« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Patyriminio ugdymo (STEAM) diena

2018-11-23
Patyriminio ugdymo (STEAM) diena

Ką reiškia STEAM? Po Patyriminio ugdymo dienos veiklų, vykusių  lapkričio 21 d., į šį klausimą gebėjo atsakyti dauguma gimnazijos mokinių.

Integruotas matematikos, biologijos, technologijų ir menų projektas „Veik. Kurk. Mokykis“ buvo skirtas I kl. mokiniams. Mokiniai atliko užduotis keturiose stotelėse: „Tiksliukų mozaika“ (pamoką vedė matematikos mokytojas V. Tamašauskas ir anglų kalbos K. Urbonienė), „Kiek aš kainuoju tėvams?“ (matematikos mokytoja R. Ernestienė), „Atgimk iš naujo“ (technologijų mokytoja A. Zibalienė ir dailės mokytoja J. Ratnikienė), „Atliekų tvarkymas ir rūšiavimas“ (biologijos mokytojos K. Muraškienė, D. Vaičekauskienė). Paskutinėje pamokoje mokiniai apibendrino savo veiklas, refleksijoje rašė: „Išmokau tvarkingai pasidaryti naudingą paruoštuką, kad lengviau išmokčiau formules“, „Supratau, kiek daug pinigų išleidžia mano tėvai mano išlaikymui ir poreikių tenkinimui“, „Pagaliau sužinojau, į kokį konteinerį kokias šiukšles mesti“, „Pasidariau ekologišką pakabuką iš kavos tirščių ir vaško, papuošalą Kalėdinei eglutei“.

II kl. dirbantys matematikos (I. Šukienė, E. Buivydas, A. Venclovienė, L. Dronova-Platbarzdė), chemijos (V. Savickaitė) mokytojai, vadovaujami fizikos mokytojos R. Valčiukienės, savo mokinius pakvietė į integruoto projekto „Viskas apie tiltą“ veiklas. Mokiniai, susiskirstę į grupes, iš reklamai skirtų leidinių gamino tilto maketą (jo tvirtumą išbandė svareliais). Neįtikėtina, bet kai kurių mokinių sukonstruoti popieriniai tiltai atlaikė daugiau kaip 8 kg svorio išbandymą. Tą dieną antrokų dar laukė fizikos, chemijos, matematikos užduotys, kurias atlikę, jie sužinojo, kas lemia tilto atramų atsparumą, kiek ir kokių medžiagų reikia tilto per upę statybai. Tiltų maketais mokiniai papuošė jaukumo zoną.

III kl. mokiniams buvo organizuotas pamokų ciklas „Dabartis tiesia ranką praeičiai“ (lietuvių k. mokytojos V. Balčiūnienė, A. Gagilienė, L. Michailovienė, J. Valančienė). Mokiniai tris pamokas redagavo K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukas. Jie vienbalsiai tvirtino, kad buvo įdomu palyginti donelaitišką  ir jų redaguotą tekstus, kad darbas buvo įdomus, bet gana sunkus, juk ne taip lengva rasti šiandien vartojamą žodį, kuris prasme atitiktų  donelaitiškąjį. Tad mokiniai sutarė, kad kai kurių žodžių net nekeis – kitaip poema praras savo žavesį. IV kl. mokiniai kartu su anglų k. mokytojomis pamokų ciklą skyrė temai „Ekologiškas gyvenimas: kaip jo siekti?“.

Taigi mokiniai, dalyvaudami Patyriminio ugdymo dienos veiklose, ne tik įgijo naujų dalykinių žinių, patobulino savo asmenines ir bendrąsias kompetencijas, bet ir prisilietė prie įvairių profesijų: ekologo, dailininko, tiltų statytojo, redaktoriaus.

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui