« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Pilietiškumo pamoka LR Prezidentūroje ir Valstybės pažinimo centre

2018-12-11
Pilietiškumo pamoka LR Prezidentūroje ir Valstybės pažinimo centre

Per pilietinio ugdymo pamoką mes su I kl. gimnazistais diskutavome: ką turi daryti mokykla, jų tėvai ir jie patys, kad jaunimas būtų pilietiškesnis? Gruodžio 8 d. su dalimi IY, IP kl. mokinių nuvykome į Valstybės pažinimo centrą ir Lietuvos Respublikos prezidentūrą.

Centras – tai modernus, šiuolaikiškas muziejus, aprūpintas naujausia kompiuterine įranga. Mokiniai, individualiai gavę planšetinius kompiuterius, kuriose pateikta informacija apie muziejuje eksponuojamus objektus, lydimi muziejaus vadovės, turėjo puikią galimybę papildyti istorijos ir pilietiškumo žinias. Muziejuje jie tikrai nenuobodžiavo, o smalsiai apžiūrinėjo ir gilinosi į informaciją apie Lietuvos istorijos įvykius, dalijosi įspūdžiais, diskutavo. 

Lietuvos Respublikos prezidentūroje mūsų laukė profesionali gidė, kuri mokiniams suprantamai papasakojo apie prezidento rinkimų tvarką, jo pareigas. Smagu pasėdėti prezidentūros spaudos konferencijų salėje, kurią mokiniai buvo matę tik per televizorių.  Įdomu buvo sužinoti kai kurias prezidento etiketo subtilybes: kur ir kada stovėti, kada paduoti ranką pasisveikinti, kaip apsirengti.  Apžiūrėjome visą prezidentūrą: prezidentės pusryčių, vyriausybės ir jos atstovų pasitarimų, diplomatų ir užsienio delegacijų pasitarimų kabinetus, ambasadorių  kambarį. Ilgiausiai  užtrukome apžiūrinėdami prezidentės kabinetą. Solidi  tvarka ir nepriekaištingas, bet paprastas apstatymas nustebino mokinius. Jie negalėjo patikėti, kad šiame kabinete dirba mūsų valstybės vadovas. Ekskursijos pabaigoje apsilankėme Baltojoje salėje, kuri, beje, yra vienintelė vieta prezidentūroje, kur leista fotografuoti. Daug dėmesio sulaukė ten stovinti kalėdinė eglė.                 

Pilietiškumo pamoka netradicinėje erdvėje padėjo mokiniams geriau suprasti, kaip funkcionuoja mūsų valstybės valdžios aparatas, už ką yra atsakingi vieni ar kiti valstybės pareigūnai.

Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja