« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

STEAM programa „Aplinkos bioindikacija pagal žiedadulkes ir titnagdumblius”

2019-12-02
STEAM programa „Aplinkos bioindikacija pagal žiedadulkes ir titnagdumblius”

Spalio 10 d. – lapkričio 14 d.  gimnazijos II–III klasių mokiniai kartu su biologijos mokytojomis: Danguole Vaičekauskiene ir Kristina Muraškiene, atliko dešimties valandų STEAM programą „Aplinkos bioindikacija pagal žiedadulkes ir titnagdumblius” Šiaulių universitete. Užsiėmimus vedė ŠU botanikos sodo lektorius, biomedicinos (ekologijos ir aplinkotyros) mokslų daktaras Martynas Kazlauskas. Veikla prasidėjo titnagdumblių, dar vadinamų jūrų brangakmeniais, mėginių ėmimu bei konservavimu. 

Mokiniai sužinojo, jog titnagdumblius galima pritaikyti įvairiai: jie formuoja diatomitą, yra svarbūs ne tik mokslininkams, kurie iš nuosėdose išlikusių dumblių sužino apie gamtos istoriją, tačiau tai yra ir dažnas įkvėpimas menininkams (pasirodo, šie dumbliai dažnai naudojami juvelyrikoje, architektūroje). Paruošę mėginius analizei, susipažinę su titnagdumblių formomis ir gentimis, gimnazistai tyrinėjo dumblius, atliko skaičiavimus, kurie leido susidaryti įspūdį apie vandens telkinių bioįvairovę, nustatyti jų atsiradimo kilmę. 

Antroji projekto dalis – žiedadulkių analizė. Mokiniai, paruošę durpingos žemės mėginius tolimesniam tyrimui, ištyrinėję žiedadulkes, palygino jas su jau matytomis ir gautus rezultatus interpretavo. 

Manau, labai svarbu, kad ši programa suteikė galimybę pagilintas biologijos žinias, kūrybiškai panaudoti praktikoje. 

Klaudija Samanta Masandukaitė, III  klasės mokinė