« Atgal

Vasario 13-ąją Didždvario gimnazijos mokiniai vyko į Vilnių ir aplankė tris mokymo institucijas: „Thermo Fisher Scientific“, Biotechnologijų institutą ir Vilniaus Kolegijos agrotechnologijų fakultetą.

Dieną Vilniuje pradėjom apsilankymu „Thermo Fisher Scientific“ padalinyje. Kompanijos misija – padėti klientams kurti sveikesnį, švaresnį ir saugesnį pasaulį.

Ekskursijos metu aplankėme daugybę laboratorijų, kuriose atliekami įvairūs eksperimentai ir tyrimai. Taip pat ekskursijos pradžioje išklausėme įžanginę paskaitą apie kompanijos siūlomas paslaugas moksliniame pas-laugų sektoriuje. Ne paslaptis, jog turėjome progą ir prisiminti mokykloje išmoktas žinias.

Prieš pietus apsilankėme ir šalia esančiame Biotechnologijų Institute, kur taip pat dirbama su molekuline biologija. Jei tiksliau, dirbama su išgrynintais fermentais, kurie skirti molekulinės biologijos, genų inžinerijos moksliniams tyrimams, analitiniams darbams. Lankydamiesi šiame institute taip pat apsilankėme įvairiausiose laboratorijose, kuriose atliekami įvairaus sudėtingumo darbai ir tyrimai.

Po pietų  keliavome į Vilniaus Kolegiją agrotechnologijų fakultetą. Ten apsilankę mes turėjome progą sužinoti apie studijų programas, siūlomas specia-lybes, susipažinome su jų turimomis laboratorijomis ir netgi turėjome praktinius užsiėmimus, kurių metu atlikome titravimo laboratorinį darbą, praktikavo-mės spręsti reakcijų lygtis.

Kad ir kokie išvargę buvome, bet tokios praktinės užduotys dienos pabaigoje tapo ko ne įsimintiniausia ekskursijos dalimi.

Mokiniai po ekskursijos buvo patenkinti - įgavo daug naujų žinių ir praleido vasario 13-ąją naudingai ir įdomiai.

Anelė Brazaitytė