« Atgal

2015 m. vasario 10 d. (antradienį) Lietuvoje jau dvyliktą kartą buvo minima pasaulinė Saugesnio interneto diena. Pasaulinė Saugesnio interneto diena minima kasmet antro mėnesio, antrąją savaitę, antradienį. Didždvario gimnazijos aktų salėje per 6–7 pamokas vyko renginys „Kurkime saugesnį internetą!“, kurį organizavo IT mokytojai iš Didždvario gimnazijos ir Jovaro progimnazijos bei didždvariečiai iš Ip klasės. Renginį vedė Jurgita Bašytė ir Jonas Naujokas iš Ip. Renginio tikslas: atkreipti mokinių dėmesį į bendravimo virtualioje erdvėje pavojų bei didinti paauglių saugumą internete.

Dalyvavo aštuntų klasių mokinių komandos iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos, Salduvės progimnazijos, keturios komandos iš Jovaro progimnazijos, I kl. gimnazistai iš Simono Daukanto gimnazijos bei keturios didždvariečių pirmokų komandos.

Internetas – dalis mūsų gyvenimo. Kaip elgtis protingai, kad nepakliūtumėme į pavojingas situacijas. Juk niekada nežinome, kas sėdi kitoje „laido pusėje“. Komandoms buvo pateikta 15 užduočių. Dalyviai pildė socialinio profilio anketą ir klijavo profilio paveikslėlį, sudarinėjo slaptažodžius ir su kompiuterine programa tikrinosi, kurios komandos slaptažodžio „nulaužimo“ laikas ilgiausias, demonstravo savo žinias apie antivirusines programas. Ypač daug emocijų dalyviams sukėlė atsakymų pateikimas naudojant Mouse Mischief technologiją.

Kol komisija skaičiavo, kuri komanda pasirodė geriausiai, dalyviai išsiaiškino, kokios yra galimos grėsmės ir rizikos internete: komandoms buvo išdalinti dideli lapai ir kortelės, su rizikomis ir grėsmėmis, jas turėjo suklasifikuoti. Po to aptarė rezultatus kartu su IT mokytoja Inga Žemaitiene.

Džiugu, kad dalyviai gerai pasirodė, žino apie internete tykančius pavojus, todėl ir komandų rezultatai skyrėsi nežymiai. Visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais ir padėkomis, o geriausieji gavo ir diplomus.

Internetas nėra vien piktų, pavojingų žmonių bei tamsių gatvių miestas. Paprasčiausiai internete, kaip ir tikrame gyvenime, reikia žinoti, kur eini, kokioje parduotuvėje perki, pažinti žmones, su kuriais bendrauji ir kuriais pasitiki. Tada internetas taps tokiu galingu žinių įrankiu, kuriuo galėsite išspręsti bet kokią užduotį. Internetas – dalis mūsų gyvenimo.

Skaitykite, naudokitės patarimais:
• Saugesnio interneto informavimo centras http://www.draugiskasinternetas.lt/lt
• Pagalbos linija http://www.vaikulinija.lt/
• Karštoji linija http://www.draugiskasinternetas.lt/lt
• Testas „Ar esi saugus internete?“ http://testas.draugiskasinternetas.lt/