« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Pamokų laikas

2018-08-30

Pamokų laikas 2018 m. m.

  1. 8.30 - 9.15
  2. 9.30 - 10.15
  3. 10.30 - 11.15
  4. 11.30 - 12.15
  5. 12.45 - 13.30
  6. 13.45 - 14.30
  7. 14.45 - 15.30
  8. 15.45 - 16.30
Įsimintina kelionė

Įsimintina kelionė

2018-09-12

Rugpjūčio paskutinėms dienomis bei rugsėjo pirmąją savaitę gimnazijos dešimtokai ir vienuoliktokai, šokantys tautinių šokių ansamblyje „Šėltinis”, užbaigė kolektyvo kelionių maratoną Albanijoje - jie dalyvavo tarptautiniame tautinių šokių festivalyje „Muzika ir jūra”. Kolektyvas keliavo autobusu (kaip visada), mokiniai pervažiavo ne vieną Europos šalį: Lenkiją, Serbiją, Makedoniją, Bulgariją,  Slovakiją, Vengriją. Kelionė buvo puiki, „Šėltinis“ patyrė nemažai nuotykių, parsivežė neišdildomų prisiminimų, mokiniai  susipažino su kitos kultūros  subtilybėmis. Šokėjai aplankė Duresis miestą, kuris yra vakarinėje Albanijos dalyje, prie Adrijos jūros,  Krujė miestą, kuris yra apie 20 km į šiaurės vakarus nuo sostinės Tiranos.

Albanija paneigė girdėtus apie ją stereotipus.  „Šėltinis”, turėdamas galimybę, būtinai dar kartą apsilankys šioje šalyje!

Susitikimas su Vytaute Milvydaite

Susitikimas su Vytaute Milvydaite

2018-09-18

Pirmąją rugsėjo savaitę TB1 kl. mokiniai per anglų k. pamoką susitiko su buvusia tarptautinio bakalaureato mokine Vytaute Milvydaite.  Vytautė papasakojo apie mokymąsi  gimnazijoje, apie tai, kaip jai  sekėsi mokytis pagal tarptautinio bakalaureato programą, apie savo dabartinį gyvenimą Londone. Dabar Vytautė  studijuoja mados vadybą, o prieš metus studijavo mados žurnalistiką. Vytautei teko priimti nelengvą sprendimą ir keisti  studijas, tačiau ji supranta, kad  tai padaryti privalėjo. Mergina  akcentavo, kad reikia nebijoti rizikuoti.

Vytautė  nuramino ir padrąsino mokinius dėl ateinančių dvejų metų, pasidalijo asmenine patirtimi. Mokiniai buvo nustebinti, jog mokydamasi Vytautė neturėjo laiko planavimo problemų, kad jai neteko patirti streso (kuo skundžiasi dažnas TB mokinys).

Šis susitikimas buvo labai naudingas mokiniams. Be abejo,  nauja programa, mokytojai, klasiokai vis dar kelia  dvejonių ir streso. Vytautės apsilankymas TB1 kl. mokiniams padėjo suprasti, jog viskas yra jų pačių rankose ir viską galima kontroliuoti, tik reikia norėti.

Sveikiname

Sveikiname

2018-09-18

Rugsėjo 13 d. vyko draugiškos varžybos su S. Daukanto gimnazija. Pasiruošimo prieš sezoną rungtynes rezultatu 51:38 laimėjo didždvariečiai.

Žaidėjai: Dominykas Bražas, Rokas Vaičiūnas, Aleksas Lomeika, Nedas Gulbinas, Rokas Vaičiūnas, Nojus Matuliokas, Ignas Brazaitis, Eivydas Sitavičius, Dominykas Musneckis, Gabrielius Kardašius.

Mokytojas Mindaugas Dabkevičius

„Žvilgsnis į vandenį“

„Žvilgsnis į vandenį“

2018-09-18

Rugsėjo 18 d. Ig klasės mokiniai dalyvavo atviros laboratorijos pamokoje „Žvilgsnis į vandenį“. Šis renginys yra mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė 2018“ dalis. Mokiniai ištyrė vandentiekio ir šulinio vandens kokybę, t.y. nustatė jame esančių nitratų ir nitritų jonų koncentracijas. Dalyvių taip pat laukė įdomus geriamo vandens, geriamo vandens su citrina, mineralinio vandens ir natūralių citrinos sulčių PH vertės nustatymas ir palyginimas.

AMES

2018-09-18

Dėmesio!

2018-06-25

Gimnazijoje dėl vykstančios renovacijos neveikia laidiniai telefonai: 8 41 431514 ir 8 41 431424.

Raštinė 8614 32930 

Direktorius 8615 18833

Dėmesio!

2018-09-05
Visų mokinių pažymėjimai galiojantys iki 2018-08-31 dar galios visą 2018 m. rugsėjo mėnesį.
Tavo PIN kodas

Tavo PIN kodas

2018-09-07
Rugsėjo 6 d. Šiaulių Arenoje jau ketvirtą kartą vyko vaikų / jaunimo aktyvaus, kūrybiško laisvalaikio užimtumo paroda „Tavo PIN KODAS“. Savo veiklą ir tarptautinę savanorystę parodoje pristatė Didždvario gimnazijos Radijo klubas, Tarptautinio bakalaureato diplomo programos mokytojai pakvietė daugiau sužinoti apie šios programos siūlomas galimybes
PARODA „Tavo PIN KODAS” – vieta, kurioje įvairių mokslo, meno, sporto, verslo specialistai ir kūrybingas / aktyvus jaunimas pristato savo veiklas ir paslaugas, naujausius projektus, dalinasi aktualiausiomis idėjomis, užmezga naujų ryšių.
Kokybiškas užimtumas atveria nepamatuotas galimybes ugdyti(s) vaikų vertybėms, socialiniams įgūdžiams bei asmeniniams gebėjimams. Bandyti / surasti / suprasti /atrakinti / pažinti savo PIN kodą – būtent tai skatina jaunatvišką energiją realizuoti atsinaujinusioje parodoje „Tavo PIN KODAS 2017“.
Rugsėjo 6-ąją Šiaulių arenoje atidaryta ir III meninių fotografijų paroda „Įsivaikink sėkmę“. Vienas iš 7 kūrybingų, aktyvių šiauliečių, savo sėkmės istorijoms pasirinkusių Šiaulius - buvęs Didždvario gimnazijos mokinys, informacinių technologijų specialistas Liudas Markevičius. Paroda veiks Šiaulių arenoje iki 2018 m. spalio 15 d.

 

 

Pirmokų stovykla

Pirmokų stovykla

2018-09-07

Rugsėjo 4-5 d. Didždvario gimnazijos pirmokai mokslo metus pradėjo tradicinėje stovykloje „Didždvarietis“.

Nuotraukos: Gabrielės Paškevičiūtės

FLEX

FLEX

2018-09-11

Tarptautinė ne pelno organizacija Amerikos Tarptautinio švietimo taryba (American Councils for International Education) jau ketvirtus metus, kartu su JAV ambasada Lietuvoje, kviečia moksleivius dalyvaut FLEX programoje, kurią remia Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2019-2020 mokslo metais. Dalyvavimas programoje yra nemokamas. Programą taip pat remia Lietuvos Švietimo ir Mokslo Ministerija. 

Sveikiname!

Sveikiname!

2018-09-11

Rugsėjo 8-9 dienomis Šiaulių miesto lėkščiasvydžio komanda „Frismatic“ dalyvavo Lietuvos lėkščiasvydžio čempionate 2018 ir susikovė su komandomis iš Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos.

Šiaulių komanda į Lietuvos lėkščiasvydžio čempionatą sugrįžo po 4 metų pertraukos, debiutuodama nauja sudėtimi, kurios didžiąja dalį sudarė jaunoji Šiaulių lėščiasvydžio karta, tarp kurių ir du Didždvario gimnazijos mokiniai: Povilas Skauminas ir Rokas Palionis.

Šiame čempionate šiauliečiai pagerino savo pelnytų taškų rekordą po 4 metų pertraukos!

Lėkščiasvydis, dar vadinamas ultimeitu (angl. ultimate) arba frisbiu (angl. frisbee), – bekontaktis komandinis žaidimas, žaidžiamas su 175 gramų skraidančiuoju disku. Lėkščiasvydis – tai greitas, techniškas, reikalaujantis taktinių įgūdžių žaidimas, kurio tikslas – pelnyti taškus perdavinėjant diską savo komandos nariams. Taškai gaunami  pagavus diską taškų pelnymo zonoje, panašiai kaip amerikietiškame futbole arba regbyje, tačiau šiame žaidime žaidėjas, turintis diską, bėgti negali.

 

Mokiniai, dėmesio!

Mokiniai, dėmesio!

2018-08-28
Gimnazijos renovacijos metu keičiamas ženklo galiojimo laikas.
Įvažiavę į Šiaulių Didždvario gimnazijos teritoriją, matysite kelio ženklą Nr. 303, kuris reiškia, kad draudžiamas motorinių transporto priemonių, traktorių ir savaeigių mašinų eismas, išskyrus mopedus, motociklus be priekabų, maršrutinį, aptarnaujantįjį transportą ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones. 
Paaiškinimas iš KET:  Aptarnaujantysis transportas  – transporto priemonės, priklausančios draudžiamaisiais kelio ženklais pažymėtoje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, toje zonoje gyvenantiems ar dirbantiems asmenims, ar atvežantiems į tą zoną krovinius, ar atvykstantiems jų paimti, įskaitant lengvuosius automobilius taksi, atvežančius į tą zoną keleivius arba atvykstančius jų paimti ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones.
Taigi šis kelio ženklas draudžia motorinių transporto priemonių (išskyrus aukščiau nurodytas) judėjimą. Įvažiuoti į teritoriją gali tik mokytojai ir statybininkai, dirbantys objekte. Mokiniams įvažiuoti į teritoriją draudžiama. 
Laikykitės taisyklių. Budės kelių policijos tarnybos patruliai.
Šiaulių dienos 782

Šiaulių dienos 782

2018-09-11

Rugsėjo 6-8 d. šiauliečiai šventė Šiaulių miesto gimtadienį „Šiaulių dienos 782“. Šventę pradėjo spalvinga ir triukšminga eisena, kurioje kartu su kitomis miesto mokyklomis ir organizacijomis, žygiavo ir Didždvario gimnazijos mokiniai, mokytojai. 

Nuotraukos: Eimunto Janušausko, Is

Baltijos šalių chemijos mokytojų seminaras

Baltijos šalių chemijos mokytojų seminaras

2018-08-21
Rugpjūčio 20-22 d. Šiauliuose vyko kasmetinis Baltijos šalių chemijos mokytojų seminaras, kuriame dalyvavo 54 chemijos mokytojai ir universiteto dėstytojai: 15 iš Latvijos, 14 iš Estijos ir 25 iš Lietuvos.
Seminarus, skirtus bendravimo ir bendradarbiavimo santykiams megzti bei gerosios patirties sklaidai, Lietuvos chemijos mokytojų asociacija organizuoja kasmet, jie rengiami vis kitame Lietuvos, Latvijos ar Estijos mieste. Šiemet nuspręsta chemijos mokytojų susitikimą surengti Šiauliuose.
Tris dienas trukusiame seminare pranešimus skaitė Šiaulių ir Vilniaus universitetų lektoriai, chemijos mokytojai ekspertai. Nagrinėtos pasiruošimo chemijos brandos egzaminams problemos, aptarti neformaliojo švietimo metodai padedantys mokyti chemijos.
Didelio seminaro dalyvių susidomėjimo sulaukė Didždvario gimnazijos „Molio laboratorijos“ geroji patirtis, STEAM krypties veiklų organizavimas 6-10 metų amžiaus vaikams. Surengti praktiniai užsiėmimai, kuriuose chemijos mokytojai ir dėstytojai patys galėjo išbandyti vaikams siūlomus užsiėmimus, įvertinti kaip išsamiai ir patraukliai, žaidimo forma paaiškinamos sudėtingos cheminės reakcijos, populiarinami gamtos mokslai.
Seminaro dalyviai taip pat lankėsi didžiausiose Šiaulių apskrities įmonėse: AB Gubernija, UAB „Rūta“, AB „Akmenės cementas“, AB „Kalcitas“, naftos įmonėje ORLEN Lietuva, aplankyta Šiaulių r. Aukštelkės mokykla - daugiafunkcinis centras, surengtos išvykos į Šaulių universiteto bibliotekos monetų kambarį, Fotografijos muziejų.
 

STEAM  konkurso  „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojų kelionė į Suomiją

STEAM konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojų kelionė į Suomiją

2018-08-23
Šių metų pavasarį vyko STEAM organizuojamas mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“, kuriame  dalyvavo beveik 300 mokinių (pateiktas 81 darbas). Konkurso darbų tematika – fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai bei jų integraciniai ryšiai. Mokiniai kėlė hipotezes, planavo būsimų eksperimentų tikslą, uždavinius, eigą, eksperimentus fiksavo filmuose. Konkurse dalyvavo mūsų gimnazijos III klasės mokinės: Beatričė Karvelytė ir Viktorija Povilionytė, kurių darbas „Šiaulių miesto bei rajono vandens tekinių cheminiai tyrimai" tapo konkurso laimėtoju. Atliekant šį tyrimą mokines konsultavo chemijos mokytoja Virginija Savickaitė ir biologijos mokytoja Danguolė Vaičekauskienė. Birželio 12 dieną Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vyko konkurso laimėtojų apdovanojimai. Atliktas tyrimas laimėjo 1-ąją vietą bei apdovanojimą – kelionę į „Heureka“ mokslo centrą Helsinkyje (Suomija). 
Didždvario gimnazijos pirmokai – tarptautinės vertybių formavimo stovyklos “We Care! 2018” dalyviai

Didždvario gimnazijos pirmokai – tarptautinės vertybių formavimo stovyklos “We Care! 2018” dalyviai

2018-08-23
Š. m. liepos 16–22 dienomis šeši būsimieji Didždvario gimnazijos pirmokai: Austėja Lesnickaitė, Marija Muningytė, Gustas Jarašūnas, Deina Balčiūnaitė, Beatričė Kaunickytė ir Alanas Saiko, su gimnazijos anglų kalbos mokytoja Kristina Urboniene dalyvavo tarptautinėje vertybių formavimo stovykloje „We Care! 2018”. Stovyklą organizavo JAV ambasada, esanti Vilniuje, kartu su LAKMA, Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija. Stovykloje veiklas vykdė ir patirtimi dalijosi 48 mokiniai bei 12 mokytojų iš šešių Lietuvos, vienos JAV (Charles Wright Academy, Vašingtono valstija) ir vienos Lenkijos (Szkoła Podstawowa Nr 5, Świdniki miestas) mokyklų. 
Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo ir baigdavosi savanorių entuziastų Simo ir Tomo organizuojamomis veiklomis: rytinės dūdmaišio melodijos ir rytinė mankšta bei sportiniai žaidimai ne tik visus pažadindavo, bet ir suteikdavo teigiamų emocijų bei energijos visai dienai, o vakarais jaunuoliai kviesdavo stovyklautojus prie laužo, kur  pritariant gitaros akordams dainavo visų šalių dainas, kalbėdavosi. 
Gamtos mokslų stovykla „Eureka

Gamtos mokslų stovykla „Eureka

2018-06-30
Birželio 18 – 22 d. Didždvario gimnazijoje jau trečią kartą buvo organizuota gamtos mokslų stovykla „Eureka“. Ši stovykla skirta 6 – 12 metų vaikams, kurie domisi gamtos mokslais, architektūra, konstravimu ir robotika. Pagrindinis stovyklos tikslas – propaguoti STEAM krypties ugdymą. STEAM – tai tiksliųjų, gamtos, technologijų, inžinerijos mokslų ir menų bei dizaino sintezė.
Didžiausias dėmesys stovykloje buvo skirtas gamtos mokslams: biologijai, chemijai, fizikai. Stovyklautojai atliko nemažai įvairių ir kartais net sudėtingų laboratorinių darbų. Vaikai augino cheminį sodą, atliko mišinio išskirstymo laboratorinį darbą, išmoko, kaip iš skysto stiklo gaminti šokliuką, pasigamino ikrų iš coca-colos, sužinojo daug informacijos apie galaktiką, sukūrė savo įsivaizduojamą galaktiką stiklainyje.
Daug dėmesio buvo skirta ekologijai ir burnos higienai. Stovyklautojai sužinojo, kaip pasigaminti ekologišką burnos skalavimo skystį, tinkamai prižiūrėti dantis, pasigaminti ekologišką rankų šveitiklį ir kodėl ne visos kosmetikos priemonės yra tinkamos mūsų odai ir sveikatai. Stovyklautojai lankėsi Šiaulių universiteto Botanikos sode, kur žaidė aktyvų edukacinį žaidimą –  remdamiesi šifruotomis nuorodomis, turėjo surasti pradingusį augalą. Žaisdami vaikai gavo daug žinių apie augalų fiziologiją, dauginimąsi, kitas savybes.
Trečiojoje gamtos mokslų stovykloje ieškota naujovių, kurios dar labiau sudomintų vaikus gamtos mokslais. Šiam tikslui įgyvendinti pasirinkti keli edukaciniai užsiėmimai. Vienas jų – sferinis kinas, kuris savo projekcine sistema skatina vaikus suvokti kuo daugiau informacijos. Kad tai nebūtų tik „sausa“ teorija, mokomoji informacija pateikiama žiūrovams ne tik spalvingais vaizdais, garso efektais, bet ir įdomiu 360° formatu. 
Džiaugiamės turėję galimybę bendradarbiauti su VšĮ „Eduplius“, kuri pasiūlė du edukacinius užsiėmimus. Vienas jų – OZOBOT robotukai, kurie gali padėti vaikams mokytis kritinio ir informatinio mąstymo bei ugdytis kūrybiškumą. Robotukų funkcijos – sekti juodas, raudonas, žalias ir mėlynas linijas, kurias vaikai gali nupiešti patys. Optinis sensorius nustato spalvą ir robotukai atlieka vieną iš 29 skirtingų veiksmų. Taip vaikai supažindinami su programavimo pradžiamoksliu, išbando robotų kodavimo galimybes ir, be abejo, puikiai praleidžia laiką. Antrasis užsiėmimas – LEGO® – universalus konstruktorius, kuriuo galima įgyvendinti daugybę idėjų. Stovyklautojai konstravo trijų rūšių bokštus. Taip mokėsi projektuoti modelius, suprasti matavimo vienetus, išmokti derinti spalvas, dizaino bei architektūros pradmenų, lavino logiką ir erdvinį mąstymą ir kt. 
Labai džiaugiamės pavykusiomis stovyklos veiklomis, stovyklautojų smalsumu ir noru viską išbandyti. Tikimės, kad ateityje dar bus ne viena Mokslo diena, kurios būtinai išaugs į gamtos mokslų stovyklą.
Tarptautinė stovykla „Let's meet in Šiauliai“

Tarptautinė stovykla „Let's meet in Šiauliai“

2018-07-01
Birželio 25 – 29 d. Šiauliuose vyko tarptautinė stovykla „Let‘s meet  in  Šiauliai“, į kurią susirinko 100 mokinių (50 lietuvių, 50 latvių) iš Šiaulių ir Jelgavos, miesto, su kuriuo Šiaulius jungia ilgametė draugystė. Stovykla surengta siekiant sukurti glaudesnius jaunosios abiejų miestų kartos ryšius, padėti mokiniams geriau pažinti abu miestus, kartu paminėti Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės šimtmetį.
Sanatorinėje mokykloje įsikūrusioje stovykloje penkias dienas mokiniai bendravo, bendradarbiavo, dalyvavo įvairiuose komandų formavimo žaidimuose, atliko kūrybines užduotis, dalyvavo įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose ir kūrybinėse dirbtuvėse „Aušros“ muziejuje, Fotografijos muziejuje, Frenkelio viloje, Žaliūkių malūne, „Rūtos“ šokolado fabrike, „Molio“ laboratorijoje, kūrė ateities miestų modelius, valdė OZOBOT robotus.
Pirmoji šios iniciatyvos dalis – stovykla Jelgavoje – vyko birželio 11 – 15 d. Kaip sakė  Jelgavos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Gunta Auza, Šiaulių ir Jelgavos mokinių draugystė, bendravimas ir bendros veiklos rodo, kad tokia jaunimo bendravimo forma yra itin vertinga, o šimtmečio proga kilusi idėja surengti stovyklą Šiaulių ir Jelgavos mokiniams turėtų būti tęsiama ir ateityje.
Stovyklos Šiauliuose globėjas, miesto vicemeras Justinas Sartauskas, linkėjo išlaikyti stovykloje užsimezgusią draugystę, puoselėti sukurtus ryšius, dėkojo stovyklos organizatoriams, savanoriams, visiems prisidėjusiems prie sėkmingo stovyklos veiklų organizavimo.

Mūsų visų darbas įvertintas puikiai!

2018-05-11
Gegužės mėn. pradžioje pasirodžiusiame žurnale „Reitingai“ vėl rikiuojamos, lyginamos mokyklos, universitetai, kolegijos, išskiriamos geriausios įstaigos.
Žurnale keletą kartų paminėtas ir Didždvario gimnazijos vardas. Pagal 2017 m. gimnazijos abiturientų valstybinių brandos egzaminų išlaikymo ir įstojimo į valstybės finansuojamas vietas, į užsienio aukštąsias mokyklas rezultatus mūsų gimnazija Lietuvoje užima garbingą 13 vietą (iš 360 mokyklų)! Džiaugiamės, kad šis rezultatas labai pagerėjo – 2016 m. buvome 29 vietoje. Vertėtų priminti, kad čia neatsispindi mūsų gimnazijos Tarptautinio bakalaureato diplomo programos mokinių pasiekimai. 
Mūsų gimnazija yra išskirta ir kaip mokykla, kurioje stipri vadyba: Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūra vadyba (NMVA) įvertino aukščiausiu 4 lygiu. Tokį vertinimą 2009-2016 m. yra pelniusios tik 16 Lietuvos mokyklų. Be to, NMVA duomenimis, 4 lygiu įvertinta ir išskirta mūsų gimnazijoje įgyvendinama mokinio asmenybinė ūgtis: atskirų mokinių pažanga, mokinių mokymosi pasiekimai, bendra rūpinimosi mokiniais politika, mokinių asmenybės ir socialinė raida, pedagoginė, psichologinė ir socialinė pagalba mokiniams, dėmesys personalui. NMVA per anksčiau minėtą laikotarpį tokiu lygiu įvertino tik 9 Lietuvos mokyklas.
Žurnalą „Reitingai“ galime paskaityti mūsų gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje.
 

Duomenų rinkimas ir tvarkymas

2018-05-25
Patvirtiname, kad duomenų subjektų duomenys bus renkami laikantis galiojančių Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų. Taikomos visos protingos techninės ir administracinės priemonės tam, kad mūsų surinkti duomenys apie duomenų davėjus būtų apsaugomi nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. Duomenų davėjai negali teikti jokių asmens duomenų per mūsų svetainę. Jei duomenų davėjas asmuo, kuris yra jaunesnis negu 14 metų, prieš pateikdamas asmeninę informaciją, turi gauti savo tėvų arba kitų teisėtų globėjų sutikimą ir jį pateikti mums.

Integruota anglų kalbos ir istorijos pamoka

2018-06-04
Gegužės 22 d. gimnazijos III kl. mokinių anglų kalbos grupė dalyvavo  integruotoje anglų k. ir istorijos pamokoje. Gimnazistai dirbo grupėse ir pristatė Didždvario gimnazijos istoriją nuo jos įkūrimo 1898 m. iki šių dienų. Mokinių grupės pristatymams rinkosi istorinę vertę turinčias gimnazijos vietas: Aloyzo Toleikio skulptūrą „Muzika“, pasipriešinimą bermontininkams menančius laiptus, Algirdo Juliaus Greimo biblioteką ir kt. Vieni iš kitų sužinojome dar negirdėtų faktų apie savo gimnaziją (pavyzdžiui, kokie direktoriai vadovavo mokyklai). Ši pamoka praplėtė gimnazistų istorines žinias, patobulino kalbėjimo anglų kalba, bendradarbiavimo grupėje kompetencijas. 
Už pagalbą ir idėjas vykdant projektą dėkojame anglų kalbos mokytojai Ivetai Gutauskienei ir istorijos mokytojai Astai Andžiuvienei.
 
Vaiva Šiuparytė, IIIe kl.
 
Dėmesio!

Dėmesio!

2018-06-06
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt.
 
Šiuo metu jums siūlome daugiau kaip 1 700 el. knygų. Skaityti ir užsisakyti el. knygas gali visi, turintys LIBIS skaitytojo pažymėjimą, tereikia tik prisijungti prie portalo.
Pasiskolintas el. knygas galėsite skaityti 14 kalendorinių dienų, bet turėsite galimybę šį laikotarpį pratęsti dar dviem savaitėms. Skaityti el. knygas galite bet kur, kur jums patogu ir kur yra interneto ryšys.
 

STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentai“

2018-06-07
Baigėsi STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“. Konkurso organizatoriai – Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, partneris – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras. Vertinant mokinių eksperimentus dalyvavo ir Biologijos, Chemijos, Fizikos mokytojų asociacijų atstovai.
 Šiemet jame dalyvavo beveik 300 mokinių, pateiktas 81 darbas. Konkurso darbų tematika – fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai bei jų integraciniai ryšiai. Mokiniai kėlė hipotezes, numatė būsimų eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, fiksavo eksperimentus trumpuose filmuose. 
Ekspertai, vertinę konkursui pateiktus darbus, pažymėjo, kad konkurso darbų tematika, o ypač gebėjimas pateikti atliktus eksperimentus, tobulėja. Mokiniai ne tik kūrybiškai atlieka bandymus, bet ir geba vaizdžiai perteikti atliktą veiklą sukurtuose filmuose, turi tam reikalingų įgūdžių ir žinių. Tokius filmus galima naudoti ir kaip mokymo priemones bendraamžiams. 
Smagu, kad mūsų mokyklos III gimnazinės klasės mokinės Beatričė Karvelytė ir Viktorija Povilionytė su darbu "Šiaulių miesto bei rajono vandens tekinių cheminiai tyrimai" pateko į konkurso laimėtojų sąrašą!
Atliekant šį darbą mokines konsultavo chemijos mokytoja V. Savickaitė ir biologijos mokytoja D. Vaičekauskienė
Baigiamasis konkurso renginys, kurio metu bus apdovanoti konkurso laureatai, vyks birželio 12 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre.
 
 
Atrasta ir pažinta Papilė

Atrasta ir pažinta Papilė

2018-06-20
Birželio 11-14 d. įvyko trečioji, jau tradicine tampanti socialinių mokslų praktinė ekspedicija „Ir aš galiu pažinti ir atrasti“, kurią organizuojame mes, geografijos mokytoja Sniegina Raubaitė ir istorijos mokytojai: Valda Kizevičiūtė, Paulius Baranauskas. Šiemet ši ekspedicija vyko Papilėje, Akmenės raj., kur mus maloniai priėmė Papilės S. Daukanto gimnazija bei jos pavaduotoja Kristina Dorofėjienė. Šioje ekspedicijoje turėjome nuostabų pagalbininką, Papilės krašto „vaikščiojančią enciklopediją“, miestelio gražintoją ir patriotą, buvusį geografijos mokytoją – Steponą Adomavičių.
Papilėje aplankėme abu piliakalnius, apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria vaizdas į Ventos slėnį, jo terasas, Papilės atodangą, Jurakalnio atragį, kur susipažinome su linijinės erozijos procesu ir jo kūriniais: raguvomis bei griovomis, kuriose formuojasi šaltiniai. Griovos dugne, upelio vandens tėkmė atidengia senuosius uolienų sluoksnius su fosilijomis, priklausančius Juros geologiniam periodui. Pabandėme apglėbti garsiąją Papilės penkiolikamienę liepą, o suskaičiavę jos  kamienus įsitikinti, kad jų liko tik trylika. Aplankėme istoriko, rašytojo S. Daukanto kapą, paminklą  bei muziejų.
Apsilankėme ir Ventos regioninio parko lankytojų centre, kur susipažinę su jo ekspozicija, atlikome įvairias užduotis. Grįždami įveikėme apie 10 km kelią, kuriuo eidami stengėmės nustatyti pakelės kaimų tipus. Pusiaudienį skyrėme pažinčiai su S. Daukanto asmenybe bei jo veikla: atlikome muziejuje užduotis ir jas vieni kitiems pristatėme šalia muziejaus įrengtame Lakštingalų slėnyje.
Šaulių lydimi trečiadienį žygiavome į už 5 km nuo Papilės esantį Šaltiškių molio karjerą. Lydimi karjero darbuotojo grožėjomės neįprastu jo kraštovaizdžiu, primenančiu Marso paviršių, ieškojome fosilijų, amonitų ar belemnitų bei fotografavome. Vakare buvo išrinkta gražiausia nuotrauka nugalėtoja – jos autorius – Marius Pocevičius.
Tradiciškai mokiniai atliko miestelio gyventojų socialinę apklausą, kurios metu išsiaiškino miestelio problemas. Jurgita Bakšytė ir Kasparas Gruslys tuo metu kūrė miniatiūras. Kol mokiniai vykdė apklausą, mokytojai, lydimi S.  Adomavičiaus, aplankė 1863 m sukilimo dalyviams paminklus Biliūniškėse ir Užbarsčių miške, Papartynės geologinę atodangą bei vandens malūną, apžiūrėjo retų, į Raudonąją knygą įrašytų augalų (melsvojo gencijono, pievinio plaurečio) augimvietes.
Birželio 14 d. uždegėme žvakutes prie Papilės geležinkelio stoties, iš kurios prieš 77 metus buvo išvežta 14 šeimų, kurių pavardės buvo čia mokinių ir perskaitytos, ant vieno iš pirmųjų tremtinių kapo.
Ekspedicijos veikloms apibendrinti pasirinkome žaidimą Ventos slėnyje (beje, refleksijomis baigdavome kiekvieną ekspedicijos dieną). Smagu, kad ekspedicijoje dalyvavę mokiniai bendravo ir bendradarbiavo, dirbdami skirtingose grupėse turėjo galimybę geriau susipažinti ir susidraugauti.
Trečioji ekspedicija sėkmingai baigta ir jau planuojame ketvirtą, kurią norėtume surengti Tytuvėnuose.
 

 

 „Globalus švietimas“: draugystei, tolerancijai, pažinimui

„Globalus švietimas“: draugystei, tolerancijai, pažinimui

2018-06-18
Birželio 4 d. naktį gimnazijos komanda (dvi mokytojos ir trys mokiniai) pradėjo savo kelionę pagal Erasmus+ projektą „Global Education For A Global World“ („Globalus švietimas globaliam pasauliui“). Didždvario gimnazija laimėjo ir koordinuoja šį projektą. Pakeliavę autobusu, dviem lėktuvais, Stambulo metro, keltu, taksi, pasiekėme kelionės tikslą – Bursos miestą Turkijoje ir mūsų partnerius – TED Bursa Koleji mokyklą. Tai mokykla iš privačių mokyklų tinklo, kurį įkūrė Turkijos švietimo asociacija. Ši mokykla, kaip ir Didždvario gimnazija, įgyvendina Tarptautinio bakalaureato diplomo programą. 
Projekto tikslas – susipažinti su pabėgėlių situacija projekto partnerių šalyse ir kiekvieno mobilumo metu pagvildenti vieną problemą. Šio susitikimo tema – tolerancija pabėgėliams ir migrantams. Net sunku įsivaizduoti geresnę ir įdomesnę šalį diskutuoti šiuo klausimu – Turkijoje glaudžiasi apie 4 mln. Sirijos pabėgėlių. Projekto partneriai iš Lietuvos, Ispanijos, Rumunijos, Turkijos ir Lenkijos, mokytojai ir mokiniai rengė pristatymus apie situaciją savo šalyse, žaidė simuliacinius žaidimus, diskutavo įvairiais klausimais su draugais iš partnerių mokyklų, dalyvavo turkų mokyklos renginiuose. Vienas iš užsiėmimų vyko Bursos pabėgėlių centre, projekto dalyviai sužinojo, kokia veikla užsiima centro darbuotojai, dalyvavo užsiėmime su pabėgėlių iš Sirijos vaikais. Klausė emigrantų iš JAV, Indijos, gyvenančių Turkijoje, diskutavo su jais apie toleranciją Turkijos visuomenėje. Projekte dalyvavę mokytojai parengė pamokos planą, kuriuo galės pasinaudoti visi norintys. 
Ne mažiau svarbu susipažinti su šalių partnerių kultūra. Kiekviena šalis pristatė savo kultūrą, istoriją ir tradicijas, tradicinius patiekalus, dainas, šokius. Aplankytas Bursos senamiestis, XIV a. pastatyta mečetė, didžioji turgavietė, surengti pusryčiai UNESCO saugomame Bursos rajone – kaimelyje. Projektas Turkijoje vyko ypatingu laiku – per Ramadaną. Kartu su turkais visi laukė tradicinės Ramadano vakarienės pradžios, kuri prasideda nusileidus saulei, iš minaretų pasigirdus imamų maldoms. 
Viskas visiems labai patiko, išskyrus vieną dalyką – išsiskyrimą. Praleidus savaitę su naujaisiais draugais, atrodė, kad pažįstami amžinybę. Atrodė, nėra nei kultūrų skirtumų, nei kalbos barjero, o visi yra globalūs piliečiai, draugiški, tolerantiški, smalsūs, atviri pasauliui. Ir nors išsiskiriant buvo liūdna, guodė tai, kad lengva bendrauti net ir nebūnant kartu, o be to, dar laukia kiti projekto susitikimai Ispanijoje, Rumunijoje, Lietuvoje. Visiems projekto dalyviams labai patiko šūkis „Once Erasmus, Always Erasmus“ („Kartą pabuvęs Erasmus, visada liksi Erasmus“).
Dainų šventė

Dainų šventė

2018-07-02

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė Dainų šventės, pavadintos valstybės himno fraze „Vardan tos...“, pradžią. S. Daukanto aikštėje iškilmingai pakelta šventės vėliava. Prezidentūroje pagerbta kūrybinė Dainų šventės grupė. 

Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dalyvauja vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ šokėjai.

Sveikiname!

2018-07-04
Sveikiname abiturientus, kurių žinios gebėjimai yra įvertinti 100 balų:
U. Tylenytė (lietuvių k., biologija, anglų k.)
I. Pangonis (matematika, biologija)
K. Pliuskutė (matematika)
V. Stonkus (matematika)
S. Bulotaitė (biologija)
K. Tiškutė (biologija, anglų k.)
I. Chohlovas (anglų k.)
R. Jurytė (anglų k.)
K. Kukla (anglų k.)
P. Laucevičius (anglų k.)
J. Paldavičius (anglų k.)
M. Strelnikas (anglų k.)
M. Tautkutė (anglų k.)
A. Vasiliauskas (anglų k.)
E. Zinevičiūtė (anglų k.)
 
Dėkojame mokytojams I. Gutauskienei, K. Muraškienei, I. Baranauskienei, R. Alminienei, A. Chvostovai, K. Urbonienei, L. Michailovienei
Gimnazijos bendruomenės žygis „DG 120“

Gimnazijos bendruomenės žygis „DG 120“

2018-04-28
2018 m. Šiaulių Didždvario gimnazija švenčia 120-ies metų jubiliejų. Tai viena seniausių miesto gimnazijų, garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir atvirumu, inovatyvumu, draugiškos saviraiškos ir saviugdos aplinkos kūrimu, visuomeniškumu.
Balandžio 28 d. vyko pirmasis iš jubiliejui skiriamų renginių – gimtadienio žygis „DG 120“. Kartu švęsti gimnazijos gimtadienį susirinko ne tik mokytojai, buvę ir esami mokiniai, mokinių tėvai, broliai ir seserys, seneliai, visi jaučiantys ryšį su Didždvario gimnazija ir norintys pasidžiaugti gražia švente. 
Susirinkę vienoje populiariausių Šiaulių miesto vietų prie Talšos ežero ir kartu nusifotografavę bendrai nuotraukai, žygeiviai patraukė prie Salduvės kalno (Žuvininkų piliakalnio), kur atkeliaujančius pasitiko būgnai, muzika ir gimtadienio tortas. 
Šventiniais linkėjimais, puikiu oru ir šiltu bendravimu pradėtas jubiliejinių metų renginių ciklas. 
 
Dėkojame Pauliana Media už nuotraukas dronu.
 

 

Mainų diena „Vėl kartu: 120 minučių“

Mainų diena „Vėl kartu: 120 minučių“

2018-05-10
Gegužės 9 d. Šiaulių Didždvario ir J. Janonio gimnazijos surengė mainų dieną „Vėl kartu: 120 minučių“. Renginys skirtas Didždvario gimnazijos 120-ies metų jubiliejui. Šia proga vyko gimnazistų mainai – Didždvario gimnazija vienai dienai vėl tapo mergaičių gimnazija, o J. Janonio – berniukų gimnazija. 
120 minučių (4 pamokos po 30 minučių) buvo skirtos mokinių interaktyviam mokymuisi, komandiniam, grupiniam darbui, mokėjimo mokytis kompetencijų tobulinimui. Merginos tyrinėjo, atliko kūrybines užduotis, sprendė matematines mįsles, eksperimentavo. Prisiminta Mergaičių gimnazijos istorija, mokinės susipažino su taisyklėmis, kurių jų bendraamžės turėjo laikytis mokykloje prieš šimtmetį,  įgytas žinias pasitikrino Protų mūšyje. Mainų dieną užbaigė bendras mergaičių šokis Vilniaus gatvėje.
Gimnazijos 120-ies metų istorija

Gimnazijos 120-ies metų istorija

2018-03-14

2018 m. Šiaulių Didždvario gimnazija švenčia 120-ies metų jubiliejų. Tai viena seniausių miesto gimnazijų, garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir atvirumu, inovatyvumu, draugiškos saviraiškos ir saviugdos aplinkos kūrimu, visuomeniškumu.

 

 

Vyturys

Vyturys

2018-01-08
Šiaulių miesto savivaldybė visoms miesto mokykloms užsakė „Vyturio“ skaitmeninę knygų biblioteką. Knygos skaitomos kiekvienam vartotojui susikūrus paskyrą adresu 
www.vyturys.lt ir įvedus mokyklai skirtą kodą.
Dėl kodų kreipkitės į lietuvių kalbos mokytojas arba bibliotekininkes.
 
 
Bibliotekos vedėja
 

Socialinės paramos mokiniams

2017-06-29
Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjas (vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas) nuo liepos 1 d. kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių (toliau - skyrių) užpildydamas prašymo-paraiškos formą SP-11, šeimos duomenų formą SP-1 bei duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą SP-2, pridėdamas pažymas apie bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir kitus reikalingus dokumentus.
Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.
 

Kultūros paveldo objektai Šiauliuose

2014-06-10

Pirmų gimnazinių klasių mokinių projektas "Kultūros paveldo objektai Šiauliuose".

ŽEMĖLAPIS

Rekomenduojame aplankyti

Virtualus mokyklos muziejus

2014-01-02
Kreipiamės į visus, kurie mokėtės, dirbote Šiaulių Didždvario gimnazijos / 5-oje vidurinėje mokykloje/ Mergaičių gimnazijoje, t.y. mokykloje prie Kaštonų alėjos!
Pažvelkime į savo mokyklos istoriją moderniau!
Didždvario gimnazijos  bendruomenė kuria virtualų gimnazijos muziejų, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba. 
Jei turite senų šios mokyklos mokinių ar mokytojų nuotraukų (pamokose, išvykose, miesto renginiuose ir t.t.) kviečiame jomis pasidalinti! 
 
Surinktas nuotraukas galite pamatyti jau dabar virtualiame mokyklos nuotraukų albume.
 
Nuskenuotas nuotraukas siųskite el. paštu didzdvario.muziejus@gmail.com ir užpildykite pateiktą formą apie siunčiamą nuotrauką.
 
AGATA

AGATA

2015-11-02

AGATA sukurtas tinklalapis, kuriame galima legaliai klausytis lietuviškos muzikos: http://www.pakartot.lt
Svetainėje pateikiama skirtingų laikotarpių ir žanrų – liaudies muzika, džiazas, rokas, elektronika, dainuojamoji poezija ir kt. Viskas vienoje vietoje, viskas legaliai. Pagal svetainėje esančių muzikos kūrinių perklausų statistiką bus skirstoma dalis kompensacinio atlyginimo jų atlikėjams, įrašų gamintojams bei autoriams.