« Atgal

Pagalvok, ar teko susidurti su tokiomis situacijomis, kai.... ir ką darytum?

Kaip manai, ar internete esi saugus? Atlikite testą

Facebook ir Tavo privatumas
Vos keletas paprastų pelės spustelėjimų leis užtikrinti Jūsų asmeninės informacijos saugumą facebook tinkle

Garbingo elgesio internete kodeksas

Patarimai vaikams ir paaugliams apie saugumą internete

Patarimai paaugliams apie saugų pasimatymą po pažinties internete

„Vaikų linijos“ sukurtas ir išleistas tėvams „Elektroninių patyčios. Kaip padėti vaikui? Rekomendacijos tėvams“
Mobilieji įrenginiai: pavojai išmaniuosiuose telefonuose, mobiliųjų įrenginių saugumas, mobilieji virusai

Projekto „Saugesnis internetas“ sukurtas dokumentinis filmas „TINKLAS“. Tai filmas, pasakojantis apie vaikų gyvenimą internetinėje erdvėje. „Aš buvau šokiruota, kai pamačiau šį filmą. Aš niekada nesusimąsčiau, kad tiek žmonių yra pasiekiami internete. Dabar supratau, kad turi labai galvoti apie tai, ką ten veiki“ – sakė mokinė Gabriele, 13 m. Filmą galite peržiūrėti ne tik internete, bet ir atsisiųsti į savo kompiuterį čia.

Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje

Kaip saugiai bendrauti internetu:
(c) "Paramos vaikams centras"

  •     ATMINK, KAD ŽMONĖS INTERNETE NEBŪTINAI SAKO IR RAŠO TIESĄ APIE SAVE. Žmogaus, su kuriuo bendrauji internetu, nurodytas vardas, pavardė, amžius ir nuotraukos gali būti netikri. Mes iš tiesų nežinome, kas tai per žmogus, nors jis gali rašyti labai maloniai ir draugiškai.
  •     NAUDOK SLAPYVARDĮ IR NIEKADA NEATSKLEISK SAVO DUOMENŲ. Kai bendrauji internetu, naudok slapyvardį ir niekada neatskleisk savo vardo, pavardės, adreso, telefono numerio, mokyklos pavadinimo ir kitų savo duomenų. Bendravimui, naršymui internete naudok elektroninio pašto adresą, kuriame nėra nurodytas Tavo vardas ir pavardė.
  •     NIEKADA NESUSITIKINĖK SU INTERNETE SUTIKTAIS ŽMONĖMIS BE TĖVŲ, GLOBĖJŲ ŽINIOS. Visada į pirmąjį susitikimą tegul Tave palydi suaugęs žmogus, kuriuo Tu pasitiki. Jei mintis apie suaugusiojo palydą į susitikimą su naujuoju draugu Tau atrodo neįmanoma,  kartu veskis keletą draugų. Susitikti su internete sutiktu žmogumi saugu yra tik viešoje vietoje: kavinėje, prekybos centre ar panašioje vietoje, kurioje bus daug žmonių. Jokiu būdu neik susitikti į naujo draugo namus, nesikviesk jo į savo namus, nesėsk į jo automobilį ir nesusitik ten, kur būtumėte vieni.
  •     KREIPKIS PAGALBOS, JEI KAŽKAS TAU GRASINA AR TYČIOJASI. Tu turi teisę nutraukti Tau nemalonius pokalbius, pašalinti žmones iš draugų sąrašo socialiniuose tinkluose be jokio paaiškinimo. Jei internete kas nors tyčiojasi iš tavęs – neatsakyk į patyčias. Kreipkis pagalbos ir parodyk grasinančias žinutes, laiškus suaugusiems.
  •     APIE NEMALONIUS DALYKUS INTERNETE PRANEŠK SUAUGUSIEMS, KURIAIS PASITIKI. Jeigu naršant internete kas nors Tau sukelia abejonių ar priverčia jaustis nemaloniai, nedelsiant apie tai pranešk tėvams arba kitiems suaugusiems, kuriais pasitiki.