« Atgal
2016-12-16
Teatralizuotas koncertas

Karalienės Elžbietos I valdymas dažnai laikomas Anglijos Aukso amžiumi. Dar būdama jauna princesė Elžbieta garsėjo savo aistra muzikai, šokiui ir literatūrai; jos valdymo laikotarpiu Anglijoje ypač suklestėjo teatras, literatūra, muzika ir dailė. Karalienė ne tik pati kūrė balades bei jas atlikdavo pritariant arfai ar liutniai, ji taip pat globojo poetus, dramaturgus bei kompozitorius. Vienas iš karalienės globojamų rašytojų -  Viljamas Šekspyras. Šiais metais visame pasaulyje organizuojami renginiai, skirti šio garsaus ir talentingo dramaturgo 400-osioms mirimo metinėms paminėti.

Gruodžio 8 d. kamerinėje Polifonijos salėje vyko teatralizuotas koncertas, kuriame skambėjo Elžbietos I-osios laikų baladės, arijos ir šokiai. Dainininkė Anna Maria Wierød iš Danijos kartu su senosios muzikos ansambliu „Morgaine” leido mums, žiūrovams, pasinerti į Elžbietos I laikų dvaro intrigas ir paslaptis.

Į koncertą Ib ir Im klasių gimnazistai ir jų anglų kalbos mokytoja Kristina Urbonienė ėjome turėdami tikslą - praplėsti akiratį ir pažvelgti į Elžbietos I-osios laikų muziką, poeziją ir to meto kūrybą iš kitos pusės. Viską įsivaizdavome šiek tiek kitaip, nes nė karto nesame buvę tokio tipo koncerte. Reikia pripažinti, kad koncertas - nepaprastai nuotaikingas ir to laikmečio dvasią atspindintis renginys. Solistė Anna Maria stebino savo vokaliniais ir aktoriniais gabumais, negana to, buvo apsivilkusi įspūdingais to meto drabužiais. Buvo įdomu išgirsti to laikmečio muziką, pamatyti instrumentus, kuriais ji atliekama gyvai. Nedažnai galima išgirsti liutnią, klavesiną, išilgines fleitas ar violą gambola. Elžbietos I laikų dvasią sukūrė angliškos poezijos grožis. Po koncerto išėjome puikios nuotaikos, nes kulminacija buvo labai smagi ir nuoširdi!

Ib klasės mokinė Gabija Gusevaitė ir anglų k. mokytoja Kristina Urbonienė