« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2017-2018 m.m. renginiai »

„Sąžiningumo mokyklų“ mokiniai kūrė skaidrumo vėliavas

2017-12-19
„Sąžiningumo mokyklų“ mokiniai kūrė skaidrumo vėliavas

Tarptautinės antikorupcijos dienos proga mokiniai  iš daugiau nei 80 šalies mokyklų  kūrė skaidrumo vėliavas ir diskutavo apie mokyklos bendruomenės vertybes. Iniciatyvoje dalyvaujančios mokyklos yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo", kuris vienija kas septintą Lietuvos mokyklą, narės. Tinklas išaugo ir dabar jungia 160 švietimo įstaigų iš 93 Lietuvos vietovių.

Šios „Skaidrumo vėliavų" iniciatyvos tikslas - naujais būdais įtraukti jaunimą diskutuoti apie vertybes, spalvomis, ženklais ir kitomis vizualinėmis formomis perteikti tai, kas jiems yra skaidrumas, sąžiningumas ir atsakomybė.

Didždvario gimnazijos I m, I p ir II m, II p klasių mokiniai taip pat  įsijungė į šią iniciatyvą. Per „Įvadas į žinojimo teoriją“ pamokas mokiniai, atsakydami į klausimus (Kas man yra skaidrumas mokykloje? Kaip galiu skatinti sąžiningą elgesį savo klasėje? Jeigu nesąžiningumas būtų animacinis piktadarys, kas tai būtų?) piešė skaidrumo vėliavas, o per pilietiškumo pamokas vyko diskusija apie vertybes, akademinį sąžiningumą mokykloje.

Be to, mokiniai balsavo, kuri skaidrumo vėliava labiausiai atitinka skaidrumo apibrėžimą – vėliava nugalėtoja tapo I p klasės mokinių Vasarės Gaupšaitės ir Aistės Dišlės darbas.

Šią veiklą gimnazijoje organizavo ir vykdė istorijos mokytojai Paulius Baranauskas ir Giena Kubiliūtė