« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Veiksmo diena

2019-01-16

Gimnazijos direktoriaus 2018 metų veiklos ataskaita

2019-01-18
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 59 straipsnio 8 punkto 10 papunkčiu bendruomenei pateikta svarstyti gimnazijos direktoriaus 2018 metų veiklos ataskaita.
Pasiūlymus gimnazijos tarybai  dėl ataskaitos vertinimo siųsti el.paštu didzdvaris@dg.su.lt  iki 2019 m. sausio 27 d.
Lėkščiasvydis

Lėkščiasvydis

2019-01-21
Lietuvoje populiarėja lėkščiasvydis. Vyksta suaugusių ir mokinių čempionatai. Vis daugiau didždvariečių  pamėgsta šią sporto šaką ir populiarina ją mieste. Sausio 11 d. ŠU gimnazijos sporto salėje vyko  miesto mokinių II etapo lėkščiasvydžio varžybos, kuriose dalyvavo keturių gimnazijų  komandos: Didždvario, S. Šalkauskio, ŠU ir „Romuvos“. Ypač atkakli kova vyko tarp „Romuvos“ ir Didždvario gimnazijos komandų. Šįsyk stipresni buvo romuviečiai - jie iškovojo I vietą,
II vieta atiteko didždvariečių komandai.
Sveikiname komandos dalyvius:
Povilą Skauminą, III kl., 
Gerardą Pranaitį, III kl.,
Nedą Tamašauską, III kl.,
Dominyką Umbrasą, IIIkl.,
Roką Palionį, IIIkl.
Linkime sėkmės tolimesniuose etapuose!
 
Rima Kasiliauskienė, kūno kultūros mokytoja 

Sveikiname

2019-01-21

Šiaulių miesto I–IV kl. mokinių chemijos olimpiados nugalėtojai:

I kl. grupėje:

  • II vieta - Gabrielė Mataitė
  • III vieta - Ilzė Kazlauskaitė

II kl. grupėje:

  • III vieta - Tautvydas Barauskis

Dėkojame mokytojai Virginijai Savickaitei

 

Autoportretas - puiki galimybė geriau pažinti save

Autoportretas - puiki galimybė geriau pažinti save

2019-01-21

Trečiokų, pasirinkusių dailę, laukė netikėtas, svarbus (o gal svarbiausias?) ir nelengvas iššūkis – per vaizdą kalbėti apie save. Autoportretas – žanras, pamėgtas dar renesanso menininkų, keitęsis kartu su besikeičiančiomis kryptimis ir meno srovėmis, savo populiarumo nepraranda ir šiandien. Retas piešėjas, paklaustas, ar yra piešęs ir save, atsako neigiamai. Ir taip yra ne tik todėl, kad visada, kada panorėjęs, šalia turi pozuotoją, bet ir todėl, kad pasaulio pažinimas prasideda nuo savęs pažinimo. Tad  su mokiniais nusprendėme, kad būtent autoportretas taps pagrindiniu, ašiniu ir pačiu svarbiausiu pusmečio darbu. Sutarėme, kad kūrimo laikas bus preliminarus, o aš pažadėjau, kad kūrybos pabaigą vainikuos pokalbis su dailės terapeute.

Trečiokų pamokoje apsilankiusi Akvilė Čėsnienė, Moksleivių namų neformalaus ugdymo mokytoja, savo užsiėmimuose taikanti dailės terapijos metodus, supažindino su kitokiais kūrinio matymo, vertinimo ir įsivertinimo kriterijais. Su mokiniais kalbėta apie darbuose užkoduotus simbolius ir jų reikšmes, sudėliotų  kompozicijų ir spalvų pasirinkimo  prasmes, todėl pasakojimą pildęs darbų pristatymas ir aptarimas įgavo visai kitokį, nei įprasta, atspalvį – klausimą lydėjo tyla, tylą keitė pamąstymai...

Susitikimui baigiantis dar spėjome ir pažaisti – per stiklą akrilo dažais piešiamo portreto savininkui  buvo  žeriami komplimentai. Laikas, skirtas savęs pažinimui, peraugo į laiką, kurio metu iš naujo susipažįsti su savo grupės draugu. Gražus laikas...

Akcija „Laisvė“

Akcija „Laisvė“

2019-01-11

Kad 1991 metų sausio 13 d. įvykių atminimas gyvas mūsų širdyse, patvirtino Šiaulių mokyklų bendruomenės. Žvarbų rytą susirinkę Prisikėlimo aikštės skvere jaunuoliai dainavo apie laisvę, pagerbė laisvės gynėjų atminimą ir liepsnelėmis užrašė žodį LAISVĖ.

Šaltą ir tamsų rytą Šiaulių širdyje šurmuliavo būrys jaunimo, suskambo daina apie laisvę, gretimo pastato languose įsižiebė žvakutės – 27 miesto mokyklų mokiniai susirinko padėkoti žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę, išreikšti laisvos ir taikios ateities viltį.

Meninio skaitymo konkursas

Meninio skaitymo konkursas

2019-01-11

Sausio 10 d. į P. Višinskio bibliotekos konferencijų salę, kur vyko  meninio skaitymo konkursas „Niekas nepamiršta“, skirtas Laisvės gynėjų dienai paminėti, rinkosi gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Renginį organizavo lietuvių k. mokytoja Vida Balčiūnienė, vedė III kl. mokiniai: Patricija Jurevičiūtė ir Rokas Kubulkis. Konkurse dalyvavo 16 skaitovų: 8 - I-II kl., 8 - III-IV kl. mokiniai. Ugdymo skyriaus vedėja Audronė Saldauskienė, vertinimo komisijos pirmininkė, pasidžiaugė mokinių gebėjimu ne tik aiškiai ir suprantamai papasakoti auditorijai pasirinktą istoriją, bet ir atskleisti į pasakojamą istoriją savo emocinį požiūrį. Vertinimo komisijos sprendimu, buvo skirtos dvi I, dvi II ir dvi III vietos.

I vieta skirta Unei Baranauskaitei, IIm kl. mokinei, mokytoja J. Valančienė

I vieta - Kasparui Grusliui, IIa kl. mokiniui, mokytoja L. Michailovienė

II vieta - Austėjai Lesnickaitei, IG kl. mokinei, mokytoja A. Gagilienė

II vieta - Godai Katkutei, TB1 kl. mokinei, mokytoja J. Dombrovskienė

III vieta - Lukui Kvietkauskui, III kl. mokiniui, mokytoja L. Michailovienė

III vieta - Kristianai Jurkutei, III kl. mokinei, mokytoja A. Gagilienė

Unei ir Kasparui linkime sėkmės miesto meninio skaitymo konkurse, kuris vyks sausio 29 d. 

Istorijos improvizacijos

Istorijos improvizacijos

2019-01-15

Jau įprasta, kad istorijos pamokose mokiniai analizuoja istorinius šaltinius, gilinasi į istorines, politines situacijas, diskutuoja įvairiomis temomis. Bet ar kada nors susimąstėte, kad istoriją galima išmokti ir suprasti kitaip?

Istorijos mokytoja Valda Kizevičiūtė pasiūlė mums pažvelgti į istorijos įvykius kitaip, t. y. per vaidybą, juk meną ir istoriją sieja glaudus ryšys. Išanalizavus viduramžių epochos temas, mokytoja pateikė kūrybinę užduotį: dirbdami grupėse turėjome pasirinkti labiausiai įstrigusią temą ir ją suvaidinti be žodžių. Pasitelkdami naująsias technologijas, popieriaus lapą ar net paprasčiausią žemėlapį, išlaisvinome savo mintis ir sukūrėme... tikrus šedevrus (mums taip atrodo). Stebėdami vienos grupės vaidybą, istorinių asmenybių veido mimikas, veiksmus, kitos grupės turėjo įspėti, koks vaizduojamas įvykis, kokia improvizuojama situacija. Improvizacijos buvo išties įspūdingos, tačiau ne mažiau įdomios ir refleksijos.

Tokiu būdu pasitikrinome, kiek suprantame istorinius procesus, jų priežastis ir pasekmes.

Karjera ir streso valdymas

Karjera ir streso valdymas

2019-01-15
Sausio 8 d. IV klasės mokiniams psichologė ir charizmatiška asmenybė Ieva Kurmytė, praktikuojanti Ashtanga jogą, veganizmą, sportą, besidominti ekologija, alternatyviąja medicina, natūraliu gyvenimo būdu, žmonių ir gyvūnų teisėmis, daug keliaujanti ir vis ieškanti savęs, vedė užsiėmimą apie karjerą ir streso valdymą, mokiniams davė praktinių patarimų, kurie padeda sumažinti įtampą, nerimą.
Prancūzija kviečia mokytis!

Prancūzija kviečia mokytis!

2019-01-16

Sausio 15 d. susitikti su SiencePo Politikos Instituto atstove Pauline Couteau ir Prancūzų Instituto direktoriaus asistentė Giedre Bernotaite-Salfat į Šiaulių Didždvario gimnaziją rinkosi prancūzų kalbą  besimokantys mokiniai ir jų mokytojai. Renginyje dalyvavo mokiniai iš Šiaulių Didždvario,  J. Janonio, S. Šalkauskio, „Saulėtekio“, Lieporių, Radviliškio Lizdeikos ir Šeduvos gimnazijų, Šiaulių „Rasos“ ir Medelyno progimnazijų. 

Susitikime buvo pristatyta Politikos Instituto istorija, studijų programos, kalbėta apie reikšmingą  šios aukštosios mokyklos vietą tarptautinėje arenoje. Vienas svarbiausių šio renginio akcentų – raginimas mokytis užsienio kalbų, juk jos atveria kelią į pasaulį. Diskusija vyko prancūzų kalba. Po pristatymo mokiniai turėjo puikią galimybę gauti atsakymus į juos dominančius klausimus, o susidomėjusių tikrai  buvo.

Tikimės, kad tokie susitikimai taps dažnesni ir padės mokiniams rasti savo kelią tarptautinėse pasaulyje pripažintose aukštosiose mokyklose.
Dėkoju Prancūzų institutui Vilniuje, Šiaulių Didždvario gimnazijai  ir visiems savo kolegoms, prancūzų kalbos mokytojams už  aktyvų dalyvavimą ir visapusišką  palaikymą.
Sveikiname!

Sveikiname!

2019-01-16
Dešimt didždvariečių yra pakviesti į konkurso „BEBRAS“ II etapą, kuris  vyks vasario 2 d. Šiaulių universitete. 
Linkime jiems sėkmės!

ŠMPF

2019-01-17

Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

2018-12-14

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos naujienlaiškis „Antrieji namai“.

ANTRIEJI NAMAI

 

Knygų Kalėdos 2018

Knygų Kalėdos 2018

2019-01-11

Baigėsi tradicinė akcija „Knygų Kalėdos“, kurios  metu mūsų gimnazijos A. J. Greimo bibliotekai padovanotos 35 knygos.

Nuoširdžiai dėkojame akcijos „,Knygų Kalėdos“ rėmėjams:

Romualdai Pupinytei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui;

Audronei Saldauskienei, ugdymo skyriaus vedėjai;

Daivai Trijonienei, ugdymo skyriaus vedėjai;

Virginijai Savickaitei, chemijos mokytojai;

Laimutei Vielikėnienei, profesijos patarėjai;

Danguolei Naraveckienei, socialinei pedagogei;

Rūtai Alminienei, anglų k. mokytojai;

Jolantai Valančienei, lietuvių k. mokytojai;

Dianai Virbickaitei, ekonomikos mokytojai;

Valdai Kizevičiūtei, istorijos mokytojai;

Jovitai Ratnikienei, dailės mokytojai;

Linai Budinienei, vyr. buhalterei;

Beatričei Kaunickytei , IY kl. mokinei;

Dominykai Koskutei , IIIc kl. mokinei.

Pilietiškumo pamoka

Pilietiškumo pamoka

2019-01-11

Sausio 7 d. IM kl. per pilietiškumo pamoką P. Višinskio bibliotekos kino salėje žiūrėjo filmą „Valstybingumo kelias. Atgimimo laikotarpis Šiauliuose“. Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo istorijos žinias apie Sausio 13-ąją.

STEAM

STEAM

2018-12-13
Šiandieninėje mokykloje itin aktualus STEAM ugdymas, kuris skatina mokinių kūrybiškumą ir praktinį teorinių žinių pritaikymą. Mūsų gimnazija pasirinko įgyvendinti 6 Šiaulių savivaldybės finansuojamas programas: „Cheminiai procesai gamtoje ir jų analizė ląstelės lygmeniu“, „Android ir aplikacijų kūrimas“, „Kompiuterinių žaidimų kūrimas“, „Grafinio dizaino dirbtuvės“, „Pramoninių robotų programavimas“ ir „Graviravimas lazerio technologijomis“. Pastarosios programos 10 valandų mokymuose dalyvavo 10 III kl. mokinių, besimokančių technologijas.
15-oji Šiaulių miesto mokyklų pilietinė akcija „MES – UŽ SKAIDRŲ RYTOJŲ“

15-oji Šiaulių miesto mokyklų pilietinė akcija „MES – UŽ SKAIDRŲ RYTOJŲ“

2018-12-13
Gruodžio 10 d. Šiaulių miesto savivaldybėje SST Šiaulių miesto skyriaus iniciatyva buvo organizuota pilietinė akcija Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti. Didždvario gimnazijai renginyje atstovavo IP kl. mokinių komanda.15-oji Šiaulių miesto mokyklų pilietinė akcija „MES – UŽ SKAIDRŲ RYTOJŲ“.
Po renginio mokiniai dalijosi savo mintimis. „Daug sužinojau apie Šiaulių miesto savivaldybės darbą. Smagiai nuteikė Šiaulių miesto mero A. Visocko mintis, jog ateityje mūsų miestas taps dar patrauklesnis“, - teigė Pijus. „Sužinojau daug įdomių dalykų apie korupciją Lietuvoje. Supratau, kokią žalą ji daro valstybei ir kiekvienam iš mūsų“, - tvirtino Gintarė. „Man labai patiko šis renginys, susirinko daug žmonių. Dalyvavo Šiaulių miesto meras, kuris paprastai ir informatyviai papasakojo, kodėl Šiaulių miesto žmonės turi įsitraukti į miesto tvarkymo reikalus ir miesto valdžios rinkimus“, - teigė Kamilė.
Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja

IM kl. mokiniai per pilietiškumo pamokas įsijungė į šalyje organizuojamą akciją, skirtą antikorupcijos dienai paminėti.

Valda Kizevičiūtė, istorijos mokytoja

 

Mes – miesto Ekspromtinės kalbos konkurse pirmi!

Mes – miesto Ekspromtinės kalbos konkurse pirmi!

2018-12-14
Gruodžio 13 d. gimnazijoje vyko tradicinis  Šiaulių miesto IV klasių mokinių Ekspromtinės kalbos konkursas, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytojos J. Dombrovskienė ir J. Valančienė. Šįkart mokiniai gavo užduotį –  išklausyti interviu su fantastinės literatūros kūrėju J. Žilinsku, pasiremti lituanisto  S. Eitminavičiaus mintimis apie knygų skaitymą ir, įsijautus į knygų klubo nario vaidmenį,  per 20 minučių pasiruošti  ir pristatyti kalbą, kurios tema: ,,You Tube“ gali parodyti, kaip veikia daiktai. Kaip veikia žmogus, gali parodyti tik knyga.“  
Konkurso tikslas – skatinti mokinius ne tik taisyklingai kalbėti, argumentuotai ir struktūriškai pristatyti  neprograminį kūrinį, bet ir atskleisti savo požiūrį į šiuolaikinio skaitytojo santykį su literatūra. Vertinimo komisijai teko nelengvas darbas – iš gerai viešai kalbančių mokinių išrinkti pačius geriausius (buvo vertinama originali viešosios kalbos forma, gebėjimas polemizuoti ir taiklios,  originalios sąsajos su pateiktais šaltiniais). Ekspromtinė kalba yra rimtas iššūkis kiekvienam oratoriui, tačiau konkurso dalyviai puikiai suvaldė jaudulį ir įtaigiai pristatė įvairaus žanro kūrinius. Gimnazistams patiko aktuali tema ir galimybė į grožinę literatūrą pažvelgti kaip į pramogą, galinčią pralinksminti, ar kaip į draugą, kuris nuramina, paguodžia ir paskatina kokybiškiau gyventi.
Sveikiname konkurso nugalėtojus!
I vieta – Vaiva Šiuparytė, Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinė.
II vieta – Robertas Kazbaras, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinys.
III vieta – Greta Petrauskaitė, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokinė;
III vieta – Beata Kazlauskaitė, Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinė.
Ar atominė energetika turi ateitį?

Ar atominė energetika turi ateitį?

2018-12-17
Šį klausimą, kaip debatų temą, IIp kl. mokiniai pasirinko pamokai, skirtai Lietuvos energetikai. Gruodžio 14 d. geografijos pamokoje antrokai (tarp kurių yra ir Debatų klubo narių), taikydami debatų metodą, atskleidė atominės energetikos privalumus ir trūkumus, pateikė įvairių  ir svarių argumentų. Įtikinamiau ir išsamiau, kaip nusprendė patys  mokiniai, debatavo teigiančiųjų komanda, tam pritarė ir debatų teisėjas. Džiaugiuosi, kad mokiniai susipažino su debatų metodu, mokėsi argumentuotai ir įtikinamai kalbėti.
            
Sniegina Raubaitė, geografijos mokytoja, Debatų klubo vadovė

Sveikiname

2018-12-18

Sveikiname Roką Urbelį, IV kl. mokinį užėmusį I vietą Šiaulių m. informacinių technologijų olimpiadoje. Mokytoja Daiva Bukelytė.

IB MEET

IB MEET

2018-12-30
Gruodžio 27 d. įvyko kasmetinis  Didždvario gimnazijos Tarptautinio bakalaureato  mokinių ir mokytojų susitikimas ,,IB Meet“ (kadangi gimnazijoje vyksta rekonstrukcijos darbai, pirmąkart šis renginys įvyko Šiaulių dailės galerijoje). 
Renginio tikslas susitikti po visą pasaulį išsibarsčiusiems Didždvario gimnazijos TB alumnams bei įteikti abiturientams ilgai lauktus Tarptautinio bakalaureato diplomo programos baigimo  diplomus. Mokinius, mokytojus, tėvus bei alumnus pasveikino Vaidas Bacys, buvęs gimnazijos direktorius, svariai prisidėjęs prie šios programos atsiradimo mūsų gimnazijoje. Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, mokęsis pagal TBDP, kalbėdamas akcentavo nuolatinio mokymosi svarbą, o lietuvių kalbos mokytoja Janina Dombrovskienė apžvelgė 12-osios  TB laidos kelią. Tradiciškai, geriausius diplomo įvertinimus gavę mokiniai taria žodį visos laidos vardu, taigi abiturientams Valdonei Šniukaitei bei Kiprui Tallat-Kelpšai, atlikus paskutinę mokyklinę refleksiją, programos koordinatorė Rima Tamošiūnienė įteikė ilgai lauktus bei nuolatinio darbo pareikalavusius TB diplomus.
Alumni klubo atstovas Martynas Jaugelavičius teigė, jog 2018 – ypatingi metai: Lietuva paminėjo valstybingumo 100-metį, gimnazija – 120 metų įkūrimo jubiliejų, o Tarptautinio bakalaureato organizacija – savo veiklos 50-metį (1968 m. Šveicarijoje įkurtos TB organizacijos tikslas – suvienyti karo nuniokotą Europą. Mokymas, pagal šią programą prasidėjęs septyniose mokyklose, greit paplito ir šiandien jis organizuojamas 5000 mokyklų 153 valstybėse. ,,Čia, Šiauliuose, turime unikalią galimybę mokytis pagal programą, pripažintą visame pasaulyje, kurią baigė Kanados premjeras Džastinas Triudo ar Lietuvoje neseniai viešėjęs Nyderlandų karalius Willemas-Alexanderis. Tarptautinio bakalaureato programa, mano manymu, yra geriausia, kas gali nutikti smalsiam, globaliam bei savo tikslų siekiančiam mokiniui,“ – kalbėjo Martynas Jaugelavičius.
TB alumnų įsteigta Alumni premija pirmąkart buvo skirta dviem mokiniams – Jurgitai Bašytei bei Valdonei Šniukaitei. Kasmetinė piniginė premija skiriama už puikius akademinius pasiekimus, nepriekaištingą reputaciją mokyklos bendruomenėje bei įvairiapusę savanorystės veiklą. 
 
 
Dovana Šiaulių rajono „Aukštelkės“ soc. rūpybos gyventojams

Dovana Šiaulių rajono „Aukštelkės“ soc. rūpybos gyventojams

2018-12-19
Visi laukiame gražiausios metų šventės – šv. Kalėdų. Šis laikas skirtas, kad  vieni kitiems dovanotume šventę, kad lauktume ir suvoktume, kokia ji mums ypatinga.  
Tai žvilgsnis į praėjusius metus, kad pasidžiaugtume, apmąstytume. Gyvenimas duotas kurti, statyti, stebinti, tikėti, dovanoti šypsenas ir pasidalinti  gerumu. Šis laikotarpis – Gerumo ir Dosnumo, Stebuklų metas. 
Kiekvienais metais mūsų Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ šokėjai ir gimnazijos dainorėliai dovanoja šventinį koncertą Šiaulių  rajono „Aukštelkės“ soc. rūpybos centro gyventojams. Šiais metais koncertavo IA klasės šokėjai (vadovai R. ir V. Laugaliai), o gražiausias kalėdines dainas dainavo Paulina, Rugilė ir Dominykas (vadovė K. Mankuvienė). Pirmokai  soc. rūpybos centro gyventojams per technologijų pamokas kepė imbierinius sausainius (mokytoja A. Zibalienė), o  I-IV klasių mokiniai  šventiniam kalėdiniam stalui dovanojo vaisių, saldainių, sausainių, arbatos ir kavos.  
Tad ir šiemet  didždvariečiai „Aukštelkės“ soc. rūpybos gyventojams padovanojo šventę.
Sveikiname

Sveikiname

2018-12-19
Sveikiname mūsų rankinio komandą, tarpmokyklinėse varžybose užėmusią II vietą. Mokytojas Mindaugas Dabkevičius.
Olimpiada

Olimpiada

2018-12-20

Gruodžio 18 d. vyko rusų k. olimpiada.

Muzikinė pertrauka

Muzikinė pertrauka

2018-12-20

Gruodžio 20 d. gimnazijoje surengta šventinė muzikinė pertrauka. Muzika ir dainomis gimnazistai kūrė Kalėdinę nuotaiką, sveikino visus su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis.

Mokėjimo mokytis ir istorijos integruota pamoka su „KAHOOT“ programa

Mokėjimo mokytis ir istorijos integruota pamoka su „KAHOOT“ programa

2019-01-03
„Kahoot!“ – tai nemokamas internetinis įrankis, skirtas apklausoms, viktorinoms ar diskusijoms organizuoti. Didžiausias šio įrankio privalumas yra tas, kad jis veikia visose interneto naršyklėse su įvairiais mobiliaisiais įrenginiais, kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ir kt. Be to, juo naudotis labai smagu, nes dalyviai skatinami varžytis, po kiekvieno atsakymo pateikiamas asmeninis įvertinimas bei užimama vieta, o ryškios spalvos bei smagi muzika sukuria ypatingą nuotaiką! Pasirenkamojo dalyko „Mokėjimas mokytis“ mokytoja Julija Muningienė ir istorijos mokytoja Asta Andžiuvienė gruodžio mėn. I kl. mokiniams organizavo integruotas pamokas, kuriose naudojo programėlę „Kahoot!“.
Per „Mokėjimo mokytis“ pamokas mokiniai buvo mokomi, kaip naudotis mobiliais įrenginiais, padedančiais pakartoti mokomąją medžiagą. Juk kompiuterinių programų naudojimas ugdymo procese sudaro sąlygas ne tik mokomąją medžiagą pateikti patraukliau, bet ir tobulinti mokinių tarpusavio bendradarbiavimą. Mokiniai sukūrė penkis „Kahoot!” žaidimus, skirtus pasikartoti kiekvienai temai. Visa klasė kartojo prieš tai buvusią pamoką: savo mobiliaisiais telefonais atsakinėjo į klasės draugų sugalvotus klausimus. Tam, kad sukurtų skyriaus kartojimo klausimus, mokiniai ne tik turėjo išanalizuoti skyrių savarankiškai, bet ir panaudoti selektyvumą, t.y. gebėjimą diferencijuoti informaciją, tinkamai formuluoti klausimus, parinkti svarbiausius šaltinius, vartoti tinkamą žodyną ir pan.
 I kl. gimnazistai pradėjo mokytis naują istorijos skyrių „Carų valdžioje“. Kiekvienai mokinių grupei buvo paskirta atskira tema,  kurią jie turėjo išanalizuoti savarankiškai, sugalvoti temos kartojimo klausimus ir juos klasei pateikti programėle „Kahoot!“ Istorijos mokytoja kiekvienai grupei akcentavo, į ką analizuojant medžiagą būtina atkreipti dėmesį, kokie faktai, datos ar apibrėžimai yra svarbiausi. Užuot žvelgę tik į savo vadovėlius, mokiniai buvo raginami ieškoti atsakymų žaisdami. 
Taigi tokių pamokų  tikslas – atverti kiekvieno mokinio potencialą. Tai reiškia, kad mokinys iš „paskutinio klasės suolo“ gali ateiti į priekį ir tapti klasės superherojumi.
 
Sveikiname

Sveikiname

2019-01-04

Aironui Koliasnikovui ir Matui Dambrauskui įteikti ŠMM diplomai už puikų dalyvavimą šalies gamtamokslinio raštingumo konkurse.

Edukacinis užsiėmimas muziejuje

Edukacinis užsiėmimas muziejuje

2019-01-03
Gruodžio mėn. IY, IP, IIp, IIm kl. gimnazistai per istorijos pamokas lankėsi „Aušros“ muziejuje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Senovės lietuvių papuošalai ir jų gamyba“. Mokiniai  pakartojo ir įtvirtino turimas žinias apie  archeologinius dirbinius ir jų naudą istorijos mokslui. Didždvariečius sudomino tai, kad  menkiausias archeologinis radinys yra didžiulė vertybė istorikams, nes bet kokia mokslinė hipotezė, paremta daiktiniais įrodymais, yra nenuginčijamas  ir objektyvus istorinio fakto patvirtinimas. Archeologiniai  radiniai: darbo įrankių liekanos, papuošalai, ginklai, šarvai, buities reikmenys – tai pamatiniai istorijos mokslo pagalbininkai ir formuotojai, nes rašytinis šaltinis dažnai turi tendenciją būti subjektyvus.
Mokiniai sėdi jaukioje „Aušros“ muziejaus dirbtuvėje. Ant tvirto stalo paberta žalvarinių papuošalų. Puiku, pagaliau mums leista rankomis paliesti muziejaus eksponatus, o ne stebėti juos pro ekspozicijos stiklus. Atrodo smulkmena, bet iš tiesų didžiulis privalumas, kai gali liesti senovės lietuvių nešiotus žalvarinius papuošalus, pajusti jų svorį, pasimatuoti, įvertinti ir paspėlioti, kokia proga jie buvo nešiojami, ką byloja apie savininką. Mokinių fantazijas komentavo muziejaus darbuotojas, tapęs didžiuliu autoritetu gimnazistams. 
Paskutinis edukacinio užsiėmimo etapas – žalvarinio papuošalo gamyba. Kai mokiniams buvo apie tai pasakyta, jie negalėjo patikėti, kad sugebės patys pasigaminti panašių papuošalų į tuos, kuriuos ką tik apžiūrinėjo. Visi gavo žalvarinės vielos gabalą ir reples. Pirmyn, prie darbo! Džiugu stebėti, kaip mokiniai noriai padeda vienas kitam, nors buvo ir tyliai pavydinčių tiems, kuriems lengviau pakluso žalvaris. Savo akimis negalėjau patikėti, kad XXI amžiaus gimnazistai, kompiuterinių technologijų fanai, šitaip noriai ir aistringai suks iš vielos senovinius, paprastus papuošalus ir taip džiaugsis juos pasigaminę.
Keletas mokinių komentarų po užsiėmimo: Arnas „Galėjau paliesti senovinius papuošalus ir net pabandyti pasigaminti pats“, Emilis „Buvo labai įdomu sužinoti apie senovės lietuvių papuošalus“, Nedas „Man labai patiko gaminti žiedą. Labai norėčiau apsilankyti dar kartą“, Ugnė „Net pati save nustebinau“, Rosita „Labai patiko bendrauti su klasės draugais ne klasėje“.
 
Projekto partnerių tarptautinis susitikimas

Projekto partnerių tarptautinis susitikimas

2019-01-03
Gruodžio 11–13 d. gimnazijos direktorius Vitalis Balsevičius ir stebėsenos poskyrio vedėja Sonata Dedūraitė dalyvavo projekto „FabLab SchoolNet: STEAM education and learning by Robotics, 3D and Mobile technologies“ tarptautiniame partnerių susitikime Trikalos mieste (Graikijoje). Projektas  finansuojamas pagal programą „Erasmus+“. Mūsų gimnazija yra projektą koordinuojanti organizacija, projekto partneriai: Consiglio Nazionale Delle Ricerche (Italija), 2 Epal Trikalon (Graikija), Universitatea Dunarea De Jos Din Galati (Rumunija), Varnenska morska gimnazia „Sv. Nikolai Chudotvorec" (Bulgarija) ir FabLab Palermo APS (Italija).
Susitikime partneriai detalizavo dvejų metų projekto įgyvendinimo planą, tarėsi dėl veiklų įvykdymo terminų, susitarė dėl siekiamų projekto rezultatų, pasiskirstė atsakomybėmis. Daug dėmesio buvo skirta susitarimams dėl projekto intelektinių produktų sukūrimo: mokymosi mokytis modelio, skatinančio mokinių kūrybiškumą per robotiką, 3D, mobiliąsias technologija, vertinimo metodikos, FabLab mokyklų tinklo platformos, internetinių mokymų mokytojams, mokymosi modulių ir kursų apie „FabLab" mokyklų tinklą jungiančias technologijas. Taip pat aptarti finansiniai projekto įgyvendinimo aspektai. Mobilumo metu projekto dalyviai lankėsi Trikalos miesto savivaldybėje, kur savivaldybės darbuotojai pristatė miesto įgyvendinamą projektą „Smart Trikala“.

 

Didždvariečiai šalies projekte „Nepamiršk parašiuto“

2019-01-04
Nuo 2018 m. pavasario mūsų gimnazija dalyvauja respublikiniame projekte „Nepamiršk parašiuto“, kurio tikslas – padėti jaunuoliams susigaudyti iš pirmo žvilgsnio nepaprastoje ir painioje socialinio draudimo sistemoje, laiku sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, pasidomėti socialinėmis garantijomis. Siekdami, kad naudingą jaunam žmogui informaciją sužinotų kuo daugiau mokinių visoje Lietuvoje, gimnazijos buvo kviečiamos dalyvauti projekte, o pedagogai – tapti savanoriais, perteikiantys savo mokiniams žinias apie valstybinį socialinį draudimą. Projekto medžiaga buvo integruojama į pilietiškumo pamokas. Iki sausio mėnesio jau vyko du protų kovų turai, kuriame dalyvavo IIg kl. mokinių komanda: V. Noraitė, Š. Laurinavičius, N. Sungailaitė, U. Jasnauskaitė, E. Bagdonas, E. Buitvidaitė, G. Šliažaitė, M. Šimkus. Ačiū Jiems !
2018–2019 m. m. prie projekto prisijungusiose mokymo įstaigose vyks pamokos, kuriose mokiniai susipažins su valstybinio socialinio draudimo sistema. Projekte dalyvaujantiems mokytojams visada pasiruošę padėti projekto globėjai – „Sodros“ atstovas ir savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius. Tam, kad projektas mokiniams būtų ne tik naudingas, bet ir smagus, įdomus, dalyviai bus kviečiami išbandyti save  protų kovose su Robertu Petrausku, sporto komentatoriumi, TV laidų vedėju, protmūšių organizatoriumi ir vedėju. 
 
„Renkuosi gyvenimą # IŠGIRSK“

„Renkuosi gyvenimą # IŠGIRSK“

2019-01-04
Gruodžio 7 d. Šiaulių Valstybinėje kolegijoje  vyko pristatomasis „Sveikatos apsaugos ministerijos“ akcijos „Renkuosi gyvenimą # IŠGIRSK“ renginys, kuriame dalyvavo IIm ir IIs kl. mokiniai kartu su socialine pedagoge Danguole Naraveckiene ir profesijos patarėja Laimute Vielikėniene.
Renginyje smurto, patyčių temomis kalbėjo kviestiniai svečiai iš specializuotų organizacijų. Taip pat vyko ir interaktyvus aktorių pasirodymas. Jo metu buvo vaidinama keletas su psichologiniu smurtu susijusių istorijų, į kurias galėjo įsitraukti ir visi norintys dalyviai. Įsijungimas į akciją „Renkuosi gyvenimą # IŠGIRSK“ – tai atsakomybės, jautrumo ir ryžto siekti reikšmingų socialinių pokyčių įrodymas.
Sveikiname

Sveikiname

2019-01-07

Sveikiname Rusų kalbos olimpiados (mokyklos etapo) laimėtojus: Aironą Koliasnikovą, IIm kl. mokinį, laimėjusį I vietą, Saulę Dimšaitę ir Patriciją Jurevičiūtę, III kl. mokines, laimėjusias II vietą, Karoliną Stanytę, TB1 kl. mokinę, ir Gabrielę Mataitę, IG kl., laimėjusias III vietą. Sveikiname rusų k. mokytojas!

Susitikimas su Benediktu Gyliu

Susitikimas su Benediktu Gyliu

2019-01-08
Sausio 8 dieną „Romuvos“ gimnazijoje vyko susitikimas su charizmatiškuoju Benediktu Gyliu, kuris milijonieriumi tapo sulaukęs 23 metų, parašė knygą, įkūrė labdaros fondą. 
Susitikime dalyvavo ir Didždvario gimnazijos mokiniai, kuriuos paskaita privertė susimąstyti apie savo vertybes, ateities tikslus, perdėlioti savo prioritetus, paskatino labiau pasitikėti savimi, būti ryžtingesniems.
Literatūrinė-muzikinė popietė „Rudens dienų žavesys“ – atsisveikinimas su rudeniu eilėmis

Literatūrinė-muzikinė popietė „Rudens dienų žavesys“ – atsisveikinimas su rudeniu eilėmis

2018-12-14
Besibaigiant rudeniui rusų kalbos mokytojai ir mokiniai pakvietė gimnazijos bendruomenę į literatūrinę-muzikinę popietę „Rudens dienų žavesys“, kurią vedė mokinės S. Bite (IA kl.) ir P. Jurevičiūtė (III kl.). Dauguma mano, kad ruduo – ateinančios tamsos, tylos ir liūdesio laikas, nes vasaros spalvos ir garsai negrįžtamai dingsta, tačiau ankstyvo rudens dienos turi ypatingo žavesio: auksu aprengti miškai, ryškiaspalvių lapų šokiai, soduose – antaninių obuolių kvapas, tiršti rūkai, pripildyti gervių klyksmo ir pirmosios šalnos ant rožių žiedlapių... Šis didysis gamtos virsmas, dvelkiantis liūdesiu ir džiaugsmu, meile ir vienatve, ilgesiu ir nusivylimu įkvėpė rusų klasikus: A. Puškiną, S. Jeseniną, I. Buniną, F. Tiutčevą, M. Cvetajevą, N. Nekrasovą, išlieti savo jausmus eilėmis. 
Būtent šių poetų eilės (gamtos ir meilės tematika) tapo tikrais literatūriniais šedevrais, nuskambėjo popietės metu: A. Puškino „Я помню чудное мгновение“, M. Cvetajevos „Мне нравится, что вы больны не мной“, I. Bunino „Осыпаются астры в саду“, F. Tiutčevo „Есть в осени первоначальной“... Klausytojai eiles išgirdo lietuvių ir rusų kalbomis bei susipažino su romantiškomis didžiųjų poetų meilės istorijomis, paskatinusiomis juos kurti (A. Puškino ir gražuolė A. Kern, M. Cvetajeva ir jos vyro S. Efronas, S. Jeseninas ir amerikietė šokėja A. Dunkan). 
Renginį papuošė besikeičiantys rudeniniai gamtos vaizdai ir mokinių atliekami romansai. Savo poetine kūryba nudžiugino ir IIs kl. mokinė K. Masandukaitė. Renginio pabaigoje visi popietės dalyviai buvo pakviesti prie arbatos puodelio pasidalinti renginio įspūdžiais ir nuotaikomis.
Knygų Kalėdos: dovanokime laukiamiausių knygų bibliotekoms!

Knygų Kalėdos: dovanokime laukiamiausių knygų bibliotekoms!

2018-12-05
Gruodžio 5 d. gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje įvyko akcijos „Knygų Kalėdos“ atidarymas. Kasmet ši akcija papildo bibliotekų lentynas. Tačiau neretai biblioteka turi vos vieną populiarios knygos egzempliorių, todėl šiais metais „Knygų Kalėdos“ pakvietė dovanoti laukiamiausių knygų.
Į akcijos atidarymą rinkosi gimnazijos bendruomenės nariai ne tuščiomis - knygų lentyna prisipildė naujų ir vertingų knygų.
Nuoširdžiai dėkojame akcijos bičiuliams.
                             
Rima Dranickaitė, bibliotekos vedėja
 
 
„Leisk pasidalinti“

„Leisk pasidalinti“

2018-12-03

Adventas – tai laikas, kad išnešiotume šventes, kad jų lauktume, kad jos mums būtų ypatingos. Kad atsirastų naujas santykis – laukimo, meilės ir padėkos, – jį reikia subrandinti. Tam ir yra skirtas džiaugsmingas adventinis laukimas.“ A. Toliatas

Gruodžio 3 d. į šventinį vakarą „Leisk pasidalinti“ rinkosi gimnazijos pedagogai, mokiniai, jų tėveliai, progimnazijų, su kuriomis bendradarbiaujame, atstovai. Vakare skambėjusi kalėdinė muzika, dainos, prasmingi žodžiai, žvakių skleidžiama šviesa, gardus kavos ir pyragų kvapas visus sušildė ir sujungė nematoma gija. Juk taip svarbu išmokti kartais sustoti ir pabūti kartu, suprasti, kad stipriausias dalykas, kuris mus laiko gyvenime, – tai tarpusavio ryšys.

Šis laikotarpis – tai gerumo ir dosnumo metas, tai stebuklų, svajonių išsipildymo metas. Kiekvienais metais per Advento vakarą remiame onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Šis vakaras ne išimtis: surinktos lėšos (surinkta 465 eurai) bus skirtos šiauliečių Urtės Žaliūkaitės ir Martyno Grikšto gydymui.

Dėkojame gimnazijos Tėvų klubo mamyčių ansambliui, mokinių ansambliui ir jų vadovei, muzikos mokytojai K. Mankuvienei, solistams: Arnui, Rugilei ir buvusiai mūsų didždvarietei Renatai, šeimos duetui Paulinai ir jos tėveliui Jonui, šokėjams: Deimantui ir Kamilei, Ugnei ir Arnui, Martynui ir Viltei, renginio vedėjams Patricijai ir Jokūbui. Dėkojame mokytojams, kuratorėms, vadovams, kepusiems pyragus. Ačiū visiems.

Sveikiname konkursų nugalėtojus!

2018-12-03

Šiaulių miesto III-IV kl. mokinių samprotavimo rašinio kūrimo konkurse Beata Kazlauskaitė, IV kl. mokinė,  laimėjo II vietą (mokytoja Asta Gagilienė), Rugilė Drazdovaitė, III kl. mokinė, - III vietą (mokytoja Lina Michailovienė).

5-ajame respublikiniame vertimų konkurse Greta Kalvonytė, IY kl. mokinė, (vertimas iš rusų k., mokytoja Natalija Ploshenko) ir Gabija Dešriūtė, IM kl. mokinė, (vertimas iš vokiečių k., mokytoja Danguolė Kukla) laimėjo I vietas, Gabija Urbanavičiūtė, IY kl. mokinė, (vertimas iš rusų k., mokytoja Natalija Ploshenko) gavo paskatinamąjį prizą.

 

Sveikiname

2018-12-04
Sveikiname Šiaulių miesto konkurso „Taisyklinga kalba - vertybė“ nugalėtojas:
Gabiją Urbanavičiūtę, IY kl. mokinę, laimėjusią I vietą (mokytoja Vida Balčiūnienė);
Adelę Taujanskaitę, IIg kl. mokinę, laimėjusią II vietą (mokytoja Asta Gagilienė).
Ąžuolo įžiebimas

Ąžuolo įžiebimas

2018-12-05
Šiemet šventės nepaprastos – ne tik dėl progų, pažymėtų žiemos kalendoriuje, bet ir todėl, kad jomis išlydėsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metus. Linkėdami šviesių istorijų, „Swedbank“ komanda, paruošė dovaną Lietuvos miestams ir visiems jų gyventojams. Penki ąžuolai, kurie kartu su mumis stebėjo šalies istoriją ir įkvėpė būti stipriais, nušvito tūkstančiais lempučių
Gruodžio 4 d. įžiebtas šventinis ąžuolas prie Didždvario gimnazijos.
Ąžuolas įžiebtas kartu su Šiaulių miesto jaunimo kameriniu choru „Atžalynas“, vadovaujamu Mindaugo Žalalio. Choro dalyviai – tarptautinių konkursų laureatai, paruošė ypatingų šventinių kūrinių.
Renginio metu šiauliečiai vaišinti šildančia arbata ir sausainiais.

Sveikiname

2018-12-10
Sveikiname Šiaulių Didždvario gimnazijos anglų k. olimpiadų nugalėtojus:
 
I klasių grupėje:
I vieta - Medas Radišauskas, IA kl. (mokytoja  V. Čelkonienė),
II vieta - Alanas Saiko, IY kl. (mokytoja D. Oss),
III vieta - Evita Burneckytė, IM kl. (mokytoja A. Chvostova);
 
II klasių grupėje:
I vieta - Juta Varnytė, IIm kl. (mokytoja A. Chvostova),
II vieta - Karolis Sniečkus, IIp kl. (mokytoja T. Sviatkina),
III vieta - Otilija Melytė, IIm kl., Orinta Liu, IIm kl. (mokytoja A. Chvostova);
 
III klasių grupėje:
I vieta - Goda Karinauskaitė, TB1 kl. (mokytoja A. Chvostova),
II vieta - Armandas Kondroška, TB1 kl. (mokytoja A. Chvostova),
III vieta - Laurynas Matuzas, TB1 kl. (mokytoja T. Sviatkina).
Antrokės tapo mokytojomis

Antrokės tapo mokytojomis

2018-12-10
Gruodžio 10 d. IIg mokinės: Paulina Juškaitė, Eva Buitvidaitė, Adelė Taujenskaitė, Gretė Masėnaitė, P. Višinskio viešosios  bibliotekos Amerikos skaitykloje vedė popietę besimokantiems anglų kalbą. Kursų dalyviai - tai įvairaus amžiaus, skirtingų gebėjimų žmonės, tačiau tai nesukėlė problemų visiems smagiai praleisti laiką. Mokinės pristatė Helovino šventimo tradicijas, kitas lapkričio mėnesį organizuojamas šventes ir organizavo daug nuotaikingų žaidimų. Dalyviai  turėjo galimybę pasitikrinti gebėjimus ir sudalyvauti protmūšyje bei laimėti saldžių prizų.
Po užsiėmimo niekas nesiskirstė: tiek jaunosios mokytojos, tiek jų mokiniai noriai dalijosi įspūdžiais ir įgyta patirtimi. Mokyti kitus - puikus būdas išmokti pačiam. 

Turime kuo pasidžiaugti

2018-12-10
Jau šeštą kartą žurnalas „Reitingai“ pristato šalies gimnazijų reitingą – informaciją, kaip abiturientams pasisekė laikyti valstybinius brandos egzaminus 2018 metais.  Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ne pirmus metus patenkame į penkiasdešimtuką geriausiai išmokančių įvairius dalykus gimnazijų sąrašus.
Pagal VBE balų vidurkį (proc.) mūsų gimnazija respublikoje yra 14–15 vietoje iš vokiečių k. (vidurkis 96), 22 vietoje iš biologijos (vidurkis  76,77), 25 vietoje iš anglų k. (vidurkis 82,50) ir rusų k. (vidurkis 97), 31 vietoje iš chemijos (vidurkis 76,6) ir 34 vietoje iš matematikos (vidurkis 45,29). 
Gimnazijų reitinguose pagal olimpiadų rezultatus (daugiausiai apdovanojimų pelnę mokiniai respublikinėse olimpiadose) Didždvario gimnazija Šiauliuose  pirmauja, o respublikoje yra garbingoje IX vietoje (2018 m. 3 mokiniai respublikinėse olimpiadose pelnė I vietas, 1 mokinys – II vietą ir 3 mokiniai – III vietas). 
Deja, Tarptautinio bakalaureato rezultatai neįtraukiami.
 
Gimnazijos komanda - šalies nugalėtojai

Gimnazijos komanda - šalies nugalėtojai

2018-12-10
Gimnazijos komanda – abiturientai: Dovydas Paulauskas ir Aleksas Lomeika – šalies Junior SO verslo čempionato finale, kuris vyko gruodžio 7 d., laimėjo garbingą III vietą. Junior SO – tai didžiausias 9–12 klasių mokiniams skirtas verslo čempionatas Lietuvoje, kuriame šiemet dalyvavo daugiau nei 500 mokinių iš 60 Lietuvos mokyklų. I etape mokiniai laimėjo abi JA Titan kompiuterinės rinkos simuliacijas. II etape mokinių laukė verslo užduotis – sukurti bei aprašyti socialinio verslo idėją, kuri padėtų išspręsti socialinę problemą (mokiniai aprašė net tris idėjas, kaip pagerinti jaunuolių finansinį raštingumą). Daugiausiai taškų I ir II etapuose surinkusios 16 komandų susitiko finaliniame renginyje ir kovojo dėl galimybės išsidalinti 1000 eurų piniginį prizinį fondą!
Finaliniame renginyje mūsų gimnazijos komanda varžėsi JA Titan kompiuterinės rinkos simuliacijos čempionate bei pristatė patobulintas socialinio verslo idėjas.
Pilietiškumo pamoka LR Prezidentūroje ir Valstybės pažinimo centre

Pilietiškumo pamoka LR Prezidentūroje ir Valstybės pažinimo centre

2018-12-11

Per pilietinio ugdymo pamoką mes su I kl. gimnazistais diskutavome: ką turi daryti mokykla, jų tėvai ir jie patys, kad jaunimas būtų pilietiškesnis? Gruodžio 8 d. su dalimi IY, IP kl. mokinių nuvykome į Valstybės pažinimo centrą ir Lietuvos Respublikos prezidentūrą.

Centras – tai modernus, šiuolaikiškas muziejus, aprūpintas naujausia kompiuterine įranga. Mokiniai, individualiai gavę planšetinius kompiuterius, kuriose pateikta informacija apie muziejuje eksponuojamus objektus, lydimi muziejaus vadovės, turėjo puikią galimybę papildyti istorijos ir pilietiškumo žinias. Muziejuje jie tikrai nenuobodžiavo, o smalsiai apžiūrinėjo ir gilinosi į informaciją apie Lietuvos istorijos įvykius, dalijosi įspūdžiais, diskutavo.

Lietuvos Respublikos prezidentūroje mūsų laukė profesionali gidė, kuri mokiniams suprantamai papasakojo apie prezidento rinkimų tvarką, jo pareigas. Smagu pasėdėti prezidentūros spaudos konferencijų salėje, kurią mokiniai buvo matę tik per televizorių.  Įdomu buvo sužinoti kai kurias prezidento etiketo subtilybes: kur ir kada stovėti, kada paduoti ranką pasisveikinti, kaip apsirengti.  Apžiūrėjome visą prezidentūrą: prezidentės pusryčių, vyriausybės ir jos atstovų pasitarimų, diplomatų ir užsienio delegacijų pasitarimų kabinetus, ambasadorių  kambarį. Ilgiausiai  užtrukome apžiūrinėdami prezidentės kabinetą. Solidi  tvarka ir nepriekaištingas, bet paprastas apstatymas nustebino mokinius. Jie negalėjo patikėti, kad šiame kabinete dirba mūsų valstybės vadovas. Ekskursijos pabaigoje apsilankėme Baltojoje salėje, kuri, beje, yra vienintelė vieta prezidentūroje, kur leista fotografuoti. Daug dėmesio sulaukė ten stovinti kalėdinė eglė.

Pilietiškumo pamoka netradicinėje erdvėje padėjo mokiniams geriau suprasti, kaip funkcionuoja mūsų valstybės valdžios aparatas, už ką yra atsakingi vieni ar kiti valstybės pareigūnai.

Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja

 

 

Edukacinė išvyka „Profesijų kaleidoskopas: nuo virėjo iki prezidento“

Edukacinė išvyka „Profesijų kaleidoskopas: nuo virėjo iki prezidento“

2018-12-12
Gruodžio 7-8 dienomis mes, Didždvario gimnazijos IIs kl. mokiniai, kartu su lietuvių kalbos ir istorijos mokytojomis Živile Muzikevičiūte ir Valda Kizevičiūte dalyvavome dviejų dienų kelionėje, kurios tikslas – aplankyti muziejus, įžymias istorines vietas ir  susipažinti su įvairiomis profesijomis. Pirmiausia, svečiavomės Lietuvos Respublikos politiko, prezidento Antano Smetonos dvare, esančiame netoli Vilniaus, tarp Užulėnio ir Užugirio (Ukmergės rajone). Prezidento rezidencijoje išklausėme įdomų muziejininkės pasakojimą apie čia tarpukariu gyvenusius ir viešėjusius asmenis. Po edukacinės ekskursijos dvare ragavome tradicinių lietuviškų patiekalų (mus valgydino Ukmergės muziejaus edukacinio centro šeimininkė, profesionali virėja). Taigi čia būdami turėjome galimybę susipažinti su muziejininko ir virėjo profesijomis. 
Būdami Vilniuje aplankėme Valdovų rūmus, kuriuose gidas Donatas Jokubaitis, buvęs šiaulietis, pristatė ekspoziciją, kurios vienas ryškiausių šiuo metu eksponatų, be abejo, graikų paskolintas, beveik nepriekaištingai išsilaikęs Aristotelio biustas. Taigi čia būdami turėjome galimybę susipažinti ne tik su gido, bet ir archeologo profesija.
Vakarą praleidome sostinės senamiestyje, prie eglutės, apsuptos mugės paviljonų, aplankėme Etmonų kalėdinę mugę. Kitą rytą, po trumpokos, bet gana komfortiškos nakvynės, skubėjome į Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, po kurį vaikštinėdami ir klausydamiesi gido pasakojimo, jautėmės nekaip. Ryto juoką pakeitė slogi nuotaika. Gerai, kad tai nebuvo paskutinis objektas – Lietuvos Respublikos prezidentūra mus „grąžino“ į šventinę nuotaiką, ne vienas mielai fotografavosi prezidentūros salėse. 
Edukacinė išvyka buvo tikrai naudinga ir įdomi. Susipažinome su įvairiomis profesijomis, sužinojome daug naujų istorinių ir kultūrinių dalykų, o svarbiausia – dar artimiau susipažinome ir susidraugavome.
Sveikiname

Sveikiname

2018-12-28
Sveikiname Gvidą Kalvonį, Airidą Briką ir Mantą Čepaitį, kurie Verslo plano turnyre, vykusiame gruodžio 13-14 d., užėmė III vietą.
Verslo plano turnyras – Šiaulių savivaldybės finansuojamos jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programos renginys, šios programos partneris – Šiaulių verslo inkubatorius.
Sveikiname

Sveikiname

2019-01-02

Pirmąkart buvo organizuota filosofijos olimpiada (mokyklos etapas). Sveikiname olimpiados dalyves, I vietos laimėtoją Gabiją Gusevaitę, III kl. mokinę ir mokytoją Sigitą Petrutienę

Akcija „Kalėdų belaukiant

Akcija „Kalėdų belaukiant

2019-01-07
Gruodžio 18 d. IIg kl. mokiniai ir jų etikos mokytoja Sigita Petrutienė per etikos pamoką miesto bulvare surengė akciją „Kalėdų belaukiant“: mokiniai šiauliečiams dalijo savo rankų darbo atvirukus ir linkėjo gražių švenčių. Po akcijos mokiniai dar ilgai kalbėjosi apie įgyvendintą sumanymą, jie negalėjo atsistebėti, kad praeiviams įteikta dovanėlė sukėlė tik gražių emocijų. Ne veltui sakoma, kad  gruodžio mėnuo - stebuklų metas.
Akcija „Angelo žinia“

Akcija „Angelo žinia“

2019-01-07
Laukdami šLaukdami šv. Kalėdų, Naujųjų metų per gruodžio mėn. vykusias etikos pamokas mokiniai karpė angeliukus ir ant jų sparnų rašė linkėjimus mokyklai, draugams, sau... Taigi vienas gimnazijos koridorių pasipuošė angelais. Juk angelas - geros valios simbolis. Tegul jis metų sandūroje gimnazijos bendruomenei suteikia džiaugsmo, pasitikėjimo ir vilties.v. Kalėdų, Naujųjų metų per gruodžio mėn. vykusias etikos pamokas mokiniai karpė angeliukus ir ant jų sparnų rašė linkėjimus mokyklai, draugams, sau... Taigi vienas gimnazijos koridorių pasipuošė angelais. Juk angelas - geros valios simbolis. Tegul jis metų sandūroje gimnazijos bendruomenei suteikia džiaugsmo, pasitikėjimo ir vilties.
Laukdami šv. Kalėdų, Naujųjų metų per gruodžio mėn. vykusias etikos pamokas mokiniai karpė angeliukus ir ant jų sparnų rašė linkėjimus mokyklai, draugams, sau... Taigi vienas gimnazijos koridorių pasipuošė angelais. Juk angelas - geros valios simbolis. Tegul jis metų sandūroje gimnazijos bendruomenei suteikia džiaugsmo, pasitikėjimo ir vilties.
Rolandas Kauklys, IIIb kl. mokinys
Stažuotė

Stažuotė

2019-01-07

Gruodžio 18 d. Didždvario gimnazijoje vyko Marijampolės savivaldybės kūrybinės komandos narių stažuotė tema „Įvairių partnerių bendradarbiavimas savanoriavimo srityje“. Gimnazijos soc.pedagogė Danguolė Naraveckienė pristatė gimnazijoje įgyvendinamas vietinės savanorystės programas, galimybes vaikams atlikti savanoriškas veiklas Šiauliuose. Veiklos stebėsenos poskyrio vedėja Sonata Dedūraitė aptarė gimnazijoje įgyvendinamus Europos solidarumo korpuso projektus, jaunuolių galimybes atlikti savanorišką tarnybą Europos sąjungos bei Europos sąjungos kaimyninėse šalyse, organizacijų galimybes priimti tarptautinius savanorius, įgyvendinti solidarumo projektus.

Projektas „Aplinkos oro kokybės gerinimas Šiaulių mieste“

Projektas „Aplinkos oro kokybės gerinimas Šiaulių mieste“

2018-12-10
Lapkričio 28 dieną gimnazijoje vyko projekto „Aplinkos oro kokybės gerinimas Šiaulių mieste“, kuriame dalyvavo 25  I–II kl. mokiniai, veiklos. Projektui vadovauja biologijos mokytojos: Danguolė Vaičekauskienė ir Kristina Muraškienė bei chemijos mokytoja Virginija Savickaitė.
Projektas startavo  paskaita apie aplinkos oro taršą, taršos šaltinius bei klimato kaitą ir jos padarinius. Praktinei veiklai vykdyti dalyviai susiskirstė į poras. Skirtingose miesto centro sankryžose:  P. Cvirkos g. - Tilžės g., Vytauto g. - Tilžės g., Draugystės pr. - Vytauto g., Vilniaus g. - Ežero g. ir Aušros al. - Tilžės g., jie paėmė oro mėginius, kuriuos analizavo   laboratorijoje. Naudodami įvairius prietaisus mokiniai tyrė kietųjų dalelių, CO2, ozono koncentraciją ore ir saulės UV spinduliuotę.  Mokyklos teritorijoje ant medžių mokiniai pakabino kiminų mėginius, kurie kabės lauke 40 parų ir parodys oro užterštumą gimnazijos teritorijoje. Tyrimus padėjo atlikti Šiaulių municipalinės aplinkos tyrimų laboratorijos vadovas Robertas Klimas. Kitų užsiėmimų metu tyrimų rezultatai bus analizuojami, tad projektas bus tęsiamas pavasarį. 
Navaros universitetas

Navaros universitetas

2018-12-07

Gruodžio 5 dieną  gimnazijos A. J. Greimo bibliotekoje Didždvario ir Janonio gimnazijų mokiniai dalyvavo susitikime su Higinio J. Paterna Sancher Navaros (Ispanija) universiteto Lenkijoje, Baltijos šalyse ir Ukrainoje atstovu. Mokiniams buvo pristatytos stojimo sąlygos į Navaros universitetą, studijų programos, įvairios papildomos veiklos.

Šventinis vakaras

Šventinis vakaras

2018-11-12

Lapkričio 9 d. koncertų salėje „Saulė“ vyko šventinis vakaras, skirtas Didždvario gimnazijos įkūrimo 120-mečiui paminėti, vakaras, sukvietęs gausų būrį dirbančių ir dirbusių pedagogų, besimokančių mokinių ir jų tėvų, baigusių gimnaziją prieš metus, dešimt, dvidešimt ar net penkiasdešimt metų, miesto savivaldybės, mokyklų atstovų, socialinių partnerių.

„Laimė pajausti, kad nesi visiškai atsitiktinis, o išaugęs iš savosios praeities kaip paveldas. Tavasis egzistavimas tuo paaiškinamas ar net pateisinamas ir skatina su meile žvelgti atgal, t.y. ten, iš kur esi kilęs. Kas egzistuoja nuo seno, mes stengiamės išsaugoti tiems, kurie ateis po mūsų. Turiningai, kūrybingai, atsakingai gyventi šiandien, reiškia kurti istoriją, kuri turi išliekamąją vertę“, – šiais žodžiais ir iškilmingu gimnazijos vėliavos įnešimu buvo pradėtas baigiamasis jubiliejui paminėti skirtas renginys „Ex nihilo nihil fit“.

Garbūs svečiai: Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė, švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, sveikino gimnaziją, teikė dovanas ir linkėjo dar ilgai gyvuoti, džiuginti miestą, šalį savo išskirtiniais pasiekimais.

Gimnazija užaugino nemažą būrį žinomų visuomenės ir kultūros veikėjų. Labai smagu, kad buvę mokiniai nepamiršta savo mokyklos ir toliau puoselėja gražius tarpusavio santykius, dalijasi savo žiniomis ir patirtimi. Itin pradžiugino buvusio 5-osios vidurinės mokyklos (taip Didždvario gimnazija vadinosi 1954–1994 m.) 1-osios laidos mokinio, dabar Vilniaus universiteto profesoriaus, habilituoto fizinių mokslų daktaro Juozo Vidmanto Vaitkaus dalyvavimas renginyje. Profesorius pasidalijo  prisiminimais apie gyvenimą to meto mokykloje. O buvę didždvariečiai, tėvas ir sūnus Paulius ir Virginijus Barzinskiai, Evaldas Daujotas, dabar gimnazijos fizikos mokytojas,  padovanojo po smagią dainą.          

1999 m. buvusios gimnazijos direktorės Dalios Sabalienės šeimos dėka buvo įsteigta premija abiturientams, kurie nesavanaudiškai dirba gimnazijos labui, yra aktyvūs visuomeninėje veikloje, atsakingi, pareigingi ir pilietiški. Premija jau įteikta 39 abiturientams. Jų vardu gimnaziją su jubiliejumi sveikino Kamilė Šeraitė, Lietuvos Respublikos seimo nario padėjėja, politologė, ir Fausta Roznytė, Vilniaus universiteto studentė. Abi merginos akcentavo, kad būtent gimnazija padėjo tvirtus pamatus jų ateičiai, kad ir šiandien jos palaiko stiprų ryšį su gimnazija. Tėvų asmeninis pavyzdys – pats geriausias jaunosios kartos mokytojas. Apie tai kalbėjo gimnazijos tarybos pirmininkė, Tėvų klubo prezidentė Einora Lomeikienė, tai įrodė ir jau penkiolika metų gyvuojantis tėvų tautinių šokių kolektyvas „Va jaunas“.

Kai pamini Didždvario gimnaziją, dauguma ją sieja su dviem dalykais: trylika metų įgyvendinama Tarptautinio bakalaureato diplomo programa ir trisdešimt septynerius metus gyvuojančiu vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliu „Šėltinis“ (vadovai Violeta ir Romualdas Laugaliai), jungiančiu dvi mokyklas – mūsų gimnaziją ir Jovaro progimnaziją. Progimnazijos direktorius Arvydas Kukanauza, jo žodžiais tariant, gimnazijos direktoriui Vitaliui Balsevičiui, vyresniajam broliui, įteikęs dovaną, linkėjo dar daug prasmingų, gražių bendradarbiavimo metų. Ne tik istorinis, bet ir meilės ryšys sieja mūsų ir J. Janonio gimnazijas, mat mergaičių ir berniukų gimnazijų mokiniai kartu kūrę spektaklius, organizavę šokių vakarus, šventes, bet ir kaštonų alėjoje skirdavę pasimatymus. „Džiaugiamės, kad ir šiandien tęsiame tradiciją – kartu vis tebešvenčiame Užgavėnes ir valgome blynus“, – kalbėjo J. Janonio gimnazijos direktorius Rimas Budraitis.

Renginį vainikavo gimnazistų priesaika: „Savo draugų, gimnazistų, mokytojų bei visos Didždvario gimnazijos bendruomenės akivaizdoje prisiekiu, kad visas mano gyvenimas tebūnie skirtas tarnauti Lietuvai ir savo gimnazijai. Saugosiu jos garbę, autoritetą bei neliečiamumą nuo pat pirmosios dienos iki abiturientų išleistuvių ir net po to garbinsiu jos didybę. Gerbsiu savo mokytojus ir kiekvieną gimnazijos narį, perduosiu šį įprotį jaunesniems. Sąžiningai, garbingai ir nesavanaudiškai dirbsiu Didždvario gimnazijai ir gimnazistams. Visada būsiu tolerantiškas kitoms gimnazistų pažiūroms, išvadoms, idėjoms, nuomonėms, tautybėms, religijoms, rasėms, socialinėms nepriklausomybėms. Net ir verčiamas niekada nesutiksiu, kad mano žinios būtų panaudotos piktiems kėslams ir nukreiptos prieš gimnazijos ramybę ir taiką. Jei nepažeisiu šios iškilmingos, laisvai ir garbingai duotos priesaikos, tebūnie man leista vadintis Didždvario gimnazijos gimnazisto vardu. Tepadeda man Didždvario gimnazijos gimnazistai, mokytojai ir  bendruomenės nariai. Ir šiandien prisiekiame laikytis šios garbingos priesaikos. Puoselėti pradėtas tradicijas ir kurti naujas, vertas šios gimnazijos garbingos istorijos.“ Vakaro vedėja, šio renginio režisierė, neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė renginio metu ne kartą akcentavo, kad mūsų gimnazija ypatinga savo dirbančiais ir besimokančiais, gebančiais kurti ypatingą atmosferą, atsakingai tęsiančiais jau ne vieną dešimtmetį puoselėjamas tradicijas, suvokiančiais, kad gimnazija yra neatsiejama miesto, šalies kultūros ir istorijos dalis. 

Audronė Saldauskienė ir Daiva Trijonienė, skyrių vedėjos

Nuotraukos: Airido Briko

 

Gimnazijos 120-ies metų istorija

Gimnazijos 120-ies metų istorija

2018-03-14

2018 m. Šiaulių Didždvario gimnazija švenčia 120-ies metų jubiliejų. Tai viena seniausių miesto gimnazijų, garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir atvirumu, inovatyvumu, draugiškos saviraiškos ir saviugdos aplinkos kūrimu, visuomeniškumu.

 

 

Savanoriai Didždvaryje

2018-09-12

Pagal Erasmus+ programos tarptautinės savanorystės projektą „Be Radio-Active 7“ 11 mėn. savavanorišką tarnybą gimnazijos radijo stotyje „Radijo klubas“ atlieka 3 savanoriai: Dana Folz (Germany) ir Nino Jashiashvili (Georgia) ir Muammer Kılıç (Turkija).

Dana Folz (Germany)  Nino Jashiashvili (Georgia) Muammer Kılıç (Turkija)

Duomenų rinkimas ir tvarkymas

2018-05-25
Patvirtiname, kad duomenų subjektų duomenys bus renkami laikantis galiojančių Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų. Taikomos visos protingos techninės ir administracinės priemonės tam, kad mūsų surinkti duomenys apie duomenų davėjus būtų apsaugomi nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. Duomenų davėjai negali teikti jokių asmens duomenų per mūsų svetainę. Jei duomenų davėjas asmuo, kuris yra jaunesnis negu 14 metų, prieš pateikdamas asmeninę informaciją, turi gauti savo tėvų arba kitų teisėtų globėjų sutikimą ir jį pateikti mums.
Dėmesio!

Dėmesio!

2018-06-06
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt.
 
Šiuo metu jums siūlome daugiau kaip 1 700 el. knygų. Skaityti ir užsisakyti el. knygas gali visi, turintys LIBIS skaitytojo pažymėjimą, tereikia tik prisijungti prie portalo.
Pasiskolintas el. knygas galėsite skaityti 14 kalendorinių dienų, bet turėsite galimybę šį laikotarpį pratęsti dar dviem savaitėms. Skaityti el. knygas galite bet kur, kur jums patogu ir kur yra interneto ryšys.
 
Mokiniai, dėmesio!

Mokiniai, dėmesio!

2018-08-28
Gimnazijos renovacijos metu keičiamas ženklo galiojimo laikas.
Įvažiavę į Šiaulių Didždvario gimnazijos teritoriją, matysite kelio ženklą Nr. 303, kuris reiškia, kad draudžiamas motorinių transporto priemonių, traktorių ir savaeigių mašinų eismas, išskyrus mopedus, motociklus be priekabų, maršrutinį, aptarnaujantįjį transportą ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones. 
Paaiškinimas iš KET:  Aptarnaujantysis transportas  – transporto priemonės, priklausančios draudžiamaisiais kelio ženklais pažymėtoje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, toje zonoje gyvenantiems ar dirbantiems asmenims, ar atvežantiems į tą zoną krovinius, ar atvykstantiems jų paimti, įskaitant lengvuosius automobilius taksi, atvežančius į tą zoną keleivius arba atvykstančius jų paimti ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones.
Taigi šis kelio ženklas draudžia motorinių transporto priemonių (išskyrus aukščiau nurodytas) judėjimą. Įvažiuoti į teritoriją gali tik mokytojai ir statybininkai, dirbantys objekte. Mokiniams įvažiuoti į teritoriją draudžiama. 
Laikykitės taisyklių. Budės kelių policijos tarnybos patruliai.
Vyturys

Vyturys

2018-01-08
Šiaulių miesto savivaldybė visoms miesto mokykloms užsakė „Vyturio“ skaitmeninę knygų biblioteką. Knygos skaitomos kiekvienam vartotojui susikūrus paskyrą adresu 
www.vyturys.lt ir įvedus mokyklai skirtą kodą.
Dėl kodų kreipkitės į lietuvių kalbos mokytojas arba bibliotekininkes.
 
 
Bibliotekos vedėja
 

Socialinės paramos mokiniams

2017-06-29
Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjas (vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas) nuo liepos 1 d. kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių (toliau - skyrių) užpildydamas prašymo-paraiškos formą SP-11, šeimos duomenų formą SP-1 bei duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą SP-2, pridėdamas pažymas apie bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir kitus reikalingus dokumentus.
Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.
 

Virtualus mokyklos muziejus

2014-01-02
Kreipiamės į visus, kurie mokėtės, dirbote Šiaulių Didždvario gimnazijos / 5-oje vidurinėje mokykloje/ Mergaičių gimnazijoje, t.y. mokykloje prie Kaštonų alėjos!
Pažvelkime į savo mokyklos istoriją moderniau!
Didždvario gimnazijos  bendruomenė kuria virtualų gimnazijos muziejų, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba. 
Jei turite senų šios mokyklos mokinių ar mokytojų nuotraukų (pamokose, išvykose, miesto renginiuose ir t.t.) kviečiame jomis pasidalinti! 
 
Surinktas nuotraukas galite pamatyti jau dabar virtualiame mokyklos nuotraukų albume.
 
Nuskenuotas nuotraukas siųskite el. paštu didzdvario.muziejus@gmail.com ir užpildykite pateiktą formą apie siunčiamą nuotrauką.
 

Kultūros paveldo objektai Šiauliuose

2014-06-10

Pirmų gimnazinių klasių mokinių projektas "Kultūros paveldo objektai Šiauliuose".

ŽEMĖLAPIS

Rekomenduojame aplankyti

AGATA

AGATA

2015-11-02

AGATA sukurtas tinklalapis, kuriame galima legaliai klausytis lietuviškos muzikos: http://www.pakartot.lt
Svetainėje pateikiama skirtingų laikotarpių ir žanrų – liaudies muzika, džiazas, rokas, elektronika, dainuojamoji poezija ir kt. Viskas vienoje vietoje, viskas legaliai. Pagal svetainėje esančių muzikos kūrinių perklausų statistiką bus skirstoma dalis kompensacinio atlyginimo jų atlikėjams, įrašų gamintojams bei autoriams.