« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Konferencija „Žmogaus ekologija“

2020-01-20
Konferencija „Žmogaus ekologija“

Vasario 18 d. į jau VIII Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejaus) Pabrėžos vardo respublikinę mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferenciją rinkosi dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Mažeikių, Radviliškio, Panevėžio, Tauragės, Pakruojo raj. ir Šiaulių miesto mokyklų.

Konferencijos dalyvius pasveikino Šiaulių vyskupijos generalvikaras, socialinių mokslų daktaras Saulius Matulis. 

Dizaineris Vilmantas Dambrauskas visus pakvietė į savo fotografijų parodą „Portretai“, pasakojo, kaip pavyksta sukurti įdomias garsių žmonių nuotraukas. Jis pabrėžė, kad žmonės būna gražūs, kai jie nustoja norėti būti gražiais. 

Pranešimą „Dvasingumo ir vertybių saugos keliai šių dienų Lietuvoje“ skaitė LRS Kultūros komiteto narys, LRS Laisvės kovų ir valstybės atminties komisijos narys, doc. dr. Stasys Tumėnas. 

Šmaikštus, provokuojantis buvo ornitologo, rašytojo, fotografo Mariaus Čepulio pranešimas „Gamta – ne visų namai“ ir įspūdingos autoriaus nuotraukos!

Kavos pertraukos metu dalyviai susipažino su stendiniais pranešimais.

Antroje konferencijos dalyje mokiniai buvo pakviesti į moderniausias mieste gimnazijos chemijos ir biologijos laboratorijas, kur vadovaujami biologijos mokytojos Kristinos Muraškienės ir chemijos mokytojos Virginijos Savickaitės atliko biotechnologijų praktikos darbą „Dirbtinių ikrų gamyba“. Mokytojai tuo metu dalyvavo paskaitoje „Žmogaus ekologija – stiprus EQ“, kurią skaitė Elmyra Damonskienė, ŠLK psichologijos dėstytoja. 

Pasiskirstę į tris grupes konferencijos dalyviai išklausė per 30 pačių įvairiausių pranešimų, kuriuose rengė ir pristatė tiek mokiniai, tiek mokytojai. 

Konferenciją organizavo gimnazijos gamtos mokslų mokytojos: K. Muraškienė, V. Savickaitė, R. Valčiukienė ir D. Vaičekauskienė. 

Esame dėkingi ilgamečiams konferencijos partneriui Šiaulių visuomenės sveikatos biurui už dovanėles konferencijos pranešėjams. 


Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Pupinytė