« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Mokymai „Bendravimas. Stresas. Konfliktai“

Mokymai „Bendravimas. Stresas. Konfliktai“

2019-11-13

Grupelės gimnazijos mokytojų lapkričio 7 ir 11 d. dalyvavo Viešosios įmonės Tyrimų ir Mokymų Centro ES projekto ,,Saugios mokyklos kūrimas" mokymuose.

Psichologė J. Nėjutė, vadovavusi mokymams, kartu su paskaitos dalyviais analizavo, kada žmonės jaučiasi laimingi, kas yra efektyvus bendravimas, ko reikia, kad jis teiktų naudą abiem kalbančiųjų grupėms. Daug dėmesio skirta streso, konfliktų temai:  aiškintasi, kokie veiksniai sukelia stresą,  konfliktus, kas padeda juos įveikti.

Taigi gimnazijos mokytojai, vadovaudamiesi ŠMM įsakymu ,,Dėl smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose rekomendacijų", patobulino asmenines socialines ir emocines kompetencijas.

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-11-13
Sveikiname Didždvario gimnazijos Oratorinio meno anglų kalba konkurso nugalėtojus II klasių grupėje:
I vieta - Ilzė Kazlauskaitė, IIG kl. (mokyt. R.Alminienė),
II vieta - Matas Kenstavičius, IIP kl. (mokyt. A.Chvostova),
III vieta - Agnietė Vyšniauskaitė, IIY kl. (mokyt. D.Oss), Medas Radišauskas, IIA kl. (mokyt. R.Alminienė).
 
Nuotraukos: Dave Kock

 

Žaidimų, pagamintų iš antrinių žaliavų, mainai

Žaidimų, pagamintų iš antrinių žaliavų, mainai

2019-11-14

Spalio mėnesį gimnazijoje buvo vykdomas respublikinis konkursas „Kita forma“ (tikslas - prisidėti prie vienkartinio plastiko naudojimo mažinimo). II klasių mokiniai iš popieriaus gamino Leonardo da Vinči tiltus, aiškinosi tiltų pynimo subtilybes, ruošė pristatymus.

Į gimnaziją buvo pakviesti konkurso „Kita forma“ dalyviai - Šiaulių Salduvės progimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokiniai. Mažieji kartu su gimnazistais apsikeitė iš antrinių žaliavų pačių pagamintais žaidimais, kartu žaidė.

Dalyvaudami konkurse mokiniai patobulino savo dalykines, komunikacines kompetencijas.

Rima Valčiukienė, fizikos mokytoja

Forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“

Forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“

2019-11-11

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, prancūzų kalba dažnai siejama su erudicija ir kultūra. Vertinant šį (ypač kalbų rinkoje) stipriai konkuruoti leidžiantį pranašumą ir siekiant praplėsti ir peržengti tradicinius su prancūzų kalba susijusius įsivaizdavimus, Prancūzijos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos ir Prancūzijos pramonės ir prekybos rūmai 2017 metais surengė forumą „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“. Renginio tikslas – įrodyti, kad prancūzų kalba ( ne tik anglų k.) yra ateities ir profesinės veiklos kalba, įtaigus karjeros ir asmeninio tobulėjimo veiksnys.

​Forumo idėja – sudaryti galimybę įmonėms ir institucijoms, kurių veikloje svarbi prancūzų kalbos kompetencija, susitikti su tais, kurie šią kompetenciją jau turi ar ją tobulina. Forumo svečiai – Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire LIGNIERE-COUNATHE, Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmų prezidentas Philippe BERTHAUD, įmonių: „JC Decaux“, „Decathlon“, „Cognizant“, „Intrado“, „Žemaitijos pienas“, atstovai.

Forumo tikslas – suteikti įmonėms tribūną ir galimybę tiesiogiai pristatyti savo veiklą potencialiems kandidatams, pakviesti besimokančius susipažinti su ekonomikos sektoriais, kuriuose vartojama prancūzų kalba, leisti pedagogams geriau suvokti ekonomikos pasaulio poreikius ir ekonominį kalbų vaidmenį,  suteikti galimybę mokiniams ir studentams dalyvauti praktinėse dirbtuvėse, sukuriant jungtį tarp švietimo ir universitetinio bei verslo pasaulių ir kartu pasvarstyti apie prancūzų kalbos mokymą, studijas ir mokymąsi šia kalba. 

Forume  dalyvavo mokiniai iš visų Lietuvos mokyklų, kuriose mokomasi prancūzų kalbos (tarp jų 13 mūsų gimnazistų). Mokiniai turėjo galimybę dar kartą įsitikinti, koks svarbus kalbų vaidmuo, išgirsti įmonių atstovų pasisakymus, sudalyvauti forumo dirbtuvėse (išmokti dalyvauti darbo pokalbyje, rašyti motyvacinį laišką) bei sužinoti apie galimybes studijuoti Prancūzijoje.

Prancūzų kalbos mokytoja Jūratė Šimkuvienė

 
„Matematikos ir IT mokymas STEAM kontekste“

„Matematikos ir IT mokymas STEAM kontekste“

2019-11-11

 

2020 m. vasario 17 d. 10 val. Šiaulių Didždvario gimnazijos aktų salėje vyks XVI matematikos ir informacinių technologijų mokytojų respublikinė metodinė konferencija „Matematikos ir IT mokymas STEAM kontekste“.

Registruotis reikia užpildant dvi formas internete: http://semiplius.lt/ ir registracijos Google forma https://forms.gle/wAXJ5MezrCq8KX2GA

 

KVIETIMAS

 

Didždvario programuotojai, dėmesio!

2019-11-12
Informatikos programavimo olimpiados I (mokyklos) etapas vyks lapkričio 19 d. (antradienį) 10.00-14.00 val. Didždvario gimnazijos 114 kompiuterių klasėje.
Jei yra klausimų kreipkitės į IT mokytoją Daivą Bukelytę (114 kab.).
 
Tarptautinis nuotraukų konkursas „Industry 4.0 and environment of your region“

Tarptautinis nuotraukų konkursas „Industry 4.0 and environment of your region“

2019-10-22

Jau antri metai Šiaulių Didždvario gimnazija dalyvauja Erasmus+ programos 2 pagrindinio veiksmo – Mokyklų mainų strateginės partnerystės - projekte „Modern Education in Science for Industry 4.0 (MESI 4.0)“ (Projekto Nr. 2018-1-CZ01-KA229- 048103_3) STEAM kontekste. Projekto partneriai: Gymnazium Teplice (Čekija), SZ Geschwister Scholl, Bremerhaven (Vokietija), La Salle-Buen Consejo, Puerto Real (Ispanija). Apie projektą.

Konkursas vyksta visose keturiose projekto mokyklose. Iš kiekvienos mokyklos penkios geriausios nuotraukos bus atrinktos ir pateiktos tarptautiniam balsavimui, kuris vyks 2020 m. vasario 22-27 d. 

Nuotraukas siųskite iki 2020 m. sausio 31 d. 

Pasistenk, kad šio konkurso nugalėtoju taptum TU! 

Darbų pateikimo taisyklės: 

 • The participant must be attending Šiauliai Didždvario Gymnasium. 
 • A participant can submit only one photo and must be an author of it. 
 • The photo must be somehow connected with the theme “Industry 4.0 and environment of your region" but understanding the theme is free. 
 • The photo must be submitted in a .jpeg format. 
 • The maximum photo size is 1 MB. (However participants who will be chosen to the finale will be asked to send their photo in the best quality possible.) 
 • Showing faces in the photo is not allowed. 
 • It is not permitted to manipulate with the photo (photo manipulations or collages will not be accepted). 

You can submit your photo here till the 31st of January, 2020. 

 

Pamokų laikas

2019-11-08

Nuo 2019 m. lapkričio 11 d. grįžtame prie 30 min. pertraukos nes pastebėjome, kad dvi pertraukos po 20 min. nėra efektyvios.

 1. 8.30 – 9.15
 2. 9.25 – 10.10
 3. 10.20 – 11.05
 4. 11.15 – 12.00
 5. 12.30 – 13.15
 6. 13.25 – 14.10
 7. 14.20 – 15.05
 8. 15.15 – 16.00
 Buvę didždviečiai vis grįžta, kad pasidalintų savo sėkme

Buvę didždviečiai vis grįžta, kad pasidalintų savo sėkme

2019-11-04
Likus dienai iki mokinių rudens atostogų  į gimnaziją  neplanuotai atskubėjo Evelina Mockūnaitė,  kuri tarptautinio bakalaureato diplomo programą baigė prieš ketverius metus.  Nors tądien laiko buvo nedaug, o noras pasidalinti įgyta patirtimi buvo didžiulis, tad Evelina buvo pakviesta į parengiamojo bakalaureato IP kl. etikos pamoką.
Baigusi gimnaziją Evelina pasirinko tarptautinio verslo vadybos studijas Sheffield universitete (JK), tačiau po metų  suprato, kad tai ne jos sritis ir... pradėjo studijuoti visažo ir plaukų modeliavimo mokslą Southampton Solent universitete. Toks pasirinkimas išties kelia nuostabą, juk tai ji galėjo mokytis ir profesinio rengimo centre Lietuvoje! Tačiau mergina paprieštaravo. Mat jos studijos - tai ne tik  amato įgijimas, o  meno ir kūrybiškumo studijos, apimančios mados, grožio industrijos istoriją, šiuolaikines technologijas ir tendencijas. Baigiamasis Evelinos darbas buvo praktinis teorinių žinių pritaikymas buriant komandą, pasiskirstant vaidmenimis ir atsakomybėmis -  skaitmeninis mados žurnalas (žurnalo nuoroda Evelina mielai pasidalijo  www.anonstyle.com).
Šis Evelinos baigiamasis darbas sulaukė aukščiausio universiteto baigimo įvertinimo ir atvėrė galimybes  kitiems įspūdingiems projektams. Vienas jų - Evelina Londono absolventų mados savaitėje tapo vyriausia vizažiste!
Susitikime su pirmokais mergina ne kartą akcentavo, kad tokią sėkmę nulėmė ne tik akademinės žinios, įgytos universitete, bet ir išugdytos savybės mokantis mūsų gimnazijoje (pvz., nebijoti rizikuoti, gebėti kritiškai vertinti save ir kitus, reflektuoti, būti smalsiam ir atviram kitoniškumui). Evelina drąsino mokinius neabejoti savimi, ryžtingai siekti svajonių ir pasinaudoti unikalia galimybe -  mokytis pagal tarptautinio bakalaureato programą ir įgyti tarptautiniu lygmeniu pripažįstamą išsilavinimą.
 
Rima Tamošiūnienė, Tarptautinio diplomo programos koordinatorė
Viktorina „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“

Viktorina „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“

2019-11-05
Įsibėgėjus mokslo metams, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pakvietė dalyvauti jos organizuojamoje viktorinoje „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam", kurios tikslas -  akcentuojant mokesčių mokėjimo svarbą ir naudą, gilinti žinias apie mokesčius. Gyvenimiška ir visiems aktuali tema sujungia mokykloje stiprinamas matematikos bei ekonomikos žinias.
Pirmas turas vyko spalio 16 d.  Pirmame viktorinos ture kiekviena užsiregistravusi komanda turėjo galimybę dalyvauti ir atsakyti į internetu pateiktus testo klausimus. Džiugu, kad vienai gimnazijos komandai „DG IB" (Vasarė Gaupšaitė, Gintarė Ramančionytė, Medeinė Patkauskaitė, TB1 kl. mokinės) pavyko patekti į antrą etapą, kuris vyko spalio 24 d. (jame dalyvavo  tik penkios regiono ir tik dvi Šiaulių miesto komandos). Mokinės atsakinėjo VMI parengtus testinius ir atvirus klausimus bei buvo apdovanotos VMI įsteigtais prizais. Deja, apmaudi klaida sutrukdė mūsų gimnazistėms patekti į  finalą, kuris vyko lapkričio 4 d. Vilniuje.
Konkursas

Konkursas

2019-11-08

Esi pilietiškas, pastebi gerus darbus ir pats nepraleidi progos juos padaryti? Tuomet šis konkursas būtent tau!

KĄ REIKIA DARYTI NORINT DALYVAUTI KONKURSE?
️Tau reikia iki 2020 m. vasario 25 d. el. paštu romas.stasauskis@policija.lt arba į Facebook paskyrą „Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnai“ atsiųsti fotonuotrauką, kurioje būtų užfiksuotas pilietiškas elgesys ar geras darbas su trumpu (ne daugiau 4 sakinių) nuotraukos, gero darbo aprašymu.
Nuotraukas vertins komisija. 50 procentų rezultato sudarys surinkti "Patinka" paspaudimai.
️Nugalėtojo ir prizininkų laukia vertingos dovanos.

NUOSTATAI

Seminaras Pasvalio rajono geografijos ir ekonomikos mokytojams

Seminaras Pasvalio rajono geografijos ir ekonomikos mokytojams

2019-11-08

Spalio 29 d. mūsų gimnazijoje vyko seminaras „Aktyvių mokymo(si) metodų taikymas geografijos ir ekonomikos pamokose (9-10) klasėse“ Pasvalio rajono geografijos ir ekonomikos mokytojams. Seminarą organizavo ir vedė gimnazijos geografijos mokytoja Sniegina Raubaitė, ekonomikos mokytoja Diana Virbickaitė bei VšĮ Šiaulių universiteto gimnazijos ekonomikos mokytoja Kristina Nosamienė.

Geografijos mokytoja Sniegina pristatė jos iniciatyva jau keletą metų organizuojamą  patyriminę ekspediciją mokiniams „Ir aš galiu pažinti ir atrasti“, pasidalijo savo sukurtais geografijos „Milijonieriaus“  bei „Protmūšių“ žaidimais.  

Ekonomikos mokytojos pasidalijo savo sukurta (ir adaptuota) ekonominių modeliavimo žaidimų medžiaga, supažindino su jų taikymu mokymo procese, sukurtomis kai kurių pamokų skaidrėmis, ekonominiais „Protmūšiais“. 

Seminaro pabaigoje  ekonomikos mokytoja Diana ir geografijos mokytoja Sniegina papasakojo apie vestas integruotas ekonomikos ir  geografijos pamokas („Ekonominės sistemos ir paskatos“), pasidalijo savo sukurta metodine medžiaga, pateikė praktinių patarimų. 

Dalyviai nuoširdžiai dėkojo už gautą gausią metodinę medžiagą, pateiktus praktinius patarimus.

 

Diana Virbickaitė, ekonomikos mokytoja
Mitas sugriautas

Mitas sugriautas

2019-09-24
Jau devintąjį kartą Šiaulių Didždvario gimnazijos tiksliųjų mokslų mokytojai į tradicinį renginį matematikos olimpiadą-konkursą pakvietė Šiaulių krašto mokyklų merginas. 

Kad šis renginys yra populiarus, rodo ir dalyvių skaičius: susirinko 127 merginos iš Šiaulių miesto progimnazijų („Juventos“, Jovaro, „Romuvos“, Dainų, Gytarių, Ragainės, Salduvės) ir gimnazijų (J. Janonio, Lieporių, S. Šalkauskio, S. Daukanto, S. Sondeckio menų, VšĮ Šiaulių universiteto, „Romuvos“). Atvyko dalyvės iš Mažeikių M. Račkausko, Kuršėnų L. Ivinskio, Šiaulių r. Gruzdžių, Joniškio „Aušros“ gimnazijų, Joniškio „Saulės“ pagrindinės ir M. Slančiausko progimnazijos. Susidomėjimas konkursu įrodo, kad mitas „matematika domisi tik vaikinai“ yra klaidingas!

Spalio 17-os vidurdienį merginos paniro į 2 valandų uždavinių, kuriuos parengė Didždvario gimnazijos matematikos mokytojai, sprendimą. Mokytojai, atlydėję merginas į konkursą, dalyvavo paskaitoje, kur savo gerąją darbo patirtimi apie mokinio individualios pažangos stebėjimą dalijosi Didždvario gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė R. Ernestienė. 

Merginos, laukdamos konkurso rezultatų ir prizų (už kuriuos esame dėkingi AB „Swedbank“ Šiaulių skyriui, leidyklai „Šviesa“), gėrė arbatą, aptarinėjo išspręstus uždavinius, stebėjo filmą, vaikštinėjo po rudenėjančius Šiaulius.

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotraukos: Sabina Alishova

 

Projektas „Be a Change“

Projektas „Be a Change“

2019-10-21

Spalio 7-14 dienomis Didždvario gimnazijos mokiniai: Otilija Norkutė, Austėja Valčiukaitė, Severinas Kvedaras, Liudas Norkevičius, vyko į Graikiją ir dalyvavo tęstiniame projekte „Be a change“. Dalyvių įspūdžiai: 

Austėja Valčiukaitė:
Kadangi projektas vyko Graikijoje, tad buvo puiki galimybė pažinti jos kultūrą. Džiaugiuosi, jog turėjome galimybę susitikti su draugais iš pirmos projekto dalies. Projektas man buvo itin naudingas: išmokau generuoti idėjas, patobulinau bendravimo anglų kalba gebėjimus, komandinio darbo įgūdžius, supratau, kaip svarbu, dirbant komandoje, pasiskirstyti darbais. Svarbiausia, kad projektas paskatino mane labiau puoselėti ekologišką gyvenimo būdą. 
 
Otilija Norkutė:
Projekto tema itin aktuali šiandien - žmogaus kova su visuotiniu klimato atšilimu. Projekto metu įgyta patirtis buvo didžiulė, nes sužinojau daug naujų dalykų apie ekologines problemas (nors ekologiškas gyvenimo būdas man pakankamai artimas). Didelį įspūdį paliko Salonikai, kuriuose lankėmės (tai antras pagal dydį Graikijos miestas, uostas prie Egėjo jūros).

Labai džiaugiuosi, kad važiavau į šį projektą, nes gautą informaciją galėsiu panaudoti ateityje, taip pat pabuvojau šalyje, kurią aplankyti norėjau jau seniai. Be to, susiradau naujų draugų, kurie jau dabar planuoja atvykti į Lietuvą. Ačiū gimnazijai už suteiktą galimybę tapti projekto dalimi! 

Liudas Norkevičius:
Buvo nuostabu vėl susitikti su savo užsieniečiais draugais! Buvau sužavėtas stulbinančiu Graikijos grožiu! Gaila, kad tai buvo paskutinė projekto dalis, pasiilgsiu kolektyvo ir visų veiklų...  Po šio projekto dar labiau pamilau Lietuvos gamtą, įvertinau švarą.
 
Severinas Kvedaras:
Pirmosios projekto dienos buvo skirtos susipažinimui, kitos dienos - temai įsigilinti. Buvo labai įdomu klausytis kitų nuomonių apie klimato kaitą, problemas. Be abejo, labai sužavėjo Koroia ežeras, kuriame gyvena per 350 gyvūnų rūšių, iš kurių daugelis yra įrašyti į Raudonąją knygą. Neįtikėtina - pamatėme flamingus!   Smagu buvo bendrauti su projekto dalyviais graikais, nesitikėjau, jog bus taip linksma.
 
Jurgita Dembinskienė, klasių kuratorė
Tyrėjų naktis naujose laboratorijose

Tyrėjų naktis naujose laboratorijose

2019-09-24

Gimnazijos gamtos mokslų mokytojai šių metų Tyrėjų nakties ypač laukė. Pirmiausia todėl, kad pagaliau gimnazijoje įrengtos naujos ir modernios chemijos, fizikos ir biologijos laboratorijos, antra, Tyrėjų naktis švenčia 15-os metų jubiliejų.

Į Tyrėjų nakties renginius aktyviausiai įsitraukė I klasių mokiniai. Per chemijos pamokas jie tyrė vandenį (mokytoja V. Savickaitė), per biologijos pamokas atliko praktikos darbą „Augalinių ir gyvūninių audinių tyrimas“ (mokytoja K. Muraškienė) ir dalyvavo Tyrėjų nakties protmūšyje (mokytoja D. Vaičekauskienė), per fizikos pamokas vyko į galimybių festivalio „Tavo PIN Kodas“ dirbtuves „Filmų valdymas smegenų bangomis“ (mokytoja R. Valčiukienė, klasių kuratorė D. Kukla).

II kl. mokinių fizikos pamoka „Radijo prietaisai ir jų atsiradimo istorija“ vyko Šiaulių Radijo ir televizijos muziejuje (mokytoja R. Valčiukienė). III kl. ir TB1 kl. mokiniai atliko praktikos darbus: „Judėjimo dėsnių tyrimai. Atvudo mašina“, „Dumblių foto taksio tyrimas“ (mokytojai: S. Pelanskis ir A. Bertulis).

Vakare gimnazijos ir miesto bendruomenė buvo pakviesta į video lektoriumą – ant gimnazijos fasado sienos buvo galima stebėti filmus astronomijos tema (mokytojas E. Adomaitis ir R. Ališauskas). 

Pavaduotoja  ugdymui Romualda Pupinytė

Vytauto Mačernio takais

Vytauto Mačernio takais

2019-10-04

Šių metų spalio 3 d. grupė gimnazijos abiturientų, lydimų mokytojų J. Dombrovskienės bei  J.Valančienės, vyko į pažintinę kelionę po lietuvių literatūros klasiko, poeto Vytauto Mačernio gimtuosius kraštus - Žemaičių Kalvariją, Šarnelę, jos apylinkes. Kelionė pagilino mokinių supratimą apie šio unikalaus rašytojo gyvenimą, jo kūrybą.

Vytauto Mačernio muziejuje kelionės dalyvius pasitiko mokytojas B. Kleinauskas. Jis mokiniams atskleidė įdomių ir negirdėtų detalių apie jaunojo poeto gyvenimą bei tragišką jo baigtį. Gimnazistai turėjo galimybę iš arti pamatyti asmeninius rašytojo daiktus, kasdien lydėjusius kūrėją, susipažinti su Mačernių šeimos istorija, išgirsti apie autoriaus mylimąsias. Grožėdamiesi rudeniška Žemaitijos gamta, abiturientai keliavo Vytauto Mačernio išmintais takais: lankė rašytojo žūties vietą, ieškojo paminklinių akmenų, žyminčių autoriaus ,,Vizijas“. Įkopę į šalia Mačernio gimtosios sodybos stūksantį kalnelį, kelionės dalyviai deklamavo poeziją bei dalijosi mintimis apie autoriaus kūrybą. 

Mokiniai į šią kelionę leidosi neatsitiktinai - spalio 7 d. bus minimos rašytojo mirties metinės. Vytautas Mačernis gimė 1921 m. gausioje stambių ūkininkų šeimoje, kurioje buvo antras vyriausias sūnus. Autoriaus likimą ženklino įvairios negandos: vos septyniolikos jis neteko tėvo, vėliau - savo pirmosios meilės Danguolės. Šie gyvenimiški sukrėtimai paskatino jaunuolį atsigręžti į literatūrą, poeziją. Rašytojo kūrybai būdinga savianalizė, prasmės ieškojimo problema. Kiti garsūs to meto Lietuvos kūrėjai, iš jų ir Vincas Mykolaitis-Putinas, laikė V. Mačernį vienu perspektyviausių jaunųjų poetų, vertino jo filosofines įžvalgas. Deja, atslinkus Antrojo pasaulinio karo frontui, vos dvidešimt trejų metų sulaukusio jaunuolio gyvybę pasiglemžė atsitiktinė sviedinio skeveldra.  

Vieniems ši kelionė buvo pirmoji pažintis su dar neatrastu jauniausiu lietuvių literatūros klasiku, paskatinusiu pirmą kartą atversti jo sonetų rinkinį, kitiems - puiki galimybė atrasti naujų, netikėtų idėjų jau skaitytuose V. Mačernio kūriniuose. Išvyka praturtino mokinių supratimą apie XX a. pradžios lietuvių literatūrą, Žemaitijos krašto tradicijas bei žmogų - svarbiausiąjį Mačernio kūrybos objektą.

Parengė TB2 klasės mokiniai Armandas Kondroška ir Goda Katkutė

 
Konkursas

Konkursas

2019-10-07

9–12 klasių moksleiviai kviečiami dalyvauti konkurse, kuris siekia atkreipti dėmesį į žmogaus teises. Konkurso nugalėtojais taps tie moksleiviai, kuriems geriausiai pasiseks atkreipti visuomenės dėmesį į žmogaus teisių problemas Lietuvoje ir kaip prie jų sprendimo gali prisidėti kiekvienas pilietis. Tai puiki proga išreikšti savo nuomonę komiksu, trumpu filmuku, animuotu klipu ar plakatu ar kita skaitmeninių medijų priemone.

Konkurso darbai turi būti anglų kalba. Finalistai bus pakviesti į antrą kasmetinį Nacionalinį žmogaus teisių forumą, kuris vyks gruodžio 10 d. Vilniuje, ir čia apdovanoti.

Dalyvauti konkurse galima iki 2019 m. spalio 31 d.

Darbus prašome siųsti el. paštu armonaityteg@state.gov.

Daugiau informacijos

Solidarumo bėgimas 2019

Solidarumo bėgimas 2019

2019-10-08

Jau šeštąjį rudenį iš eilės šimtuose Lietuvos mokyklų dešimtys tūkstančių moksleivių bėga tam, kad pasaulį padarytų geresne vieta gyventi – visi kartu švenčia solidarumą ir renka paramą tiems, kam jos labiausiai reikia. Šiais metais organizacija „Gelbėkit vaikus“ vėl pakvietė Lietuvos mokyklas susiburti kilniam tikslui ir dalyvauti Solidarumo bėgime 2019.

Per penkerius Solidarumo bėgimo metus surinkta parama padėjo tūkstančiams Lietuvos vaikų 47 organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centruose visoje Lietuvoje bei sukūrė daug pozityvių pokyčių ir už Lietuvos ribų. Zambijos Chikabuke miestelio bendruomenė džiaugiasi įrengtu medicinos punktu, Mikutos kaimo mokyklos vaikai – mokykliniais reikmenimis, o Rusijos okupuotose Luhansko ir Donecko srityse gyvenantys Ukrainos vaikai saugiai žaidžia Lietuvos vaikų ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ pastangomis įrengtose žaidimų aikštelėse.

Šių metų bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti bei padėti Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose gyvenantiems vaikams su negalia.

Solidarumo bėgimą jau keletą metų globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Spalio 7 dieną didždvariečiai jau 6-ąjį kartą dalyvavo Solidarumo bėgimas. Šio unikalaus projekto metu, I-III klasių mokiniai susivieniję bendrai sportinei veiklai, padėjo vieni kitiems, ieškojo rėmėjų už nubėgtus solidarumo kilometrus. Solidarumo bėgimas vertingas ne tik dėl surinktų lėšų ir suteiktos pagalbos, bet ir tuo, kad skatinome mokinius būti geresniais, tolerantiškesniais ir mokėme padėti aplinkiniams.

Danguolė Naraveckienė, socialinė pedagogė

Nuotraukos: Sabina Alishova

 

Code Week

Code Week

2019-10-11
Spalio 5-20 d. vyksta ES programavimo savaitė „CodeWeek“. Mūsų gimnazijoje tam skirti renginiai:
 • Spalio 17 d. po 7 pamokų vyks užsiėmimas „Čiupk už roboto“ 115 kabinete
 • Spalio 22 d. po 8 pamokų vyks Java seminaras su Airidas&Gvidas (TB2)
Tikslas: sudominti programavimu ir skaitmeniniu raštingumu.
 
Kalbos, muzika arba gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika (angl. STEM) – tai tik keletas dalykų, kurių mokytojai gali pasitelkti programavimą, kad išugdytų būsimus mokslininkus, muzikantus, menininkus, o iš esmės – bet kokios srities specialistus! 
Kritinis mąstymas, atkaklumas, problemų sprendimas, skaitmeninis mąstymas ir kūrybiškumas yra tik keli įgūdžiai, kurių reikia, kad sulauktumėte sėkmės XXI a. O programavimas gali smagiai ir motyvuojančiai padėti ugdyti šiuo įgūdžius.

CodeWeek tinklalalpis https://codeweek.eu/
Sveikiname!

Sveikiname!

2019-10-11

Didždvario gimnazijos krepšinio komanda tarptautiniam krepšinio turnyre „Daukanto taurė 2019“ užėmė III vietą.

Komandos nariai: Arnas Kaupas, Mykolas Kalvelis, Matas Vaitkevičius, Gytis Ščipokas, Kristupas Krivickas, Dominykas Meškauskas, Denas Muliūnas, Armandas Brazys, Laurynas Jagutis, Ignas Brazaitis.

Naudingiausiu komandos žaidėju išrinktas Arnas Kaupas.

Tritaškių konkurse Ivietą iškovojo Armandas Brazys ir Denas Muliūnas.

Mokytojas Mindaugas Dabkevičius

LR Seimas

LR Seimas

2019-10-11

Spalio 10 d. vyko IIY ir IIP klasių edukacinė išvyka - pažintis su LR Seimu.

Mokytoja Giena Kubiliūtė

Vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?“

Vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?“

2019-10-14

Spalio 14–18 dienomis vyko jau tradicinė (ketvirtą kartą) vokiečių kalbos savaitė, kurią  inicijuoja Vokietijos Federacinės respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe institutas Vilniuje, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai.

Didždvario gimnazijoje  organizuoti renginiai kvietė  praplėsti savo žinias apie visas vokiškai kalbančias šalis, paskanauti tradicinių patiekalų arba tiesiog švęsti. Visą savaitę mokytojai, mokiniai turėjo galimybę, skaitydami mokyklos TV pateiktą informaciją,  virtualiai nusikelti į Vokietiją, susipažinti su jos kultūros ypatumais. O įgytas žinias mokytojai pademonstravo abiturientų parengtoje viktorinoje, kurios užduotys skatino diskusijas, o giedamas vokiečių k. savaitės „himnas“ „Ja, ich kann“ kėlė geras emocijas.  Streuselkuchen ir pienu balinta kava ... ir nelieka abejingų. Po pamokų vyresniųjų klasių mokiniai skubėjo pamatyti vokiečių rašytojo Theodor Storm spektaklį „Der Schimmerreiter“, vykusį J. Janonio gimnazijoje.

Bendravimas. Bendradarbiavimas. Bendrystė. Svarbiausi dalykai, kuriuos stiprinome ir puoselėjome tą savaitę vykusiose netradicinėse pamokose: vyresniųjų klasių mokiniai vedė pamokas Dainų progimnazijos (socialiniai partneriai) 6–7 kl. mokiniams, didždvariečiams  (I–II kl. ) apie save, Austriją, jos švietimo sistemą, įžymius žmones, įpročius pasakojo ir kvietė diskutuoti gimnazijoje savanoriaujantis Dave Kock (Österreich). Labiausiai mokinius stebino Knigge Regeln (Elgesio taisyklės), tvarka Austrijos mokyklose, tai, kad jau po 11 val. sveikinamasi „Mahlzeit!“ („Skanaus!“).

Vokiečių k. savaitę užbaigėme kino ir kultūros popiete. Kaip sėkmingai atlikti vasaros praktiką Google firmoje? „Mąstyk pozityviai, žiūrėk į ateitį“ – tokia pagrindinė žiūrėto filmo „Practi.com“  mintis. Tik ar to pakanka?

Taigi, didelis DANKE savanoriui Dave Kock ir visiems mokiniams, mokytojams, aktyviai įsijungusiems į savaitės „Ö kaip vokiškai?“ renginių organizavimą, pamokų vedimą ir dalyvavimą.

Daiva Staniulytė, vokiečių k. mokytoja
Sveikiname!

Sveikiname!

2019-10-15

Sveikiname Gabiją Gusevaitę (IVb kl.), laimėjusią II vietą  tarptautinėje mokinių piešinių parodoje-konkurse „Miško dvasia. Giesmininkų šalyje“.

Dailės mokytoja Jovita Ratnikienė

Edukacinė programa

Edukacinė programa

2019-10-15

Spalio 8 d. mūsų gimnazijos IP ir IM klasių mokiniai kartu su dailės mokytoja Jovita Ritnikiene lankėsi Šiaulių P. Višinskio viešojoje bibliotekoje, kur vyko edukacinė programa „Vienas atspaudas“. 

Mokiniai buvo supažindinti su monotipija – plokščiaspaude grafikos technika, kurią taikant yra padaromas tik vienas atspaudas. Jiems buvo pasiūlyta sukurti ekslibrį – mažą grafikos kūrinį, klijuojamą knygos viršelio vidinėje pusėje Programos metu gautos žinios ir įgūdžiai, padėjusios suprasti kaip reikia elgtis su dažais bei įrankiais, suvokti šios specifinės grafikos technikos savybes.

Šią įdomią išvyką pabaigėme aplankydami latvių akvarelistės Baibos Priedytės parodą ir mokytojos pagalba mokiniai galėjo plačiau aptarti matomus tapybos darbus.

Deimantė Barzdžiūtė, Ip kl. mokinė

STEAM atradimų diena

STEAM atradimų diena

2019-10-16

Viena iš prioritetinių gimnazijos veiklos sričių – STEAM mokslams palankios kultūros ugdymas. Tad neatsitiktinai spalio mėn. I–II kl. mokiniams buvo organizuota STEAM atradimų diena. 

I kl. mokiniai atliko laboratorinius darbus: „Spalvoto cukraus piramidė“ (mokytoja V. Savickaitė), „Plazmolizės tyrimas augalų ląstelėse“ (mokytoja D. Vaičekauskienė), „Dumblių fototaksio tyrimas“ (mokytojas A. Bertulis), aktyviai įsitraukė į edukacinius užsiėmimus: „Lego inžinerija“ (mokytoja R. Zvilnaitė), „Piešiame robotais“ (mokytojas M. Sketerskas), gamino natūralius kvepalus ir stebėjo gamtos mokslų filmus erdviniame kine. Pastarąsias veiklas mokiniams organizavome kultūros paso lėšomis. 

II kl. mokiniai visą dieną paskyrė integruotam STEAM projektui „Viskas apie tiltus“. Projektą organizavo gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojai. Ir mokinių, ir mokytojų veiklą koordinavo šio projekto iniciatorė, fizikos mokytoja R. Valčiukienė. Projekto pradžioje mokiniai dalyvavo protmūšyje apie STEAM reikšmę, po to susipažino su prieš 500 m. Leonardo da Vinci sukurtą tilto statybos būdą, stebėjo filmą, kokių profesijų žmonių reikia, kad tiltai būtų pastatyti šiandien. Taigi mokiniai, dirbdami grupėse, iš antrinių žaliavų statė tiltus. Lengva nebuvo, nes nebuvo galima naudoti nei klijų, nei siūlų, nei lipnios juostos. Kai tilto „statyba“ buvo baigta, parengtas pristatymas, grupės pagal savo gebėjimus, pomėgius sprendė matematikos, fizikos ir chemijos uždavinius apie medžiagas ir konstrukcijas, kurios yra reikalingos tiltams statyti.

Išklausę visų klasių darbų pristatymus ir refleksijas, pasidžiaugę geriausių tiltų maketais, baigėme STEAM atradimų dienos veiklą.

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotraukos: Sabina Alishova

„Ar pažįsti gimtąjį miestą“

„Ar pažįsti gimtąjį miestą“

2019-10-16

Spalio 15 d. miesto gimnazijų I klasių mokiniai rungėsi, kas iš jų geriausiai pažįsta Šiaulius. Pirmiausia, pagal pateiktus nuotraukų fragmentus jie turėjo rasti  įvairius miesto objektus, juos pažymėti žemėlapyje ir  nusifotografuoti, antra, protų mūšyje pasitikrinti žinias apie Šiaulius.

Nugalėtojais tapo šių gimnazijų komandos: J. Janonio (I vieta), Didždvario (II vieta) ir Lieporių (III vieta).

Sveikiname mūsų gimnazijos nugalėtojų komandą, IG klasės mokinius: Rugilę Kančiauskytę, Ronetą Gaubaitę ir Silvestrą Pinskij!
 
Sniegina Raubaitė, geografijos mokytoja
Nuotraukos: Mariam Zakaryam
Vizitas

Vizitas

2019-10-18

Spalio 18 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje lankėsi Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius. 

Spalio 18 d. – kovos su prekyba žmonėmis diena

Spalio 18 d. – kovos su prekyba žmonėmis diena

2019-10-21

Šiaulių bendruomenės pareigūnas Donatas Verkys III kl. mokiniams vedė prevencinę paskaitą „Prekyba žmonėmis“. Pareigūnas supažindino mokinius su šiandien pasaulyje egzistuojančiomis prekybos žmonėmis formomis ir priemonėmis, prisidedančiomis prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais; organizavo diskusiją, kaip nepakliūti į nusikaltėlių pinkles, nurodė, kokios organizacijos teikia pagalbą.

Danguolė Naraveckienė, socialinė pedagogė

Pasaulinės statistikos diena

Pasaulinės statistikos diena

2019-10-22

Jau tradiciniu tapęs renginys  „Pasaulinės statistikos dienos paminėjimas“ ir šiais metais spalio 18 d.  į ŠU biblioteką sukvietė gausų būrį mokinių iš Šiaulių ir Joniškio miestų ir rajonų mokyklų. Renginyje išgirdome daugybę skirtingų ir įdomių pristatymų, supratome, kiek daug duomenų gauname iš mus supančios aplinkos, pasidalijome patirtimi su kitais dalyviais. 

Mūsų projekto tema – „Vaikų pomėgiai pagal zodiako ženklą“. Pristatyti projektą sekėsi visai neblogai, įgijome naujos patirties. Klausydamiesi kitų pranešimų, mąstėme, kaip galėtume patobulinti savo projektą. 

Agnė Abromavičiūtė, Vakarė Bružaitė, IIA kl.
 
LR Seimas

LR Seimas

2019-10-22

Tradiciškai rudenį II kl. mokiniai lankosi Vilniuje,  LR seime ir Okupacijų ir laisvės muziejuje. Šis ruduo – ne išimtis: IIP ir IIY kl. mokiniai spalio 10 d.  vyko į Vilnių. Tai puiki edukacinė išvyka, kuri padeda mokiniams suprasti demokratinius procesus, vykstančius LR seime, ir sovietinių represijų pobūdį muziejuje.

Gimnazistus pasitiko ir noriai su jais bendravo LR liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė- Nielsen. Ji  pasakojo apie darbo organizavimą seime, aiškino sudėtingą įstatymų priėmimo mechanizmą. Lydimi seimo narės padėjėjų mokiniai apžiūrėjo seimą. Konstitucijos salėje pamatė 1992 m. LR Konstitucijos originalą. Visus sudomino gulinti stora knyga – pasirodo, tai Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą sutartis. Mokinius itin sujaudino buvimas senojoje seimo salėje, kurioje 1990 m. kovo 11 d. buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas. Tai tikras prisilietimas prie gyvosios istorijos. Mokiniai teigė, kad ši salė ilgam išliks atmintyje. Vaikščiodami, sėdėdami įvairiose salės vietose, ne vienas įsivaizdavo esąs seimo pirmininkas, ministras ar net prezidentas. Gimnazistai teigė, kad daug įspūdžių, prasmingos ugdomosios informacijos apie pagrindinės Lietuvos įstatymų leidžiamosios institucijos darbą, pokalbiai su seimo nariais padėjo geriau suprasti įstatymų leidybos tvarką.

Antrasis objektas – Okupacijų ir laisvės muziejus. Tai buvęs KGB kalėjimas sovietmečiu, kur buvo kalinami, tardomi ir žudomi politiniai kaliniai. Mokiniams įsiminė ekskursijų vadovo nuosekliai ir išsamiai pasakota medžiaga apie sovietmečiu buvusį žmonių beteisiškumą, pareigūnų savivalę, žmonių kankinimą. Jie buvo šokiruoti išgirdę informaciją apie tokius dalykus, o pamatę kalinių kameras, daiktus, mirties bausmės vykdymo patalpas buvo apstulbę, kad tai galėjo kažkada vykti. Gimnazistai teigė, kad apsilankymas muziejuje jiems padėjo suvokti sovietinių represinių struktūrų nusikalstamus veiklos metodus ir įvertinti didvyrišką žmonių pasipriešinimo okupantams riziką. 

Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja
Erasmus programos studentai

Erasmus programos studentai

2019-10-22
Jau tapo tradicija, kad  Erasmus + programos studentai, šiuo metu besimokantys Šiaulių universitete, lankosi mūsų gimnazijoje, susipažįsta su jos istorija, ugdymo proceso organizavimu, ugdymo turinio  ypatumais, gerąja gimnazijos veiklos patirtimi, įgyvendinama tarptautinio bakalaureato diplomo programa, Lietuvos švietimo sistema.
Taigi ir šiemet, spalio 21 d., gimnazijoje viešėjo studentai iš Brazilijos, Kazachstano, Ispanijos bei Italijos. Vizito metu svečiai įsitraukė į aktyvią diskusiją, lygino savo šalies ir Lietuvos švietimo sistemas, ugdymo turinio ir kt. ypatumus.
 
Rima Tamošiūnienė, Tarptautinio bakalaureato diplomo programos koordinatorė
Sveikiname!

Sveikiname!

2019-10-22

Sveikiname diktanto konkurso „Raštingiausiasis“ nugalėtojus:

 • I kl. grupėje laimėtoja tapo Viltė Aleksandravičiūtė, IM kl. mokinė (mokytoja V. Balčiūneinė);
 • II kl. grupėje - Nomeda Bijeikytė, IIM kl. mokinė (mokytoja L. Michailovienė);
 • III kl. grupėje - Greta Šliažaitė, IIIb kl. mokinė (mokytoja A. Gagilienė);
 • IV kl. grupėje - Agnė Babrauskaitė, TB2 kl. mokinė (mokytoja J. Dombrovskienė) ir Milda Ščiglaitė, IVa kl. mokinė (mokytoja V. Balčiūnienė).

 

Sveikiname ekspromtinės kalbos konkurso nugalėtojus:

 • I vietą laimėjo Goda Katkutė, TB2 kl. mokinė (mokytoja J. Dombrovskienė);
 • II vietą - Gytautė Adomaitytė, IVe kl. mokinė (J. Valančienė);
 • III vietą - Viktorija Rupšytė, IVc kl. mokinė (mokytoja L. Michailovienė).
 

Sveikiname konkurso „Taisyklinga kalba - vertybė“ nugalėtojus:

 • I kl. grupėje laimėjo Gabrielė Smolskaitė, IY kl. mokinė (mokytoja J. Valančienė), Saulė Buivytė, IG kl. mokinė (mokytoja Ž. Muzikevičiūtė);
 • II kl. grupėje - Ieva Liaudanskytė, IIM kl. mokinė (mokytoja L. Michailovienė), Gabrielė Mataitė, IIG kl. mokinė (mokytoja A. Gagilienė), Gabija Urbanavičiūtė, IIY kl. mokinė (mokytoja L. Michailovienė).

 

Sveikiname konkurso ,,Knygų skaitymas - tai galimybė pažinti pasaulį ir save" nugalėtoją - Ievą Paniulaitytę, IM kl. mokinę (mokytoja V. Balčiūnienė).

 

Sveikiname Dailyraščio konkurso nugalėtojas: Ievą Kontrimaitę, IM kl. mokinę, ir Dominyką Stankutę, IVb kl. mokinę.

 

Didždvariečiai mieste - protingiausi!

Didždvariečiai mieste - protingiausi!

2019-10-23

Spalio 18 d. net trys gimnazijos komandos dalyvavo Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekos organizuotose protų kovose „Ont leižovė gala...“, kurios buvo skirtos Žemaitijos metams paminėti. Net dvi prizines vietas laimėjo mūsų gimnazijos komandos: mokytojų komanda „Ciongs“ (D. Trijonienė, R. Tamošiūnienė, A. Venclovienė, R. Alminienė ir V. Kizevičiūtė) pelnė I vietąmokinių ir mokytojų komanda „Šilkines punčiakas“ (S. Raubaitė, N. Beniušis, M. Kundrotas, K. Pocius, A. Kablys) - II vietą.  Sveikiname!

Nuotrauka: Šiaulių apskrities P. Višinskio biblioteka

Mokiniai už švarią gamtą!

Mokiniai už švarią gamtą!

2019-10-23

Visame pasaulyje vyksta milžiniški protestai dėl klimato kaitos. Prie šių protestų prisijungė Lietuvos jaunimas, prie jų prisijungė ir didždvariečiai. Spalio 11 d. TB2 kl. mokiniai rinkosi į ,,Group 4” veiklos darbų pristatymą. ,,Group 4” - tai grupinė, integruota veikla, Tarptautinio bakalaureato programos dalis, kurios metu mokiniai gilinasi į gamtos mokslus. Šių metų tema - transporto sektoriaus evoliucija bei jo įtaka gamtai. Bendradarbiaudami grupėse (atstovaudami skirtingas gamtos mokslų šakas), mokiniai kūrė plakatus apie tramvajų, lėktuvų ir raketų technologijas, lygino skirtingų degalų taršą, jų poveikį žmogaus sveikatai ir aplinkai, analizavo įvairių šalių įstatymus, draudžiančius taršą, net nagrinėjo dažų, kuriais dažomi lėktuvai, chemines savybes. Savo įžvalgas abiturientai pristatė bendrame renginyje. Ši veikla paskatino mokinius susimąstyti apie transporto įtaką aplinkai, o jų veiklos rezultatus - plakatų parodą - galite išvysti senojo pastato antrame aukšte. Tekstą parengė TB’2 klasės mokinė Goda Katkutė  

Goda Katkutė, TB’2 klasės mokinė

Java programavimo kalba

Java programavimo kalba

2019-10-23
Spalio 22 d. rinkosi gimnazistai, kuriuos sudomino kvietimas susipažinti Java programavimo kalba ir jos galimybėmis. TB2 kl. mokiniai: Airidas Brikas, Gvidas Kalvonis ir Jokūbas Ramašauskas, organizavo ir vedė praktinį užsiėmimą, kuriame pasiūlė išmokti suprogramuoti taikomąją programą, kuri užkoduoja ir atkoduoja žinutę. Viena iš dalyvavusių užsiėmime antrokių teigė,   kad „labai gerai, kad tokią pamoką veda  mokiniai, o ne mokytojai, juk smagiau. Dėkojame vaikinams už pademonstruotą programavimo žavesį".
Gali būti, kad ateityje pamatysime jaunųjų programuotojų produktus ir plačiojoje rinkoje. Tikime, kad toks užsiėmimas - ne paskutinis.
 
Popietę, skirtą ES programavimo savaitei „CodeWeek", koordinavo IT mokytoja Daiva Bukelytė.
 
Talka

Talka

2019-10-24

Spalio 23 d. I-III klasių mokiniai dalyvavo talkoje - prieš rudens atostogas tvarkė gimnazijos teritoriją - grėbė lapus.

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-10-24

Sveikiname gražiausių moliūgų autorius:

Karolį Rimkevičių, IIG kl. mokinį;
Eimantą Norušaitį, IIG kl. mokinį;
Šarūnę Penkauskaitę, IIIe kl. mokinę;
Gabiją Stanelytę, IP kl. mokinę.
Gerų emocijų diena

Gerų emocijų diena

2019-10-28

Spalio 21 d. mūsų gimnazija prisijungė prie Tarptautinės dienos be smurto prieš vaikus minėjimo ir šventė Gerų emocijų dieną. Te visada mūsų gimnazistus, pedagogus lydi šypsena ir gera nuotaika!

Organizatorės soc. pedagogė D. Naraveckienė, sveikatos priežiūros specialistė I. Kvedarienė ir psichologė R. Nagelienė 

Maisto bankas

Maisto bankas

2019-10-30
 • Spalio 25–26 dienomis  šalies gyventojai buvo kviečiami dalyvauti didžiausiame labdaros vajuje  – „Maisto banko“ akcijoje, kuri Lietuvoje rengiama jau dvidešimt aštuntą kartą. 

Spalio 25 d. akcijoje, kuri vyko parduotuvėje MAXIMA (Rūdės g.),  dalyvavo mūsų gimnazijos II–III kl. mokiniai ir Šiaulių šv. Apaštalo Petro ir Pauliaus katedros parapijos vaikų dienos centro vaikai.  Jie kvietė parduotuvės lankytojus pirkti maisto produktų  ir taip prisidėti prie akcijos. Sulaukta 266 aukotojų, kurie nupirko 700 vienetų maisto produktų. 

Gimnazistai nuoširdžiai dėkojo aukojantiems  ir džiaugėsi, kad savanoriaudami vykdo prasmingą veiklą.

Danguolė Naraveckienė, socialinė pedagogė

 • Spalio 25-26 d. vyko kasmetinė Maisto Banko akcija, kurioje dalyvavo TB  mokiniai. Savanoriai rinko maisto produktus Šiaulių m. Motinos Teresės šeimų namams bei 32 Maltiečių ordino globojamiems seneliams. Dėkojame savanoriams ir lietuvių k. mokytojai Janinai Dombrovskienei.

Paulius Baranauskas, CAS koordinatorius

 

Mūsų mokykla – „Erasmus+“ projekto partneris

Mūsų mokykla – „Erasmus+“ projekto partneris

2019-10-30

Šiaulių miesto savivaldybės administracija, kartu su miesto bendrojo ugdymo mokyklomis, parengė „Erasmus+“ programos projekto „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose“, finansuojamo remiant Europos Komisijai paraišką. 

Projektui skirtas finansavimas – 111.524,00 Eur. 

Projekto trukmė – 24 mėnesiai. 

Projekto tikslas – ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose.

Pastebėtina, kad neatitikimai tarp šiuolaikinės švietimo sistemos ir darbo rinkos yra sudėtingas klausimas. Projekto dalyvių organizacijos pasirengimo projekto paraiškos teikimui etapo metu išreiškė požiūrį, kad verslo pagrindų mokymo įvedimas į mokyklas, tinkamas profesinis konsultavimas bei ugdymas karjerai, tiesioginis glaudus ryšys su verslu yra labai svarbus bendrojo ugdymo mokyklų žingsnis pozityviems tolimesnio mokinių užimtumo rezultatams siekti. Šį svarbų iššūkį galima išspręsti ne tik keičiant ugdymo karjerai sistemos procesus mokyklose, juos tobulinant, adaptuojant pagal mokinių poreikius, bet ir padedant aktyvioms iniciatyvoms, tokioms kaip darbo stebėjimo vizitai ar struktūruoti kursai užsienyje, kadangi daugeliu minėtu klausimų pasisemti patirties Lietuvoje paprasčiausiai nėra iš ko, nes ugdymo karjerai sistemos tobulinimo ir efektyvumo didinimo veiklos kol kas tik prasideda Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

Į darbo stebėjimo vizitus vyks asmenų grupės, sudarytos iš 2-3 žmonių, atsakingų už ugdymo karjerai veiklų organizavimą, įgyvendinimą ir priežiūrą Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklose bei Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje. Planuojama darbo stebėjimo vizitų trukmė - 3 darbo dienos. Į struktūruotus kursus vyks dalyvių grupės, sudarytos iš 4-6 asmenų kiekvienai kursų temai. Planuojama kursų trukmė – 5 darbo dienos. Kursuose iš viso dalyvaus 28 asmenys, o į darbo stebėjimo vizitus vyks 41 darbuotojas. 

Tikimasi, kad po dalyvavimo projekto veiklose projekto dalyviai gebės padėti mokiniams giliau pažinti save ir darbo pasaulį, o tai sudarys prielaidas jiems priimti adekvačius tolimesnės karjeros sprendimus. Tikimasi, kad projekto dalyviai atnaujins ir geriau gebės savo veikloje taikyti efektyvius ugdymo karjerai modelius, pagilins žinias, kaip patraukliau įtraukti mokinius į ugdymo karjerai veiklas. Planuojama, kad įgyta patirtis prisidės prie pagalbos mokiniams lengviau pereiti į kitą karjeros – mokymosi ar darbo – aplinką, prisidės prie efektyvesnės darbo paieškos. Tarpusavio mokymas(is) taip pat gali būti laikomas tvaraus profesinio tobulėjimo šaltiniu, o ugdymo karjerai integravimas į dalyko turinį, pagalbos mokiniui teikimas dalykų pamokose gali tiesiogiai prisidėti prie mokinių ateities sėkmės, todėl tikimasi, kad projekto dalyviai įgis ir šios patirties.

Detalesnė informacija ir dokumentai persiųsti TAMO dienynu visiems mokytojams.

National Geographic Learning seminaras Šiaulių regiono anglų k. mokytojams

National Geographic Learning seminaras Šiaulių regiono anglų k. mokytojams

2019-11-04

Spalio 17 d. mūsų gimnazijoje vyko LAKMA (Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija), leidyklos National Georgaphic Learning ir knygų platintojo „Krisostomus“ organizuotas rudens seminaras Šiaulių regiono anglų kalbos mokytojams. 

Seminarą vedė jau daugiau nei 30 metų dėstymo patirtį turinti lektorė Mona Siksek. Seminarą sudarė 2 dalys: pirmoji jų buvo skirta pradinėse klasėse dirbantiems mokytojams, antroji – tiems, kas dėsto anglų kalbą vidurinėse mokyklose bei gimnazijose. Lektorė pasidalijo patirtimi, kaip dirbti su vaikais iš įvairių multikultūrinių aplinkų bei pademonstravo, kaip panaudoti leidyklos National Geographic Learning vadovėliuose LOOK, PERSPECTIVES ir CLOSE UP pateiktą medžiagą. 

Mokytojai liko patenkinti seminaru, nes ne tik įgijo naujos patirties, bet pasidalijo ir jau turima. 

Kristina Urbonienė, anglų k. mokytoja

Išplėstinis mokytojų tarybos posėdis ir metodinė konferencija

Išplėstinis mokytojų tarybos posėdis ir metodinė konferencija

2019-11-04

Spalio 28 d. vyko išplėstinis mokytojų tarybos posėdis „Bendrųjų kompetencijų ugdymas ir vertinimas“, kuriame buvo aptartas šiais mokslo metais I klasėse įgyvendinamas bendrųjų kompetencijų vertinimo instrumentas (vertinimo kriterijai, kompetencijų aprašai). 

Įgyvendinant gimnazijos metinį planą, spalio 29 d. buvo organizuota metodinė-praktinė konferencija „Kolega kolegai: mokymasis virtualioje aplinkoje“.  Šiaulių universiteto lektorė Lina Giedrimienė organizavo darbą grupėse, diskusiją apie mokymo(si) virtualioje aplinkoje privalumus ir problemas. Mokytojai: IT mokytoja ekspertė Daiva Bukelytė, istorijos mokytoja metodininkė Asta Andžiuvienė, fizikos vyresnioji mokytoja Rima Valčiukienė, su  kolegomis pasidalijo savo gerąja patirtimi.

Projektas „The Clip“

Projektas „The Clip“

2019-11-04

Spalio 26–29 dienomis du gimnazijos atstovai: Sonata Dedūraitė ir Inga Stonienė, dalyvavo Erasmus+ programos projekto „The CLIP“ seminare „How to Make the Clip“ Nahod mieste, Čekijoje. Mokymuose aptartos istorijos-pasakojimo kūrimo strategijos, išbandyta keletas metodų kūrybiškumui ugdyti, pristatytos fotografijos ir filmavimo technikos, susipažinta su muzikos pritaikymo videoklipui programa, sceninio judesio elementais.

Suplanuota antra projekto dalis – jaunimo mainai, kuriuose dalyvaus po keturis jaunuolius iš 6 projekto dalyvių šalių.

Inga Stonienė, anglų k. mokytoja

38-asis „Šėltinio“ šokių sezonas pradedamas

38-asis „Šėltinio“ šokių sezonas pradedamas

2019-11-04

Spalio 24 d. „Havanos“ klube vyko vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ mažųjų pirmokėlių krikštynos, kuriose dalyvavo Jovaro progimnazijos 1–8 klasių, Didždvario gimnazijos I–IV klasių  „Šėltinio“ šokėjai, mokytojai, kuratorės ir administracija (iš viso 300 ansamblio narių). Buvo labai smagu, kad šventėje aktyviai dalyvavo ir mokinių tėveliai. 

Į ceremoniją pirmokėlius atvedė 26-oji „Šėltinio“ abiturientų laida. Šventinį vakarą vedė kolektyvo trečiokai. Vaidilutės atnešė kūrybos ugnį, tautinę juostą, prie kurios priklaupę pirmokėliai prisiekė laikytis ansamblio taisyklių. Krikštynomis  kasmet pradedamas naujas šokių sezono atidarymas.  

Ansamblio vadovai Violeta ir Romualdas Laugaliai ir Greta Šveikauskaitė  džiaugiasi prasidėjusiu 38-uoju šokių sezonu. Planuojama, kad metai bus turtingi festivalių, koncertų, kelionių. Ir, žinoma, jau pradeda ruoštis  Lietuvos mokinių Dainų ir šokių šventei. 

Sėkmės, mieli „Šėltinio“ šokėjai ir vadovai.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Trijonienė

 
Didždvariečiai turi savo PIN kodą!

Didždvariečiai turi savo PIN kodą!

2019-10-01
Rugsėjo 27 d. Šiaulių arenoje įvyko jau antroji ,,Tavo PIN kodas" paroda, kurioje Šiaulių miesto formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigos pristatė savo veiklą. Gimnazijai atstovavo Tarptautinio bakalaureato diplomo programa. Stendas sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo, su besidominčiais apie šios programos teikiamas galimybes bendravo anglų kalbos mokytoja  Tatjana Sviatkina, ekonomikos mokytoja Diana Virbickaitė, istorijos mokytojas Paulius Baranauskas ir psichologijos mokytoja Rūta Nagelienė, o jiems talkino TB2 kl. mokinės: Neda Grigoliūtė ir Eglė Genytė. 
 
Paulius Baranauskas, istorijos mokytojas

European Solidarity Corps

2019-09-02

 

2019-2020 m.m. Šiaulių Didždvario gimnazijoje savanorišką tarnybą atlieką trys savanoriai: Mariam Zakaryan (Armėnija), Sabina Alishova (Azerbaidžanas) ir Dave Kock (Austrija).


 

Hi. I’m Maria. I’m from sunny Armenia. I love art, photography, cats, music, traveling, reading. I will be very glad if I could share something with you and exchange our experiences. I’m looking forward to know you better. Ačiū.

 

 

Sabina Alishova DOB: 8 May 1995
Studied Geography at Baku State University.
Member of A(L)AR(M) Dance Crew since January 2013.(Nickname: BangBang)loves music and can’t imagine any single day without it. Dancing makes her feel relaxed and powered at the same time.Does pointillism(painting with dots 0.1 mm), believes in energy. favorite quote “There are two rules for success...
1. Never reveal everything you know.”
2. Favorite phrase "peace and love"

 

 

Servus! My name is Dave, I am one of your new Hosts at Radijo Klubas. I am really looking forward for the next 10 Month! So, jump in and listen to Radijo klubas :D

One of my hobbys is Filming, thats also why i startet my Youtube channel about the  Gapyear i will do here! I am also very intrested in Politics and traveling around the world! I am in the Multimedia Team of the Aha-youth information, There i am one of the Photographer at the „Frageraum Politik“ (Questionroom Politics), at Big Openings like the Aha + card etc.

And if you want to know more just come and ask! I wont bite you ;)

Savaitė Ispanijoje su MESI 4.0 projektu

Savaitė Ispanijoje su MESI 4.0 projektu

2019-09-05

Rugsėjo 8–14 d. į ERASMUS+ programos 2 pagrindinio veiksmo Mokyklų mainų strateginės partnerystės projekto „Modern Education in Science for Industry 4.0“ (Projekto Nr. 2018-1-CZ01-KA229-048103_3) klasių mainus išvyko III kl. mokiniai: Dovydas Stonys, Adelė Taujanskaitė, Karolina Raugalaitė, Urtė Jasnauskaitė, Kornelija Rusteikaitė, Gabija Kriščiūnaitė, mokytojos Daiva Bukelytė ir Aistė Veclovienė. Mainai vyksta La SalleBuen Consejo, Puerto Real (Ispanija) mokykloje. 

Daugiau apie projektą: Didždvario gimnazijos tinklalapyje ir projekto tinklalapyje.

--------------

Gabija Kriščiūnaitė, III kl. mokinė

Pirmas įspūdis nusileidus lėktuvu Ispanijoje – oho, kaip karšta! Gražu: visur palmės, šviesūs namai, įvairiaspalvės  gėlės, kaitri saulė! 

Pirma diena mokykloje buvo smagi, žaidėme įvairius susipažinimo žaidimus.  Visą savaitę dirbome grupėse. Mokykla turi teatrą, panašų į mažą kino salę, kuriame ir vyko mokyklos bei projekto ir jo dalyvių pristatymas. Lankėmės Navantijos fabrike, kur išklausėme pristatymo apie tai, kaip naujausiomis technologijomis  gaminamos detalės laivams. Po to važiavome į Valdelagrana paplūdimį, kur ne tik smagiai praleidome laiką, bet ir tyrėme vandenį, darėme eksperimentus. Šis apsilankymas buvo tikrai naudingas, nes išmokome iš kvapo, vaizdo padaryti tam tikras išvadas apie vandens švarumą. 

Antros dienos didžiąją laiko dalį praleidome mokykloje konstruodami katamaranus. Jiems pagaminti reikėjo plastikinių butelių, faneros ir saulės baterijų. Sukonstravę ėjome į Rio San Pedro paplūdimį, kur organizuotose katamaranų rungtynėse varžėmės dėl I vietos. Vakare susitikome Plaza de Jesús, lankėmės populiariose Puerto Realo vietose, susitikome su miesto mere. 

Trečią dieną praleidome universitete: klausėmės paskaitų apie tai, kas yra ir kaip veikia saulės energija, lankėmės laboratorijoje, kur mus supažindino su saulės skleidžiama energija ir jos panaudojimo būdais. Po to vykome į ,,Chiclana natural”, kur iš purvino vandens yra gaminamas kuras. Buvo įdomu sužinoti, kad galima panaudoti net purviną vandenį! Paplūdimyje Santi Petri turėjome galimybę paplaukioti kanojomis bei pasigrožėti kopomis. Buvo be galo įdomi ir aktyvi diena! 

Ketvirtą dieną leidome kiek ramiau: grupėse atlikome Edmodo programėlėje užduotis, naudodami Google Drive bei Geogebra programas rengėme projektus. Tos dienos ramumą išsklaidė lankymasis Cadizo mieste, kur  profesionalūs aktoriai vaidindami papasakojo šio įspūdingo miesto istoriją. Paskutinį vakarą, nors buvome ir pavargę, ilgai nėjome miegoti (juk Ispanija net naktį nemiega), o vaikštinėjome gatvelėmis, šnekučiavomės. 

Penktadienio rytas buvo itin produktyvus, mat ruošėmės debatams, pristatėme savo projektus ir... ruošėmės atsisveikinimo vakarui. Visi atsinešėme vaišių, valgėme, juokavome, buvo smagu būti draugų būryje, tačiau... visada ateina laikas, kai tenka atsisveikinti. Ir jis atėjo.

Istorijos pamoka

Istorijos pamoka

2019-09-27

Istorijos pamoka-pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“, skirta Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienai paminėti. 

Istorijos mokytoja Giena Kubiliūtė