« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas »

V-oji Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejaus) Pabrėžos vardo respublikinė konferencija „Žmogaus ekologija“

2017-03-08
V-oji Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejaus) Pabrėžos vardo respublikinė konferencija „Žmogaus ekologija“

Kovo 31 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko V-oji Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejaus) Pabrėžos vardo mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferencija „Žmogaus ekologija“. Apie J.A.Pabrėžos palikimą kalbėjęs pranciškonų vienuolis brolis Andrius Dobrovolskas pasveikinęs susirinkusius pabrėžė, kad tikroji ekologija prasideda nuo žmogaus vidinės harmonijos.
Vidinės harmonijos kvietė ieškoti ir apie žmogaus ekologiją menininko akimis pasakojęs Šiaulių dramos teatro direktorius ir aktorius Aurimas Žvinys. Pasako jo, šio reiškinio apibūdinimas, jam tapo iššūkiu, tačiau ir paskatinimu daryti naujus atradimus. A.Žvinys išskyrė atskirų žodžių reikšmę, jo teigimu, ekologija pati savaime jau yra harmonija – siekis gebėti gyventi darnoje su visu pasauliu.
Konferencijoje mokslininkų, mokytojų ir mokinių nagrinėtos temos apėmė ir fizinės, ir emocinės sveikatos sritis. Gilintasi į kalbos, dizaino, technologių vietą kasdieniame gyvenime, kalbėta apie kūrybiškumo svarbą ugdant aplinkosauginius ir ekologinius įgūdžius, gamtamokslinių kompetencijų formavimą.
Šiaulių universiteto aplinkotyros katedros lektorius Martynas Kazlauskas pastebėjo, kad žmonija viena ranka kuria ekologiją, tačiau kita ranka visa tai griauna. Tad svarbu, kad harmoningą pasaulį kiekvienas pradėtų kurti nuo savęs.
Konferencijoje dalyvavo 48 pranešėjai iš Šiaulių, Radviliškio, Kėdainių, Kelmės, Tauragės ir Vilniaus. Pristatyta per 30 pranešimų įvairiomis temomis.

Anželika Griciūtė