Naujienos

Gimtosios kalbos savaitė

2017-10-19
Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta.
Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia. J. Jablonskis
GIMTOSIOS KALBOS SAVAITĖ, SKIRTA KALBOS KULTŪROS METAMS PAMINĖTI
 
2017 m. spalio 23 d. (pirmadienis)
  • PROJEKTAS „KALBĖK TAISYKLINGAI“. Dalyviai – I kl. mokiniai. Vieta – I a. fojė
  • DIKTANTO KONKURSAS „RAŠTINGIAUSIASIS“. Dalyviai – mokytojai ir I-IV kl. mokiniai. Vieta, laikas –  skaitykla, 15.15 val

 

Ar pažįsti Šiaulius

Ar pažįsti Šiaulius

2017-10-20
Spalio 19 d. popietę į Didždvario gimnaziją rinkosi Šiaulių miesto gimnazijų pirmokai, kad išsiaiškintų, kas iš jų geriausiai pažįsta gimtąjį miestą. Konkurse varžėsi net trylika komandų iš įvairių miesto gimnazijų. Jiems teko nemažai pabėgioti, kol pavyko rasti ir nusifotografuoti su laume, pasėdėti ant A J. Greimui skirto suoliuko, ieškoti atminimo akmenų, buvusio žydų banko, atminimo lentos, skirtos aktorei P. Pinkauskaitei ir kt. Be to, miesto žemėlapyje reikėjo pažymėti istorinius medžius ir susikauti protų mūšyje.
Geriausiai pasirodė komandos iš Didždvario, J. Janonio ir S. Šalkauskio gimnazijų. 
 
Geografijos mokytoja Sniegina Raubaitė

Tėvų dienos

2017-10-11
TĖVŲ DIENOS
2017-2018 M.M. I PUSMETIS
 
  • I klasės mokinių tėvams ir mokiniams - 2017 m. lapkričio 15 d. (trečiadienį) 16.00-19.00 val.
  • II klasių mokinių tėvams ir mokiniams - 2017 m. lapkričio 21 d. (antradienį) 16.00-19.00 val.
  • III-IV, TB1, TB2 klasės mokinių tėvams ir mokiniams  - 2017 m. lapkričio 30 d. (ketvirtadienį) 16.00-19.00 val.
 
Matematikos olimpiada – konkursas Šiaulių krašto merginoms

Matematikos olimpiada – konkursas Šiaulių krašto merginoms

2017-10-19
Spalio 18 d. popietę Didždvario gimnazijoje šurmuliavo viešnios iš visos Šiaulių apskrities, mat jau 7 metus iš eilės vyksta matematikos olimpiada-konkursas tik merginoms, kurį organizuoja gimnazijos tiksliųjų mokslų mokytojai. 
102 dalyvės, atvykusios iš visų miesto progimnazijų ir gimnazijų,  svečiai iš Mažeikių M. Račkausko, Naujosios Akmenės Ramučių, Joniškio „Aušros“ gimnazijų, Joniškio M. Slančiausko progimnazijos, Joniškio rajono Gataučių M. Katiliūtės mokyklos, dvi valandas sprendė painias matematikos užduotis. 
Tuo metu merginas atlydėję mokytojai dalyvavo seminare „Ar jau pasiruošę įtraukiajam mokymui?“, kurį vedė gimnazijos mokytoja ekspertė Aistė Venclovienė.
Kol vertinimo komisija taisė darbus, dalyvės galėjo pailsėti (žiūrėjo filmą, skanavo arbatą su sausainiais).
Pati džiugiausia konkurso dalis – nugalėtojų skelbimas ir apdovanojimai –  vyko gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje. Vertinimo komisija paskelbė 6 pirmąsias, 12 antrųjų ir 18 trečiųjų vietų. Visos nugalėtojos buvo apdovanotos konkurso rėmėjų AB „Swedbank“ ir leidyklos „TEV“ dovanomis ir prizais, gimnazijos direktoriaus padėkomis. Apdovanojimus įteikė AB „Swedbank“ perdavimų vadybininkas Mantas Šaltis. 
REZULTATAI:

ISM

2017-10-20
9-12 klasių moksleivius kviečiami spalio 24 dieną (antradienį) į  konferenciją „ISM Moksleivių universitetas“, kuri vyks Šiaulių Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, Aušros al. 62, Šiauliuose.
„ISM  Moksleivių universitetas“ – jau 7 metus 9-12 klasių moksleiviams organizuojama konferencija, kurios metu, jaunimas turi galimybę praplėsti akiratį, įgyti naujų žinių vadybos, komunikacijos, rinkodaros, politikos ir ekonomikos srityse.
KODĖL VERTA DALYVAUTI?
  • Motyvuojantys ir naudingi pranešimai
  • Dalyviams bus įteikti pažymėjimai, pridedantys net + 0,15 balo stojant į ISM
  • Galimybė sudalyvauti nemokamoje konsultacijoje studijų klausimais
 
Atgijusi istorija

Atgijusi istorija

2017-10-16
Spalio 6-7 d. Didždvario gimnazijos jungtinė I-IV klasių mokinių grupė lankėsi Lenkijoje. Kartu su Didždvario gimnazijos istorijos mokytojais (Giena Kubiliūte, Valda Kizevičiūte, Asta Andžiuviene ir Paulius Baranausku) turėjome galimybę iš arčiau pažinti Krokuvą bei jos gausiausiai turistų lankomus objektus: Vavelio pilį, šv. Marijos baziliką, stovinčią pačioje Turgaus Aikštės širdyje. Vavelio pilyje dalyvavome pažintinėje ekskursijoje, kurios metu susipažinome su pilies architektūra ir istorija. Labiausiai sužavėjo pilyje eksponuojama arasų kolekcija. Tai gobelenas, kuriame sudėtinga technika išsausti bibliniai, mitologiniai ar istoriniai siužetai. O Krokuvos centre aplankėme aikštę, kurioje Tadas Kosciuška, 1794 m. sukilimo prieš Rusijos imperiją ir Prūsijos karalystę vadas, kvietė visus Lenkijos ir Lietuvos gyventojus priešintis šių šalių priespaudai. Pamatėme ir daugiau paminklų, siejančių ir Lietuvos, ir Lenkijos istoriją, kultūrą: Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms skirtą paminklą, Lietuvos ir Lenkijos poeto Adomo Mickevičiaus monumentą. Be to, leidomės į vakarinę ekskursiją po Veličkos druskos kasyklas, laikomas vienu lankomiausiu objektu Krokuvoje, padariusias mums didžiulį įspūdį. Paskutinis ekskursijos objektas, nuteikęs rimčiai, apmąstymams – nacistinės Vokietijos Aušvico koncentracijos stovykla, kurios pamatyti kai kurie eksponatai mus šokiravo.
Esame labai dėkingi savo istorijos mokytojams už šios kelionės organizavimą. Turėjome galimybę istoriją pamatyti (o ne skaityti ją), pajausti. Tokiose pažintinėse ekskursijose istorija atgyja. 
 
IIIe kl. mokinės Mintautė Rutkauskaitė ir Vaiva Šiuparytė
Nuotraukos: Gretos Bružaitės ir Karolio Sniečkaus
Metai JAV privačioje mokykloje

Metai JAV privačioje mokykloje

2017-10-18
2018-2019 mokslo metų stipendijų konkursas II gimnazijos klasių moksleiviams „Metai JAV privačioje mokykloje“.
Kazickų šeimos fondas (KFF) ir JAV ne pelno siekianti organizacija ASSIST Inc (American Secondary Schools for International Students and Teachers) skelbia konkursą 2018–2019 mokslo metų stipendijoms II gimnazijų klasės moksleiviams. 
Visas konkurso sąlygas, taip pat informaciją apie konkurso eigą rasite internete: http://www.assist-inc.org/lithuania
Teiraukitės el. paštu kff.assist@gmail.com arba telefono numeriais 8 5 231 2629, +370 698 25 632. 
Kviečiame gabius, iniciatyvius, pasirengusius atitrūkti nuo šeimos, draugų apsupties, siekiančius didžiulių iššūkių moksleivius. Tai unikali galimybė pažinti pasaulį, darbingai, turiningai ir disciplinuotai praleisti mokslo metus. Privačiose mokyklose yra sudaromos puikios sąlygos mokymuisi, sportavimui, užklasinei meninei veiklai. Mokomasi mažose 10-12 moksleivių klasėse, naudojamasi puikiai įrengtomis laboratorijomis, sportuojama puikiai įrengtuose stadionuose, sporto salėse, gyvenama mokyklų bendrabučiuose. Lietuvos moksleiviai pasiekia puikių akademinių žinių ir aukštų kitų veiklos įvertinimų. Grįžę ir baigę vidurines mokyklas toliau sėkmingai tęsia mokslus geriausiuose Lietuvos ir pasaulio universitetuose. 

Bebras

2017-10-18

Worcester

2017-10-18

        

 

Šiaulių Didždvario gimnazija, Vilniaus g. 188, LT- 76299 Šiauliai. Biudžetinė įstaiga, įmonės kodas: 190531375. Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centro Šiaulių filiale