« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Dėmesio!

2019-05-17

Mokinių, priimtų mokytis Šiaulių Didždvario gimnazijos pirmose klasėse, sąrašas

 

Prašome patvirtinti telefonu 86  1432 930, kad 2019-2020 m. m.  mokysitės Šiaulių Didždvario gimnazijoje.         

Detalesnę informaciją dėl ugdymo sutarčių pasirašymo skelbsime 2019 m. birželio 3 d. 

 

Dėmesio!

2019-05-08

PAMOKŲ LAIKAS 2019 M. GEGUŽĖS 23 D.

 1. 8.30 - 9.00

 2. 9.05 - 9.35

 3. 9.40 - 10.10

 4. 10.15 - 10.45

 5. 11.00 - 11.30

 6. 11.45 - 12.15

 7. 12.20 - 12.50

_____________

13.00 val. Paskutinio skambučio šventė gimnazijos sodelyje

Dėmesio!

2019-05-08

PAMOKŲ LAIKAS 2019 M. GEGUŽĖS 24 D.

 1. 10.50–11.20

 2. 11.25–11.55

 3. 12.05–12.35

 4. 12.45–13.15  

 5. 13.30–14.00

 6. 14.15–14.45

 7. 14.55–15.25

 8. 15.30 –16.00

_____________

PUPP lietuvių kalbos  ir literatūros (raštu) patikrinimas

Mainų programa FLEX

Mainų programa FLEX

2019-05-15
FLEX – vienų metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų mokiniams, atvykstantiems į Jungtines Amerikos Valstijas. Programos tikslas yra skatinti abipusį supratimą tarp JAV ir regiono valstybių piliečių, kadangi mokiniai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su savo valstybėmis. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienus metus bus JAV priimančios šeimos nariu ir mokysis Amerikos vidurinėje mokykloje.

Džiaugiuosi, kad aš, IIm klasės mokinė Juta Varnytė, buvau atrinkta dalyvauti FLEX programoje. Apie šią programą sužinojau iš mūsų  gimnazijos tinklalapio. Nusprendžiau pabandyti: užpildžiau anketą, dalyvavau pokalbyje su programos koordinatoriais. Na, o po 3 mėnesių sulaukiau skambučio, kuriuo man buvo pranešta, kad esu kviečiama. Atrankos procesas buvo gana ilgas, tačiau patirtos emocijos, kai sužinojau, kad vyksiu į JAV,  tikrai vertos laukimo. Mano misija – nuvežti savo naujajai amerikietiškai šeimai bei mokyklai žinią apie Lietuvą, jos kultūrą, tradicijas.

Šiuo metu nekantriai laukiu pranešimo apie tai, kokioje valstijoje ir šeimoje gyvensiu. Dar laukia pasiruošimas išvykimui, dokumentų tvarkymas ir atrinktųjų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos stovykla. Labai džiaugiuosi, kad turiu neeilinę progą aplankyti JAV, savo svajonių valstybę. Esu tikra, kad ten patirsiu neįkainojamą patirtį, parsivešiu nuostabių prisiminimų.

Juta Varnytė, IIm kl. mokinė

 

Pratybos

Pratybos

2019-05-15

Gegužės 15 d. gimnazijoje vyko Civilinės saugos stalo pratybos.

Didždvario gimnazijai Šiaulių mero padėka

Didždvario gimnazijai Šiaulių mero padėka

2019-05-15

Gegužės 7 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio viloje vyko popietė „ Renkuosi ateitį dabar“. Šiaulių miesto gimnazistai pristatė atliktas praktikas įmonėse ir įstaigose, jų naudą mokinių karjeros planavimui.

Didždvario gimnazijai atstovavo ir savo veiklas pristatė III klasės mokiniai: Lukas Kvietkauskas, kuris dviejų dienų praktiką atliko Šiaulių respublikinėje ligoninėje (jis turėjo puikias sąlygas „pasimatuoti“ savo būsimą profesiją Šiaulių respublikinės ligoninės operacijų ir anesteziologijos skyriuje, stebėti atliekamą operaciją, Kuršėnų ligoninėje susipažinti su chirurgo darbu ir atlikti nesudėtingas užduotis), Lukas Meškauskas, dvi dienas dalyvavo intensyviame profesiniame veiklinime Šiaulių apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje (jis turėjo puikias sąlygas „pasimatuoti“ savo būsimą profesiją, susipažinti su gaisrine įranga, technika, ugniagesių tarnybos sąlygomis, pagrindinėmis gaisrų ir nelaimių priežastimis). Taigi vienas Lukas svajoja tapti mediku, o kitas – gaisrininku gelbėtoju. Refleksijoje mokiniai įvardijo, kad intensyvus profesinis veiklinimas jiems labai padeda planuojant savo ateitį, jie turi puikias galimybes darbo vietoje susipažinti su svajonių profesija, atlikti skirtas užduotis.

Šiaulių Didždvario gimnazijai už nuoširdų darbą organizuojant ir didinant galimybes mokiniams pažinti darbo pasaulio įvairovę įteikta Šiaulių miesto savivaldybės mero Artūro Visocko padėka. Padėkos buvo įteiktos ir socialiniams partneriams, aktyviai bendradarbiaujantiems su gimnazijomis.

Laima Vielikėnienė, profesijos patarėja

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-05-16

Gegužės 7d.vyko Šiaulių miesto moksleivių žaidynių II etapo orientavimosi varžybos. Varžybos vyko Dainų parke. Mūsų gimnazijos merginų komanda šauniai ir rezultatyviai atliko užduotis, užėmė I vietą ir pateko į finalines varžybas, kurios vyks Marijampolėje.

Sveikiname IIs kl. mokinę Ievą Gabšytę, IIm kl. mokinę Austėją Micevičiūtę, IIIa kl. mokinę Martiną Kotlovą, IIp kl. mokinę Austėją Jatulytę. 

Kūno kultūros mokytoja Rima Kasiliauskienė.

Chorų karai

Chorų karai

2019-05-10

Gegužės 9 d. Didždvario gimnazijoje surengtas renginys "Chorų karai", skirtas Europos dienai. Pasirodymus paruošė pirmų klasių chorai. Muzikos mokytoja Ksavera Mankuvienė.

Nuotraukos: Muammer Kılıç

Seminaras

Seminaras

2019-05-15
Gegužės 15 d. 13.00-17.30 val. gimnazijoje vyko praktinis seminaras respublikos anglų kalbos mokytojams „Žaidimo metodo taikymas siekiant įtvirtinti anglų kalbos žinias ir gebėjimus“. 
Organizatoriai: Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija (LAKMA) ir JAV ambasada Vilniuje.
Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

2019-05-09

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos naujienlaiškis „Antrieji namai“.

ANTRIEJI NAMAI

 

Lietuvos narystei ES – 15. Kur šiandien būtume be jos?

Lietuvos narystei ES – 15. Kur šiandien būtume be jos?

2019-05-08

Šiemet sukanka 15 metų, kai Lietuva tapo lygiaverte Europos Sąjungos dalimi. Paminėti šią datą į Šiaulius  atvyko Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius. Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje buvo organizuotas ministro susitikimas su miesto bendruomene, diskusiją moderavo politologas V. Kojala. Renginyje dalyvavo ir dalis gimnazijos IIp ir IIm kl. mokinių.

Ministras papasakojo, kokią politinę ir ekonominę naudą Lietuva turi būdama ES nare. Jam pritarė ir Šiaulių miesto meras A. Visockas, akcentavęs, kad tik dėl gaunamų ES  finansinių investicijų miestas sparčiai atsinaujina. Ministras pabrėžė diskusijų, susiklausymo ir kompromisų svarbą, užsiminė apie radikalių politinių jėgų, kritikuojančių ES organizaciją, grėsmes Europoje.

Mokiniams itin patiko tai, kad tokio aukšto rango pareigūnas su klausytojais bendrauja betarpiškai ir atvirai,  kalba paprastai ir aiškiai. 

Giena Kubiliūtė, istorijos mokytoja   

Konkursas „Jūrų kelias 2019”

Konkursas „Jūrų kelias 2019”

2019-05-14
Gegužės 2 d. Didždvario gimnazijos komanda dalyvavo konkurse „Jūrų kelias 2019“, kurį organizavo Lietuvos jūreivystės aukštoji mokykla. Užduotis (jūrinių mazgų rišimo, pirmos pagalbos suteikimo, virvės tempimo ir metlynio metimo ir kt.) komandos vykdė įvairiose vietose:  baseine, dūmų labirinte, navigaciniame treniruoklyje ir kt. Be to, dalyviams buvo suteikta galimybė susipažinti su jūrinėmis profesijomis, karjeros perspektyvomis.
Gimnazijos komanda už nuoširdų dalyvavimą  respublikiniame konkurse „JŪRŲ KELIAS 2019“ apdovanota Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos diplomu, rėmėjų lėšomis įsteigtais atminimo prizais. Džiugu, kad komanda rūpinosi, ją visur lydėjo buvęs Didždvario gimnazijos mokinys Rokas Dambrauskas, kuris dabar studijuoja Lietuvos jūreivystės aukštojoje mokykloje.
 
Laima Vielikėnienė, profesijos patarėja
Edukacinė kelionė

Edukacinė kelionė

2019-05-14

Balandžio 24 d. gimnazijos I kl. mokiniai vyko į edukacinę kelionę. Dieną pradėjome Vilniaus kolegijoje, kurioje gavome progą pabūti „studentais“ ir pasidarbuoti kolegijos laboratorijoje. Atlikome du praktinius darbus: „Kiekybinis taninų kiekio nustatymas arbatžolėse“ bei „Organinių ir neorganinių medžiagų išskyrimas ir gryninimas“ ir įgijome naujos patirties, įgūdžių, su kolegijos dėstytoja diskutavome apie studijų galimybes Vilniaus kolegijoje. Antrasis kelionės objektas – „Ecoservice“ būstinė. Būdami ten, pamatėme, kur keliauja mūsų išmestos atliekos, susipažinome su rankiniu atliekų atrinkimo metodu bei sužinojome, kaip teisingai rūšiuoti pakuotes. Savo kelionę baigėme VU botanikos sode, kur turėjome nuostabią progą pasidžiaugti bundančia gamta ir pasigrožėti egzotiškais augalais.

 Brigita Čepauskaitė ir Viktorija Januševičiūtė, I kl. mokinės

Didždvariečiai Teisingumo kambaryje

Didždvariečiai Teisingumo kambaryje

2019-05-14

Gegužės 7 d. aštuoni gimnazijos II kl. mokiniai lankėsi „Teisingumo kambaryje“. Šis „kambarys“ –  tai galvosūkis ant ratų, kuriame gimnazistai trumpam tapo teisėjais, nagrinėjančiais sudėtingą teismo bylą. Pabuvimas teisėjo vaidmeny padėjo mokiniams geriau suprasti profesijos iššūkius, sudėtingumą ir atsakomybę priimant sprendimus.

Laima Vielikėnienė, profesijos patarėja 

 

Šeimos diena

2019-05-06

Airijos ambasadoriaus vizitas Šiaulių Didždvario gimnazijoje

Airijos ambasadoriaus vizitas Šiaulių Didždvario gimnazijoje

2019-05-08

Prieš porą metų visą Europos Sąjungą sudrebinęs Brexit vis dar kelia nerimą lietuviams. O ar kada teko susimąstyti apie galimas Brexit pasekmes Airijos piliečiams, kuriems ES reiškė ilgus metus trukusio konflikto dėl Šiaurės Airijos regiono išsprendimą? Šiuo ir kitais ES klausimais gegužės 6 d. Airijos ambasadorius Lietuvoje David Noonan diskutavo su Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniais, besiruošiančiais Europos egzaminui, kuris kiekvienais metais skatina pasitikrinti žinias apie Europos Sąjungą bei taip paminėti Europos dieną. Susitikime Airijos ambasadorius mokiniams pasakojo apie ambasadoriaus darbą, būtinas asmenines savybes sėkmingam prisitaikymui globaliame pasaulyje, Europos Sąjungos iššūkius ir galimybes. Jaunimo Europos komandos narė Šiauliuose Goda Katkutė papildė diskusiją - ji pristatė Discover EU programą, pagal kurią aštuoniolikmečiai ES piliečiai gali laimėti traukinio bilietą, suteikiantį galimybę geriau pažinti Europą.

Gegužės 9 d. Didždvario gimnazija smagiai švęs Europos dieną: vyks Europos egzaminas ir šventė, į kurią bus pakviesta Šiaulių miesto bendruomenė.

Goda Katkutė, TB1 klasės mokinė

 

Dėmesio! Įdomu ir naudinga!

Dėmesio! Įdomu ir naudinga!

2019-04-09

Jau septintoji anglų kalbos vasaros stovykla Didždvaryje

Kviečiame registruotis į tradicinę, jau septintąją,  vasaros anglų k. stovyklą, kurią Šiaulių Didždvario gimnazija organizuoja kartu su JAV mokytojais ir dėstytojais bei savanoriais padėjėjais. Kviečiame susirasti naujų draugų ir naudingai praleisti laiką. Daugiau informacijos apie šio JAV fondo, WIESCO, organizuojamas stovyklas galite rasti tinklapyje www.wiesco.org ir Facebook paskyroje „Stovykla „Angliškas vasaros polėkis.“

 

Kas tai? Įdomus ir netradicinis būdas mokytis nedidelėse grupėse su amerikiečių dėstytojais (paskaitos, konkursai, šventės, sporto varžybos).

Kodėl? Nes norime gebėti laisvai bendrauti anglų kalba, mokytis per veiklą, pritaikyti kalbą įvairiose situacijose, sutikti įdomių žmonių.

Kada? Liepos 1-12 dienomis (10 darbo dienų), 10.00–16.00 val.

Kur? Šiaulių Didždvario gimnazija, Vilniaus g. 188.

Kam? Visiems 12-17 metų mokiniams, norintiems patobulinti anglų kalbos įgūdžius.

Kiek? 150 € mokestis (už priešpiečius, pietus, mokymo priemones); jeigu iš vienos šeimos dalyvauja 2 mokiniai, jiems mokėti reikės 270 €.

 

Informaciją susidomėjusiems teikia Didždvario gimnazijos anglų k. mokytoja, stovyklos veiklos koordinatorė Rūta Alminienė el.paštu rutaal@dg.su.lt , tel. 868655190.

Registracija vykdoma nuo balandžio 10 d. iki birželio 1 d. el. paštu rutaal@dg.su.lt Registruojantis nurodyti mokinio vardą, pavardę, mokyklą, klasę, mokinio mobilaus telefono numerį, tėvų kontaktinius telefonus. Užsiregistravusiems bus atsiųsta informacija, kaip galima sumokėti mokestį už stovyklą.

Pamoka „Lietuvos teisinė sistema: nuo viduramžių iki šiandien“

Pamoka „Lietuvos teisinė sistema: nuo viduramžių iki šiandien“

2019-04-23

Balandžio 9 d. mes, III klasės išplėstinio istorijos kurso mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Valdos Kizevičiūtės, lankėmės Šiaulių apygardos teisme, kur vyko pamoka „Lietuvos teisinė sistema: nuo viduramžių iki šiandien“. Mus su teismų istorija supažindino teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas, vienas iš Pelikso Bugailiškio premijos laureatų, kraštotyrininkas Alfredas Vilbikas. Jis aprodė baudžiamųjų ir civilinių bylų sales, gausią lietuviškų pasų ekspoziciją (buvo įdomu pamatyti, kaip jie keitėsi). Be to,  turėjome galimybę susipažinti su priesaika, kurią prieš kiekvieną teismo bylą turi perskaityti kiekvienas liudininkas, dalyvaujantis teisme. Didelį įspūdį paliko teismų istorijos muziejus, kuriame galėjome susipažinti su pirmomis teismų bylomis, pamatyti bausmių įrankius, juos apžiūrėti ir net patys ,,išbandyti“. Ši pamoka mums buvo labai naudinga bei įdomi, džiaugėmės galėję sužinoti daugiau apie Lietuvos teismų veikimą bei jų istoriją.

Reda Kybartaitė, Aistė Klinauskaitė, III kl. mokinės

Nuotraukos: Egilos Zagorskytės

 
Edukacinė išvyka „Antrojo pasaulinio ir Šaltojo karo keliais Lenkijoje ir Vokietijoje“

Edukacinė išvyka „Antrojo pasaulinio ir Šaltojo karo keliais Lenkijoje ir Vokietijoje“

2019-04-23

Balandžio 5–7 dienomis su gimnazijos II–III kl. mokiniais vykome į edukacinę  išvyką „Antrojo pasaulinio ir Šaltojo karo keliais Lenkijoje ir Vokietijoje“, kurios metu aplankėme Varšuvą, Poznanę, Potsdamą ir Berlyną. Planuodami kelionę, su mokiniais aptarėme objektus, kuriuos aplankysime (mums buvo labai svarbu, kad pamokose įgytas žinias galėtume įtvirtinti lankydamiesi viename ar kitame objekte). Neatsitiktinai pasirinktos šios dvi šalys, juk tiek Lenkijoje, tiek Vokietijoje yra itin ryškių ir įsimintinų istorinių vietų, siejamų su Antruoju pasauliniu ir Šaltuoju karu: Varšuvos senamiestis, Holokausto  muziejus Varšuvoje, buvusi pirmoji Lenkijos vyskupystė Poznanėje, Vokietijos miestai: Potsdamas, Berlynas.

Mokinių mintys, išsakytos po išvykos:

„Išskirti vieną, labiausiai patikusią vietą sunku, nes viskas buvo  įdomu. Didelį įspūdį paliko Holokausto muziejus Varšuvoje: moderni ekspozicija, išsami informacija apie žydų istoriją ir jų tragišką likimą. Sužinojau daug naujų dalykų apie kasdienį žydų gyvenimą ir jų įtaką Lenkijos ūkiui“.

„Buvo labai įdomu Vokietijos parlamente-reichstage, iš kurio kupolo  turėjome galimybę pamatyti visą Berlyną. Apžiūrėjome modernų, ekologišką reichstago kupolą, kuriame sukonstruota veidrodžių sistema aprūpina pastatą elektros energija ir šiluma“.

„Džiaugiuosi, kad galėjau pasivaikščioti po Lenkijos, Vokietijos didmiesčius, juos palyginti su Vilniumi. Žmonės savo elgesiu skiriasi nuo lietuvių, nes yra laisvesni“.

„Šioje ekskursijoje  įsiminė Potsdamo konferencijos muziejus. Pamokose mokomės apie ten vykusią konferenciją, tad buvo smagu pamatyti tą vietą realybėje. Apžiūrėjome kambarius, kuriuose buvo įsikūrusios JAV, Anglijos ir SSRS delegacijos. Įsiminė salė, kurioje derėjosi Stalinas, Ruzveltas ir Čerčelis“.

„Daugelis mokinių džiaugėsi realybėje pamatę Berlyno sieną. Kalbėti apie viena, pamatyti tikrovėje, nors ir tik jos fragmentą, visai kas kita. Gūdi, pilka, niūri, grėsminga... Sunku net įsivaizduoti, kad siena atskyrė tos pačios šalies, to paties miesto, tos pačios šeimos žmones“.

„Mums labai patiko Poznanės senamiestis savo įspūdinga architektūra, nuostabiai tvarkoma aplinka. Ypač sužavėjo Sansusi rūmai („Vieta be rūpesčių“), kurie pastatyti Prūsijos karaliaus pageidavimu.  Pasirodo, jam valdant, Prūsijoje masiškai pradėtos maistui vartoti bulvės, o ant šalia rūmų esančio valdovo kapo dar ir dabar vietoj gėlių dedamos bulvės“.

„Man įsiminė paminklas bibliotekai. Jis pastatytas vietoje, kur naciai Berlyne degino jiems neįtinkančių autorių knygas. Dabar toje vietoje stovi tuščios lentynos – tai atminimo simbolis sudegintoms knygoms“.

„Mane sukrėtė Berlyne, šalia Branderburgo vartų, esantis memorialas žydų aukoms atminti. Memorialą sudaro 700 betoninių, įvairaus dydžio plokščių, kurios užima net 6 futbolo aikščių plotą, – taip nebyliai vokiečiai atsiprašo žydų tautos“.

Edukacinė išvyka išties pasiteisino, nes viena yra matyti istorinę nuotrauką vadovėlyje, o visai kita tai pamatyti realybėje. Manau, „istorijos pamoka gyvai“ – tai didžiulė investicija į istorijos mokslo žinių, supratimo, vertinimo, aiškinimo, lyginimo, analizės, komunikavimo gebėjimų  praplėtimą.

Kartu su mokiniais kelionėje dalyvavo matematikos mokytoja Aistė Venclovienė, psichologė Rūta Nagelienė. Kelionę inicijavo ir organizavo istorijos mokytoja Giena Kubiliūtė.                                                                                                                                                                  

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-04-29

Balandžio 27 d. Vilniuje vyko respublikinė 25-oji Ekonomikos ir verslo olimpiada, kurioje buvo pakviesti keturi gimnazijos mokiniai. Džiaugiamės ir didžiuojamės didždvariečiais:

ŠMM pirmojo laipsnio diplomu apdovanota Vasarė Gaupšaitė (IIp kl.), ŠMSM trečiojo laipsnio diplomu - Viktorija Pakštaitė (TB2 kl.), ŠMM garbės raštu - Armandas Kondroška (TB1 kl.).

Ekonomikos mokytoja DIana Virbickaitė

Lietuvių literatūros pamoka „Pavasarėjančiu keliu į Užventį“

Lietuvių literatūros pamoka „Pavasarėjančiu keliu į Užventį“

2019-04-30

Šių metų gražią, saulėtą balandžio 18 d. III ir I klasių gimnazistai su lietuvių kalbos mokytojomis: Asta Gagiliene ir Vida Balčiūniene, išvyko į Užventį.  Kadangi šiemet trečiokai analizuoja rašytojos Šatrijos Raganos kūrybą, labiausiai domino Užvenčio dvaras, apie kurį ji rašė: „Meilingai glaudžia sodnas prie plačios krūtinės tvenkinį ir rūmą ir šnibžda jiedviem kažkokias nesibaigiančias pasakas...“ Užvenčio dvare prabėgo M. Pečkauskaitės jaunystė, čia ji formavosi kaip asmenybė ir rašytoja, čia ji susipažino su rašytoju, lietuvybės propaguotoju P. Višinskiu. Dvare rašytoja išgyveno 10 metų. Įspūdžiai iš šio dvaro aprašyti apysakose: „Viktutė“, „Sename dvare“. Pastarąjį kūrinį rašytojas V. Mykolaitis-Putinas pavadino „visos mūsų mirštančios bajorijos gulbės giesme“. Nors rašytoja persikėlė į Šiaulius, tačiau ne kartą atvažiuodavo į savo „brangiąją šalelę“ – Užventį. Užventyje 1892-1893 m. gyveno ir Žymantų šeima – viena iš Užvenčio gatvių pavadinta Žemaitės vardu.

Netradicinę pamoką mokiniai pratęsė Ušnėnuose – P. Višinskio gimtinėje. Jo kaimynystėje kurį laiką gyveno ir Žemaitė  (sodybos vietoje stovi atminimo akmuo). Ušnėnuose yra lankęsis kalbininkas J. Jablonskis, redagavęs rašytojos tekstus, švietėjas daktaras P. Avižonis, „Lietuviškos gramatikos“ autorius, rašytoja G. Petkevičaitė- Bitė ir kt. Čia Žemaitė parašė pirmąjį savo kūrinį „Rudens vakaras“.

Gražus ir tikras buvo mokinių prisilietimas prie kultūros, prie to pavasariško parko, kuriame vaikščiojo garsūs mūsų tautos žmonės. Saulės nušviestu  keliu grįžome namo, įkvėpti, pakylėti...

Asta Gagilienė, lietuvių k. mokytoja

 

 

Tarptautinis renginys „Geografijos naktis 2019“

Tarptautinis renginys „Geografijos naktis 2019“

2019-05-02
Balandžio 12-13 dienomis mūsų gimnazijoje vyko tarptautinis renginys „Geografijos naktis 2019“, kurį organizavo geografijos mokytojos: Sniegina Raubaitė, Jūratė Paulauskienė, Asta Titenienė, Diana Čepauskienė ir Indrė Staliorevičienė. Šį renginį remia EUGEO (Europos geografinė asociacija), LGD (Lietuvos geografų draugija). Renginys įtrauktas į UNESCO asocijuotų renginių sąrašą. „Geografijos naktyje“ dalyvavo gausus mokinių būrys iš Šiaulių Vinco Kudirkos,  „Romuvos“ progimnazijų, Šiaulių Didždvario, „Saulėtekio“, Stasio Šalkauskio ir Šiaulių universiteto gimnazijų.
Pagrindinis renginio tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi geografija, supažindinti juos su geografijos taikymo galimybėmis kasdieniame gyvenime. Renginyje vykdytos įvairios veiklos: geografinis žaidimas „Aktyvus protas“, orientacinė veikla „Bulvaras pro geografinius akinius“, protų mūšiai „Geografija veža“ „Kas laimės milijoną“, geografinė poezija „Sudėk žemėlapį ir sukurk eilėraštį", „Geografinės šarados“ ir kt., niekam neleido nuobodžiauti ir... miegoti. Paskutiniu renginio akcentu tapo tikrais faktais paremtas filmas „Everestas“ apie Rob Hall, Scott Fisher ekspediciją į Everesto viršukalnę.
Mokinių nuomone, šis renginys jiems suteikė galimybes ne tik  pagilinti geografijos žinias, bet ir patirti atradimo džiaugsmą, mokytis bendrauti ir bendradarbiauti, priimti iššūkius ir rasti sprendimus.
Tikimasi, kad „Geografijos naktis“ taps tradicija, nes įgyta patirtis, žinios įprasmina geografijos dalyko svarbą ir naudą šiuolaikiniame pasaulyje.   
 
Sniegina Raubaitė, geografijos mokytoja

 

Šiaulių miesto mokyklų meninio skaitymo vokiečių kalba konkursas „Pavasario taku“

Šiaulių miesto mokyklų meninio skaitymo vokiečių kalba konkursas „Pavasario taku“

2019-05-02

Balandžio 15 d. gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs Šiaulių miesto mokyklų meninio skaitymo vokiečių kalba konkursas „Pavasario taku“.  Konkursas skatina mokinius domėtis poezija originalo kalba (vokiečių), suteikia galimybę praktiškai pritaikyti deklamavimo įgūdžius ir puoselėja mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką. Šiais metais konkurse dalyvavo 22 skaitovai iš 15-os mokyklų. Konkurso dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija dviejose amžiaus grupėse: 6–8 kl. ir 9–12 kl.

Renginį pradėjo „Romuvos“ gimnazijos ansamblis Fresco, atliekantis dainas vokiškai (nors mokiniai ir nesimoko vokiečių kalbos). Džiaugiamės, kad šių metų konkurso dalyvius vertinti sutiko Goethe-Institut, vokiečių kultūros instituto Pedagoginio bendradarbiavimo, vokiečių kalbos kursų ir egzaminų programų koordinatorė Margarita Repečkienė, Erasmus+ programos tarptautinės savanorystės projekto savanorė Dana Folz.

Galima drąsiai sakyti, kad konkursas jau tampa švente, kai susirenka progimnazijų ir gimnazijų mokytojai ir mokiniai, mylintys vokiečių kalbą ir kiekvienais metais stebinantys gebėjimu perteikti pasirinktos poezijos grožį.

Noriu pasidžiaugti, kad 9-12 kl. amžiaus grupėje I vietą laimėjo mūsų gimnazistė, TB1 kl. mokinė Agnė Babrauskaitė.

Danguolė Kukla, vokiečių k. mokytoja

 
Pirmokų talentai

Pirmokų talentai

2019-05-02

Kiekvienas esame kažkuo gabus, tad talentų šou yra puiki galimybė parodyti save kitiems. Balandžio 18 d. vyko Pirmokų talentų šou. Mokiniai šoko, dainavo, grojo, deklamavo savo bei kitų sukurtas eiles, pristatė  dailės darbus. Šis renginys svarbus ne tik mokiniams, bet ir jų mokytojams, kurie turi galimybę su mokiniu susipažinti kitoje aplinkoje.

Renginio metu vyravo šilta atmosfera: žiūrovai, dalyviai palaikė pasirodančius gera nuotaika, šypsenomis ir gausiais plojimais.

Dėkojame pirmokams, pristačiusiems savo talentus: ,,Šėltinio” kolektyvui, Gabijai Urbanavičiūtei, Justinai Ubartaitei, Deinai Balčiūnaitei, Kamilei Vasilenko, Gintarei Ušakovaitei, Ūlai Rakickaitei, Lukui Bomgardui, Gustui Jarašūnui, Gražvilei Kalužinaitei, Rugilei Samušytei, Liepai Henrietai Rubikaitei, Gabrielei Noreikaitei, Juliui Urbonui, Redai Daukšaitei, Ugnei Guzevičiūtei, Martynui Lipskiui ir Rokui Pigulevičiui!

Gražvilė Kalužinaitė, IY kl. mokinė
Nuotraukos: Rūtos Nagelienės
 
Kūrybinės dirbtuvės „Mokymasis neįprastose mokyklos erdvėse“

Kūrybinės dirbtuvės „Mokymasis neįprastose mokyklos erdvėse“

2019-05-02

Gegužės 2 d. gimnazijoje vyko kūrybinės dirbtuvės, kurias kuravo VGTU Architektūros fakulteto dekanas Liutauras Nekrošius, Architektūros pagrindų, teorijos ir dailės katedros vedėja Edita Riaubienė, doktorantės Grėtė Brukštutė ir Dalia Traškinaitė. Dirbtuvių tikslas – leisti mokiniams geriau suprasti, kaip veikia erdvė, kurios kūrėjai yra pati mokyklos bendruomenė, o architektai gali būti tik ta grandis, kuri padeda norus paversti realybe. O kad tikslas būtų pasiektas, mokiniai turi patirti, suvokti ir įgyti kompetencijų, kurios leistų erdvės vartotojams keisti turimą aplinką. Mokiniams buvo siūloma į jau turimą situaciją pažiūrėti kitu kampu ir atsakyti į klausimus: kaip veikia erdvė, kokias galimybes ji teikia, kaip galima ją pertvarkyti, kad ji įgytų naujos kokybės požymių. Taip dirbant, be abejo, tobulinamos įvairios kompetencijos, juk į projektavimo procesą įtraukiami bendruomenės nariai, kurie geriausiai žino, kokių erdvių jiems reikia.

Intensyvių, tris valandas trukusių kūrybinių dirbtuvių dalyviai burtų keliu pagal mokymosi dalykus buvo suskirstyti  į keturias grupes (I grupė: matematika, lietuvių ir užsienio kalbos, II grupė: dailė, technologijos, muzika, kūno kultūra, III grupė: biologija, fizika, chemija, informacinės technologijos, IV grupė: dorinis ugdymas, pilietiškumo pagrindai, geografija ir istorija). Toks grupių sudarymas leido mokiniams išsigryninti ugdymo(si) poreikius ir atsakyti į klausimus: kokie mokymo(si) metodai dažniausiai taikomi šiose pamokose,  kokie aktyvieji metodai galėtų rastis šiose pamokose, kaip naujai suformuotos erdvės leistų mokytojui taikyti naujai pasirinktus metodus.

Kiekviena grupė aktyviai „ieškojo“ vieno ar kito dalyko pamokoms geriausiai tinkančios erdvės.  Visi pasirinkti variantai buvo fiksuojami. Kiekviena grupė, atlikusi užduotis, pateikė pasiūlymus, kaip būtų galima keisti mokymosi būdus ir pritaikyti naujai sukurtą erdvę, kaip veiksmingai ir kūrybingai  išnaudoti įvairias gimnazijos erdves: laiptus, koridorius, valgyklą, direktoriaus kabinetą, mokyklos vidinį kiemą ir t.t. Visi rezultatai „sugulė“ į plakatus, mokyklos brėžinius.

Manome, kad kiekvienas dalyvavęs kūrybinėse dirbtuvėse įgijo tam tikros patirties ir kitokio požiūrio ne tik į pačias (ne)tradicines pamokas, mokymosi būdus, bet ir į mokyklos turimas bendrąsias erdves, kurios gali būti užpildytos ir veiktų ne tik pertraukų, bet ir pamokų metu. Džiaugiamės, kad mokinių indėlis gali nesunkiai padėti keičiant tam tikras nusistovėjusias taisykles ir pačios mokyklos bendruomenės požiūrį į juos supančią architektūrinę erdvę.

Dalia Traškinaitė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto doktorantė

Erasmus+ programos projektas „Youth Media Clubs“

Erasmus+ programos projektas „Youth Media Clubs“

2019-05-02

I kl. mokiniai su biologijos mokytoju Aidu Bertuliu balandžio 25-26 dienomis dalyvavo Erasmus+ programos projekte „Youth Media Clubs“, kuris vyko Kudowa-Zdroj mieste, Lenkijoje. Projekte dalyvavo jaunuoliai iš Lenkijos, Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos, Graikijos ir mes, iš Lietuvos.

Susipažinę pristatėme savo mokyklą, žaidėme komandos formavimo žaidimus. Ypač įsiminė tarptautinis vakaras, kuriame kiekvienos šalies atstovai pristatė savo tautos kultūrą ir maistą. Tai buvo vienas geriausių vakarų, kadangi turėjome unikalią galimybę iš mūsų bendraamžių išgirsti, kuo ypatinga jų šalis, kuo jie didžiuojasi.

Projekto veiklos buvo organizuojamos prie Stolove Mountains kalnų, kur buvo filmuojami „Narnijos kronikų“ epizodai. Vaizdas buvo išties įspūdingas. Grįžę dirbome grupėse ir kūrėme internetinio puslapio maketą. Šis puslapis bus skirtas jaunimui, norinčiam aplankyti visas projekte dalyvavusias šalis. Kiekvienos šalies komanda namo grįžo su užduotimi, kuo įdomiau ir jaunimui patrauklia forma aprašyti savo gimtojo miesto lankytinas vietas (svarbu nepamiršti miesto infrastruktūros pristatymo: viešbučių, kavinių, parkų, miesto autobusų grafikų ir t. t.).

Šio projekto metu mokėmės, kaip teisingai pateikti trumpą informaciją, kad ji būtų informatyvi, patraukli jaunimui, kaip geriausiai pristatyti savo šalį, sužinojome, kaip kuriami internetiniai tinklalapiai. Projektas mums suteikė puikią galimybę tobulinti bendradarbiavimo ir kūrybiškumo kompetencijas. Kadangi projekto darbo kalba – anglų, lavinome savo kalbinius įgūdžius, sustiprinome gebėjimą kalbėti viešai.

Marija Muningytė, IG klasės mokinė
 
Sveikiname!

Sveikiname!

2019-05-06

Gegužės 3-4 d. Šilutės Vydūno gimnazijoje vyko respublikinė vokiečių kalbos olimpiada, kurioje mūsų gimnazijos TB1 klasės mokinys Jokūbas Ramašauskas buvo apdovanaotas už geriausią kalbėjimo dalį B1 lygiu. Mokytoja Danguolė Kukla.

Trečioji tarptautinio konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship” meistriškumo pamoka

Trečioji tarptautinio konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship” meistriškumo pamoka

2019-05-08

Balandžio 29 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos Amerikos skaitykloje įvyko jau trečioji tarptautinio konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship” meistriškumo pamoka. Jos tema – sėkmingas verslo idėjos pristatymas (angl. pitch).  ChangeMakersON programos lektorė Simona Šimulytė davė daug  praktinių patarimų, kaip pradėti pristatymą, kaip bendrauti su investuotojais, kaip panaudoti humorą bei tikrovišką pasakojimą. Visos komandos turėjo galimybę pasidalinti idėjomis, patarti vieni kitiems. Užsiėmimo metu dvylika komandų iš įvairiausių Lietuvos miestų pristatė savo idėjas-socialinius projektus, kurie padėtų spręsti mokinių gyvenamosios vietos socialinę problemą. Kol kas tai buvo tik bandymai, bet namų darbas pareikalaus daugiau – mokiniai turi sukurti 3 minučių video, kuriame pačiu geriausiu būdu pristatytų savo finalinį konkurso produktą – socialinį projektą, pagrįstą realiais faktais.

Tai jau paskutinė meistriškumo pamoka. Vertinimo komisija lauks namų darbų ir jau gegužės 24 d. finalinės šventės metu paskelbs konkurso  „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship” laimėtojus, kurie vieną liepos mėnesio savaitę praleis Seattle mieste, JAV, ir semsis verslumo patirties iš sėkmingų verslininkų bei įmonių vadovų.

Didždvario gimnazijai atstovauja TB1 kl. mokinių komanda OMMEN: Jokūbas Ramašauskas, Airidas Zaicevas, Nedas Adeikis ir Laurynas Jagutis. Komandos vadovė – Alla Chvostova.

Palinkėkime jiems sėkmės!  

Konkursą vykdo asociacija „Karjeros kodas“ kartu su partneriais JAV Ambasada Lietuvoje, tarptautine karjeros ugdymo programa „Start Strong“ bei Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto programa ChangeMakersON.

Kristina Urbonienė, konkurso koordinatorė, „Start Strong“  programos vadovė Lietuvoje, asociacijos „Karjeros kodas“ prezidentė, anglų k. mokytoja

Projektas „Aplinkos oro kokybės gerinimas Šiaulių mieste“

Projektas „Aplinkos oro kokybės gerinimas Šiaulių mieste“

2019-05-08
2018 metų lapkričio 28 d. gimnazijoje vyko projekto „Aplinkos oro kokybės gerinimas Šiaulių mieste“, kuriame dalyvavo 25  I–II kl. mokiniai, veiklos. Projektui vadovauja biologijos mokytojos: Danguolė Vaičekauskienė, Kristina Muraškienė, bei chemijos mokytoja Virginija Savickaitė.

Projektas startavo  paskaita apie aplinkos oro taršą, taršos šaltinius bei klimato kaitą ir jos padarinius. Praktines veiklas mokiniai atliko poromis. Skirtingose miesto  sankryžose:  P. Cvirkos g. - Tilžės g., Vytauto g. - Tilžės g., Draugystės pr. - Vytauto g., Vilniaus g. - Ežero g. ir Aušros al. - Tilžės g., buvo paimti ir laboratorijoje išanalizuoti oro mėginiai. Naudodami įvairius prietaisus, mokiniai tyrė kietųjų dalelių, CO₂, ozono koncentraciją ore ir saulės UV spinduliuotę.  Mokiniai ant medžių, augančių mokyklos teritorijoje, pakabino kiminų mėginius, kurie kabėjo lauke 40 parų,  pagal jų būklės pokytį buvo vertinamas oro užterštumas gimnazijos teritorijoje. Tyrimus padėjo atlikti Šiaulių municipalinės aplinkos tyrimų laboratorijos vadovas Robertas Klimas.

Pavasarį projekto veikla buvo tęsiama. Kovo 19 d. gimnazijoje vyko antrasis projekto etapas. Mokiniai klausėsi paskaitų; „Šiaulių miesto užterštumo būklė“, „Aplinkos užterštumo pasekmės sveikatai“ ir „Atliekų rūšiavimo svarba bei švarus gyvenimas“. Balandžio 19 d. vyko projekto  baigiamoji konferencija. Mūsų gimnazistai: Ugnė Vaitkutė, Gabrielė Noreikaitė, Matas Kazlauskas ir Benas Kazlauskas, pristatė Šiaulių miesto gatvių oro kokybės tyrimo rezultatus, pasidalijo būdais, kaip būtų galima sumažinti oro užterštumą mieste. IG ir IIg kl. mokiniai: Eldaras Čikalovas ir Ugnė Beniušytė, parengė pranešimą apie Vokietijoje vykusį  ERASMUS projektą „Modern Education in Science for Industry 4.0“. 

Visiems renginyje dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams buvo įteiktos padėkos.

Gabrielė Vaitkevičiūtė ir Karolina Raugalaitė, IIg kl.

 

Renkami savanoriai – anglų kalbos stovyklai

Renkami savanoriai – anglų kalbos stovyklai

2019-04-09

Renkami savanoriai – dėstytojų asistentai vasaros anglų kalbos stovyklai Šiaulių Didždvario gimnazijojoje

Esi komunikabilus, gerai moki anglų kalbą ir/ar išmanai šiuolaikines technologijas? Nori puikiai praleisti laiką, bendraudamas su dėstytojais iš JAV, įgyti organizacinių bei komandinio darbo įgūdžių, dalyvauti įvairiausiose veiklose bei savaitgalio išvykose su dėstytojais?

Kviečiame savanoriauti tradicinėje, jau septintojoje,  vasaros anglų k. stovykloje, kurią Šiaulių Didždvario gimnazija organizuoja kartu su JAV mokytojais ir dėstytojais bei savanoriais padėjėjais. Stovyklos datos – liepos 1-12 d., savanorių veikla prasidės birželio 29 d. Daugiau informacijos apie šio JAV fondo, WIESCO, organizuojamas stovyklas galite rasti tinklapyje www.wiesco.org ir Facebook paskyroje „Stovykla „Angliškas vasaros polėkis.“ Visi savanoriai – asistentai gauna WIESCO fondo sertifikatus apie savanorystę stovykloje.

Motyvacinius laiškus siųsti Didždvario gimnazijos anglų k. mokytojai, stovyklos veiklos koordinatorei Rūtai Alminienei el.paštu rutaal@dg.su.lt iki birželio 1 d.

TEDxYouth

TEDxYouth

2019-04-09

Balandžio 5 d. anglų kalbos mokytoja Kristina Urbonienė pakvietė gimnazijos trečiokus vykti į Vilnių dalyvauti TEDxYouth at VIS (tai vietinių, savarankiškai organizuojamų renginių programa, kuri suburia mokinius pasidalinti savo TED pobūdžio patirtimi). Renginį „What Really Matters” („Tai, kas iš tiesų svarbu”) organizavo Vilniaus tarptautinė mokykla. Mūsų gimnazistai turėjo unikalią galimybę išgirsti, pamatyti ir patirti, ką reiškia būti TED renginio, žinomo visame pasaulyje, dalimi.  

TB1 mokinė Ieva Kovaliovaitė

Asmeninis projektas – drabužių kolekcija „Merci“

Asmeninis projektas – drabužių kolekcija „Merci“

2019-04-12

Nors I–II kl. mokinių konferencija „Rengi projektą – mokaisi mokytis“, kurioje antrokai pristatys savo asmeninius projektus, vyks tik birželio 6 d., bet IIs kl. mokinės: Julija Žadeikytė ir Gineta Švaplytė, balandžio 5 d. 19 val. Šiaulių universiteto Dailės galerijoje jau pristatė savo asmeninį projektą –  drabužių kolekciją „Merci“. Projekto rezultatas – Julijos sukurtos ir pasiūtos keturios pavasariu dvelkiančios suknelės ir Ginetos organizuotas renginys, kuriame viskas apgalvota iki smulkmenų: ir baltos, prie erdvės derančios kėdės, ir dovanėlės kiekvienam svečiui, ir pačių merginų parengtas vaišių stalas, neužmiršta padėkoti ir renginio rėmėjams.

Į renginį rinkosi Julijos ir Ginetos tėvai, seneliai, draugai, mokytojai. Laukdami pasirodymo, visi tyliai šnekučiavosi, kad nesudrumstų ramybe dvelkiančios aplinkos, kurią padėjo sukurti ir galerijos aura, ir skambanti svajinga muzika, ir žybsinčių lempučių girliandos, ir elegantiškai degančios žvakės, ir... glėbys svečių atsineštų gėlių.

Šiek tiek po 19 val. (kaip ir dera vėluoti tikram dizaineriui) įžengė pimoji Julijos drabužių kolekcijos manekenė – Julijos mama, po to pasirodė dar trys. Visa kolekcija buvo  pasitikta audringais plojimais. Projekto vadovė Audronė Saldauskienė pasidžiaugė mokinių kūrybiškumu, savarankiškumu,  pasveikino su kūrybinio kelio Pradžia!

Prevencinė paskaita

Prevencinė paskaita

2019-04-17

Balandžio 17 d. Darius Joneikis VšĮ „Darnaus vystymo projektai“ parengto ir vykdomo projekto ,,Nerūkyk - gyvenk sveikiau" II-III kl. mokiniams vedė prevencinę paskaitą-edukacinę programą prieš vaikų rūkymą, elektroninių cigarečių naudojimą ar kitas priemones, susijusias su psichoaktyvių medžiagų vartojimu, supažindino su naujausiomis psichoaktyviomis imitacinėmis priemonėmis, pateikė medžiagą apie psichotropinių medžiagų identifikavimą pagal fizinius požymius. 

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-04-18

Balandžio 17 d. S. Daukanto gimnazijoje vyko miesto gimnazijų II klasių mokinių protmūšis „Profesijų pasaulyje“. Didždvario gimnazijos komanda laimėjo I-ąją vietą. Sveikiname Emą Guzaitę, Kasparą Gruslį, Deimantę Daunytę, Gustę Girdvainytę, Nojų Dailidonį, Vilių Aksomaitį. Dėkojame palaikymo komandai.

Laima Vielikėnienė, profesijos konsultantė

Bendraujame ir bendradarbiaujame

Bendraujame ir bendradarbiaujame

2019-04-18

Balandžio 4 d. anglų k. mokytoja Rūta Alminienė su III klasės mokiniais: Rugile Drazdovaite, Ieva Kucinaite ir Ugniumi Sadausku, dalyvavo Radviliškio rajono anglų k. konferencijoje „My Healthy Way of Life“ („Sveikas mano gyvenimo būdas“), kurią organizavo Radviliškio Vaižganto progimnazija. Plenariniame posėdyje didždvariečiai pristatė savo sukurtą filmuką, projektus, o Ugnius ir Rugilė pasakė savo sukurtas kalbas. Po to stebėjome mokinių darbų pristatymus grupėse, vertinome juos.

Į konferenciją buvome pakviesti dėl ypatingos priežasties: ir Ieva, ir Ugnius yra baigę Radviliškio Vaižganto progimnaziją, taigi jiems tai buvo neeilinė proga sugrįžti į savo mokyklą, susitikti su buvusiais mokytojais, parodyti, ko išmoko per beveik trejus metus Didždvario gimnazijoje. Buvo smagi ir naudinga patirtis!

Rūta Alminienė, anglų k. mokytoja

Velykinės dekoracijos

Velykinės dekoracijos

2019-04-18

Mokytojų kambarys šią savaitę pasipuošė išskirtine, originalia velykine dekoracija.  Kūrinio autorės – abiturientės Miglė Viliušytė ir Greta Kaziūnaitė.

Obelų šakose sutūpę velykiniai margučiai, dekoruoti lininiais siūlais ir pjaustytų medžio šakelių ornamentais, pasižymi santūriu, natūraliu koloritu. Norint sukurti tokius originalius raštus, reikia turėti nemažai kantrybės, kruopštumo atsargų, tobulą, niekada neklystančią geometrinę vaizduotę, lakią fantaziją, kūrybinį polėkį, savitą gyvenimo filosofiją ir   meilę gamtai. Sudėtingas ir pats procesas: reikia pasiruošti daug skirtingo dydžio detalių, kurių skersmuo matuojamas milimetrais, gražiai supjaustyti, išlaikyti tą patį pjovimo kampą, reikia ne tik įgudimo, bet ir gerų darbo priemonių.  Detalės, esančios viename ornamente, turi būti visiškai vienodos, nes kitaip kuriamas motyvas nebus tvarkingas, taisyklingas, sugrius  sumanymas. 

Trapiuose margučių raštuose atsispindi nuoširdžiausi linkėjimai gražiausios pavasario šventės proga.

Audronė Zibalienė, technologijų mokytoja 

Šv. Velykos

2019-04-18

IM klasės mokiniai ir IT mokytoja Daiva Bukelytė sveikina didždvariečius šv. Velykų proga!

Mokinių darbai „Margutis“ atlikti teksto rengyklėje MS Word

Etikos pamoka Šiaulių Dailės Galerijoje

Etikos pamoka Šiaulių Dailės Galerijoje

2019-04-23
Balandžio pirmąją savaitę gimnazijos IA, IG, IIg kl. mokiniai turėjome netradicinę etikos pamoką, kurios metu dalyvavome Šiaulių Dailės galerijoje atidarytoje Šiaulių krašto tautodailės parodoje „Tarp žemaičių...“ 
Vos tik įėjus, mus pasitiko dirbinių gausa -  230 autorių eksponavo 1200 kūrinių! Tai buvo įvairių liaudies menų kūriniai: medžio drožyba, akmenkalystė, keramika, tapyba, karpiniai, mezgimas, audimas, pynimas, skiautinių siuvimas, sodų rišimas, margučių marginimas. Apžiūrėjome ir tris autorines parodas.
Paroda mus taip įkvėpė, kad patys ėmėmės kūrybos - piešėme margučių eskizus. Su etikos mokytoja Sigita Petrutiene aptarėme margučių raštų simbolius, kuriuos galėsime panaudoti ruošdamiesi pavasario šventei - šv. Velykoms.
 
Julijana Lipinskytė, IIg kl. mokinė

Sveikiname!

2019-04-23

Sveikiname miesto 9-ų kl. mokinių istorijos olimpiadoje laimėjusius III vietą: Nomedą Bijeikytę (mokytoja Valda Kizevičiūtė) ir Medą Radišauską (mokytoja Asta Andžiuvienė).

Sveikiname!

2019-04-23

Sveikiname miesto meninio skaitymo vokiečių kalba nugalėtoją Agnę Babrauskaitę, TB1 kl. mokinę (I-IV kl. grupėje laimėta I vieta).

Agnės mokytoja - Danguolė Kukla.

VU TSPMI

VU TSPMI

2019-04-23

Balandžio 18 d. I-IV kl. mokiniams buvo organizuota paskaita  apie pilietiškumo ugdymą,  krašto gynybą, profesionalią kariuomenę, šauktinius ir kt. Paskaitą vedė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas, karybos ekspertas Deividas Šlekys. 

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-04-23

Džiaugiamės ir didžiuojamės vokiečių kalbą besimokančiais  didždvariečiais, laimėjusiais  Šiaulių miesto 8-11 kl. mokinių rašinio konkursas „Mano svajonių kelionė“ („Meine Traumreise“) prizines vietas.

Sveikiname Medą Radišauską (IA kl.), užėmusį savo amžiaus grupėje II vietą,  Liepą Henrietą Rubikaitę (IA kl.), užėmusią III vietą.

Sveikiname Evą  Buitvidaitę  (IIg kl.), laimėjusią II vietąGabrielę Ulytę (III kl.), - II vietą.

Linkime mokiniams ir toliau svajoti, kurti.

Vokiečių k. mokytoja Daiva Staniulytė

 

Didždvariečiai projekte „Be a Change“

Didždvariečiai projekte „Be a Change“

2019-04-11
Didždvario gimnazijos mokiniai kovo 25 - balandžio 2 dienomis dalyvavo Erasmus+ programos projekte „Be a Change“, kuris vyko Nachod mieste, Čekijoje.  Jaunuoliai iš skirtingų šalių (Čekijos, Slovakijos, Graikijos, Ispanijos ir Lietuvos) dirbo grupėse, dalyvavo įvairiuose veiklinimuose ir pasiekė puikių rezultatų. Projektas yra tęstinis - 2019 m. spalio mėn. vyks Graikijoje.
Marija Muningytė: „Tai buvo pirmas tarptautinis projektas, kuriame dalyvavau, todėl važiuodama nežinojau, ko tikėtis. Nuvykusius mus labai maloniai priėmė, per vieną dieną sugebėjome su visais artimai susibičiuliauti ir tapti lyg viena šeima. Kiekvieną dieną vykę užsiėmimai buvo labai įdomūs. Man labai patiko, kad kiekvieną vakarą valgėme skirtingų šalių maistą, kurį gamino patys mokiniai. Šis projektas tikrai buvo gera galimybė daug sužinoti ir susirasti naujų draugų. Projektas pateisino visus mano lūkesčius, ateityje norėčiau važiuoti dar kartą, o įgytas žinias apie atliekų rūšiavimą, plastiko žalą, gamtos taršą ir kt. galiu panaudoti kasdien.
Severinas Kvedaras: „Projektas buvo labai įdomus ir naudingas man kaip asmenybei. Patobulinau daugelį savo įgūdžių (socialumą, bendradarbiavimą, kritinį mąstymą). Projekte susiradau daug draugų, kurių niekada nepamiršiu.“
Liudas Norkevičius: „Šis projektas buvo viena smagiausių šių mokslo metų veiklų. Susipažinau su nuostabiais žmonėmis, kurių tikrai nepamiršiu. Manau, tai buvo puiki galimybė ne tik pažinti kitus, bet ir save.“
Austėja Valčiukaitė: „I participated in Erasmus+ project called „Be a change“ in Nachod, Czech Republic . This project was dedicated to different aspects of ecological lifestyle and focused on plastic pollution and less waste. We were accommodated in a building of SVČ Dečko. We had a lot of different and useful activities related to a plastic pollution and ecological lifestyle. One of them was when representatives of Greenpeace arrived to give a lecture. I learnt how to make my goals “smart” (Specific, Measurable, Achievable,Relevant, Time bound) and found out about 5 R’s (refuse, reduce, reuse, recycle, rot). Another meaningful activity was Earth hour. We went to the main square of Nachod and enjoyed watching special show prepared by locals. Also it was pleasure to see that everyone in Nachod turned off the lights for an hour and that all citizens actually care about the future. One more memorable activity was when we went to a trip in the forest. That trip also included cleaning natural environment. So we were not only discussing what we can do to be a change during the time in project, but we used our knowledge in practical way. All in all, it was monumental experience. I made new friend from foreign countries. Got a chance to get to know their culture better, because every day different national team had to make dinner for everyone included their national dishes. What’s more, it was amazing opportunity to improve English skills. Also I learnt about plastic pollution, ecological lifestyle, and plastic alternatives. There is no doubt, that knowledge which I received in project, I will use practically in daily life.“
 
Jurgita Dembinskienė, kuratorė
VU DG

VU DG

2019-03-06

Švęsdamas 440-tąjį Vilniaus universiteto jubiliejų Fizikos fakultetas dovanoja Lietuvai tai, ką turi geriausio – žinias bei dalinasi atradimais!

VU Fizikos fakultetas parengė projektą „Mokslininkai grįžta namo“ ir sukvietė jaunuosius Fizikos fakulteto tyrėjus aplankyti savo tėviškes ir susitikti su baigtos mokyklos bendruomene, papasakoti apie nueitą mokslininko kelią, pasidalinti patirtimis bei dovanoti įkvėpimą ir idėjas jaunajai kartai.

Balandžio 9 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos absolventai prof. Juozas Vidmantis Vaitkus, dr. Vytautas Jukna, dokt. Martynas Velička susitiko su gimnazijos bendruomene. 

Šis projektas yra viena iš gausybės Vilniaus universiteto dovanų Lietuvai 440-ojo Universiteto jubiliejaus proga

 

„DAROM“ 2019

„DAROM“ 2019

2019-04-15

Balandžio 15 d. Didždvario gimnazijos I-III kl. mokiniai pradėjo trijų dienų trukmės akciją „Darom“. Tai – kasmetinė visuotinė akcija, kai visoje Lietuvoje tvarkoma aplinka, renkamos šiukšlės. Ši akcija tapo kasmetine ir mūsų mokykloje. Kasmet joje dalyvauja vis daugiau švarios gamtos entuziastų.

Akcija „Darom“ pagrįsta savanorių iniciatyva sutvarkyti aplinką. Šiukšlių rinkimas vykdomas užmiesčiuose, parkuose, pamiškėse, paupiuose ir kitose vietose.

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-04-18

Balandžio 17 d.  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje įteikti apdovanojimai Nacionalinio ekonomikos egzamino nugalėtojams. Egzamine, kurį organizavo Lietuvos laisvosios rinkos institutas su nacionaliniu transliuotoju LRT, iš viso dalyvavo 8000 žmonių. Šiemet dalyviai atsakinėjo į 30 testo tipo klausimų ir į vieną atvirą. Klausimus rengė visų šalies aukštųjų mokyklų ekonomikos fakultetai, Lietuvos bankas, Finansų ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, švietėjiškos organizacijos ir ekonomikos mokytojai. Egzaminą globoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 

Sėkmingas egzaminas buvo mūsų gimnazijos mokiniui Armandui Kondroškai (TB1 kl.), kuris laimėjo II vietą. Sveikiname!

Stažuotė

Stažuotė

2019-04-10

Bendradarbiavimas vardan mokinio sėkmės“ – tokia tema „Lyderių laikas 3“ (LL3) Tauragės kūrybinės komandos narės balandžio 11 d. gilino kompetencijas Šiaulių Didždvario gimnazijoje.

Stažuotė prasidėjo gimnazijos, vykdančios tarptautinio bakalaureato programą, pristatymu išskiriant ilgametę prasmingą ansamblio „Šėltinis“ veiklą ir bendradarbiavimu grįstą komandinį darbą.

Pristatant Didždvario gimnazijos leidinį „Mokinio asmeninės pažangos dienoraštis“ buvo akcentuojamos gimnazijos mokinių refleksijos dėl pažangos, kurias inicijuoja klasių kuratorės. Kiekvienais metais vertinamas šio leidinio, kurį pildo kiekvienas mokinys, efektyvumas ir funkcionalumas atsižvelgiant į mokinių poreikius.Prasmingas ir efektyvus gimnazijos socialinių kompetencijų (SKU) modelis, kurį su mokiniais įgyvendina socialinis pedagogas, profesijos patarėjas, dalykų mokytojai. Stebėtoje atviroje integruotoje chemijos ir pasirenkamojo dalyko „Mokėjimas mokytis“ pamokoje „Rūgštys“, kurią vedė mokytoja ekspertė Virginija Savickaitė ir pasirenkamojo dalyko mokytoja Julija Muningienė, sužavėjo „Mokėjimo mokytis“ kompetencijai įgalinti taikomi praktiniai ugdymo įrankiai. Vizualizuotas ir gyvenimiška patirtimi susietas pamokos turinys buvo efektyvus, prasmingas ir tikslingas.

Gimnazijoje 1 klasės mokiniams jau kelerius metus skiriamas pasirenkamasis dalykas „Mokėjimas mokytis“, kurio metu gimnazistai yra mokomi vizualiai konspektuoti pamokos turinį. Toks mokymosi būdas padeda lengviau įsiminti esminius pamokos turinio elementus. Gimnazijoje skatinant bendradarbiavimą organizuojamas dialogiškas ir tyrinėjantis mokymasis organizuojant integruotus bendrus ir asmeninius projektus.

LL3 Tauragės kūrybinės komandos narės džiaugiasi prasminga stažuote Šiaulių Didždvario gimnazijoje, kurioje pagilintos kompetencijos, jog bendradarbiavimas vardan mokinio sėkmingas tik tuomet, kai jis vyksta visais lygmenimis kryptingai planuojant, įgyvendinant ir reflektuojant.

Aušra Bambalienė, Tauragės LL3 kūrybinės komandos narė

Daugiau informacijos