« Atgal
2017-11-29
Tirk, kad geriau suprastum
Lapkričio 25 d. I g kl. mokiniai lankėsi Vilniuje, 7-ojoje mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodoje „Mokykla 2017“, ir dalyvavo keturiuose praktiniuose užsiėmimuose:
1. Kopūstų chemija
Mokiniai susipažino su paslaptinguoju chemijos pasauliu, o tiksliau – su rūgštimis ir šarmais (bazėmis). Iš kopūstų gamino indikatorių, kurį panaudojo kasdienių produktų ir buityje naudojamų medžiagų (acto, gaiviojo gėrimo „Sprite“, vamzdžių valiklio) tyrimui,  sužinojo, kodėl  naudinga žinoti, kurios medžiagos yra rūgštys, o kurios – šarmai. 
2. Kofeino kristalai
Mokiniai gamino kofeino kristalus iš kofeino tablečių (jas trynė, kaitino mišinį mikrobangų krosnelėje, tyrinėjo mikroskopu). Jiems kilo ne vienas klausimas: Kodėl kavos ir energiniai gėrimai mums suteikia daug energijos? Kiek vidutiniškai turėtume suvartoti kofeino per dieną ir kas atsitinka, kai jo vartojama per daug? Kokia kofeino tablečių paskirtis ir ar jų sudėtyje yra kitų ingredientų negu kofeinas? Po praktinių užsiėmimų gimnazistai galėjo atsakyti į juos visus.
3. Plaučių ir širdies tyrimas
Mokiniai tyrinėjo tikrą kiaulės širdį ir plaučius! Demonstruodami gyvūnų organų pavyzdžius, organizatoriai  paaiškino, kaip veikia ir gyvybę palaiko ir žmogaus vidaus organai. Gimnazistai  ne tik atliko įvairius testus su širdimi bei plaučiais, bet ir juos prapjovę tyrinėjo.
4. Plazmolizė
Mokiniai, dirbdami poromis, ruošė skirtingų koncentracijų gliukozės tirpalus. Kad juos pagamintų,  reikėjo prisiminti matavimo dydžius ir formules.  Taip jie  patobulino  preparatų ruošimo ir darbo su mikroskopu įgūdžius. Stebėdami raudonojo svogūno ląstelių, paveiktų skirtingų koncentracijų gliukozės tirpalais, mėginius, gautus rezultatus palygino. „Kahoot“ programa įtvirtino įgytas praktines žinias.
 
Išvyką organizavo biologijos mokytoja Kristina Muraškienė ir chemijos mokytoja Virginija Savickaitė.