« Atgal
 • A. J. Greimo skaitykloje gautas naujas žurnalas „Kur stoti 2018“. Kviečiame pasidomėti.

 

 • Pasaulinė knygos diena
Balandžio 23 d. Ia klasė paminėjo Pasaulinę knygos dieną. Pamoka vyko kitoje aplinkoje – gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje. Bibliotekos vedėja  Rima Dranickaitė  mums papasakojo,  kuo yra ypatinga ši diena ir kaip ji švenčiama pasaulyje.  Lietuvių kalbos mokytoja Lina Michailovienė įtraukė mus į diskusiją apie tai,  ar šiandien mokykloje jaučiamės turintys galimybę laisvai pasirinkti, kokią literatūrą skaityti. Priėjome prie išvados, jog privalomoji literatūra mus šiek tiek suvaržo ir per mažai lieka laiko laisvalaikio skaitiniams, tačiau mes suprantame, kad  privalomoji literatūra suteikia ne tik žinių, bet ir moko kokybiško skaitymo. 
Minėdami Pasaulinę knygos dieną kiekvienas atsinešėme  savo mylimiausią knygą ir turėjome puikią galimybę ją pristatyti savo klasės draugams, įtikinti juos, kad ši knyga yra verta dėmesio. Tiesa, susipažinome ir su mums mažai dar žinoma  Mažosios Lietuvos rašytoja Ieva Simonaityte. 
Tad ši lietuvių kalbos ir literatūros pamoka buvo tikrai įdomi: klausėmės, diskutavome, skaitėme  kūrinių ištraukas, susipažinome su dar viena rašytoja.  
 
Viltautė Tamašuitytė, Ia kl.
Nuotraukos: Maksym Malkov
 

 

 • STEM savaitė. Kas yra STEM? Anglų kalbos akronimas STEM reiškia gamtos mokslus, technologijas, inžineriją ir matematiką (STEM, angl. science, technology, engineering, maths). Mokyklinio ugdymo kontekste STEM apima šias tiksliųjų mokslų disciplinas:
- gamtos mokslus (biologija, chemija, fizika, jūrų biologija, aplinkotyra, geologija);
- inžineriją (chemijos inžinerija, civilinė inžinerija, kompiuterių inžinerija, elektros (elektronikos) inžinerija, mechanikos inžinerija, kt. inžinerinės sritys);
- technologijas (kompiuterių ir informacinės sistemos, žaidimų kūrimas, programavimas, internetiniai ir programinės įrangos sprendimai, 3D modeliavimas);
- matematiką (matematika, statistika).
 • Jei kartais nuspręsi turėti gerą biblioteką, tau tikrai reikės (lot. ex libris) - mažyčio, knygą žyminčio piešinuko. A.J.Greimo skaitykloje eksponuojami pirmokų sukurti exlibriai. Mokytoja Jovita Ratnikienė


 • Algirdo Juliaus Greimo skaitykloje veikia literatūros paroda, skirta šventoms Velykoms „Velykų rytą lelija pražydo...“.
 • Pažinkime savo gimnazijos istoriją -  A. J. Greimas
  Kovo mėnesį pirmokams klasės valandėlės, kurias vedė  bibliotekos vedėja Rima Dranickaitė ir III kl. mokinė Viktorija Povilionytė, vyko gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje.  Pirmokai sužinojo, kas toks buvo A. J. Greimas, kas šį pasaulinio masto mokslininką sieja su Šiauliais, mūsų  gimnazija, kodėl mūsų gimnazijos biblioteka pavadinta jo vardu. Arčiau susipažinti su  šia iškilia asmenybe mokiniai turėjo galimybę apžiūrėję skaitykloje esančią parodą.
 • Vasario 9 d. II-IV kl. mokiniai, profesijos patarėja Laima Vielikėnienė, bibliotekos vedėja Rima Dranickaitė dalyvavo Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ 16-oje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018. Įjunk ateitį“. Parodoje buvo pristatytos Lietuvos ir užsienio profesinės, aukštosios, universitetinės neformaliojo ugdymo mokyklos. Šiuo metu gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje iš gautos parodoje medžiagos yra parengtas profesiniam informavimui skirtas stendas. 
 • Vasario mėnesį A. J. Greimo skaitykloje veikia literatūros paroda, skirta Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti.
 • Sausio 23 d. į Didždvario gimnazijos A. J. Greimo skaityklą rinkosi antrokai susitikti su šiauliečiu poetu J. Kulniu. Susirinkusiems mokiniams poetas pasakojo, kokį sudėtingą gyvenimo kelią  jam teko nueiti.  Kai jam buvo metukai, visą šeimą ištrėmė į Sibirą, Irkutsko sritį, Taišeto rajoną. Tremtyje šeima gyveno devynerius metus, ten baigė ir pradinę mokyklą. Tad vaikystė nebuvo lengva. Vėliau studijavo Rusijoje, grįžęs į Lietuvą, baigė istorijos studijas Vilniaus pedagoginiame institute. Prasidėjus Atgimimui, J. Kulnys aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje. Rašyti pradėjo tik devinto dešimtmečio viduryje, išleido aštuonis poezijos rinkinius. Mokiniai domėjosi, kaip gimsta knyga, iš kur poetas semiasi įkvėpimo, apie ką rašo. Poetas jiems atsakė: „Rašau apie viską. Gyvenimo patirtis tai leidžia“.
                                                       
Bibliotekos vedėja
 
 • Sausio mėn. A. J. Greimo skaitykloje veikia dvi parodos:
   
   1. „Apgynę laisvę širdimi“, literatūros paroda, skirta Sausio 13-ajai.
   2. „Ėjau keliu vingiuotu ir duobėtu...“, literatūros paroda, skirta V. Mykolaičio-Putino 125-osioms gimimo metinėms.
 • Dėkojame TB DG Alumni klubo nariui Dominykui Šemekliui už gimnazijos bibliotekai padovanotas knygas.

 
 • Baigėsi akcija „Knygų Kalėdos“. Jos metu Šiaulių Didždvario gimnazijos bibliotekai padovanotos 74 knygos. Nuoširdžiai dėkojame akcijos „Knygų Kalėdos“ rėmėjams: Daivai Trijonienei, Romualdai Pupinytei, Rimai Tamošiūnienei, Virginijai Savickaitei, Laimutei Vielikėnienei, Danguolei Naraveckienei, Janinai Dombrovskienei, Vidai Balčiūnienei, Sniegai Raubaitei, Daivai Oss, Valdai Kizevičiūtei, Astai Gagilienei, Linai Budinienei, Akvilei Armalienei, Martynui Paulauskui (Ip kl.), Evelinai Vitkevičiūtei (Ip kl.), Aleksui Lomeikai (IIIa kl.), Matui Masiuliui (IIIp kl.); pimokams ir jų kuratorei Inesai Tamulionytei; trečiokams ir jų kuratorei Danguolei Kuklai.
 
 • Artėjant didžiosioms metų šventėms Didždvario gimnazijos Knygų klubas pakvietė gimnazijos bendruomenę į literatūrinę popietę „Skaityk ir balsuok už geriausias 2017 m. knygas“. Metų knygos rinkimai kasmet vyksta nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šios akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Susirinkę į A. J. Greimo skaityklą Knygų klubo nariai galėjo apžiūrėti parodą „Metų knygos rinkimai 2005 - 2016 m.“ Parodoje eksponuojamos knygos, pelniusios garbingą Metų knygos apdovanojimą 2005 - 2016 metais. Knygų klubo narės J. Župerkienė, V. Kizevičiūtė, R. Dranickaitė pristatė 2017 m. nominuotas knygas, ragino skaityti ir balsuoti už patikusią knygą. 
 
 
 • Gruodžio 5 d. Didždvario gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje įvyko „Knygų Kalėdų“ akcijos atidarymas. Šių metų „Knygų Kalėdų“ akcijos tema - dovanokime naujų knygų SAVO bibliotekai. Savo biblioteką turime mes visi. Bibliotekos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti yra tiesiog smagu. Į „Knygų Kalėdų“ akcijos atidarymą atėjo Didždvario gimnazijos mokytojai, mokiniai, gimnazijos darbuotojai. Jau akcijos atidarymo metu knygų lentyna prisipildė naujomis, vertingomis, įdomiomis knygomis. Nuoširdžiai dėkojame akcijos bičiuliams. 

 
Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“ šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų savo bibliotekai. Savo biblioteką turime mes visi, tik gal dar nesame jos atradę, pažinę, atnaujinę ryšio. Juk biblioteka - tai bendruomenė.  Bibliotekos yra mūsų mokyklose, universitetuose, jos yra mūsų miestuose ir miesteliuose, o kartais - mūsų kaimynystėje. Jos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti yra tiesiog smagu. Biblioteka – saugi erdvė visiems. 
Jau septintą kartą „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas SAVO bibliotekai - galbūt galime prisidėti prie mokyklos, kurią baigėme, gerovės, gal atnešti knygą į savo gimtojo miestelio biblioteką, o tuo pačiu tapti nuolatiniu bibliotekos skaitytoju.
Šiaulių Didždvario gimnazijos biblioteka kviečia gimnazijos bendruomenę aktyviai įsijungti į „Knygų Kalėdų“ akciją ir padovanoti gimnazijos bibliotekai naujų knygų. Pageidaujamų knygų sąrašą pridedame. 
Akcija bus iškilmingai pradėta gruodžio 5 d. 12 val. A. J. Greimo skaitykloje.
Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!
Bibliotekininkės
 
 
 1. V. Mykolaitis – Putinas. „Altorių šešėly“.
 2. R. Gavelis. „Jauno žmogaus memuarai“.
 3. S. Nėris. „Lauk manęs“.
 4. O. Vaildas. „Doriano Grėjaus portretas“.
 5. V. Krėvė. „Proza“.
 6. J. V. Getė. „Faustas”.
 7. D. Oploskaitė „Ir vienąkart, Riči“.
 8. L. Slušnys, D. Šukytė. „Ką gali mokytojas“.
 9. L. Gounelle. „Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje“.
 10. A. Toliatas. „Žmogaus ir Dievo metai”.
 11. V. Mačernis. „Vėl žemės ilgesy”.
 12. R. Šarknickas. „Šarkos sielos šauksmas”.
 13. Dabartinės lietuvių kalbos žodynas (7-as pataisytas ir papildytas leidimas).

 • Lapkričio 8 d. Didždvario gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje atidaryta Im ir Ig klasių mokinių projektinių darbų paroda „Iš arti. Mikroorganizmai“. Šie darbai - tai bendras dailės ir biologijos pamokų projektas, kuriuo siekta pagilinti mokinių žinias, išplėsti akiratį, mokytis interpretuoti.
 • Dėkojame

Dėkojame TB`3 laidos TB DG Alumni klubo narei Akvilei Laukaitytei už A. J. Greimo skaityklai dovanotas knygas.

 • Tarptautinė Mokytojų diena
Tarptautinės Mokytojų dienos proga Didždvario gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje surengta gimnazijos mokytojų leidinių paroda.
 
 • Spalio mėn. A. J. Greimo skaitykloje veikė dvi parodos: „Spalis - sveikatos mėnuo“ ir „Dievo ir Tėvynės dainius: Maironiui - 155“.
 
 • Mokyklos gynimo diena

Didždvario gimnazijos A.J.Greimo skaitykloje veikia dokumentų paroda, skirta Mokyklos gynimo dienai.

 • Knygų klubas
Didždvario gimnazijos Knygų klubas po vasaros atostogų vėl atnaujino savo veiklą. Saulėtą rugsėjo popietę klubo narės rinkosi į jau tradiciniu tapusį renginį „Vasaros skaitymai“, kurio metu pasidalino įspūdžiais apie per vasarą perskaitytas knygas. Sniega Raubaitė ir Roma Pupinytė pristatė E. Malūko romaną „Vytauto žemė“, kuris sukėlė didelį susidomėjimą Lietuvos visuomenėje. Rimos Dranickaitės perskaitytas suomių rašytojos S. Oksanen romanas „Valymas“ pasakoja apie sovietmečio žiaurumus, prekybą žmonėmis, išgyvenimą represinėje visuomenėje. Rimai Kasiliauskienei didelį įspūdį paliko perskaityta L. Gounelle knyga „Dievas visada keliauja incognito“. Labai aktualias problemas nagrinėja rašytojas Umberto Eco savo knygoje „Takios visuomenės kronikos“, kurią perskaitė Valda Kizevičiūtė. Daug diskusijų sukėlė Laimos Vielikėnienės perskaityta M. Albom knyga „Antradieniai su Moriu“. Popietės metu knygų kvapas konkuravo su pilstomos arbatos aromatu, vyko karštos diskusijos, skambėjo juokas.
 
 • Jaunimo galimybės ES
Rugsėjo 25 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko diskusija „Jaunimo galimybės ES“. Su gimnazistais bendravo Europos komisijos atstovybės Vilniuje vadovas Arnoldas Pranckevičius, seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, seimo narė Aušrinė Armonaitė ir jaunimo komandos narys Šiauliuose Bernardas Jauga. Mokiniai aktyviai domėjosi Europos ateities perspektyvomis, Europos Sąjungos ateities scenarijais. 
Dėkojame už Didždvario gimnazijos bibliotekai padovanotas vertingas knygas.
 
 • Žydų genocido dienos minėjimas
Minint Lietuvos žydų genocido dieną Didždvario gimnazijos A.J.Greimo skaitykloje surengta spaudinių paroda „Niekada per amžius“. Parodą aplankė I-II klasių mokiniai kartu su istorijos mokytojomis. 
Ši paroda mokiniams dar kartą priminė žydų tautos tragediją antrojo pasaulinio karo metais.
 

2017 m. LR Seimas yra paskelbęs A.J.Greimo metais. Šią sukaktį į atmintinų datų sąrašą yra įtraukusi ir UNESCO – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija. Algirdas Julius Greimas – lietuvių kilmės prancūzų semiotikas, kalbininkas, mitologas, eseistas. Vienas žymiausių šiuolaikinės semiotikos atstovų, Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjas. 

 
 
SVARBIAUSI BIOGRAFIJOS FAKTAI:
Algirdas Julius Greimas gimė 1917 metų kovo 9 d. Tuloje (Rusija).
Nuo 1919 m. iki 1927 m. mokėsi Kupiškio progimnazijoje.
1929-1931 m. gyveno Šiauliuose, lankė berniukų gimnaziją (dabar Šiaulių J.Janonio gimnazija), Marijampolėje baigė Rygiškių Jono gimnaziją.
1934-1935 m. studijavo teisę Vytauto Didžiojo universitete, 1936–1939 m. – kalbotyrą Grenoblio (Prancūzija) universitete.
1940-1944 m. gyveno Šiauliuose, mokytojavo mergaičių gimnazijoje (dabar Šiaulių Didždvario gimnazija) ir Prekybos institute.
1949 m. Sorbonoje (Prancūzija) apgynė daktaro disertaciją.
1950-1958 m. dėstė Aleksandrijos (Egiptas),1958-1962 m. Ankaros ir Stambulo (Turkija),1962-1965 m. Puatje (Prancūzija) universitetuose.
Nuo 1965 m. Paryžiuje vadovavo semiolingvistinių tyrimų seminarui, kurio pagrindu susiformavo Paryžiaus semiotikos mokykla.
1971 m. skaitė paskaitas Vilniaus universitete.
Algirdas Julius Greimas mirė 1992 m. vasario 27 d. Paryžiuje, palaidotas Kauno Petrašiūnų kapinėse.
2017 m. sausio 25 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje atidaryta A.J.Greimo vardo skaitykla.

 


Darbo laikas : 8.00-16.00

Bibliotekoje dirba: bibliotekos vedėja Rima Dranickaitė ir bibliotekininkė Jovita Labanauskienė.
 
 
Skaitykloje yra 34 darbo vietos, iš kurių 14 kompiuterizuotos, su preiga prie interneto. Skaitykloje yra 9 kompanijos "Apple" kompiuteriai "iMac". Norintys išbandyti naujas kompiuterines technologijas, susipažinti su kompiuterinės grafikos pasauliu ir multimedijos atveriamomis perspektyvomis gali tai dabar padaryti skaitykloje su naujais kompiuteriais. Bibliotekoje yra daugiafunkcinis spausdintuvas, skaitykloje - multimedija projektorius su ekranu. Mokiniai gali atsispausdinti reikalingą medžiagą iš USB atmintuko. Skaitykloje mokytojai gali vesti integruotas pamokas, seminarus, konferencijas, susitikimus.
Fondas
Šiuo metu bibliotekos fondą sudaro 12 925 egz. knygų, 290 vnt. garsajuosčių, 49 vnt. vaizdajuosčių, 223 vnt. CD/DVD. Turime sukaupę 18 015 egz. vadovėlių fondą, tame tarpe Tarptautinio bakalaureato diplomo programos vadovėlių.
Skaitykloje yra retų enciklopedinių leidinių:
Lietuvių enciklopedija (37 tomai, išleista Bostone, JAV)
Encyclopedia Lituanica (6 tomai, išleista Bostone, JAV)
Visuotinė lietuvių enciklopedija (24 tomai)
Vykdant Didždvario gimnazijos renovaciją buvo atliktas kapitalinis bibliotekos ir skaityklos remontas.
Dalyvauta projekte "Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“.
Projekto dėka bibliotekoje ir skaitykloje pakeisti visi baldai, gauta naujų kompiuterių.
 
Skaitytojai
Bibliotekoje skaito Didždvario gimnazijos mokytojai, mokytojai senjorai, mokiniai.
 
Renginiai
Skaitykloje organizuojamos knygų, fotografijų parodos, eksponuojami mokinių kūrybiniai darbai.  Vyksta konferencijos, seminarai, susitikimai. 
Bibliotekoje kaupiama medžiaga apie gimnaziją, jos mokinius, mokytojus iš respublikinės, regioninės, miesto spaudos, internetinių portalų. Čia kaupiamos gimnazijos "Metų knygos", naujienlaiškiai. Bibliotekoje kaupiama ne tik metodinė literatūra, bet ir mokinių leidiniai, projektiniai darbai įvairiose laikmenose.
Prenumeruojami žurnalai "Kuo būtI", "Kur stoti", "Kur stoti užsienyje", "Gimtasis žodis", "Naujasis židinys", "Knygų aidai","IB World", veikia ekspozicija "Profesinis informavimas".
 
Bibliotekos modernizavimas
Jau nuo 2001 m. bibliotekos darbas yra kompiuterizuotas. Įdiegta bibliotekų informacinė sistema "Biblio", kuri leidžia kompiuterizuoti visas bibliotekinio darbo funkcijas – nuo dokumento gavimo, jo aprašymo iki skaitytojų aptarnavimo.
 
Paslaugos
Bibliotekos lankytojai turi galimybę:
naudotis prieiga prie interneto;
surastą informaciją įsirašyti į informacinę laikmeną;
dirbti su Microsoft Office programomis;
konvertuoti dokumentus iš doc, xls į pdf formatą;
teikiama spausdinimo ir kopijavimo paslauga (paslauga mokama, A4 formato lapas 0,05 ct);
gauti atsakymus į bibliografines užklausas;
dalyvauti bibliotekos renginiuose;
rengti skaitykloje savo darbų parodas, renginius, vesti seminarus, susitikimus.
 
Naudingos nuorodos skaitytojams:
www.Ivb.lt  (Lietuvos virtuali biblioteka)
www.lrs.lt  (Lietuvos respublikos teisės aktų paieška)
 
Sausio 23 d. į Didždvario gimnazijos A. J. Greimo skaityklą rinkosi antrokai susitikti su šiauliečiu poetu J. Kulniu. Susirinkusiems mokiniams poetas pasakojo, kokį sudėtingą gyvenimo kelią  jam teko nueiti.  Kai jam buvo metukai, visą šeimą ištrėmė į Sibirą, Irkutsko sritį, Taišeto rajoną. Tremtyje šeima gyveno devynerius metus, ten baigė ir pradinę mokyklą. Tad vaikystė nebuvo lengva. Vėliau studijavo Rusijoje, grįžęs į Lietuvą, baigė istorijos studijas Vilniaus pedagoginiame institute. Prasidėjus Atgimimui, J. Kulnys aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje. Rašyti pradėjo tik devinto dešimtmečio viduryje, išleido aštuonis poezijos rinkinius. Mokiniai domėjosi, kaip gimsta knyga, iš kur poetas semiasi įkvėpimo, apie ką rašo. Poetas jiems atsakė: „Rašau apie viską. Gyvenimo patirtis tai leidžia“.
                                                       
Bibliotekos vedėja