« Atgal
ISTORIJA
Tarptautinė Bakalaureato organizacija (TBO) – pagal Šveicarijos civilinį kodeksą 1968 metais įsteigtas fondas, kurio būstinė Ženevoje ( Šveicarija). Tai privati, nevyriausybinė organizacija. Jos tikslas buvo palengvinti tarptautinį besimokančiųjų mobilumą, suteikiant galimybę mokytis mokyklose pagal programą, kuri būtų pripažinta viso pasaulio universitetuose. 1996 metais UNESCO sudarė partnerystę su TBO ir kartu pavadino šią programą „Taikaus ugdymo programa“. Nuo tada misija išaugo, tad dabar pagal TBO gali mokytis įvairaus amžiaus jaunuoliai.
 
Iki 1976 metų TB buvo finansuojama UNESCO. 1977 metais sudaryta diplomo programos mokyklų Direktorių Taryba (HSC). Nuo tada diplomo programos mokyklos pradėjo mokėti kasmetinį registracijos mokestį. Šalyse, kuriose valstybinės mokyklos buvo diplomo programos narės, valstybė suteikdavo finansinę paramą, kai kurios tai vis dar tęsia. Už šias metines įmokas, TB padėjo mokykloms įgyvendinti diplomo programą, vykdė mokytojų apmokymus ir teikė mokymo medžiagą. Taip pat TB sukūrė ir vykdo diplomo programos kandidatų egzaminavimą.
 
TBO pasaulyje
Dabar Tarptautinio Bakalaureato programą siūlo daugiau nei 2167 mokyklos iš 125 šalių (2007 m. Gruodžio mėn. duomenys), kad galėtų pagal tris programas išugdyti daugiau nei 582 000 mokinių nuo 3 iki 19 metų amžiaus.
 
TB organizacijai vadovauja 17 narių Fondo taryba, kuri išrenka generalinį direktorių, nustato organizacijos darbo kryptį, priima nutarimus, prižiūri TB ir užtikrina egzaminų bei kitų vertinimų autonomiją ir vientisumą. Taryba atstovauja pasaulio šalių kultūrinį ir geografinį įvairumą.
 
Tarptautinio Bakalaureato mokymo (ugdymo) programų ir finansų centras yra Kardife, Didžiojoje Britanijoje. Šis centras apimakordinuoja akademines ir mokėjimų funkcijas. Mokesčius, kuriuos privalo mokėti TBO mokyklos, sudaro egzaminų kopijų leidyba ir administravimas, vidinio vertinimo darbų ir egzaminų darbų taisymas ir programos koordinatorių konsultavimas visame pasaulyje.