« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Pamokų laikas

2017-10-17
PAMOKŲ LAIKAS 2017 M. SPALIO 19 D.
 
1.  8.30 - 8.55
2.  9.00 - 9.25
3.  9.30 - 9.55
4.  10.05 - 10.30
5.  10.50 - 11.15
6.  11.30 - 11.55
7.  12.05 - 12.30
8.  12.35 – 12.50
_____________
 
13.00 val. vyks sveikatos ugdymo projektas I-II kl. mokiniams. 
Mokymai vyks koncertų salėje „Saulė“. 
Mobilioji laboratorija atvyko į Didždvario gimnaziją

Mobilioji laboratorija atvyko į Didždvario gimnaziją

2017-10-17
Mobilioji mokslinė laboratorija „MaMoLab“ spalio 16-17 d. lankosi Šiaulių Didždvario gimnazijoje.
Mobiliojoje laboratorijoje, išskirtinio dizaino vilkiko puspriekabėje įrengtoje klasėje, gausu mokslinės įrangos, įrengta 20 darbo vietų, o paskaitų vienu metu gali klausyti apie 30 mokinių.
Mobiliojoje laboratorijoje vyksta edukacinės programos, per kurias mokiniai kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais atlieka mokslo tiriamuosius darbus, klausosi paskaitų apie mokslo naujoves, stebi ir patys atlieka mokslinius eksperimentus, kuria ir įgyvendina mokslines idėjas. Šioje laboratorijoje mokiniai gali daryti fizikos, biologijos, gamtos mokslų, elektronikos ir robotikos, vaizdų ir duomenų analizės tyrimus. Vizito programa parengiama pagal iš anksto mokinių pasirinktas domėjimosi sritis.
Vokiečių k. savaitė

Vokiečių k. savaitė

2017-10-16
Vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?”
Spalio 16-20 d.
Programa:
 
Trečiadienį (spalio 18 d.):
  • Vokiečių kalbos pamoka I a kl., I p kl. I s kl., II b kl. II m kl. Veda savanoris iš Austrijos Paul  Müller per 5 pamoką aktų salėje.

 

Metai JAV privačioje mokykloje

Metai JAV privačioje mokykloje

2017-10-18
2018-2019 mokslo metų stipendijų konkursas II gimnazijos klasių moksleiviams „Metai JAV privačioje mokykloje“.
Kazickų šeimos fondas (KFF) ir JAV ne pelno siekianti organizacija ASSIST Inc (American Secondary Schools for International Students and Teachers) skelbia konkursą 2018–2019 mokslo metų stipendijoms II gimnazijų klasės moksleiviams. 
Visas konkurso sąlygas, taip pat informaciją apie konkurso eigą rasite internete: http://www.assist-inc.org/lithuania
Teiraukitės el. paštu kff.assist@gmail.com arba telefono numeriais 8 5 231 2629, +370 698 25 632. 
Kviečiame gabius, iniciatyvius, pasirengusius atitrūkti nuo šeimos, draugų apsupties, siekiančius didžiulių iššūkių moksleivius. Tai unikali galimybė pažinti pasaulį, darbingai, turiningai ir disciplinuotai praleisti mokslo metus. Privačiose mokyklose yra sudaromos puikios sąlygos mokymuisi, sportavimui, užklasinei meninei veiklai. Mokomasi mažose 10-12 moksleivių klasėse, naudojamasi puikiai įrengtomis laboratorijomis, sportuojama puikiai įrengtuose stadionuose, sporto salėse, gyvenama mokyklų bendrabučiuose. Lietuvos moksleiviai pasiekia puikių akademinių žinių ir aukštų kitų veiklos įvertinimų. Grįžę ir baigę vidurines mokyklas toliau sėkmingai tęsia mokslus geriausiuose Lietuvos ir pasaulio universitetuose. 

Bebras

2017-10-18

Parodos

Parodos

2017-10-18

Spalio mėn. A. J. Greimo skaitykloje galite aplankyti dvi parodas: „Spalis - sveikatos mėnuo“ ir „Dievo ir Tėvynės dainius: Maironiui - 155“.

Worcester

2017-10-18

Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

2017-10-16

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos naujienlaiškis „Antrieji namai“.

ANTRIEJI NAMAI

 

Sveikiname

2017-10-15
Sveikiname Kristijoną Baristą (Ip kl., mokytoja Giena Kubiliūtė) ir Kristupą Krivicką (IIp kl., mokytoja Valda Kizevičiūtė), sėkmingai įveikusius Konstitucijos egzamino I ir II etapus.

Tėvų dienos

2017-10-11
TĖVŲ DIENOS
2017-2018 M.M. I PUSMETIS
 
  • I klasės mokinių tėvams ir mokiniams - 2017 m. lapkričio 15 d. (trečiadienį) 16.00-19.00 val.
  • II klasių mokinių tėvams ir mokiniams - 2017 m. lapkričio 21 d. (antradienį) 16.00-19.00 val.
  • III-IV, TB1, TB2 klasės mokinių tėvams ir mokiniams  - 2017 m. lapkričio 30 d. (ketvirtadienį) 16.00-19.00 val.
 
 Junkis! Bėk! Padėk!

Junkis! Bėk! Padėk!

2017-10-11

Spalio 11 d. Šiaulių Didždvario gimnazistai dalyvavo solidarumo bėgime „Junkis! Bėk! Padėk!“ 

Solidarumo bėgimas – tai jau tradicine tapusi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyva, Lietuvoje rengiama 4-ąjį kartą. Solidarumo bėgimo starto švilpukas kasmet aidi šimtuose Lietuvos ugdymo įstaigų, o solidarumo kilometrus bėga dešimtys tūkstančių vaikų. Bėgimu siekiama skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių. Solidarumo bėgimą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei palaiko LR Švietimo ir mokslo ministerija.

Sveikiname

Sveikiname

2017-10-15
Sveikiname Kęsminą Mikalauskytę (2g kl.), Danielių Neverdauską (2g kl.), Godą Ulytę (2m kl.) laimėjusius II vietą protų mūšyje „Sveika ir laiminga širdis“,  kurį organizavo Šiaulių m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Komandą ruošė sveikatos priežiūros specialistė Irena Kvedarienė
 
Atgijusi istorija

Atgijusi istorija

2017-10-16
Spalio 6-7 d. Didždvario gimnazijos jungtinė I-IV klasių mokinių grupė lankėsi Lenkijoje. Kartu su Didždvario gimnazijos istorijos mokytojais (Giena Kubiliūte, Valda Kizevičiūte, Asta Andžiuviene ir Paulius Baranausku) turėjome galimybę iš arčiau pažinti Krokuvą bei jos gausiausiai turistų lankomus objektus: Vavelio pilį, šv. Marijos baziliką, stovinčią pačioje Turgaus Aikštės širdyje. Vavelio pilyje dalyvavome pažintinėje ekskursijoje, kurios metu susipažinome su pilies architektūra ir istorija. Labiausiai sužavėjo pilyje eksponuojama arasų kolekcija. Tai gobelenas, kuriame sudėtinga technika išsausti bibliniai, mitologiniai ar istoriniai siužetai. O Krokuvos centre aplankėme aikštę, kurioje Tadas Kosciuška, 1794 m. sukilimo prieš Rusijos imperiją ir Prūsijos karalystę vadas, kvietė visus Lenkijos ir Lietuvos gyventojus priešintis šių šalių priespaudai. Pamatėme ir daugiau paminklų, siejančių ir Lietuvos, ir Lenkijos istoriją, kultūrą: Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms skirtą paminklą, Lietuvos ir Lenkijos poeto Adomo Mickevičiaus monumentą. Be to, leidomės į vakarinę ekskursiją po Veličkos druskos kasyklas, laikomas vienu lankomiausiu objektu Krokuvoje, padariusias mums didžiulį įspūdį. Paskutinis ekskursijos objektas, nuteikęs rimčiai, apmąstymams – nacistinės Vokietijos Aušvico koncentracijos stovykla, kurios pamatyti kai kurie eksponatai mus šokiravo.
Esame labai dėkingi savo istorijos mokytojams už šios kelionės organizavimą. Turėjome galimybę istoriją pamatyti (o ne skaityti ją), pajausti. Tokiose pažintinėse ekskursijose istorija atgyja. 
 
IIIe kl. mokinės Mintautė Rutkauskaitė ir Vaiva Šiuparytė
Nuotraukos: Gretos Bružaitės ir Karolio Sniečkaus
Ugdymo karjerai diena. IIa

Ugdymo karjerai diena. IIa

2017-10-11

Spalio 10 dieną II a klasės mokiniams buvo organizuota Ugdymo karjerai diena. Užsiėmimus vedė EDU plius atstovas Roman Šarpanov. Mokiniai patobulino bendravimo ir bendradarbiavimo sprendimų priėmimo, problemų sprendimo įgūdžius.

Ne gyvenimas, o pasaka

Ne gyvenimas, o pasaka

2017-10-10
Spalio 5-ąją Didždvario gimnazijos bendruomenė smagiai paminėjo tarptautinė Mokytojų dieną, mat šių metų tema - „Ne gyvenimas, o pasaka“. Tad trumpam gimnazija tapo pasakų personažų karalyste. Galėjai sutikti ir nelabai mažą nykštuką, ir linksmą raudonkepuraitę, ir gerąją fėją, ir piktąją raganą. Visi pasakų herojai sutarė puikiai ir noriai pozavo fotografams. Šventinės dienos kulminacija tapo aktų salėje vykęs koncertas. Smagu, kad mokytojams koncertavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai. Be to, už ilgalaikį, geranorišką, nuoširdų darbą mokytojams buvo įteikti padėkos raštai. 
Tad mes, mokiniai, dar kartą linkime mokytojams, kad kiekviena diena būtų lyg pasaka.

 

Kūrybinis edukacinis projektas moksleiviams

Kūrybinis edukacinis projektas moksleiviams

2017-10-03

Kas: Tęstinis edukacinis kino projektas „Kino knyga’17“.  Kūrybinės dirbtuvės Vilniuje 2017 m. spalio 27–31 d. (data bus tikslinama). Dalyviai privalo būti visą dirbtuvių laiką.

Kokiu tikslu: Projektas rengiamas siekiant ugdyti vizualinį moksleivių raštingumą, plėsti žinias apie autoriaus teises, skatinti kūrybišką bei sąmoningą juos supančios aplinkos suvokimą.

Motyvacija: Projekto metu jauni žmonės, patys tapdami kūrėjais, galės įvertinti kiek visgi „kainuoja“ kūrybiškumas. Kiek reikia laiko, pastangų, įdirbio, kad gimtų kūrybinis darbas ir kaip tinkamai apsaugoti ne tik savo kūrybą, bet ir sąžiningai elgtis su kitų sukurtais autoriniais darbais. 
Dirbtuvių metu vyks kūrybinio rašymo, teksto ir aplinkos analizės, trumpo metro filmukų kūrimo dirbtuvės.
Dalyvavimas atrinktiems moksleiviams konkurso metu nemokamas!
 

Socialinės paramos mokiniams

2017-06-29
Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjas (vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas) nuo liepos 1 d. kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių (toliau - skyrių) užpildydamas prašymo-paraiškos formą SP-11, šeimos duomenų formą SP-1 bei duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą SP-2, pridėdamas pažymas apie bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir kitus reikalingus dokumentus.
Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.
 

Kultūros paveldo objektai Šiauliuose

2014-06-10

Pirmų gimnazinių klasių mokinių projektas "Kultūros paveldo objektai Šiauliuose".

ŽEMĖLAPIS

Rekomenduojame aplankyti

Virtualus mokyklos muziejus

2014-01-02
Kreipiamės į visus, kurie mokėtės, dirbote Šiaulių Didždvario gimnazijos / 5-oje vidurinėje mokykloje/ Mergaičių gimnazijoje, t.y. mokykloje prie Kaštonų alėjos!
Pažvelkime į savo mokyklos istoriją moderniau!
Didždvario gimnazijos  bendruomenė kuria virtualų gimnazijos muziejų, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba. 
Jei turite senų šios mokyklos mokinių ar mokytojų nuotraukų (pamokose, išvykose, miesto renginiuose ir t.t.) kviečiame jomis pasidalinti! 
 
Surinktas nuotraukas galite pamatyti jau dabar virtualiame mokyklos nuotraukų albume.
 
Nuskenuotas nuotraukas siųskite el. paštu didzdvario.muziejus@gmail.com ir užpildykite pateiktą formą apie siunčiamą nuotrauką.
 

Priėmimas

2017-01-19

KVIEČIAME MOKYTIS ŠIAULIŲ DIDŽDVARIO GIMNAZIJOJE!

Už mokinių priėmimą atsakinga neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė.

Teirautis tel. 8-41 38 30 62, e-adresu daivatr@dg.su.lt

 

DĖL PRIĖMIMO Į LAISVAS VIETAS

Nuo 2017 m. gegužės 1 dienos priimami prašymai į laisvas vietas III klasėse.


Priėmimas į gimnaziją vykdomas vadovaujantis:

Šiaulių miesto savivaldybės priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas

Šiaulių miesto savivaldybės sprendimas "Dėl bendrojo lavinimo mokyklų aptarnaujamų teritorijų aprašo pakeitimo"

Šiaulių Didždvario gimnazijos komplektavimo tvarka 2017 m.


 

AGATA

AGATA

2015-11-02

AGATA sukurtas tinklalapis, kuriame galima legaliai klausytis lietuviškos muzikos: http://www.pakartot.lt
Svetainėje pateikiama skirtingų laikotarpių ir žanrų – liaudies muzika, džiazas, rokas, elektronika, dainuojamoji poezija ir kt. Viskas vienoje vietoje, viskas legaliai. Pagal svetainėje esančių muzikos kūrinių perklausų statistiką bus skirstoma dalis kompensacinio atlyginimo jų atlikėjams, įrašų gamintojams bei autoriams.

Savanoriai Didždvaryje

2017-09-11

Pagal Erasmus+ programos Europos savanorių tarnybos (EST) projektą "Be Radio-Active 6" 11 mėn. savavanorišką tarnybą gimnazijos radijo stotyje „Radijo klubas“ atlieka 3 EST savanoriai: Paul Engelbert Muller (Austrija), Maksym Malkov (Ukraina) ir Mert Ataman (Turkija).

Paul Engelbert Muller Maksym Malkov Mert Ataman