« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Šiaulių miesto mokyklų meninio skaitymo vokiečių kalba konkursas „Pavasario taku“

2019-05-02
Šiaulių miesto mokyklų meninio skaitymo vokiečių kalba konkursas „Pavasario taku“

Balandžio 15 d. gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs Šiaulių miesto mokyklų meninio skaitymo vokiečių kalba konkursas „Pavasario taku“.  Konkursas skatina mokinius domėtis poezija originalo kalba (vokiečių), suteikia galimybę praktiškai pritaikyti deklamavimo įgūdžius ir puoselėja mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką. Šiais metais konkurse dalyvavo 22 skaitovai iš 15-os mokyklų. Konkurso dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija dviejose amžiaus grupėse: 6–8 kl. ir 9–12 kl.

Renginį pradėjo „Romuvos“ gimnazijos ansamblis Fresco, atliekantis dainas vokiškai (nors mokiniai ir nesimoko vokiečių kalbos). Džiaugiamės, kad šių metų konkurso dalyvius vertinti sutiko Goethe-Institut, vokiečių kultūros instituto Pedagoginio bendradarbiavimo, vokiečių kalbos kursų ir egzaminų programų koordinatorė Margarita Repečkienė, Erasmus+ programos tarptautinės savanorystės projekto savanorė Dana Folz.

Galima drąsiai sakyti, kad konkursas jau tampa švente, kai susirenka progimnazijų ir gimnazijų mokytojai ir mokiniai, mylintys vokiečių kalbą ir kiekvienais metais stebinantys gebėjimu perteikti pasirinktos poezijos grožį.

Noriu pasidžiaugti, kad 9-12 kl. amžiaus grupėje I vietą laimėjo mūsų gimnazistė, TB1 kl. mokinė Agnė Babrauskaitė.

Danguolė Kukla, vokiečių k. mokytoja

Nuotraukos: Nino Jashiashvili