsi dekoravimo šokoladu subtilybių, eksperimentavo, bandė išgauti desertams puošti įvairias šokoladines formas.

Parengiamuosius darbus vainikavo atvira integruota  pamoka, kurią stebėjo Šiaulių miesto anglų kalbos ir technologijų mokytojai. Mokiniai dirbo dviejose grupėse: anglų kalbos grupė paruošė ir pristatė savo parengtas užduotis (pavyzdžiui, sudarė šokolado žemėlapį, interviu būdu surinko duomenis apie šokolado vartojimą) mitybos grupė kūrė ir gamino šokoladines dekoracijas ir jomis puošė pagamintus desertus.

Mokytojoms ir mokiniams tai buvo didelis iššūkis, bet noras tobulėti, išbandyti kažką naujo, eksperimentuoti buvo didesnis. 

Audronė Zibalienė, technologijų mokytoja