Naujienos

Informacija

2019-02-18

2019 m. vasario 18-22 d. gimnazijos direktorius išvykęs į komandiruotę.

Direktoriaus funkcijas atliks Audronė Saldauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tel. 8 41 38 30 62.

Žmogaus ekologija

Žmogaus ekologija

2019-02-19

Vasario 19 d. vyko VII-oji Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejaus) Pabrėžos vardo respublikinė mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferencija „Žmogaus ekologija“.

Konferencija

Konferencija

2019-02-15

2019 m. vasario 20 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje, Aušros al. 62, Šiauliai, vyks ALGIRDO JULIAUS GREIMO RESPUBLIKINĖ LIETUVIŲ KALBOS MOKYTOJŲ METODINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS MOKYMO PROBLEMOS IR AKTUALIJOS“.

Programa

BAFF

BAFF

2019-01-28

Baltijos-Amerikos Laisvės fondas kviečia visus 11 klasių moksleivius dalyvauti BAFF Lydersytės Akademijos vasaros stovyklos programos konkurse.
Baltijos-Amerikos Laisvės fondas jau septintą vasarą organizuoja Lyderystės Akademijos programos stovyklą Jungtinėse Valstijose 30-čiai vienuolikų klasių gimnazistų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. BAFF Lyderystės Akademijos tikslas yra suteikti unikalią progrą Baltijos šalių vienuoliktų klasių gimnazistams pasimokyti lyderystės ir verslumo, išbandyti save įvairiose praktinėse užduotyse ir susipažinti su JAV kultūra, o taip pat ir su savo bendraamžiais iš kitų Baltijos šalių. Specialiai paruošti dėstytojai padės dalyviams išmokti naudotis savo unikaliomis sąvybėmis ir patirtimis, mokantis verslumo ir lyderystės, taip pat padės lavinti jų įgūdžius.
Pažintis su JAV kultūra:
Buvimo Jungtinėse Valstijose metu Lyderystės Akademijos studentai turės galimybę susipažinti su JAV kultūra ir istorija - aplankyti Bostoną, vienu seniausių JAV miestų, pasižyminčiu turtinga istorija ir kultūra, Harvardo universitetą, stebėti beisbolo rungtynes. Programos pabaigoje dalyviai apsilankys Niujorke, stebės minias žmonių Times Square ir aplankys Vašingtoną, kuriame susipažins su JAV valstybės įkūrimo istorija.
Reikalavimai kandidatams:
Kandidatams turi būti  suėję ne mažiau kaip 16 metų  iki 2019 m. liepos 1 d. ir  2019–2020  mokslo metais jie turėtų mokytis 12 klasėje.
Kandidatų anglų kabos žinios turi būti pakankamos dalyvauti angliakalbėje programoje. Geriausi kandidatai turės dalyyvauti pokalbyje, kuris vyks anglų kalba.
BAFF Lyderystės Akademijos stipendija dengia:

  • Tarptautinę kelionę lėktuvu
  • Išlaidas BAFF Lyderystės Akademijos programai
  • Apgyvendinimą ir maitinimą
  • Išvykas ir ekskursijas
  • Sveikatos draudimą ir visą parą veikiančią pagalbos tarnybą

Stovykla vyks nuo 2019 m. liepos 7 d. iki 2019 m. rugpjūčio 4  d. Paraiškas į konkursą galima teikti nuo 2018 m. gruodžio 1 d. iki 2019 m. kovo 11 d. Paraiškos formas ir visus konkurso reikalavimus rasite BAFF tinklapyje:

http://balticamericanfreedomfoundation.org/programs-awards-leadership/

Kontaktinė informacija:
Ingrida Laurinavičienė
BAFF Atstovė Lietuvai
Tel: +370 69874037
e-paštas: ilaurinaviciene@ciee.org
www.BalticAmericanFreedomFoundation.org

IELTS

2019-01-30

Baltic Council for International Education vasario mėnesį Vilniuje organizuoja IELTS Pre-Test egzaminą.
Kviečiame visus 10, 11 ir 12 klasių moksleivius, kurie planuoja ateityje laikyti IELTS egzaminą, registruotis ir nemokamai sudalyvauti bandomajame IELTS egzamine.
Bandomasis IELTS egzaminas, skirtas moksleiviams nuo 16 metų ir vyresniems, studentams ir jaunimui, vyks Baltic Council biure (Jogailos g. 4, Vilnius):
Vasario 18 d. – 14:00 val.
Vasario 20 d. – 14:00 val.

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA BŪTINA. VIETŲ SKAIČIUS LABAI RIBOTAS: https://bit.ly/2MCtK3P

Daugiau informacijos paskambinus telefonu 8 64572232 arba el. paštu:
lietuva@balticcouncil.org

Mokomės pagal STEAM programą

Mokomės pagal STEAM programą

2019-02-06

Visą mėnesį (po 2 val. per savaitę) dailę pasirinkę IV kl. mokiniai lankė Šiaulių valstybinės kolegijos parengtą  STEAM programą „Grafinio dizaino dirbtuvės", skirtą Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių praktiniams gebėjimams ugdyti (gamtos mokslų, informacinių technologijų ir inžinerijos sritys). Užsiėmimus vedė kolegijos Vadybos ir komunikacijos katedros lektorė Lina Liesienė. Mokiniai susipažino su grafinio dizaino koncepcijos reikšme, kompiuterinės grafikos programa CorelDraw kūrė grafinio dizaino objektus (logotipus, vizitines korteles, sveikinimus). Mokinių darbai buvo publikuoti uždaroje socialinio tinklo Facebook grupėje „Grafinio dizaino dirbtuvės“.

Džiugu, kad sudaryta galimybė grupės nariams bendrauti ir ateityje, dalintis patirtimi, pasikonsultuoti su lektore.

Žalieji slibinai?

Žalieji slibinai?

2019-02-06
Sausio 16 d. gimnazijos šachmatininkų komanda dalyvavo finalinėse Lietuvos mokyklų sveikatos žaidynių šachmatų varžybose. Varžybos buvo gana sudėtingos: 7 ratai, trukę beveik šešias valandas.
Varžybos buvo ne tik sudėtingos, bet ir permainingos: komanda, laimėjusi vieną mačą, kitą, deja, pralaimėdavo. Žaidėjai suprato, kaip svarbu lemiamose kovose susikaupti ir pademonstruoti visa, ką sugebi geriausiai. Taip ir įvyko! Po pralaimėjimo penktame mače likusius du mačus laimėjo. Užimta garbinga II vieta! Svarbiausia, kad buvo laimėta kova prieš čempionus, KTU gimnaziją.
Grįždami namo, mokiniai suteikė savo komandai vardą - „Žalieji slibinai“. Kodėl? Mat gautas prizas buvo žali marškinėliai.
Didždvario gimnazija mini Pasaulinę radijo dieną

Didždvario gimnazija mini Pasaulinę radijo dieną

2019-02-13

2011 metais UNESCO generalinės konferencijos 36-ojoje sesijoje buvo nuspręsta vasario 13-ąją paskelbti Pasauline radijo diena. Būtent tą dieną 1946 metais buvo įkurtas Jungtinių Tautų radijas.  Nuo pat pirmųjų transliacijų  radijas įrodė esąs įtakingas žinių šaltinis, skatinantis net socialines permainas. 

Šiaulių Didždvario gimnazijai ši diena labai svarbi, mat jau 10 metų veikia „Radijo Klubas“ – viena pirmųjų mokinių kuriamų radijo stočių Lietuvoje. Mūsų radijo stotis unikali tuo, kad jos programa transliuojama ne tik internetu (http://didzdvaris.vinlita.lt:8009/stream.aac.m3u), bet ir turi savo radijo dažnį – 99.4 FM. Visame Šiaulių mieste ir jo apylinkėse visą parą jūs galite klausytis mokinių parengtų laidų bei muzikos.

Radijo stotis „Radijo klubas“ savo programos transliaciją 89.7 FM dažniu pradėjo 2003 m. kovo 15 d., kai Lietuvos radijo ir televizijos komisija radijo stočiai be konkurso išdavė licenciją. 2015 m. Radijo klubui suteiktas naujas dažnis - 99.4 FM.

Vykdydamas neformalaus ugdymo programą, „Radijo klubas“ suteikia galimybę mokiniams įgyti informacinio raštingumo kompetencijų: kritiškai vertinti informaciją ir ją atsirinkti, analizuoti, redaguoti, kuriant radijo laidas, rubrikas, reportažus; įgyti techninių įgūdžių – įrašinėti tekstus, apdoroti kompiuterinėmis technologijomis; lavinti kalbinius, komunikacinius gebėjimus, anglų kalbos įgūdžius (bendraujant ir bendradarbiaujant su užsieniečiais savanoriais); įgyti tiesioginio eterio laidų patirties.

Pasaulis iš esmės pasikeitė nuo tada, kai buvo sukurtas radijas, tačiau ši komunikacijos priemonė iki šiol išlieka aktuali, populiari, plačiai prieinama ir paprasta naudotis. Radijas išgyveno skaitmeninę revoliuciją – neprarado savo aktualumo ir pasiekia didžiausią auditoriją visame pasaulyje. Pilietiški žurnalistai ir bendruomenės naudoja internetinį radiją, kad žinios pasiektų nedideles tikslines grupes, kurių balsas paprastai nėra plačiai girdimas. Labiau nei bet kada radijas išlieka socialinių pokyčių jėga, dalijimosi žiniomis ir atvirų diskusijų platforma.

 

„Laisvės kaina. Partizanai“

„Laisvės kaina. Partizanai“

2019-02-15

A. J. Greimo skaitykloje veikia spaudinių paroda „Laisvės kaina. Partizanai“, skirta Lietuvos partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto metams ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos deklaracijos paskelbimo 70-mečiui paminėti.

           

 

Šiaulių Didždvario gimnazija, Vilniaus g. 188, LT- 76299 Šiauliai. Biudžetinė įstaiga, įmonės kodas: 190531375. Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centro Šiaulių filiale