« Atgal
2019-10-16
STEAM atradimų diena

Viena iš prioritetinių gimnazijos veiklos sričių – STEAM mokslams palankios kultūros ugdymas. Tad neatsitiktinai spalio mėn. I–II kl. mokiniams buvo organizuota STEAM atradimų diena. 

I kl. mokiniai atliko laboratorinius darbus: „Spalvoto cukraus piramidė“ (mokytoja V. Savickaitė), „Plazmolizės tyrimas augalų ląstelėse“ (mokytoja D. Vaičekauskienė), „Dumblių fototaksio tyrimas“ (mokytojas A. Bertulis), aktyviai įsitraukė į edukacinius užsiėmimus: „Lego inžinerija“ (mokytoja R. Zvilnaitė), „Piešiame robotais“ (mokytojas M. Sketerskas), gamino natūralius kvepalus ir stebėjo gamtos mokslų filmus erdviniame kine. Pastarąsias veiklas mokiniams organizavome kultūros paso lėšomis. 

II kl. mokiniai visą dieną paskyrė integruotam STEAM projektui „Viskas apie tiltus“. Projektą organizavo gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojai. Ir mokinių, ir mokytojų veiklą koordinavo šio projekto iniciatorė, fizikos mokytoja R. Valčiukienė. Projekto pradžioje mokiniai dalyvavo protmūšyje apie STEAM reikšmę, po to susipažino su prieš 500 m. Leonardo da Vinci sukurtą tilto statybos būdą, stebėjo filmą, kokių profesijų žmonių reikia, kad tiltai būtų pastatyti šiandien. Taigi mokiniai, dirbdami grupėse, iš antrinių žaliavų statė tiltus. Lengva nebuvo, nes nebuvo galima naudoti nei klijų, nei siūlų, nei lipnios juostos. Kai tilto „statyba“ buvo baigta, parengtas pristatymas, grupės pagal savo gebėjimus, pomėgius sprendė matematikos, fizikos ir chemijos uždavinius apie medžiagas ir konstrukcijas, kurios yra reikalingos tiltams statyti.

Išklausę visų klasių darbų pristatymus ir refleksijas, pasidžiaugę geriausių tiltų maketais, baigėme STEAM atradimų dienos veiklą.

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotraukos: Sabina Alishova