« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Priėmimas

Priėmimas

2018-01-19

KVIEČIAME MOKYTIS ŠIAULIŲ DIDŽDVARIO GIMNAZIJOJE!

I-IV kl. komplektavimo grupės vadovas – Daiva Trijonienė, neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja.

Tel. 8-41 38 30 62, e-paštas daiva.trijoniene@dg.su.lt

 

Būsimų pirmokų sąrašai bus skelbiami 2018 m. gegužės 22 d.

 

Tarptautinio bakalaureato klasių  komplektavimo grupės vadovas – Rima Tamošiūninė, TB DP koordinatorė.

Tel. 8-41 52 56 58, e-paštas rima.tamosiuniene@dg.su.lt
 
Priėmimas į gimnaziją vykdomas vadovaujantis šiais dokumentais:

Prašymų formos:

Dėmesio!

2018-05-25
PAMOKŲ LAIKAS 2018 M. GEGUŽĖS 28 D.
 
1. 10.50 – 11.25 val.
2. 11.30 – 12.05 val.
3. 12.10 – 12.45 val.
4. 12.55 – 13.30 val.
5. 13.50 – 14.25 val.
6. 14.35 – 15.10 val.
7. 15.15 – 15.50 val.
8. 15.55 – 16.30 val.
_____________
 
 
Biologijos pamoka ŠU Botanikos sode

Biologijos pamoka ŠU Botanikos sode

2018-05-23
Gimnazijos ketvirtokai su biologijos mokytojomis Danguole Vaičekauskiene ir Kristina Muraškiene lankėsi Šiaulių Botanikos sode, kuriame vyko netradicinė biologijos pamoka. Klausydamiesi Šiaulių universiteto dėstytojo paskaitos, mokiniai įtvirtino ir pagilino žinias apie samanų, sporinių induočių, plikasėklių ir gaubtasėklių augalų dauginimąsi ir vystymąsi, analizavo gyvų augalų pavyzdžius, jų gyvenamąją aplinką. Mokiniai iš arti galėjo pamatyti augalų dauginimosi struktūras: sorus,sporofitą, gametofitą, piestelę, kuokelius, žiedadulkes. Įgytas ir pakartotas žinias galėsime pritaikyti spręsdami biologijos valstybinio egzamino struktūrines užduotis. 
 
Emilija Bučinskaitė, IVd

Sveikiname mokinius, priimtus į Šiaulių Didždvario gimnaziją!

2018-05-22
Gerbiami būsimi I klasės mokiniai ir tėveliai.
Jei nepasirinksite mokytis Šiaulių Didždvario gimnazijoje, prašome iki gegužės 29 d. informuoti el. paštu didzdvaris@dg.su.lt, arba tel. 861432930, 841 431514.
Klasių sąrašus paskelbsime 2018 m. birželio 11 d.
 
Mokymosi sutartis pasirašysime birželio 18-19 dienomis 10.00-18.00 val.
Su savimi turėti:
  • 8 kl. baigimo pažymėjimo kopiją (jei dar neturėsite, atneškite vėliau į gimnazijos raštinę).
  • Sveikatos pažymėjimą (jei dar neturėsite, atneškite vėliau).
Mainų diena „Vėl kartu: 120 minučių“

Mainų diena „Vėl kartu: 120 minučių“

2018-05-10
Gegužės 9 d. Šiaulių Didždvario ir J. Janonio gimnazijos surengė mainų dieną „Vėl kartu: 120 minučių“. Renginys skirtas Didždvario gimnazijos 120-ies metų jubiliejui. Šia proga vyko gimnazistų mainai – Didždvario gimnazija vienai dienai vėl tapo mergaičių gimnazija, o J. Janonio – berniukų gimnazija. 
120 minučių (4 pamokos po 30 minučių) buvo skirtos mokinių interaktyviam mokymuisi, komandiniam, grupiniam darbui, mokėjimo mokytis kompetencijų tobulinimui. Merginos tyrinėjo, atliko kūrybines užduotis, sprendė matematines mįsles, eksperimentavo. Prisiminta Mergaičių gimnazijos istorija, mokinės susipažino su taisyklėmis, kurių jų bendraamžės turėjo laikytis mokykloje prieš šimtmetį,  įgytas žinias pasitikrino Protų mūšyje. Mainų dieną užbaigė bendras mergaičių šokis Vilniaus gatvėje.

Mūsų visų darbas įvertintas puikiai!

2018-05-11
Gegužės mėn. pradžioje pasirodžiusiame žurnale „Reitingai“ vėl rikiuojamos, lyginamos mokyklos, universitetai, kolegijos, išskiriamos geriausios įstaigos.
Žurnale keletą kartų paminėtas ir Didždvario gimnazijos vardas. Pagal 2017 m. gimnazijos abiturientų valstybinių brandos egzaminų išlaikymo ir įstojimo į valstybės finansuojamas vietas, į užsienio aukštąsias mokyklas rezultatus mūsų gimnazija Lietuvoje užima garbingą 13 vietą (iš 360 mokyklų)! Džiaugiamės, kad šis rezultatas labai pagerėjo – 2016 m. buvome 29 vietoje. Vertėtų priminti, kad čia neatsispindi mūsų gimnazijos Tarptautinio bakalaureato diplomo programos mokinių pasiekimai. 
Mūsų gimnazija yra išskirta ir kaip mokykla, kurioje stipri vadyba: Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūra vadyba (NMVA) įvertino aukščiausiu 4 lygiu. Tokį vertinimą 2009-2016 m. yra pelniusios tik 16 Lietuvos mokyklų. Be to, NMVA duomenimis, 4 lygiu įvertinta ir išskirta mūsų gimnazijoje įgyvendinama mokinio asmenybinė ūgtis: atskirų mokinių pažanga, mokinių mokymosi pasiekimai, bendra rūpinimosi mokiniais politika, mokinių asmenybės ir socialinė raida, pedagoginė, psichologinė ir socialinė pagalba mokiniams, dėmesys personalui. NMVA per anksčiau minėtą laikotarpį tokiu lygiu įvertino tik 9 Lietuvos mokyklas.
Žurnalą „Reitingai“ galime paskaityti mūsų gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje.
 
Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

2018-05-09

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos naujienlaiškis „Antrieji namai“.

ANTRIEJI NAMAI

 

Gimnazijos bendruomenės žygis „DG 120“

Gimnazijos bendruomenės žygis „DG 120“

2018-04-28
2018 m. Šiaulių Didždvario gimnazija švenčia 120-ies metų jubiliejų. Tai viena seniausių miesto gimnazijų, garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir atvirumu, inovatyvumu, draugiškos saviraiškos ir saviugdos aplinkos kūrimu, visuomeniškumu.
Balandžio 28 d. vyko pirmasis iš jubiliejui skiriamų renginių – gimtadienio žygis „DG 120“. Kartu švęsti gimnazijos gimtadienį susirinko ne tik mokytojai, buvę ir esami mokiniai, mokinių tėvai, broliai ir seserys, seneliai, visi jaučiantys ryšį su Didždvario gimnazija ir norintys pasidžiaugti gražia švente. 
Susirinkę vienoje populiariausių Šiaulių miesto vietų prie Talšos ežero ir kartu nusifotografavę bendrai nuotraukai, žygeiviai patraukė prie Salduvės kalno (Žuvininkų piliakalnio), kur atkeliaujančius pasitiko būgnai, muzika ir gimtadienio tortas. 
Šventiniais linkėjimais, puikiu oru ir šiltu bendravimu pradėtas jubiliejinių metų renginių ciklas. 
 
Dėkojame Pauliana Media už nuotraukas dronu.
 

 

Dėmesio!

Dėmesio!

2018-04-26

Skelbiamas mokinių, kviečiamų nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. mokytis Tarptautinio bakalaureato diplomo programos (TBDP) klasėje, sąrašas.

SĄRAŠAS

 

Dėl ugdymo TBDP individualaus ugdymo plano sudarymo informuosime vėliau. 

Mokomės kitaip: edukacinė išvyka į Šiaurės Lenkiją

Mokomės kitaip: edukacinė išvyka į Šiaurės Lenkiją

2018-05-02

Kai prieš daugybę metų mokiausi universitete, mano istorijos dėstytojas pasakė: „Gal ateis tokie laikai, kai mes šią temą mokysimės stovėdami prie koliziejaus Romoje“. Turbūt net pačiam dėstytojui  šie žodžiai tada atrodė tikra utopija. 

Tačiau laikas lekia pirmyn, galimybės keičiasi: vesti istorijos pamoką Šiaurės Lenkijoje – ne utopija, o realybė. Balandžio 19-21 dienomis I-II kl. mokiniai su istorijos mokytojomis vyko  į Šiaurės Lenkiją („LDK istorijos liudytojai Šiaurės Lenkijoje“). Būti Štutgofo koncentracijos stovykloje ir analizuoti holokausto temą yra neginčijamai pažangiau, nei skaityti apie tai geriausiame vadovėlyje. Mokiniai atidžiai klausėsi vadovo pasakojimo apie koncentracijos stovyklos kalinių gyvenimo ir darbo sąlygas. Štutgofe yra išlikusi dujų kamera, kurioje buvo žudomi žmonės,  patalpos, kur buvo deginami jų palaikai. Jose būti –  šiurpoka.  Manau, kad jaunų žmonių apsilankymas koncentracijos stovykloje – ne tik istorinių žinių papildymas, bet ir savų žmogiškųjų vertybių  įsivertinimas.    
Šiaurės Lenkija įdomi sava istorija: tai buvusi prūsų žemė, kurią patiems prūsams valdyti buvo lemta labai trumpai. Gdanskas – puikus, klestintis miestas, žavintis savo architektūros paminklais, garbinga istorija. Pagrindinis mūsų vizito  Gdanske tikslas – aplankyti  naują, modernų  Antrojo pasaulinio karo muziejų. Drąsiai galiu teigti, muziejus ne tik pateisino, bet ir pranoko mūsų visų lūkesčius. Kiekvienas mokinys savo tempu apžiūrinėjo eksponatus ir per ausinukus klausėsi  eksponatų apibūdinimo. Vis girdėdavau mokinių  replikas, kad apie tai jie jau mokėsi ir dabar išmoktą medžiagą įtvirtina.  
Antrą kelionės dieną lankėmės Marienburgo pilyje, kuri yra didžiausia riterių pilis Europoje. Pamokose daug kalbame apie lietuvių kovas su kryžiuočiais, o dabar  turėjome galimybę apžiūrėti kryžininkų tvirtovę, kurios didybe kažkada žavėjosi LDK kunigaikštis Kęstutis. Gaila, kad jis čia pabuvojo ne kaip svečias, o kaip kalinys. Daug  įvairios ir prasmingos medžiagos mokiniai sužinojo vaikščiodami po pilies menes ir rūsius: apie riterių gyvenimo tvarką, magistro rinkimų peripetijas. Džiaugėsi galėdami atsisėsti į didžiojo magistro ištaigingą krėslą ir nusifotografuoti. 
Torunė  – tai nedidelis, bet žavus Lenkijos miestelis. Mūsų apsilankymo priežastis jame – pamatyti autentiškos architektūros pastatus, kurių istorija siekia net XIII amžių. Torunė nebuvo sugriauta karo metais. Gražu, patrauklu, skoninga, nes Torunėje yra draudžiama reklama ir beskoniai kioskai, prekiaujantys neaiškiais gaminiais. Ar galime įsivaizduoti tokį miestą Lietuvoje? Deja... Pasirodo,  Torunėje  gimė ir buvo pakrikštytas pasaulinio garso mokslininkas M. Kopernikas.  Apžiūrėjome namą, kuriame jis augo, bažnyčią, kurioje  buvo pakrikštytas. 
Kelionė pasiteisino vienareikšmiškai. Mokiniai net šnekučiavosi tarpusavyje: „Kaip gerai, kad važiavau, o tai dabar sėdėčiau namie prie kompiuterio ir ką?“ Daugybę istorinių žinių, patirčių,  įspūdžių, dinamiškų vaizdų, socialinių įgūdžių formavimo bagažą gimnazistai parsivežė iš šios kelionės. O mums, mokinius  lydėjusioms mokytojams: Valdai Kizevičiūtei, Laimai Velikienienei, Gienai Kubiliūtei, buvo  smagu matyti mokinius kitoje aplinkoje, geriau juos pažinti. 
Svečiuose – knygų paaugliams rašytoja

Svečiuose – knygų paaugliams rašytoja

2018-05-03
Balandžio 25 d. gimnazijos pirmų klasių mokiniai susitiko su rašytoja Ilona Ežerinyte, kurios knyga „Sutikti eidą“ išrinkta 2017 Metų knyga paaugliams. Pasirodo, rašytoja – buvusi šiaulietė. Ji papasakojo įdomią  istoriją, kodėl išsikėlė iš Šiaulių, atskleidė kelias paslaptis apie knygynų darbą ir pakvietė mokinius dalyvauti knygos rašymo konkurse. I. Ežerinytė įvardijo ir kelis švietimo sistemos trūkumus, susijusius su lietuvių kalbos ir literatūros programa. Žinoma, autorė papasakojo apie knygą „Sutikti eidą“ ir gimnazijos bibliotekai padovanojo savo trečiąją knygą „Verksnių klubas“. O mes atsisveikindami įteikėme mokyklos Metų knygą. 
Susitikimas su I. Ežerinyte mokiniams suteikė daugiau informacijos apie lietuvių grožinės literatūros  autorius, jų kūrybą,  leido suprasti, jog lietuvių literatūra yra tokia pat įdomi kaip ir užsienio autorių. Svarbiausia - įkvėpė pasitikėti savimi kuriant tekstus!
Antrokai myli ir sveikina savo mamas

Antrokai myli ir sveikina savo mamas

2018-05-04
Mamos diena Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Vokietijoje, Suomijoje – antrą gegužės sekmadienį, o, pavyzdžiui, Panamoje –  gruodžio 8-ąją. Nesvarbu, kada ta diena švenčiama, svarbiausia, kad tą dieną visos gėlės skiriamos brangiausiam, gražiausiam ir mylimiausiam žmogui – Mamai. Mamos diena - tai viena gražiausių pavasario švenčių.
Balandžio 26 d. gimnazijos antrokai (kuriems labai padėjo jų kuratorė Julija Muningienė) savo mamoms organizavo „Mamyčių dieną“.  Šventiniame koncerte šoko „Šėltinio” šokėjai, Kamilė ir Gvidas, dainavo Viltė, Goda, IIb, IIm, IIp ir IIg klasių chorai (skambėjo visiems žinomos dainos: „Mamos suknelė“, „Tau, mano mamyte“, „Aš širdyje labai myliu savo mamą“ ir kt.). Antrokų mamos džiaugėsi savo vaikų pasirodymais, plojo, dainavo, juokėsi ir verkė... Po koncerto jos buvo pavaišintos  kava, arbata ir su didžiule meile vaikų iškeptais pyragais. 
Šventė buvo išties nuostabi. Dėkojame visiems už pasirodymus bei, žinoma, mamytėms už tai, kad jos yra!
Didždvariečiai programuotojai Barclays „TechAcademy“ dalyviai

Didždvariečiai programuotojai Barclays „TechAcademy“ dalyviai

2018-05-07
Didždvario gimnazijos programuotojai Emilija Poškaitė (TB1 kl.), Adonis Majorovas (TB1 kl.) ir Rokas Urbelis (III kl.) nuo š. m. sausio mėn. dalyvavo Barclays „TechAcademy“ programuotojų projekte, kur su priskirtu mentoriumi susitikimuose derino kuriamą  produktą Android telefonams.
Balandžio 26 d. baigiamajame Barclays „TechAcademy“  renginyje buvo pristatyti keli mokinių projektai. Didždvariečiai pristatė savo 16 savaičių darbą - mobilią aplikaciją, kuri ieško BLE (Bluetooth Low Energy) įrenginių. Šio projekto metu mokiniai dirbo su programavimo aplinka Android Studio ir internetinių puslapių šablonų sistema Laravel. Ši patirtis praturtino ne tik gebėjimais programavime, bet ir patobulino socialinius įgūdžius bei suteikė patirties dirbant su klientais.
Lectio ultima

Lectio ultima

2018-05-08
Saulėtą 2018 m. baladžio 27 d. popietę Šiaulių Didždvario gimnazijos aktų salėje nuaidėjo Tarptautinio Bakalaureto abiturientų paskutinis skambutis. Ko gero, daugumos moksleivių galvoje šiuo metu sukasi vienintelė mintis - kaip puikiai išlaikyti egzaminus. Visgi prieš egzaminus jie dar turėjo progą atsisveikinti su savo mylimiausiais mokytojais, padėkoti už sunkų darbą bei triūsa per visus dvejus metus ir šiek tiek atitrūkti nuo mokslų bei ,žinoma, turėti savo paskutiniąją mokyklinę pamoką. Gražūs žodžiai bei palinkėjimai skambėjo ne tik iš abiturientų lūpų, bet ir iš mokytojų, kuratorių, kitų klasių mokinių. Į šventę atvyko ir garbingas Lietuvos Respublikos svečias Donatas Morkūnas, Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo akto signataras, Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto Filosofijos ir antropologijos katedros politikos mokslų dėstytojas. D. Morkūnas savo kalba įkvėpė jaunuolius puoselėti laisvo žmogaus bei tautos idėją ir pasveikino mokinius siu šia gražia švente!
Visa Šiaulių Didždvario gimnazijos bendruomenė džiaugiasi turėdama tokius šaunius mokinius bei linki jiems gerai išlaikyti egzaminus!

Sveikiname!

2018-05-11
Sveikiname gimnazijos Ip kl. komandą „Paukščiai“, kuri  miesto I kl. mokinių konkurse „Opa opa per Europą“ laimėjo I vietą.
Mokytoja Sniegina Raubaitė
 
Sveikiname!

Sveikiname!

2018-05-15
Sveikiname Šiaulių miesto mokyklų žaidynių lengvosios atletikos varžybų prizininkus:
Maceikaitę Vėjūnę, Is kl. mokinė, Aistę Saprončikaitę, Im kl. mokinė, Vėjūnę Kazlauskaitę, III kl. mokinė, Jogailę Ručinskaitę, IV kl. mokinė, Ugnių Sadauską, IIg kl. mokinys, Mantą Barzdą, III kl. mokinys, Deną Juozaitį, III kl. mokinys, Gabrielių Goštautą, III kl. mokinys, Deimantą Murauską, III kl. mokinys.
Mokytojas Mindaugas Dabkevičius.
Žygis pajūriu

Žygis pajūriu

2018-05-15
Praėjusį šeštadienį Latvijoje, Liepojoje, vyko COASTLINE TREK žygis, skirtas Lietuvos 100-mečiui. Kadangi mes nedalyvavome dalyvauti šiame renginyje, nusprendėme žygiuoti Lietuvos pajūriu. Gegužės 12 dienos ankstyvą rytą grupė Is klasės mokinių su geografijos mokytoja Sniego Raubaite išsiruošė į žygį. Atvykę traukiniu į Girulius, pradėjome savo žygį jūros krantu. Pakeliui  aplankėme vokiečių įrengtą bunkerį, Olandų kepurės klifą (skardį). Galėjome palyginti abrazinį ir akumuliacinį jūros krantus, stebėti įtekančių į jūrą upių žiotis, stabtelėjome Pajūrio regioninio parko pilkosiose kopose. 
Kaitinant vasariškai saulei, pasiekėme Palangą. Taigi įveikę beveik 25 kilometrus, traukiniu grįžome atgal. Savo žygį skiriame Lietuvos 100-mečiui ir norėtume, kad tai
taptų gražia tradicija ateityje.

Mokiniai, dėmesio!

2018-05-16
A. J. Greimo skaitykloje gautas naujas žurnalas „Kur stoti 2018“. Kviečiame pasidomėti.
Sveikiname!

Sveikiname!

2018-05-08

Sveikiname Lietuvos moksleivių lauko teniso turnyro nugalėtojus Eveliną Vitkevičiūtę, Ip kl., ir Domantą Šakinį, IV kl.

Mokytoja Rima Kasiliauskienė.

Mokomųjų bendrovių mugė

Mokomųjų bendrovių mugė

2018-04-30
Balandžio 27 d. PLC „Tilžė“ vyko Šiaulių regiono mokomųjų moksleivių bendrovių mugė. Renginio organizatoriai Šiaulių verslo inkubatorius, JA Lietuva, Šiaulių miesto savivaldybė. Mugėje dalyvavo per dvidešimt bendrovių.
Moksleiviai vertinimo komisijoms pristatė savo MMB verslo idėjas, verslo skaidos ypatumus, stendus. Moksleivių laukė gera nuotaika, o pačių geriausiųjų nominacijos, puikūs rėmėjų prizai.
Didždvario gimnazijos moksleivių bendrovė „A&Z“ (Nedas Adeikis IIm ir Airidas Zaicevas IIm) tapo nominacijos „Perspektyviausia verslo idėja“ laimėtojais.
Mokytoja Diana Virbickaitė.
Patologijos muziejus

Patologijos muziejus

2018-05-02
Balandžio 24 ir 30 dienomis III  kl. biologijos A kurso mokiniai su mokytojomis (D. Vaičekauskiene ir K. Muraškiene) lankėsi  Šiaulių ligoninės patologinės anatomijos skyriuje. Mokiniai klausėsi paskaitos apie žalingų įpročių poveikį žmogaus sveikatai, apžiūrėjo muziejaus eksponatus. Be to, sužinojo, kad šį muziejų Šiauliuose įkūrė 1953 m. patologinės anatomijos gydytojas Osvaldas Lapienis (1928–2001 m.), kuris buvo pirmasis patologinės anatomijos specialistas Šiaulių krašte. Gydytojas  kaupė makroskopinių organų preparatus (jo kolekcijoje – per 500 eksponatų).
Dabartinėje muziejaus ekspozicijoje demonstruojami įvairių patologiškai pakitusių organų pjūviai, leidžiantys suvokti ligos padarinius.
 
 
Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“

Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“

2018-05-02
2018 m. balandžio 19 d. Telšių kultūros centre vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioninis turas. Konkurso parodų ciklas sumanytas tam, kad jaunieji kūrėjai galėtų parodyti savo darbus, kuriems įtaką darė liaudies menas ar dailieji amatai, savo meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius. Konkurse pagerbti gabiausi Lietuvos moksleiviai, įvertinti talentingiausi, kurie savo laisvalaikį skyrė tradicinės liaudies dailės ir dailiųjų amatų studijoms ir jomis paremtai kūrybai.
Gytautė Adomaitytė (II p kl.) kovo mėnesį tapo Šiaulių miesto konkurso „Sidabrinis vainikėlis“ laureate, o regioniniame ture užėmė II vietą. Gytautė jau ne vienerius metus kuria papuošalus su natūraliais akmenukais, o šiais metais,  išmokusi austi vytines juostas, konkursui pristatė  austų papuošalų kolekciją. Trys papuošalai – trys Lietuvos vėliavos spalvos -  taip buvo įgyvendinta idėja, kaip šiuolaikiškai galima pasipuošti tautiniais akcentais, papildyti tautinį kostiumą ar pagyvinti kitokio stiliaus drabužius. 
 
Pasaulinė knygos diena

Pasaulinė knygos diena

2018-04-23
Balandžio 23 d. Ia klasė paminėjo Pasaulinę knygos dieną. Pamoka vyko kitoje aplinkoje – gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje. Bibliotekos vedėja  Rima Dranickaitė  mums papasakojo,  kuo yra ypatinga ši diena ir kaip ji švenčiama pasaulyje.  Lietuvių kalbos mokytoja Lina Michailovienė įtraukė mus į diskusiją apie tai,  ar šiandien mokykloje jaučiamės turintys galimybę laisvai pasirinkti, kokią literatūrą skaityti. Priėjome prie išvados, jog privalomoji literatūra mus šiek tiek suvaržo ir per mažai lieka laiko laisvalaikio skaitiniams, tačiau mes suprantame, kad  privalomoji literatūra suteikia ne tik žinių, bet ir moko kokybiško skaitymo. 
Minėdami Pasaulinę knygos dieną kiekvienas atsinešėme  savo mylimiausią knygą ir turėjome puikią galimybę ją pristatyti savo klasės draugams, įtikinti juos, kad ši knyga yra verta dėmesio. Tiesa, susipažinome ir su mums mažai dar žinoma  Mažosios Lietuvos rašytoja Ieva Simonaityte. 
Tad ši lietuvių kalbos ir literatūros pamoka buvo tikrai įdomi: klausėmės, diskutavome, skaitėme  kūrinių ištraukas, susipažinome su dar viena rašytoja.  

 

Akademinio sąžiningumo link

Akademinio sąžiningumo link

2018-04-26
Mokantis gimnazijos klasėse tenka atlikti įvairias veiklas: pristatyti asmeninį projektą, rašyti rašinius, pasirinkti brandos darbą, rengti viešąją kalbą. Būtent tada iškyla autorystės bei plagijavimo klausimai. Kol kas dažnas mokinys galvoja, kad „pasisavinti“ kito mintis, nurašyti nuo svetimo teksto, pasinaudoti kito žmogaus daryta nuotrauka ir nenurodyti autorystės nėra nusikaltimas. Norėdami išsiaiškinti, kada žmogus gali būti apkaltintas plagijavimu, kokie yra citavimo reikalavimai, trečiokai ŠU bibliotekoje dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Citavimas. Plagijavimas. Autorinės teisės“. Vyriausioji bibliotekininkė Vida Steponavičienė mokinius supažindino su citavimo metodais, pavardžių ir vardų rašymo variantais, Lietuvos ir tarptautiniais standartiniais leidinių – knygos, muzikos - numeriais. Visus sudomino informacija apie įžymių žmonių asmeninių dokumentų, ypač laiškų,  viešinimo galimybes.
Belieka tikėtis, kad įgytos žinios pravers ne tik mokantis gimnazijoje, bet ir ateityje  pasirinkus studijas. 
Tarptautinis projektas „Mokykimės kelti išmanius tikslus“ gimnazijoje

Tarptautinis projektas „Mokykimės kelti išmanius tikslus“ gimnazijoje

2018-04-24
Balandžio 16-20 dienomis gimnazijoje vyko Nordplus Junior paprogramės remiamas tarptautinis projektas „Mokykimės kelti išmanius tikslus“ (“Let‘s learn to set SMART goals“). Tai dvejus metus trunkantis projektas, kuriame dalyvavo Latvijos Rigas Valst gymnasium 1, Estijos Tartu Miina Harma gimnazijos bei Šiaulių Didždvario gimnazijos tarptautinio bakalaureato diplomo programos mokiniai. 
Pirmosios mainų savaitės programos tema – „Akistata su įvairove“ (“Facing Diversity“), kurios tikslas – geriau pažinti tris Baltijos šalis, nustatyti jų skirtumus  ir panašumus (šie metai visoms trims  šalims ypatingi –  jos švenčia savo valstybės atkūrimo šimtmetį). Taigi mokiniai analizavo istorinius, kultūrinius, ekonominius  ir politinius šalių skirtumus, lygino švietimo sistemas ir rengė prezentacijas. Per savaitę vyko nemažai renginių (tarptautinė vakarienė, IB Olympics žaidynės, protmūšis, diskusija, kūrybinės dirbtuvės ir kt.), kurie mokiniams sudarė galimybes stiprinti bendrąsias kompetencijas, pasidalinti savo išgyvenimais, atrasti naujus savęs lavinimo būdus ir, be abejo, susirasti naujų draugų. Be to, svečiai, gyvendami šeimose, turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su lietuvių kasdienybe. 
Šio projekto pabaigoje vyko vieša refleksija apie tai, kaip pavyko įgyvendinti projekto tikslus, kaip pavyko pateisinti dalyvių lūkesčius, kokie buvo nustatyti šalių panašumai ir skirtumai. Keista, bet nė vienos šalies atstovai neįvardijo savęs kaip draugiškus, malonius. Stereotipas, kad Baltijos šalių žmonės yra lėti, neryžtingi, nebendraujantys, deja, dar vis gyvas, nors svečius mes, lietuviai, nustebinome savo komunikabilumu. Be to, estai žavėjosi kiekvienu pakelėje pamatytu sodu, o latviai – mažomis kainomis parduotuvėse. Kai paklausiau, ar jie rado kažkokių panašumų, vienas estų atsakė: „Keturių dienų pažinti žmogų ir jo kasdienybę yra per mažai. Jei pasiliktume čia ilgiau, gal ir rastume bendrų bruožų, bet ir dabar man atrodo, jog visos trys sesės šalys yra labai skirtingos“.  
Atsisveikinant su svečiais buvo ir išsiskyrimo ašarų, ir džiaugsmo žinant, jog ateinantį rudenį projekto dalyviai vėl susitiks – dabar Tartu gimnazijoje Estijoje, o baigiamasis mainų programos etapas, apibendrinantis veiklas, vyks Rygos gimnazijoje 2019 metų pavasarį.

 

Nebūk abejingas gamtai – tvarkyk savo aplinką!

Nebūk abejingas gamtai – tvarkyk savo aplinką!

2018-04-23
„Darom“ arba „Let's do it World“ – tai tarptautinė aplinkosaugos organizacija, kuri vienija daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Akcijoje „Darom“ dalyvauti raginami žmonės, neabejingi gamtai, jie raginami tvarkyti savo gyvenamąją aplinką. Gimnazijos mokiniai balandžio 25 d. mielai prisijungė prie mieste organizuojamos akcijos ir tvarkė gimnazijos aplinką (rinko šiukšles gimnazijos teritorijoje ir Kaštonų alėjoje).
Akcijos organizatoriai yra ne vien savanoriai, kaip buvo įprasta lig šiol. Dabar prie akcijos organizavimo aktyviai prisijungia Aplinkos ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Generalinė miškų urėdija, regioniniai atliekų tvarkymo centrai ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

 

Gimnazijos 120-ies metų istorija

Gimnazijos 120-ies metų istorija

2018-03-14

2018 m. Šiaulių Didždvario gimnazija švenčia 120-ies metų jubiliejų. Tai viena seniausių miesto gimnazijų, garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir atvirumu, inovatyvumu, draugiškos saviraiškos ir saviugdos aplinkos kūrimu, visuomeniškumu.

 

 

KTU Informikas

2018-04-05

Vyturys

Vyturys

2018-01-08
Šiaulių miesto savivaldybė visoms miesto mokykloms užsakė „Vyturio“ skaitmeninę knygų biblioteką. Knygos skaitomos kiekvienam vartotojui susikūrus paskyrą adresu 
www.vyturys.lt ir įvedus mokyklai skirtą kodą.
Dėl kodų kreipkitės į lietuvių kalbos mokytojas arba bibliotekininkes.
 
 
Bibliotekos vedėja
 

Socialinės paramos mokiniams

2017-06-29
Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjas (vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas) nuo liepos 1 d. kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių (toliau - skyrių) užpildydamas prašymo-paraiškos formą SP-11, šeimos duomenų formą SP-1 bei duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą SP-2, pridėdamas pažymas apie bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir kitus reikalingus dokumentus.
Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.
 

Kultūros paveldo objektai Šiauliuose

2014-06-10

Pirmų gimnazinių klasių mokinių projektas "Kultūros paveldo objektai Šiauliuose".

ŽEMĖLAPIS

Rekomenduojame aplankyti

Virtualus mokyklos muziejus

2014-01-02
Kreipiamės į visus, kurie mokėtės, dirbote Šiaulių Didždvario gimnazijos / 5-oje vidurinėje mokykloje/ Mergaičių gimnazijoje, t.y. mokykloje prie Kaštonų alėjos!
Pažvelkime į savo mokyklos istoriją moderniau!
Didždvario gimnazijos  bendruomenė kuria virtualų gimnazijos muziejų, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba. 
Jei turite senų šios mokyklos mokinių ar mokytojų nuotraukų (pamokose, išvykose, miesto renginiuose ir t.t.) kviečiame jomis pasidalinti! 
 
Surinktas nuotraukas galite pamatyti jau dabar virtualiame mokyklos nuotraukų albume.
 
Nuskenuotas nuotraukas siųskite el. paštu didzdvario.muziejus@gmail.com ir užpildykite pateiktą formą apie siunčiamą nuotrauką.
 
AGATA

AGATA

2015-11-02

AGATA sukurtas tinklalapis, kuriame galima legaliai klausytis lietuviškos muzikos: http://www.pakartot.lt
Svetainėje pateikiama skirtingų laikotarpių ir žanrų – liaudies muzika, džiazas, rokas, elektronika, dainuojamoji poezija ir kt. Viskas vienoje vietoje, viskas legaliai. Pagal svetainėje esančių muzikos kūrinių perklausų statistiką bus skirstoma dalis kompensacinio atlyginimo jų atlikėjams, įrašų gamintojams bei autoriams.

Metai JAV privačioje mokykloje

Metai JAV privačioje mokykloje

2017-10-18
2018-2019 mokslo metų stipendijų konkursas II gimnazijos klasių moksleiviams „Metai JAV privačioje mokykloje“.
Kazickų šeimos fondas (KFF) ir JAV ne pelno siekianti organizacija ASSIST Inc (American Secondary Schools for International Students and Teachers) skelbia konkursą 2018-2019 mokslo metų stipendijoms II gimnazijų klasės moksleiviams. 
Visas konkurso sąlygas, taip pat informaciją apie konkurso eigą rasite internete: http://www.assist-inc.org/lithuania
Teiraukitės el. paštu kff.assist@gmail.com arba telefono numeriais 8 5 231 2629, +370 698 25 632. 
Kviečiame gabius, iniciatyvius, pasirengusius atitrūkti nuo šeimos, draugų apsupties, siekiančius didžiulių iššūkių moksleivius. Tai unikali galimybė pažinti pasaulį, darbingai, turiningai ir disciplinuotai praleisti mokslo metus. Privačiose mokyklose yra sudaromos puikios sąlygos mokymuisi, sportavimui, užklasinei meninei veiklai. Mokomasi mažose 10-12 moksleivių klasėse, naudojamasi puikiai įrengtomis laboratorijomis, sportuojama puikiai įrengtuose stadionuose, sporto salėse, gyvenama mokyklų bendrabučiuose. Lietuvos moksleiviai pasiekia puikių akademinių žinių ir aukštų kitų veiklos įvertinimų. Grįžę ir baigę vidurines mokyklas toliau sėkmingai tęsia mokslus geriausiuose Lietuvos ir pasaulio universitetuose.