« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Didždvario gimnazija mini Pasaulinę radijo dieną

2019-02-13
Didždvario gimnazija mini Pasaulinę radijo dieną

2011 metais UNESCO generalinės konferencijos 36-ojoje sesijoje buvo nuspręsta vasario 13-ąją paskelbti Pasauline radijo diena. Būtent tą dieną 1946 metais buvo įkurtas Jungtinių Tautų radijas.  Nuo pat pirmųjų transliacijų  radijas įrodė esąs įtakingas žinių šaltinis, skatinantis net socialines permainas. 

Šiaulių Didždvario gimnazijai ši diena labai svarbi, mat jau 10 metų veikia „Radijo Klubas“ – viena pirmųjų mokinių kuriamų radijo stočių Lietuvoje. Mūsų radijo stotis unikali tuo, kad jos programa transliuojama ne tik internetu (http://didzdvaris.vinlita.lt:8009/stream.aac.m3u), bet ir turi savo radijo dažnį – 99.4 FM. Visame Šiaulių mieste ir jo apylinkėse visą parą jūs galite klausytis mokinių parengtų laidų bei muzikos.

Radijo stotis „Radijo klubas“ savo programos transliaciją 89.7 FM dažniu pradėjo 2003 m. kovo 15 d., kai Lietuvos radijo ir televizijos komisija radijo stočiai be konkurso išdavė licenciją. 2015 m. Radijo klubui suteiktas naujas dažnis - 99.4 FM.

Vykdydamas neformalaus ugdymo programą, „Radijo klubas“ suteikia galimybę mokiniams įgyti informacinio raštingumo kompetencijų: kritiškai vertinti informaciją ir ją atsirinkti, analizuoti, redaguoti, kuriant radijo laidas, rubrikas, reportažus; įgyti techninių įgūdžių – įrašinėti tekstus, apdoroti kompiuterinėmis technologijomis; lavinti kalbinius, komunikacinius gebėjimus, anglų kalbos įgūdžius (bendraujant ir bendradarbiaujant su užsieniečiais savanoriais); įgyti tiesioginio eterio laidų patirties.

Pasaulis iš esmės pasikeitė nuo tada, kai buvo sukurtas radijas, tačiau ši komunikacijos priemonė iki šiol išlieka aktuali, populiari, plačiai prieinama ir paprasta naudotis. Radijas išgyveno skaitmeninę revoliuciją – neprarado savo aktualumo ir pasiekia didžiausią auditoriją visame pasaulyje. Pilietiški žurnalistai ir bendruomenės naudoja internetinį radiją, kad žinios pasiektų nedideles tikslines grupes, kurių balsas paprastai nėra plačiai girdimas. Labiau nei bet kada radijas išlieka socialinių pokyčių jėga, dalijimosi žiniomis ir atvirų diskusijų platforma.

Rasa Zvilnaitė, neformalaus ugdymo mokytoja