« Atgal
2018-10-12
Turime idėją! Norime  anglų kalbos pamoką praleisti kitaip nei įprasta.
2m klasės mokiniai ir anglų kalbos mokytoja A. Chvostova nusprendė dalyvauti jau penkerius metus organizuojamame, visą savaitę trunkančiame tarptautiniame teatro festivalyje „Jėga-Cool!“.
Iš festivalyje rodomų spektaklių buvo pasirinktas Olandijos režisieriaus Vasile Nedelcu spektaklis „Mano tėvas turėjo šautuvą“ (ang. k. „My Father had a Gun”). Mus labai sudomino šio spektaklio žanras – istorijos pasakojimas, mat daugelis mūsų pirmąkart išgirdo, kad toks yra. Spektaklis kalba apie du pasakotojus: Raphael Rodan ir Sahad Sahebdivani, kurie, nors atstovauja priešiškoms šalims – Iranui ir Izraeliui, bet yra artimi draugai. Pagrindinis juos kankinantis ir vis iškylantis klausimas – Jeigu jų tėvai nukreiptų vienas į kitą ginklą, ar  tai paveiktų jų draugystę?
Gėda pripažinti, kad prieš spektaklį dalis mūsų abejojo tokios pamokos nauda, tačiau po jo visos abejonės išsisklaidė. Buvome sužavėti puikia aktorių vaidyba, gebėjimu bendrauti su žiūrovais. Grįžę į klasę, diskutavome taikos ir karo, draugystės, tolerancijos, šeimos  temomis. Visi labai džiaugėmės šia netradicine anglų kalbos pamoka ir tikimės, kad tokių pamokų bus dar daugiau.
 
Aistė Saprončikaitė, 2m kl. mokinė