« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Priėmimas

Priėmimas

2018-01-19

KVIEČIAME MOKYTIS ŠIAULIŲ DIDŽDVARIO GIMNAZIJOJE!

I-IV kl. komplektavimo grupės vadovas – Daiva Trijonienė, neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja.

Tel. 8-41 38 30 62, e-paštas daiva.trijoniene@dg.su.lt

 

Būsimų pirmokų sąrašai bus skelbiami 2018 m. gegužės 22 d.

 

Tarptautinio bakalaureato klasių  komplektavimo grupės vadovas – Rima Tamošiūninė, TB DP koordinatorė.

Tel. 8-41 52 56 58, e-paštas rima.tamosiuniene@dg.su.lt
 
Priėmimas į gimnaziją vykdomas vadovaujantis šiais dokumentais:

Prašymų formos:

Dėmesio!

2018-06-25

Gimnazijoje vyksta renovacija. 2018 m. birželio–liepos mėn. neveiks laidiniai telefonai: 8 41 431514 ir 8 41 431424.

Raštinė 8614 32930 

Direktorius 8615 18833

Gamtos mokslų stovykla „Eureka

Gamtos mokslų stovykla „Eureka

2018-06-30
Birželio 18 – 22 d. Didždvario gimnazijoje jau trečią kartą buvo organizuota gamtos mokslų stovykla „Eureka“. Ši stovykla skirta 6 – 12 metų vaikams, kurie domisi gamtos mokslais, architektūra, konstravimu ir robotika. Pagrindinis stovyklos tikslas – propaguoti STEAM krypties ugdymą. STEAM – tai tiksliųjų, gamtos, technologijų, inžinerijos mokslų ir menų bei dizaino sintezė.
Didžiausias dėmesys stovykloje buvo skirtas gamtos mokslams: biologijai, chemijai, fizikai. Stovyklautojai atliko nemažai įvairių ir kartais net sudėtingų laboratorinių darbų. Vaikai augino cheminį sodą, atliko mišinio išskirstymo laboratorinį darbą, išmoko, kaip iš skysto stiklo gaminti šokliuką, pasigamino ikrų iš coca-colos, sužinojo daug informacijos apie galaktiką, sukūrė savo įsivaizduojamą galaktiką stiklainyje.
Daug dėmesio buvo skirta ekologijai ir burnos higienai. Stovyklautojai sužinojo, kaip pasigaminti ekologišką burnos skalavimo skystį, tinkamai prižiūrėti dantis, pasigaminti ekologišką rankų šveitiklį ir kodėl ne visos kosmetikos priemonės yra tinkamos mūsų odai ir sveikatai. Stovyklautojai lankėsi Šiaulių universiteto Botanikos sode, kur žaidė aktyvų edukacinį žaidimą –  remdamiesi šifruotomis nuorodomis, turėjo surasti pradingusį augalą. Žaisdami vaikai gavo daug žinių apie augalų fiziologiją, dauginimąsi, kitas savybes.
Trečiojoje gamtos mokslų stovykloje ieškota naujovių, kurios dar labiau sudomintų vaikus gamtos mokslais. Šiam tikslui įgyvendinti pasirinkti keli edukaciniai užsiėmimai. Vienas jų – sferinis kinas, kuris savo projekcine sistema skatina vaikus suvokti kuo daugiau informacijos. Kad tai nebūtų tik „sausa“ teorija, mokomoji informacija pateikiama žiūrovams ne tik spalvingais vaizdais, garso efektais, bet ir įdomiu 360° formatu. 
Džiaugiamės turėję galimybę bendradarbiauti su VšĮ „Eduplius“, kuri pasiūlė du edukacinius užsiėmimus. Vienas jų – OZOBOT robotukai, kurie gali padėti vaikams mokytis kritinio ir informatinio mąstymo bei ugdytis kūrybiškumą. Robotukų funkcijos – sekti juodas, raudonas, žalias ir mėlynas linijas, kurias vaikai gali nupiešti patys. Optinis sensorius nustato spalvą ir robotukai atlieka vieną iš 29 skirtingų veiksmų. Taip vaikai supažindinami su programavimo pradžiamoksliu, išbando robotų kodavimo galimybes ir, be abejo, puikiai praleidžia laiką. Antrasis užsiėmimas – LEGO® – universalus konstruktorius, kuriuo galima įgyvendinti daugybę idėjų. Stovyklautojai konstravo trijų rūšių bokštus. Taip mokėsi projektuoti modelius, suprasti matavimo vienetus, išmokti derinti spalvas, dizaino bei architektūros pradmenų, lavino logiką ir erdvinį mąstymą ir kt. 
Labai džiaugiamės pavykusiomis stovyklos veiklomis, stovyklautojų smalsumu ir noru viską išbandyti. Tikimės, kad ateityje dar bus ne viena Mokslo diena, kurios būtinai išaugs į gamtos mokslų stovyklą.
Tarptautinė stovykla „Let's meet in Šiauliai“

Tarptautinė stovykla „Let's meet in Šiauliai“

2018-07-01
Birželio 25 – 29 d. Šiauliuose vyko tarptautinė stovykla „Let‘s meet  in  Šiauliai“, į kurią susirinko 100 mokinių (50 lietuvių, 50 latvių) iš Šiaulių ir Jelgavos, miesto, su kuriuo Šiaulius jungia ilgametė draugystė. Stovykla surengta siekiant sukurti glaudesnius jaunosios abiejų miestų kartos ryšius, padėti mokiniams geriau pažinti abu miestus, kartu paminėti Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės šimtmetį.
Sanatorinėje mokykloje įsikūrusioje stovykloje penkias dienas mokiniai bendravo, bendradarbiavo, dalyvavo įvairiuose komandų formavimo žaidimuose, atliko kūrybines užduotis, dalyvavo įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose ir kūrybinėse dirbtuvėse „Aušros“ muziejuje, Fotografijos muziejuje, Frenkelio viloje, Žaliūkių malūne, „Rūtos“ šokolado fabrike, „Molio“ laboratorijoje, kūrė ateities miestų modelius, valdė OZOBOT robotus.
Pirmoji šios iniciatyvos dalis – stovykla Jelgavoje – vyko birželio 11 – 15 d. Kaip sakė  Jelgavos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Gunta Auza, Šiaulių ir Jelgavos mokinių draugystė, bendravimas ir bendros veiklos rodo, kad tokia jaunimo bendravimo forma yra itin vertinga, o šimtmečio proga kilusi idėja surengti stovyklą Šiaulių ir Jelgavos mokiniams turėtų būti tęsiama ir ateityje.
Stovyklos Šiauliuose globėjas, miesto vicemeras Justinas Sartauskas, linkėjo išlaikyti stovykloje užsimezgusią draugystę, puoselėti sukurtus ryšius, dėkojo stovyklos organizatoriams, savanoriams, visiems prisidėjusiems prie sėkmingo stovyklos veiklų organizavimo.
Dainų šventė

Dainų šventė

2018-07-02

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė Dainų šventės, pavadintos valstybės himno fraze „Vardan tos...“, pradžią. S. Daukanto aikštėje iškilmingai pakelta šventės vėliava. Prezidentūroje pagerbta kūrybinė Dainų šventės grupė. 

Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dalyvauja vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ šokėjai.

Sveikiname!

2018-07-04
Sveikiname abiturientus, kurių žinios gebėjimai yra įvertinti 100 balų:
U. Tylenytė (lietuvių k., biologija, anglų k.)
I. Pangonis (matematika, biologija)
K. Pliuskutė (matematika)
V. Stonkus (matematika)
S. Bulotaitė (biologija)
K. Tiškutė (biologija, anglų k.)
I. Chohlovas (anglų k.)
R. Jurytė (anglų k.)
K. Kukla (anglų k.)
P. Laucevičius (anglų k.)
J. Paldavičius (anglų k.)
M. Strelnikas (anglų k.)
M. Tautkutė (anglų k.)
A. Vasiliauskas (anglų k.)
E. Zinevičiūtė (anglų k.)
 
Dėkojame mokytojams I. Gutauskienei, K. Muraškienei, I. Baranauskienei, R. Alminienei, A. Chvostovai, K. Urbonienei, L. Michailovienei

Skelbiami pirmų klasių sąrašai

2018-06-11
 
Kilus klausimams, gali kreiptis: el. paštu didzdvaris@dg.su.lt, tel.  8614 32930
Arba skambinti I klasių kuratorei Oksanai Lukšaitei tel. 8 684 35906
 
Atrasta ir pažinta Papilė

Atrasta ir pažinta Papilė

2018-06-20
Birželio 11-14 d. įvyko trečioji, jau tradicine tampanti socialinių mokslų praktinė ekspedicija „Ir aš galiu pažinti ir atrasti“, kurią organizuojame mes, geografijos mokytoja Sniegina Raubaitė ir istorijos mokytojai: Valda Kizevičiūtė, Paulius Baranauskas. Šiemet ši ekspedicija vyko Papilėje, Akmenės raj., kur mus maloniai priėmė Papilės S. Daukanto gimnazija bei jos pavaduotoja Kristina Dorofėjienė. Šioje ekspedicijoje turėjome nuostabų pagalbininką, Papilės krašto „vaikščiojančią enciklopediją“, miestelio gražintoją ir patriotą, buvusį geografijos mokytoją – Steponą Adomavičių.
Papilėje aplankėme abu piliakalnius, apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria vaizdas į Ventos slėnį, jo terasas, Papilės atodangą, Jurakalnio atragį, kur susipažinome su linijinės erozijos procesu ir jo kūriniais: raguvomis bei griovomis, kuriose formuojasi šaltiniai. Griovos dugne, upelio vandens tėkmė atidengia senuosius uolienų sluoksnius su fosilijomis, priklausančius Juros geologiniam periodui. Pabandėme apglėbti garsiąją Papilės penkiolikamienę liepą, o suskaičiavę jos  kamienus įsitikinti, kad jų liko tik trylika. Aplankėme istoriko, rašytojo S. Daukanto kapą, paminklą  bei muziejų.
Apsilankėme ir Ventos regioninio parko lankytojų centre, kur susipažinę su jo ekspozicija, atlikome įvairias užduotis. Grįždami įveikėme apie 10 km kelią, kuriuo eidami stengėmės nustatyti pakelės kaimų tipus. Pusiaudienį skyrėme pažinčiai su S. Daukanto asmenybe bei jo veikla: atlikome muziejuje užduotis ir jas vieni kitiems pristatėme šalia muziejaus įrengtame Lakštingalų slėnyje.
Šaulių lydimi trečiadienį žygiavome į už 5 km nuo Papilės esantį Šaltiškių molio karjerą. Lydimi karjero darbuotojo grožėjomės neįprastu jo kraštovaizdžiu, primenančiu Marso paviršių, ieškojome fosilijų, amonitų ar belemnitų bei fotografavome. Vakare buvo išrinkta gražiausia nuotrauka nugalėtoja – jos autorius – Marius Pocevičius.
Tradiciškai mokiniai atliko miestelio gyventojų socialinę apklausą, kurios metu išsiaiškino miestelio problemas. Jurgita Bakšytė ir Kasparas Gruslys tuo metu kūrė miniatiūras. Kol mokiniai vykdė apklausą, mokytojai, lydimi S.  Adomavičiaus, aplankė 1863 m sukilimo dalyviams paminklus Biliūniškėse ir Užbarsčių miške, Papartynės geologinę atodangą bei vandens malūną, apžiūrėjo retų, į Raudonąją knygą įrašytų augalų (melsvojo gencijono, pievinio plaurečio) augimvietes.
Birželio 14 d. uždegėme žvakutes prie Papilės geležinkelio stoties, iš kurios prieš 77 metus buvo išvežta 14 šeimų, kurių pavardės buvo čia mokinių ir perskaitytos, ant vieno iš pirmųjų tremtinių kapo.
Ekspedicijos veikloms apibendrinti pasirinkome žaidimą Ventos slėnyje (beje, refleksijomis baigdavome kiekvieną ekspedicijos dieną). Smagu, kad ekspedicijoje dalyvavę mokiniai bendravo ir bendradarbiavo, dirbdami skirtingose grupėse turėjo galimybę geriau susipažinti ir susidraugauti.
Trečioji ekspedicija sėkmingai baigta ir jau planuojame ketvirtą, kurią norėtume surengti Tytuvėnuose.
 

 

 „Globalus švietimas“: draugystei, tolerancijai, pažinimui

„Globalus švietimas“: draugystei, tolerancijai, pažinimui

2018-06-18
Birželio 4 d. naktį gimnazijos komanda (dvi mokytojos ir trys mokiniai) pradėjo savo kelionę pagal Erasmus+ projektą „Global Education For A Global World“ („Globalus švietimas globaliam pasauliui“). Didždvario gimnazija laimėjo ir koordinuoja šį projektą. Pakeliavę autobusu, dviem lėktuvais, Stambulo metro, keltu, taksi, pasiekėme kelionės tikslą – Bursos miestą Turkijoje ir mūsų partnerius – TED Bursa Koleji mokyklą. Tai mokykla iš privačių mokyklų tinklo, kurį įkūrė Turkijos švietimo asociacija. Ši mokykla, kaip ir Didždvario gimnazija, įgyvendina Tarptautinio bakalaureato diplomo programą. 
Projekto tikslas – susipažinti su pabėgėlių situacija projekto partnerių šalyse ir kiekvieno mobilumo metu pagvildenti vieną problemą. Šio susitikimo tema – tolerancija pabėgėliams ir migrantams. Net sunku įsivaizduoti geresnę ir įdomesnę šalį diskutuoti šiuo klausimu – Turkijoje glaudžiasi apie 4 mln. Sirijos pabėgėlių. Projekto partneriai iš Lietuvos, Ispanijos, Rumunijos, Turkijos ir Lenkijos, mokytojai ir mokiniai rengė pristatymus apie situaciją savo šalyse, žaidė simuliacinius žaidimus, diskutavo įvairiais klausimais su draugais iš partnerių mokyklų, dalyvavo turkų mokyklos renginiuose. Vienas iš užsiėmimų vyko Bursos pabėgėlių centre, projekto dalyviai sužinojo, kokia veikla užsiima centro darbuotojai, dalyvavo užsiėmime su pabėgėlių iš Sirijos vaikais. Klausė emigrantų iš JAV, Indijos, gyvenančių Turkijoje, diskutavo su jais apie toleranciją Turkijos visuomenėje. Projekte dalyvavę mokytojai parengė pamokos planą, kuriuo galės pasinaudoti visi norintys. 
Ne mažiau svarbu susipažinti su šalių partnerių kultūra. Kiekviena šalis pristatė savo kultūrą, istoriją ir tradicijas, tradicinius patiekalus, dainas, šokius. Aplankytas Bursos senamiestis, XIV a. pastatyta mečetė, didžioji turgavietė, surengti pusryčiai UNESCO saugomame Bursos rajone – kaimelyje. Projektas Turkijoje vyko ypatingu laiku – per Ramadaną. Kartu su turkais visi laukė tradicinės Ramadano vakarienės pradžios, kuri prasideda nusileidus saulei, iš minaretų pasigirdus imamų maldoms. 
Viskas visiems labai patiko, išskyrus vieną dalyką – išsiskyrimą. Praleidus savaitę su naujaisiais draugais, atrodė, kad pažįstami amžinybę. Atrodė, nėra nei kultūrų skirtumų, nei kalbos barjero, o visi yra globalūs piliečiai, draugiški, tolerantiški, smalsūs, atviri pasauliui. Ir nors išsiskiriant buvo liūdna, guodė tai, kad lengva bendrauti net ir nebūnant kartu, o be to, dar laukia kiti projekto susitikimai Ispanijoje, Rumunijoje, Lietuvoje. Visiems projekto dalyviams labai patiko šūkis „Once Erasmus, Always Erasmus“ („Kartą pabuvęs Erasmus, visada liksi Erasmus“).
Koncertas

Koncertas

2018-06-05

Birželio 8 d. Didždvario gimnazijos sodelyje vyko grupės „Colours of Bubbles“ gyvo garso koncertas, skirtas gimnazijos 120 metų jubiliejui.

Nuotraukos: Ignės Radavičiūtės

 

Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

2018-06-05

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos naujienlaiškis „Antrieji namai“.

ANTRIEJI NAMAI

 

Mūsų visų darbas įvertintas puikiai!

2018-05-11
Gegužės mėn. pradžioje pasirodžiusiame žurnale „Reitingai“ vėl rikiuojamos, lyginamos mokyklos, universitetai, kolegijos, išskiriamos geriausios įstaigos.
Žurnale keletą kartų paminėtas ir Didždvario gimnazijos vardas. Pagal 2017 m. gimnazijos abiturientų valstybinių brandos egzaminų išlaikymo ir įstojimo į valstybės finansuojamas vietas, į užsienio aukštąsias mokyklas rezultatus mūsų gimnazija Lietuvoje užima garbingą 13 vietą (iš 360 mokyklų)! Džiaugiamės, kad šis rezultatas labai pagerėjo – 2016 m. buvome 29 vietoje. Vertėtų priminti, kad čia neatsispindi mūsų gimnazijos Tarptautinio bakalaureato diplomo programos mokinių pasiekimai. 
Mūsų gimnazija yra išskirta ir kaip mokykla, kurioje stipri vadyba: Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūra vadyba (NMVA) įvertino aukščiausiu 4 lygiu. Tokį vertinimą 2009-2016 m. yra pelniusios tik 16 Lietuvos mokyklų. Be to, NMVA duomenimis, 4 lygiu įvertinta ir išskirta mūsų gimnazijoje įgyvendinama mokinio asmenybinė ūgtis: atskirų mokinių pažanga, mokinių mokymosi pasiekimai, bendra rūpinimosi mokiniais politika, mokinių asmenybės ir socialinė raida, pedagoginė, psichologinė ir socialinė pagalba mokiniams, dėmesys personalui. NMVA per anksčiau minėtą laikotarpį tokiu lygiu įvertino tik 9 Lietuvos mokyklas.
Žurnalą „Reitingai“ galime paskaityti mūsų gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje.
 

Duomenų rinkimas ir tvarkymas

2018-05-25
Patvirtiname, kad duomenų subjektų duomenys bus renkami laikantis galiojančių Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų. Taikomos visos protingos techninės ir administracinės priemonės tam, kad mūsų surinkti duomenys apie duomenų davėjus būtų apsaugomi nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. Duomenų davėjai negali teikti jokių asmens duomenų per mūsų svetainę. Jei duomenų davėjas asmuo, kuris yra jaunesnis negu 14 metų, prieš pateikdamas asmeninę informaciją, turi gauti savo tėvų arba kitų teisėtų globėjų sutikimą ir jį pateikti mums.

Kūrybiškumo ugdymo projektas jaunimui „Išsaugok kūrybiškumą - taip gimsta išradimai!“

2018-06-04
Kūrybiškumo ugdymo projektas jaunimui 15 Lietuvos savivaldybių, suteikiantis kūrybiško mąstymo ir jo ugdymo pradmenis.
Kūrybiškumas, kaip svarbi kompetencija, ateities karjerai vis dar nėra pakankamai vertinamas arba yra suprantamas labai siaurai. Nėra iki galo suvokiama, kokią pridėtinę vertę, socialinį statusą ir pripažinimą gali suteikti kūrybinė veikla ir kūrybiškumas. Vyraujanti nuostata tiek jaunimo, tiek mokytojų, dėstytojų tarpe yra – jog kūrybiškumas yra neformalaus ugdymo sritis ir aktuali tik tiems jaunuoliams, kurie rengiasi studijuoti arba studijuoja meninių sričių specialybes. Vis dar manoma, jog kūrybišku vadinamas žmogus, kuriantis kažką gražaus, meniško: filmus, paveikslus ar muzikinius kūrinius.
Tačiau kūrybiškumas jau seniai nebeturėtų būti siejamas vien tik su menu, nes su netradicinio ir kūrybiško mąstymo reikalaujančiais sprendimais kasdien susiduria inžinieriai, architektai, vadybininkai, pedagogai, daugybės kitų profesijų atstovai.
Ne viena teorija teigia, kad vos užgimusi mūsų vaizduotė yra galingiausia, o po to tik laipsniškai degraduoja. Todėl vaikystė ir jaunystė yra tas metas, kai vizijų jėga yra pati stipriausia, o sugebėjimas jomis naudotis – pats intensyviausias.
Šis intensyvių mokymų - renginių ciklas skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams (14-20 m.) bei pedagogams. kurie tiki savo vaikų vizijomis bei skiepija sugebėjimą būti savo ateities šeimininkais. Kaip neužgniaužti jaunojo regėtojo kūrybos? Kaip lavinti vizualinį mąstymą ir atmintį? Kokios kasdienės priemonės padeda praktikuoti kūrybingiausią sąmonės dalį?
Projekto tikslas – skatinti moksleivius ugdyti savo kūrybingumą, suteikti jiems žinių ir pasitikėjimo, kūrybiško mąstymo ir jo ugdymo pradmenis, kurie padės ateityje dirbti savarankiškai.
Projektas vyksta 2018 02 20 – 2018 09 20 Alytaus m., Alytaus r., Anykščių r., Jonavos r., Kėdainių r., Klaipėdos m, Klaipėdos r., Kretingos r., Marijampolės, Panevėžio m., Šiaulių m., Šilutės r., Ukmergės r., Utenos r., Varėnos r. savivaldybėse.
Projekto veiklose dalyvavo virš 400 jaunuolių, iš šių savivaldybių.
 

Integruota anglų kalbos ir istorijos pamoka

2018-06-04
Gegužės 22 d. gimnazijos III kl. mokinių anglų kalbos grupė dalyvavo  integruotoje anglų k. ir istorijos pamokoje. Gimnazistai dirbo grupėse ir pristatė Didždvario gimnazijos istoriją nuo jos įkūrimo 1898 m. iki šių dienų. Mokinių grupės pristatymams rinkosi istorinę vertę turinčias gimnazijos vietas: Aloyzo Toleikio skulptūrą „Muzika“, pasipriešinimą bermontininkams menančius laiptus, Algirdo Juliaus Greimo biblioteką ir kt. Vieni iš kitų sužinojome dar negirdėtų faktų apie savo gimnaziją (pavyzdžiui, kokie direktoriai vadovavo mokyklai). Ši pamoka praplėtė gimnazistų istorines žinias, patobulino kalbėjimo anglų kalba, bendradarbiavimo grupėje kompetencijas. 
Už pagalbą ir idėjas vykdant projektą dėkojame anglų kalbos mokytojai Ivetai Gutauskienei ir istorijos mokytojai Astai Andžiuvienei.
 
Vaiva Šiuparytė, IIIe kl.
 
Prevencija

Prevencija

2018-06-04
2018 gegužės 10 dieną Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnai su Šiaulių apskrities policijos kinologais ir jų tarnybiniu šunimi vykdė disponavimo narkotinėmis ir  psichotropinėmis medžiagomis prevenciją. Gimnazijos administracija, pasikviesdama policijos pareigūnus, aiškiai duoda suprasti, kad neleistinų medžiagų savo mokykloje netoleruos. Tokios prevencinės priemonės bus vykdomos ir ateityje.
 
Socialinė pedagogė Danguolė Naraveckienė
Dėmesio!

Dėmesio!

2018-06-06
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt.
 
Šiuo metu jums siūlome daugiau kaip 1 700 el. knygų. Skaityti ir užsisakyti el. knygas gali visi, turintys LIBIS skaitytojo pažymėjimą, tereikia tik prisijungti prie portalo.
Pasiskolintas el. knygas galėsite skaityti 14 kalendorinių dienų, bet turėsite galimybę šį laikotarpį pratęsti dar dviem savaitėms. Skaityti el. knygas galite bet kur, kur jums patogu ir kur yra interneto ryšys.
 

STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentai“

2018-06-07
Baigėsi STEAM mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“. Konkurso organizatoriai – Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, partneris – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras. Vertinant mokinių eksperimentus dalyvavo ir Biologijos, Chemijos, Fizikos mokytojų asociacijų atstovai.
 Šiemet jame dalyvavo beveik 300 mokinių, pateiktas 81 darbas. Konkurso darbų tematika – fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai bei jų integraciniai ryšiai. Mokiniai kėlė hipotezes, numatė būsimų eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, fiksavo eksperimentus trumpuose filmuose. 
Ekspertai, vertinę konkursui pateiktus darbus, pažymėjo, kad konkurso darbų tematika, o ypač gebėjimas pateikti atliktus eksperimentus, tobulėja. Mokiniai ne tik kūrybiškai atlieka bandymus, bet ir geba vaizdžiai perteikti atliktą veiklą sukurtuose filmuose, turi tam reikalingų įgūdžių ir žinių. Tokius filmus galima naudoti ir kaip mokymo priemones bendraamžiams. 
Smagu, kad mūsų mokyklos III gimnazinės klasės mokinės Beatričė Karvelytė ir Viktorija Povilionytė su darbu "Šiaulių miesto bei rajono vandens tekinių cheminiai tyrimai" pateko į konkurso laimėtojų sąrašą!
Atliekant šį darbą mokines konsultavo chemijos mokytoja V. Savickaitė ir biologijos mokytoja D. Vaičekauskienė
Baigiamasis konkurso renginys, kurio metu bus apdovanoti konkurso laureatai, vyks birželio 12 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre.
 
 
Gimnazijos bendruomenės žygis „DG 120“

Gimnazijos bendruomenės žygis „DG 120“

2018-04-28
2018 m. Šiaulių Didždvario gimnazija švenčia 120-ies metų jubiliejų. Tai viena seniausių miesto gimnazijų, garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir atvirumu, inovatyvumu, draugiškos saviraiškos ir saviugdos aplinkos kūrimu, visuomeniškumu.
Balandžio 28 d. vyko pirmasis iš jubiliejui skiriamų renginių – gimtadienio žygis „DG 120“. Kartu švęsti gimnazijos gimtadienį susirinko ne tik mokytojai, buvę ir esami mokiniai, mokinių tėvai, broliai ir seserys, seneliai, visi jaučiantys ryšį su Didždvario gimnazija ir norintys pasidžiaugti gražia švente. 
Susirinkę vienoje populiariausių Šiaulių miesto vietų prie Talšos ežero ir kartu nusifotografavę bendrai nuotraukai, žygeiviai patraukė prie Salduvės kalno (Žuvininkų piliakalnio), kur atkeliaujančius pasitiko būgnai, muzika ir gimtadienio tortas. 
Šventiniais linkėjimais, puikiu oru ir šiltu bendravimu pradėtas jubiliejinių metų renginių ciklas. 
 
Dėkojame Pauliana Media už nuotraukas dronu.
 

 

Mainų diena „Vėl kartu: 120 minučių“

Mainų diena „Vėl kartu: 120 minučių“

2018-05-10
Gegužės 9 d. Šiaulių Didždvario ir J. Janonio gimnazijos surengė mainų dieną „Vėl kartu: 120 minučių“. Renginys skirtas Didždvario gimnazijos 120-ies metų jubiliejui. Šia proga vyko gimnazistų mainai – Didždvario gimnazija vienai dienai vėl tapo mergaičių gimnazija, o J. Janonio – berniukų gimnazija. 
120 minučių (4 pamokos po 30 minučių) buvo skirtos mokinių interaktyviam mokymuisi, komandiniam, grupiniam darbui, mokėjimo mokytis kompetencijų tobulinimui. Merginos tyrinėjo, atliko kūrybines užduotis, sprendė matematines mįsles, eksperimentavo. Prisiminta Mergaičių gimnazijos istorija, mokinės susipažino su taisyklėmis, kurių jų bendraamžės turėjo laikytis mokykloje prieš šimtmetį,  įgytas žinias pasitikrino Protų mūšyje. Mainų dieną užbaigė bendras mergaičių šokis Vilniaus gatvėje.
Biologijos pamoka ŠU Botanikos sode

Biologijos pamoka ŠU Botanikos sode

2018-05-23
Gimnazijos ketvirtokai su biologijos mokytojomis Danguole Vaičekauskiene ir Kristina Muraškiene lankėsi Šiaulių Botanikos sode, kuriame vyko netradicinė biologijos pamoka. Klausydamiesi Šiaulių universiteto dėstytojo paskaitos, mokiniai įtvirtino ir pagilino žinias apie samanų, sporinių induočių, plikasėklių ir gaubtasėklių augalų dauginimąsi ir vystymąsi, analizavo gyvų augalų pavyzdžius, jų gyvenamąją aplinką. Mokiniai iš arti galėjo pamatyti augalų dauginimosi struktūras: sorus,sporofitą, gametofitą, piestelę, kuokelius, žiedadulkes. Įgytas ir pakartotas žinias galėsime pritaikyti spręsdami biologijos valstybinio egzamino struktūrines užduotis. 
 
Emilija Bučinskaitė, IVd

Mokiniai, dėmesio!

2018-05-16
A. J. Greimo skaitykloje gautas naujas žurnalas „Kur stoti 2018“. Kviečiame pasidomėti.
Protų mūšis „Rinkis sveikatą, o ne tabaką“

Protų mūšis „Rinkis sveikatą, o ne tabaką“

2018-05-25
Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. gegužės 31-ą dieną paskelbė Pasauline diena be tabako. Būtent šią dieną tie, kurie rūko, skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tabakas kasmet nužudo daugiau nei 7 mln. žmonių. Galbūt tai puiki diena mesti rūkyti tiems, kurie apie tai jau kurį laiką svarsto? Beveik kas trečias pasaulio žmogus rūko. Bendras rūkymo paplitimas – 1,1 mlrd. žmonių pasaulyje, iš kurių 250 mln. yra jaunimas iki 18 m. amžiaus. 
Gegužės 24 d. gimnazijos aktų salėje vyko protų mūšis „Rinkis sveikatą, o ne tabaką“, skirtas paminėti Pasaulinę dieną be tabako. Renginį organizavo socialinė pedagogė Danguolė Naraveckienė ir sveikatos specialistė Irena Kvedarienė. Jame dalyvavo penkios pirmokų komandos. Geriausiai pasirodė Ig klasės  mokiniai. Visi dalyviai buvo apdovanoti Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis. Renginį vedė IIg klasės mokiniai Kęsmina Mikalauskytė ir Danielius Neverdauskas.
 
SELFY

SELFY

2018-06-01
Gegužės 19-26 d. Dubysos regioniniame parke įsikūrusiame seminarų centre „Kirkšnovė“ susitiko Estijos, Lietuvos, Lenkijos, Kroatijos, Ispanijos, Maltos, Makedonijos, Kipro ir Bulgarijos atstovai. Visi atvyko į „SELFY“ (Sustainable Enterprice and Leaderhip For Youth) projektą, kurio metu buvo mokomasi kaip spręsti įvairias problemas ir šiuos sprendimus paversti socialiniu verslu. Tai dar vienas „Erasmus+“ projektas, kuris padeda suartinti žmones iš skirtingų Europos šalių.
Mokymai nebuvo paprastos sausos paskaitos. Jau nuo pirmos dienos pradėtos interaktyvios veiklos. Pirmiausia komandos stiprinimo žaidimai: „Penki pirštai“, laipiojimas virvėmis, kurie mokė bendrauti ir bendradarbiauti. Vėliau dalyviai iš įvairių medžiagų kūrė darbus, atspindinčius jų asmenybes ir leidžiančius kitiems geriau juos pažinti.
 
Sveikiname

Sveikiname

2018-06-13
Didždvario gimnazijos III kl. mokinės Beatričė Karvelytė ir Viktorija Povilionytė dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame STEAM mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“.
Konkursui pateiktas tyrimas „Šiaulių miesto bei rajono vandens telkinių cheminiai tyrimai“ laimėjo I-ąją vietą ir dovaną – kelionę į mokslo centrą „HEUREKA“,
Suomijoje.
Mokines konkursui parengė mokytojos Danguolė Vaičekauskienė ir Virginija Savickaitė.
Sveikiname!

Sveikiname!

2018-05-08

Sveikiname Lietuvos moksleivių lauko teniso turnyro nugalėtojus Eveliną Vitkevičiūtę, Ip kl., ir Domantą Šakinį, IV kl.

Mokytoja Rima Kasiliauskienė.

Dėmesio!

Dėmesio!

2018-04-26

Skelbiamas mokinių, kviečiamų nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. mokytis Tarptautinio bakalaureato diplomo programos (TBDP) klasėje, sąrašas.

SĄRAŠAS

 

Dėl ugdymo TBDP individualaus ugdymo plano sudarymo informuosime vėliau. 

Sveikiname!

2018-05-11
Sveikiname gimnazijos Ip kl. komandą „Paukščiai“, kuri  miesto I kl. mokinių konkurse „Opa opa per Europą“ laimėjo I vietą.
Mokytoja Sniegina Raubaitė
 
Sveikiname!

Sveikiname!

2018-05-15
Sveikiname Šiaulių miesto mokyklų žaidynių lengvosios atletikos varžybų prizininkus:
Maceikaitę Vėjūnę, Is kl. mokinę, Aistę Saprončikaitę, Im kl. mokinę, Vėjūnę Kazlauskaitę, III kl. mokinę, Jogailę Ručinskaitę, IV kl. mokinę, Ugnių Sadauską, IIg kl. mokinį, Mantą Barzdą, III kl. mokinį, Deną Juozaitį, III kl. mokinį, Gabrielių Goštautą, III kl. mokinį, Deimantą Murauską, III kl. mokinį.
Mokytojas Mindaugas Dabkevičius.
Gimnazijos 120-ies metų istorija

Gimnazijos 120-ies metų istorija

2018-03-14

2018 m. Šiaulių Didždvario gimnazija švenčia 120-ies metų jubiliejų. Tai viena seniausių miesto gimnazijų, garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir atvirumu, inovatyvumu, draugiškos saviraiškos ir saviugdos aplinkos kūrimu, visuomeniškumu.

 

 

Sveikiname!

Sveikiname!

2018-05-30

Sveikiname gimnazijos lengvosios atletikos merginų komandą: Amelitą Taujanskaitę, Vėjūnę Maceikaitę, Gretą Karinauskaitę, Vėjūnę Kazlauskaitę, Aistę Saprončikaitę, Jogailę Ručinskaitę Lietuvos mokyklų žaidynėse iškovojus komandinę II vietą. 

Kūno kultūros mokytojas Mindaugas Dabkevičius.

Vyturys

Vyturys

2018-01-08
Šiaulių miesto savivaldybė visoms miesto mokykloms užsakė „Vyturio“ skaitmeninę knygų biblioteką. Knygos skaitomos kiekvienam vartotojui susikūrus paskyrą adresu 
www.vyturys.lt ir įvedus mokyklai skirtą kodą.
Dėl kodų kreipkitės į lietuvių kalbos mokytojas arba bibliotekininkes.
 
 
Bibliotekos vedėja
 

Socialinės paramos mokiniams

2017-06-29
Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjas (vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas) nuo liepos 1 d. kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių (toliau - skyrių) užpildydamas prašymo-paraiškos formą SP-11, šeimos duomenų formą SP-1 bei duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą SP-2, pridėdamas pažymas apie bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir kitus reikalingus dokumentus.
Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.
 

Kultūros paveldo objektai Šiauliuose

2014-06-10

Pirmų gimnazinių klasių mokinių projektas "Kultūros paveldo objektai Šiauliuose".

ŽEMĖLAPIS

Rekomenduojame aplankyti

Virtualus mokyklos muziejus

2014-01-02
Kreipiamės į visus, kurie mokėtės, dirbote Šiaulių Didždvario gimnazijos / 5-oje vidurinėje mokykloje/ Mergaičių gimnazijoje, t.y. mokykloje prie Kaštonų alėjos!
Pažvelkime į savo mokyklos istoriją moderniau!
Didždvario gimnazijos  bendruomenė kuria virtualų gimnazijos muziejų, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba. 
Jei turite senų šios mokyklos mokinių ar mokytojų nuotraukų (pamokose, išvykose, miesto renginiuose ir t.t.) kviečiame jomis pasidalinti! 
 
Surinktas nuotraukas galite pamatyti jau dabar virtualiame mokyklos nuotraukų albume.
 
Nuskenuotas nuotraukas siųskite el. paštu didzdvario.muziejus@gmail.com ir užpildykite pateiktą formą apie siunčiamą nuotrauką.
 
AGATA

AGATA

2015-11-02

AGATA sukurtas tinklalapis, kuriame galima legaliai klausytis lietuviškos muzikos: http://www.pakartot.lt
Svetainėje pateikiama skirtingų laikotarpių ir žanrų – liaudies muzika, džiazas, rokas, elektronika, dainuojamoji poezija ir kt. Viskas vienoje vietoje, viskas legaliai. Pagal svetainėje esančių muzikos kūrinių perklausų statistiką bus skirstoma dalis kompensacinio atlyginimo jų atlikėjams, įrašų gamintojams bei autoriams.

Metai JAV privačioje mokykloje

Metai JAV privačioje mokykloje

2017-10-18
2018-2019 mokslo metų stipendijų konkursas II gimnazijos klasių moksleiviams „Metai JAV privačioje mokykloje“.
Kazickų šeimos fondas (KFF) ir JAV ne pelno siekianti organizacija ASSIST Inc (American Secondary Schools for International Students and Teachers) skelbia konkursą 2018-2019 mokslo metų stipendijoms II gimnazijų klasės moksleiviams. 
Visas konkurso sąlygas, taip pat informaciją apie konkurso eigą rasite internete: http://www.assist-inc.org/lithuania
Teiraukitės el. paštu kff.assist@gmail.com arba telefono numeriais 8 5 231 2629, +370 698 25 632. 
Kviečiame gabius, iniciatyvius, pasirengusius atitrūkti nuo šeimos, draugų apsupties, siekiančius didžiulių iššūkių moksleivius. Tai unikali galimybė pažinti pasaulį, darbingai, turiningai ir disciplinuotai praleisti mokslo metus. Privačiose mokyklose yra sudaromos puikios sąlygos mokymuisi, sportavimui, užklasinei meninei veiklai. Mokomasi mažose 10-12 moksleivių klasėse, naudojamasi puikiai įrengtomis laboratorijomis, sportuojama puikiai įrengtuose stadionuose, sporto salėse, gyvenama mokyklų bendrabučiuose. Lietuvos moksleiviai pasiekia puikių akademinių žinių ir aukštų kitų veiklos įvertinimų. Grįžę ir baigę vidurines mokyklas toliau sėkmingai tęsia mokslus geriausiuose Lietuvos ir pasaulio universitetuose.