« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Tarptautinė kalėdinė vakarienė

2019-12-13
Tarptautinė kalėdinė vakarienė

Gruodžio 12 d. gimnazijoje vyko Tarptautinė kalėdinė vakarienė. Renginio vedėjai, pirmokai:  Tautvydas Rugilė, Dominyka, Severinas, Kamilė, susirinkusius pakvietė kartu pakeliauti po įvairias šalis, sužinoti tų šalių kalėdinius papročius, pasiklausyti pristatomos  šalies kalbos, dainų. 

Pirmoji stotelė – Didžioji Britanija (mokinė pateikė išsamią kalėdinių papročių istoriją, o daina ,,Tegul sninga“ dar labiau sustiprino Kalėdų laukimą), antroji – Rusija (šią šalį mokinės pristatė itin žaismingai – nuo sumuštinių su ikra, visos šalies mėgstamų žiūrėti šventinių filmų  iki kurantų ir fejeverkų Raudonojoje aikštėje), trečioji stotelė – Armėnija (savanorė Maria ne tik pristatė savo šalį, bet ir padainavo armėniškai), ketvirtoji – Prancūzija (net kalėdinius papročius prancūzai geba pristatyti, kaip ir dera prancūzams, elegantiškai, subtiliai), penktoji stotelė – Azerbaidžanas (savanorė  Sabina entuziastingai kalbėjo apie savo šalį, taip pat entuziastingai ji ir dainavo), šeštoji – Vokietija ir Austrija (III kl. mokiniai demonstravo sukurtą filmuką apie Kalėdas, taip laukiamas dovanas, o savanoris austras Dave pristatė valgius. Vokiškai skambėjo net dvi dainos: vieną jų atliko savanoris, o kitą, garsiąją vokiečių kalėdinę dainą „O Tannenbaum“ – gimnazistų kvartetas), septintoji stotelė – Lietuva. Technologijų mokytoja Audronė Zibalienė Lietuvos pristatymą pradėjo paroda. JI džiaugėsi abituriente, jos žodžiais tariant, savo sielos drauge  Gytaute, kuri visų dėmesiui pateikė dvi savo kūrybos kolekcijas: austus kaklo papuošalus ir gintaro papuošalus, kuriuose atsispindi Lietuvos spalvos, tradicijos, gamtos motyvai. Lietuvių Kūčių ir Kalėdų papročius pristatė šokių ansamblio „Šėltinis“ šokėjai, kurie susirinkusius pavaišino kūčiukais ir dovanojo  smagų lietuvių liaudies šokį „Bajorėlis“.

Vedėjai, padėkoję renginio organizatoriams, dalyviams, visus pakvietė į svarbiausią renginio akcentą – tarptautinę kalėdinę vakarienę.

Audronė Saldauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui