« Atgal
2018-01-09
IB Meet 2017
Šiaulių Didždvario gimnazijos Tarptautinio Bakalaureato Diplomo Programos (TBDP) mokiniai, Alumnai, mokytojai bei abiturientų tėvai gruodžio 27 d. rinkosi į tradicija tapusį susitikimą. Ir tai būtent  ne ceremonija, ne renginys, o susitikimas – kuomet Didždvaryje TB baigę mokiniai pasimato po metų laiko prisiminti ir išklausyti vieni kitų istorijų, pasidalinti patirtimi. 
Šių metų susitikime savo įspūdžiais pasidalino 2017-ųjų pavasarį mokslus Niujorko universitete Abu Dabyje baigęs 7-osios laidos atstovas Paulius Urbonas; 11-osios laidos TB kelią apžvelgė lietuvių k. mokytoja Janina Dombrovskienė, o ilgai lauktus TB diplomus įteikė programos koordinatorė Rima Tamošiūnienė. Renginio metu savo kūrybos dainą atliko DG TB mokinė Jurgita Bašytė. 
2018-ieji metai – ypatingi. Įkurta 1968 metais, šiemet TB organizacija švenčia veiklos penkiasdešimtmetį. Veiklą pradėjusi su septyniomis mokyklomis, šiandien organizacija vienija daugiau nei 5000 mokyklų tinklą. Sukurta praėjus ne tiek daug metų nuo Antrojo Pasaulinio karo, organizacija siekė pasaulyje skleisti taiką per švietimą. Džiaugiamės jau daugiau nei dešimtmetį  esantys šios globalios organizacijos nariais. 
Šiemet baigusi vienuoliktoji DG TB laida išleido 31 mokinį. Aukščiausias surinktas bendras egzaminų rezultatas buvo 40 iš 42, žemiausias – 26 (minimalus būtinas rezultatas  – 24).  
Didždvario TB baigusius mokinius jungia įkurtas Alumni klubas. 2017-aisias klubo iniciatyva buvo atgaivinta tradicija dovanoti knygas mokyklos bibliotekai; artėjant mokslo metams programą baigę mokiniai susitiko su būsimais TB mokiniais aptarti mokslo ypatybių. Organizacijos atsiųstoje programos įgyvendinimo vertinimo ataskaitoje pažymėta, jog glaudus ryšys tarp esamų ir baigusių TB mokinių yra pagirtinas reiškinys mūsų gimnazijoje.
Nuo 2015 metų Alumni klubas už puikius akademinius pasiekimus, nepriekaištingą reputaciją mokyklos bendruomenėje, žingeidumą ir platų požiūrį atliekant CAS (socialinę, kūrybiškumu grįstą savanorišką veiklą mokykloje ir už jos ribų) veiklą yra įsteigęs piniginę premija, skirtą daliai egzaminų išlaidų padengti. 
2017 m. premija skirta, šiuo metu university of Surrey (Jungtinė Karalystė) kompiuterių mokslą studijuojančiam, Vyteniui Šliogeriui. 
Sveikiname vienuoliktąją laidą sėkmingai baigus TB programą ir linkime jiems sėkmės tolimesnėse veiklose.  
 
Martynas Jaugelavičius
Didždvario gimnazijos Tarptautinio Bakalaureato Alumni klubo prezidentas
 
Nuotraukos Anetos Urbonaitės