« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2016-2017 m.m. renginiai »

Lietuvos nepriklausomybę minime linksmai

2017-03-10
Kovo 9 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko tarptautinė vakarienė „Pasveikinkime vieni kitus“ bei I klasių chorų karai, skirti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginiuose dalyvavo ne tik gimnazijos bendruomenės nariai, bet ir gausi tarptautinė svečių delegacija –Erasmus+ programos savanoriai, atliekantys savanorystę Didždvario gimnazijos Radijo klube bei Šiaulių Logopedinėje mokykloje, Erasmus+ programos studentai iš Šiaulių universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto; į svečius užsuko ir projekte Radviliškyje dalyvaujanti tarptautinė jaunimo komanda.
Tarptautinės vakarienės metu bendruomenės nariai galėjo paragauti įvairių šalių tradicinių patiekalų – anglų, rusų, vokiečių, prancūzų, austrų, turkų, ukrainiečių ir, žinoma, lietuvių. Degustacijai patiekalus suruošė Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai bei užsieniečiai savanoriai. Ši vakarienė tapo įžanga į vėliau vykusius Chorų karus – visų šalių atstovai savo kalbomis sveikino Lietuvą – linkėjo klestėjimo ir gerovės visiems Lietuvoje gyvenantiems žmonėms, kad ir kokios tautybės jie būtų. 
Chorų karuose pasirodė I klasių mokiniai su mokytojais: Ia klasės mokiniai dainavo su akomponiatoriumi Rimvydu Ališausku bei choreografe Greta Šveikauskaite, Ib pasirodė su informatikos mokytoju Mariumi Sketersku, Ig klasė paruošė dainą su klasių kuratore Julija Muningiene, Im dainavo su anglų kalbos mokytoja Kristina Urboniene, Ip pasirodė su istorijos mokytoju Pauliumi Baranausku. Visus sužavėjo įspūdingas trečiokų vaikinų parodytas žydų vyrų vestuvinis šokis (choreografė G.Šveikauskaitė).
Šie Chorų karai – antroji Lietuvos valstybingumui minėti skirtų renginių dalis. Pirmoji vyko vasario 15 d., tuomet bendruomenės narius su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena sveikino II klasių mokiniai. Ir pirmokai ir antrokai atliko šiauliečių muzikantų dainas. Jiems pasiruošti padėjo muzikos mokytoja Ksavera Mankuvienė. Chorų karai gimnazijoje jau tampa tradiciniu renginiu, kūrybišku ir linksmu būdu švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienas.
Tautiškumas, tarptautiškumas ir bendruomeniškumas puikiai sugyvena po Didždvario gimnazijos stogu ir skatina gimnazijos bendruomenės narius atvirai ir nuoširdžiai bendrauti, bendradarbiauti ir išradingai kurti ne tik šventines linksmybes, bet ir kasdienį gimnazijos gyvenimą.
 
Anželika Griciūtė
 
Nuotraukos Anželikos Griciūtės ir Veronikos Simenaites