« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Erasmus+ projekto „Globalus švietimas globaliam pasauliui” susitikimas Rumunijoje

2019-04-01
Erasmus+ projekto „Globalus švietimas globaliam pasauliui”  susitikimas Rumunijoje

Didždvario gimnazija laimėjo ir koordinuoja  Erasmus+ projektą „Globalus Švietimas Globaliam Pasauliui” (Global Education For A Global World”) jau antrus metus. Tad kovo 2-osios naktį trys gimnazijos mokiniai, lydimi anglų k. mokytojos Ingos Stonienės, pradėjo kelionę į Rumuniją.

Pakeliavę autobusu, dviem lėktuvais, turėjome puikią galimybę atsikvėpti ir susipažinti su Rumunijos sostine – Bukareštu. Jau tuomet į akis krito, jog rumunai yra draugiški, linkę bendrauti žmonės, o miestas  išsiskiriantis savita kultūra. Kelionės tikslą, Piatro Niamco miestą, pasiekėme tik sekmadienio vakarą.

Pirmadienio rytą projekto dalyviai rinkosi Spiru Haret mokykloje, kur aktyviai įsitraukė į organizuojamas veiklas. Susitikimo tikslas – susipažinti su pabėgėlių situacija partnerių šalyse, išsiaiškinti žiniasklaidos priemonių įtaką formuojant gyventojų požiūrį į pabėgėlius. Šiuo klausimu projekto partneriai iš Ispanijos, Turkijos, Lenkijos, Lietuvos bei Rumunijos rengė namų darbus, pristatė savo šalių situaciją.

Mokinius itin sužavėjo žurnalistė iš Bukarešto Ivona Veronica Epure. Žurnalistė paskaitoje-diskusijoje „Žiniasklaida ir pabėgėliai” („Media and Refugees”) dalijosi savo asmenine patirtimi, kėlė probleminius klausimus, skatino mokinius diskutuoti, kritiškai mąstyti. Ne mažesnį įspūdį paliko ir apsilankymas vietinio laikraščio „Realitatea” redakcijoje, kur žurnalistai pasidalijo patirtimi.

Projekto veiklos skatino mokinius tobulinti bendravimo įgūdžius: jie vykdė apklausą, parengė ir pristatė rezultatus. Bene sunkiausias išbandymas – trumpo filmuko kūrimas ir montavimas, mat daugelis iš jų tai darė pirmą kartą. Projekte dalyvavę mokytojai parengė pamokos planą, kuriuo, analizuodami pabėgėlių temą, galės pasinaudoti.

Kiekviena projekte dalyvavusi šalis pristatė savo tradicijas, šokius, dainas, kvietė skanauti iš namų atsivežtų tradicinių patiekalų. Plačiau, be abejo, susipažinome su Rumunijos kultūra, lankėmės kovo pradžioje švenčiamoje Martisor pavasario šventėje. Geriau pažinti miestą mums padėjo gidas Dan Sezonov ekskursijoje „Curtea Domneasca”. Net dvi popietės buvo skirtos aplankyti kultūrinio paveldo objektus (Neamt Stronghold tvirtovę, Agapia vienuolyną,  Cheile Bicazului regioną ir kt.).

Praleistas laikas Rumunijoje neprailgo. Tos penkios dienos išliks kiekvieno dalyvio atmintyje. Kiekviena patirtis labai naudinga, nes bendraujant bei dirbant komandoje nebeliko nei kultūrų skirtumų, nei kalbos barjero. Išsiskyrimas – sunkiausia užduotis. Braukiant ašarą žadėta parašyti, gal susitikti, tikrai dalyvauti kituose projektuose, todėl šio projekto šūkis „Once Erasmus, Always Erasmus” („Kartą dalyvavęs Erasmus, visada liksi Erasmus”), lydėjęs visose veiklose, skambėjo ir išsiskiriant.

Inga Stonienė, anglų k. mokytoja