« Atgal
Titulinis » Naujienos »

Programa, kuri neleidžia nutautėti

2019-06-14
Programa, kuri neleidžia nutautėti
Visuomet džiugu gauti padėką, o sulaukti padėkos jos nesitikint – neįtikėtinas džiaugsmas! Gimnaziją pasiekė padėka iš Švedijos, S:t Eskils gimnazijos, kurioje, kaip ir Didždvario gimnazijoje, mokiniai mokosi pagal Tarptautinio bakalaureato programą. Švedų gimnazijos TB DP koordinatorius, kalbų mokytojos dėkojo Didždvario gimnazijos TB DP koordinatorei Rimai Tamošiūnienei ir  lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Janinai Dombrovskienei už sudarytą galimybę jų mokinei, lietuvaitei Evai, nuotoliniu būdu mokytis lietuvių kalbos. Švedai, be abejo, tikisi sėkmingo bendradarbiavimo ir ateityje.
Tarptautinio bakalaureato organizacija mokymą(si) grindžia visuminio ugdymo principais, t. y. mokykloms kelia uždavinį – ugdyti visapusišką asmenybę, pasirengusią gyventi besikeičiančiame, mobiliame pasaulyje, gebančią suvokti, kad ir kiti, būdami skirtingi, gali būti teisūs. Pagrindinis aspektas šiame procese yra gimtosios kalbos ir identiteto arba savasties ugdymas, o vienas iš būdų tai daryti yra privalomos gimtosios kalbos ir literatūros mokymasis nepaisant pasaulio vietos, mokyklos, kurioje mokinys mokosi pagal Tarptautinio bakalaureato programą.
Tai ne pirmas kartas, kai į TB DP koordinatorę kreipiasi kitų šalių kolegos prašydami  organizuoti lietuvių kalbos ir literatūros mokymą išvykusiems lietuvaičiams, ne vienam išvykusiam mokytoja Janina padėjo sėkmingai baigti programą, esame pasirengę tai daryti ir ateityje, tačiau pirmąkart sulaukėme padėkos!   
 
Rima Tamošiūnienė, TB DP koordinatorė