« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Priėmimas

2017-01-19

KVIEČIAME MOKYTIS ŠIAULIŲ DIDŽDVARIO GIMNAZIJOJE!

Už mokinių priėmimą atsakinga neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė.

Teirautis tel. 8-41 38 30 62, e-adresu daivatr@dg.su.lt

BŪSIMŲJŲ PIRMOKŲ SĄRAŠAI BUS SKELBIAMI  2017 M. BIRŽELIO 1 D. (KETVIRTADIENĮ).


DĖL PRIĖMIMO Į LAISVAS VIETAS

Nuo 2017 m. gegužės 1 dienos priimami prašymai į laisvas vietas III klasėse.


Priėmimas į gimnaziją vykdomas vadovaujantis:

Šiaulių miesto savivaldybės priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas

Šiaulių miesto savivaldybės sprendimas "Dėl bendrojo lavinimo mokyklų aptarnaujamų teritorijų aprašo pakeitimo"

Šiaulių Didždvario gimnazijos komplektavimo tvarka 2017 m.


 

Pamokų laikas

2017-05-19
Pamokų laikas gegužės 25 d. (ketvirtadienį)
 
1.  8.30 - 8.55
2.  9.00 - 9.25
3.  9.30 - 9.55
4.  10.05 - 10.30
5.  10.50 - 11.15
6.  11.30 - 11.55
7.  12.05 - 12.30
8.  12.35 – 12.50
_____________
 
13.00 val. gimnazijos sodelyje PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ
 
Vadovėlių grąžinimo grafikas

Vadovėlių grąžinimo grafikas

2017-05-03
 
 
 
 
2017-05-29 (pirmadienis)
IIc,  Ia ,  Ig,   Ib,  Ip  gimnazinės klasės.
 

II c

1 pamoka (lietuvių k.)

I  a

2 pamoka (lietuvių k.)

g

3 pamoka (lietuvių k./IT)

I  b

5 pamoka (lietuvių k./IT)

 p

7 pamoka (lietuvių k.)

 

 

II c

1 pamoka (lietuvių k.)

I  a

2 pamoka (lietuvių k.)

g

3 pamoka (lietuvių k./IT)

I  b

5 pamoka (lietuvių k./IT)

 p

7 pamoka (lietuvių k.)

 

2017-05-30 (antradienis)
IIm,  IIb,  IIa, Im,  IIp   gimnazinės klasės.
 

II m

1 pamoka (lietuvių k./IT)

II b

2 pamoka (dailė)

II a

5 pamoka (lietuvių k.)

m

6 pamoka (lietuvių k.)

II p

7 pamoka (lietuvių k.)

 
2017 m. gegužės 31 d. ir birželio 1d. vadovėlius grąžina III gimnazinių klasių mokiniai jiems patogiu laiku.
 
Abiturientai vadovėlius privalo grąžinti iki liepos 13 d.
 
PASTABOS
1. Vadovėliai turi būti tvarkingi, suklijuoti.
2. Su savimi turėti skaitytojo bilietą.
3. Prašome mokinių laikytis grafiko.
4. Prašome abiturientų gegužės 29, 30, 31 ir birželio 1 dienomis vadovėlių į biblioteką nenešti.
 
Biblioteka dirbs iki liepos 13 d.
 
Bibliotekos vedėja Rima Dranickaitė

 

Dėmesio!

Dėmesio!

2017-05-15
Gerb. didždvariečiai, būsimi III, IV klasių mokiniai,
jei norite būti vadovais būsimų pirmokų stovykloje 2017 m. rugsėjo mėn.,  rašykite motyvacinius laiškus.
Laiške būtinai nurodykite savo e-adresą, tel. nr.
Laiškus siųskite Daivai Trijonienei e-adresu daivatr@dg.su.lt  iki 2017 m. birželio 9 dienos.
 
Jaunimas šventė Laisvę

Jaunimas šventė Laisvę

2017-05-12

Gegužės 12 d. prie Šiaulių Didždvario gimnazijos būrėsi šventiškai nusiteikęs jaunimas, čia vyko renginys – jaunimo festivalis „Švenčiame Laisvę“. Šis renginys tapo įžanga į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą.

Susirinkusiems šiauliečiams tautinių šokių pasirodymus pristatė „Juventos“ progimnazijos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Liuoksinis“, Salduvės progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“, Jovaro progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ šokėjai.

Kaip sakė renginio atidaryme susirinkusius pasveikinusi Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė, renginys apjungiantis ir tautinį unikalumą ir tarptautiškumą parodo, jog jauni žmonės, gimę jau nepriklausomoje Lietuvoje, jaučiasi pilnateisiais Europos piliečiais, kartu išlaikydami savo identitetą – puoselėdami tautinį šokį, išdidžiai nešiodami tautinį kostiumą.

Po pagrindinės tautinių šokių festivalio programos, susirinkusiems grojo ir šiauliečių jaunimo grupės.

Šventiniame renginyje paminėtas ne tik vienas svarbiausių Lietuvos valstybės atgimimui įvykių, padėjęs mažą žingsnelį tarptautinio pripažinimo link, bet ir sukaktys atvėrusios Lietuvos jaunimui platesnes galimybes į tarptautinį ir tarpkultūrinį bendravimą. Kartu su „Europe Direct Šiauliai“ paminėta Europos diena – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metinės, Romos sutarties 60-metis, Erasmus programos įgyvendinimo Lietuvoje 30-metis.

Susirinkę ne tik stebėjo šokėjų pasirodymus, bet ir prisiminė praėjusių dešimtmečių Europos istoriją, savo žinias tikrino spręsdami kryžiažodžius, lankėsi Erasmus užeigėlėje, vaišinosi kava ar arbata.

Kultūros projektas „Jaunimo festivalis „Švenčiame Laisvę“ finansuotas Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

Inovatyvūs vadovėliai - pagalba ruošiantis egzaminams

Inovatyvūs vadovėliai - pagalba ruošiantis egzaminams

2017-05-15

Šiaulių Didždvario gimnazijos anglų kalbos mokytojos dalijosi patirtimi su Vilniaus ir Kauno mokytojais.
Egzaminai be streso? Ar tai įmanoma? Tokia tema balandžio 26 dieną Kaune, o gegužės 8 dieną Vilniuje vyko metodinės dienos anglų kalbos mokytojams. Jose savo patirtį ir įžvalgas pristatė leidyklos „Šviesa“ atstovai, universitetų dėstytojai, mokytojai praktikai.
Pirmoje dalyje keturių leidinių serijos „Prieš egzaminą“ autorė docentė Dr. Audronė Raškauskienė, VDU, pateikė pavyzdžius ir aptarė dažniausiai egzaminuose pasitaikančias klaidas, susijusias su skaitymo ir klausymo užduočių atlikimu. Mokytojai kartu atliko užduotis, pabuvo mokinių kailyje ir diskutavo apie dažniausias mokinių daromas klaidas. Antrasis pranešėjas Gediminas Liutkus, „Dešimt žingsnių egzamino link“ leidinio autorius, ruošiantis dvyliktokus ezaminams, dirbantis privačioje kalbų mokykloje „Lingvera“, kalbėjo apie mokinių patiriamą stresą, kaip su juo susitvarkyti ir kaip svarbu nuolat ir sistemingai mokytis. Trečioji dalis buvo mokytojų praktikų patirtis – Šiaulių Didždvario gimnazijos mokytojos Alla Chvostova (Kaune), Rūta Alminienė ir Inga Stonienė (Vilniuje) dalijosi praktine patirtimi, kaip sėkmingai pasirinktos mokymo priemonės gali padėti mokiniams ir mokytojams sistemingai ruoštis brandos egzaminui. Šiaulietes papildė ir savo praktinėmis įžvalgomis pasidalino Jonavos Ralio gimnazijos mokytojos Jolanta Matonienė ir Aušra Nacevičienė.
Alla Chvostova kalbėjo apie kūrybiškumo ir kultūrinio sąmoningumo ugdymą anglų kalbos pamokose, o Rūtos Alminienės ir Ingos Stonienės pranešimo tema buvo „Kaip ruoštis mažiau, o išmokyti ir išmokti daugiau.“

Sutartis

Sutartis

2017-05-15

Gegužės 15 d. Šiaulių Didždvario gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su A. Stulginskio universitetu.

Japonija

Japonija

2017-05-09

Gegužės 7 d. užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Japonijos mieste Tojohašyje susitiko su jau daugiau kaip dešimt metų aktyviai veikiančia Lietuvos draugystės grupe. Ministrą šiltai sutiko ne tik Tojohašio miesto meras Koichi Sahara, bet ir Sakuragaoka vidurinės mokyklos moksleiviai, tarp kurių - šiaulietis Rapolas Venclovas. Jis ne tik čia mokosi, bet ir žaidžia mokyklos krepšinio komandoje, o visi čia puikiai žino Lietuvą kaip krepšinio šalį. Ministras kartu su kitu šios mokyklos absolventu Mantu Poplovuchinu, dabar dirbančiu Japonijoje, palinkėjo Rapolui sėkmės toliau tęsiant krepšinio diplomatiją Tojohašyje.

Projekto rezultatų pristatymas

Projekto rezultatų pristatymas

2017-05-10

Gegužės 10 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos pirmokai, kartu su klasių kuratore Julija Muningiene Šiaulių miesto savivaldybėje pristatė balandžio 18-20 d. vykusio integruoto projekto "Kaštonų alėjos renovacija" rezultatus.Gegužės 10 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos pirmokai, kartu su klasių kuratore Julija Muningiene Šiaulių miesto savivaldybėje pristatė balandžio 18-20 d. vykusio integruoto projekto "Kaštonų alėjos renovacija" rezultatus.

Mokiniai pristatė atliktus tyrimus, išsakė projekto metu kilusias idėjas - siūlymus, kaip paversti šalia Didždvario gimnazijos esančią, šiuo metu apleistą alėją patrauklia ir miestiečiams ir miesto svečiams vieta, prasminti alėjos istoriją; pristatė pačių sukurtus alėjos rekonstrukcijos maketus.

Sveikiname

Sveikiname

2017-05-18

Sveikiname Samį Murniką (Ig) Šiaulių miesto mokinių anglų kalbos konkurse „Spelling bee“ užėmusį II vietą.

Mokytoja Rūta Alminienė.

Vizualizavimas

Vizualizavimas

2017-05-19
Gegužės 15 d. Šiaulių apskrities viešosios Povilo Višinskio bibliotekos fojė vyko Lietuvos respublikos mokyklų mokinių anglų kalbos ir meninės raiškos konkurso „Anglų kalbos posakių vizualizavimas“ piešinių parodos atidarymas.
Konkurse dalyvavo 41 Lietuvos bendrojo lavinimo mokykla, atsiųsti 259 darbai iš kurių atrinkta vos kelios dešimtys.
Laureatais tapo šie Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai: Egila Zagorskytė (Ia), Kornelija Lukytė (Ia), Arminta Vagrytė (Ia), Pijus Šveikauskas (Ia), Milda Ščiglaitė (Ib), Dominyka Stankutė (Ib).
 
Sveikiname

Sveikiname

2017-05-22

Sveikiname Gabrielę Tubutytę, Rugilę Martinkutę, Martiną Kotlovą, Emiliją Pauraitę, Mildą Sakalauskaitę orientavimosi varžybų finale užėmusias 4 vietą iš 18 dalyvių.

Mokytojas Mindaugas Dabkevičius

Šėltinis

Šėltinis

2017-05-11

2017 m. gegužės 5 d. Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus įsakymu Šiaulių Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui „Šėltinis“ suteikta I meninio pajėgumo kategorija. 

„Šėltinio“ vadovai - Violeta ir Romualdas Laugaliai Geta Šveikauskaitė.

Meno kolektyvų meninė veikla vertinama atsižvelgiant į vykdomas programas, kokybę ir pasiektus rezultatus: gebėjimą atkurti stilių, žanrų, laikotarpių, regionų kultūrinių tradicijų, konkrečių autorių meninės kalbos ypatumus; meninių interpretacijų originalumą, pagrįstumą; kūrinių atlikimo techniką; repertuaro sudėtingumą; repertuaro apimtį, jo atnaujinimo intensyvumą; kūrinių atlikimo ansambliškumą, kolektyviškumą.

I kategorija suteikiama mokyklos meno kolektyvui, vykdančiam pasirengimo dainų šventėms programą ir dalyvaujančiam tarptautinėse, šalies, regionų, miestų ir rajonų dainų šventėse, konkursuose ir kituose renginiuose.

Sveikiname

2017-05-09

Šiaulių m. bendro lavinimo mokyklų žaidynėse orientavimosi varžybose Didždvario gimnazijos merginų komanda - Gabrielė Tubutytė, Rugilė Martinkutė, Martina Kotlova, Emilija Pauraitė, Milda Sakalauskaitė - užėmė I vietą ir gins Šiaulių garbę respublikinėse žaidynese. 

Mokytojas Mindaugas Dabkevičius

Sveikiname

Sveikiname

2017-05-09
Sveikiname IIp klasės mokinę Ugnę Damanskytę raiškiojo skaitymo konkurse prancūzų kalba užėmusią III  vietą. Mokytoja Jūratė Šimkuvienė.
 

Sveikiname

2017-05-10
Sveikiname Europos egzamino nugalėtojus!
 • I vietą laimėjo Kipras Tallat Kelpša
 • II vietą - Valdonė Šniukaitė ir Dileta Ramanauskaitė
 • III vietą - Nemira Žilinskaitė
Sveikiname Bandomojo egzamino nugalėtojus:
 • I vietą laimėjo Armandas Kondroška
 • II vietą - Ema Ivanauskaitė ir Natalja Ambrazaitė
 • III vietą - Marijonas Kėrys
Dėkojame geografijos mokytojai Snieginai Raubaitei už egzamino organizavimą.
Lectio Ultima

Lectio Ultima

2017-05-02
Kiekvienais metais paskutinį balandžio penktadienį - šiemet 28 d. - Šiaulių Didždvario gimnazijoje įvyko Tarptautinio bakalaureato diplomo programos abiturientų paskutinė pamoka "Lectio Ultima". 
Lectio ultima sveikinamąjį žodį tarė Šiaulių Didždvario gimnazijos direktorius Vitalis Balsevičius, Tarptautinio Bakalaureato diplomo programos koordinatorė Rima Tamošiūnienė. Nuoširdumu ir šypsena visus susirinkusius papirko kuratorė Jurgita Borusienė, ji mokiniams įteikė laiškus, kuriuos jie buvo pasirašę sau dar pirmoje gimnazijos klasėje. Didelį kelią nuėjusius abiturientus atvyko pasveikinti Šiaulių universiteto docentė daktarė Jūratė Valuckienė.
Dovanas TB2 paruošė ir jaunesnieji jų kolegos - TB1 mokiniai. Jie abiturientams padovanojo ne tik muzikinį kūrinį, bet ir kepuraites su užrašu "I survived IB" (aš išgyvenau TB).
Patys abiturientai ne tik dalijosi prisiminimais, džiaugėsi paskutinėmis akimirkomis mokykloje prieš egzaminus, bet ir dėkojo mokytojams, kurie lydėjų juos nelengvame, bet patraukliame TB kelyje. 
Kaip ir kasmet, tradiciškai į dangų paleisti žydri balionai su mokinių svajonėmis ir norais.
 
Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

2017-05-01

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos naujienlaiškis "Antrieji namai".

ANTRIEJI NAMAI

 

Mamai

Mamai

2017-05-05

Gegužės 4 d. į Šiaulių Didždvario gimnaziją rinkosi antrų klasių gimnazistų mamos. Jų laukė nuoširdus, mokinų pasirodymas – koncertas, skirtas artėjančiai Mamų dienai.

Gimnazistai mamoms skyrė pačius gražiausius žodžius, šokius, muzikos kūrinius. Pasirodymą surengė vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“, šokius dovanojo sportinių šokių duetas – Arnas Rimkevičius ir Kamilė Dumskytė, muzikinius kūrinius atliko Rugilė Prialgauskaitė (IIp), dainas paruošė gimnazisčių trio – Joremita, Emilija ir Paulina; Arnas Mazurevičius, Greta Kaziūnaitė (IIm), o antrokų chorai atliko nostalgiją sukėlusias šiauliečių atlikėjų dainas.

Didždiausiu netikėtumu mokiniams tapo renginyje debiutavęs tėvų ansamblis. O jautriausias privertęs nubraukti ne vieną ašarą pasirodymas – jungtinio choro daina „Aš labai myliu savo mamą“.

Vėliau vaikai su mamomis šnekučiavosi, skanavo mokinių paruoštus kepinius, vaišinosi kava ir  arbata.

Renginį organizavo klasių kuratorė ir vokiečių kalbos mokytoja Danguolė Kukla ir muzikos mokytoja Ksavera Mankuvienė.

Kultūriniai ryšiai – draugystės tiltas

Kultūriniai ryšiai – draugystės tiltas

2017-05-02
Balandžio 28 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos bendruomenė dalyvavo koncerte „Draugystės tiltai“, kuriame muzikinius kūrinius atliko kolektyvai – „Wereldbende“, „Trumpet trio“, „Duo Papilio“ iš Etten-Leur miesto (Nyderlandai).
Renginio pradžioje Didždvario gimnazijos neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė susirinkusiems pristatė Šiaulių miesto ir Didždvario gimnazijos ryšius su Nyderlandų miestu Etten-Leur.
Didždvario gimnazija dar 1992 m. pradėjo kultūrinius mainus su Etten-Leur. Gimnazijos bendruomenės nariai per visą šį laikotarpį, nuo 1992 m. lankėsi Nyderlanduose – koncertavo vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“, bendruomenės nariai gyveno šeimose, koncertavo mokyklose, susipažino su tradicijoms bei istorija. 
Šiaulių miestas bendradarbiavimo sutartį su Etten-Leur pasirašė 1992 m. Miesto įkūrimo data - 1261 m. Miestas įsikūręs Nyderlandų karalystės pietvakariuose tarp Amsterdamo ir Antverpeno (Belgija) jūros uostų. 

Sveikiname

2017-05-04

Sveikiname Laurą Bronušaitę (IIIc) tapus laureate Šiaulių Gegužių progimnazijos tarptautiniame piešinių, karpinių, atvirukų, eilėraščių pavasario tema konkurse - parodoje "Būk sveikas, pavasari".

Mokytoja Vida Balčiūnienė.

Sveikiname

Sveikiname

2017-05-08

Sveikiname Kiprą Tallat Kelpšą Lietuvos mokinių geografijos olimpiadoje laimėjusį aukso medalį ir linkime sėkmės atrankoje į tarptautinę geografijos olimpiadą.

Mokytoja Sniegina Raubaitė.

                            
Kaštonų alėjos renovacija

Kaštonų alėjos renovacija

2017-04-11

Balandžio 18-20 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko integruotas tris dienas trukęs projektas „Kaštonų alėjos renovacija“, kuriame dalyvavo pirmokai didždvariečiai.
Projekto startas paskelbtas antradienį. Mokiniai dirbo skirtingose ekspertų grupėse, rinkosi architektų, gamtininkų-ekologų, renginių organizatorių, viešųjų ryšių atstovų, paveldosaugininkų grupes. Gimnazistams padėjo, juos konsultavo skirtingų sričių specialistai: buvęs Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinys, architektas Kristijonas Murauskas, muziejininkė, vyr. specialistė Vilma Karinauskienė, žurnalistė Sigita Inčiūrienė, Europos savanorių tarnybos savanorė Tabea Böhler. Dar tą pačią dieną visi pradėjo dirbti grupėse, kuriose maketavo, kūrė bei išdėstė savo idėjas, kaip šalia Didždvario gimnazijos esanti Kaštonų alėja galėtų tapti modernesne bei inovatyvesne vieta, kurioje apsilankytų daugiau miesto gyventojų bei svečių.
Dvi dienas mokiniai kūrė, ruošė ir rengė projektus, kuriuos ketvirtadienį pristatė gimnazijos bendruomenės nariams. Mokiniai įrodė, kad komandinis darbas yra svarbus, o idėjų siūlymas ir generavimas projekto metu yra bene svarbiausia dalis.
Mokiniai savo projektus pristatė naudodami skirtingus būdus: vieni naudojo naujausias technologijas, kiti nusprendė, kad tradiciniais, jau išbandytais metodais parengti projektai pritrauks didesnį susirinkusiųjų ir vertinimo komisijos dėmesį.

Kiekviena grupė pristatė savo idėjas. Architektų grupės pasiūlė įrengti vietas senjorų poilsiui, pastatyti dviaukštes kavinukes, sceną, įrengti paviljoną "Blusų turgaus" prekeiviams, įrengti šildomą grindinį. Gamtininkai ir ekologai tyrinėjo dirvožemį, kuriame auga kaštonai, bandė nustatyti kokie dar augalai galėtų puošti alėją. Renginių organizatoriai pateikė ilgą renginių sąrašą, kurie pritrauktų ir sudomintų šiauliečius. Viešųjų ryšių atstovai parengė apklausas bei kalbino praeivius, kokia jų nuomonė apie Kaštonų alėją bei jos renovaciją, parengė informacinius lankstinukus. Paveldosaugininkai pateikė įžvalgų kaip išsaugoti ir įprasminti alėjos istoriją, siūlė statyti skulptūrinius akcentus, informacinius stendus.

Vertinimo komisija gimnazistų atliktą veiklą vertino viso projekto metu, balsą už labiausiai patikusį darbą galėjo atiduoti ir kiti gimnazijos bendruomenės nariai mokiniai ir mokytojai. Vertinimo komisija inovatyviausiu išrinko Ig klasės komandos projektą, o mokinių sprendimu įspūdingiausiu išrinktas Im klasės komandos projektas.

Mokslo centras AHHAA Šiaulių Didždvario gimnazijoje

Mokslo centras AHHAA Šiaulių Didždvario gimnazijoje

2017-04-21

Balandžio 21 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko mokslo centro AHHAA edukacinis renginys - mokslo šou.

Šį renginį Didždvario gimnazistams kaip pagrindinį prizą iškovojo didždvariečiai gimnazistai - III kl. mokiniai: Povilas Gegužis, Ignas Pangonis, Vismantas Stonkus, Neda Gendvilaitė - atsakę į AHHAA mestą iššūkį - MOKSLAS JĖGA ir sukūrę 1 min. trukmės video klipą, kuriuo pabandė tai įrodyti.

AHHAA - Tartu mieste įsikūręs didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras atvykęs į Šiaulių Didždvario gimnaziją gimnazijos bendruomenės nariams parodė daug eksponatų, sukūrė įdomias kūrybines dirbtuves bei tikrą mokslo teatrą į kurį įsisuko ir mokiniai, ir mokytojai.

 

Naujų technologijų taikymas

Naujų technologijų taikymas

2017-04-21
Rūtenis Raila (TB2), Evaldas Grublys (IIp) ir Adonis Majorovas (IIp) skaitė Informatikos inžinerijos krypties programavimo tema pranešimus kasmetinėje respublikinėje technologinių studijų studentų konferencijoje „NAUJŲ TECHNOLOGIJŲ TAIKYMAS“, kuri vyko balandžio 20 d. Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakultete. 
Šiemet pirmą kartą studentų konferencijoje dalyvavo ir gimnazistai. Didždvariečiai vaikinai džiaugiasi įvertinimu, sako, kad įspūdžiai po konferencijos yra net labai puikūs. Evaldas ir Adonis pristatė žaidimą „Inscription (Užrašai)“, kuris yra kuriamas kaip IT asmeninis projektas. Klausytojai susidomėjo šiuo projektu ir didždvariečiai gavo pasiūlymą susisiekti su žaidimų kūrėjais iš Vilniaus Žilvinu ir Šarūnu Ledais, kurie yra sukūrę žaidimų kūrimo įmonę „Tag of joy”.  
Evaldo ir Adonio žaidimo „INSCRIPTION (Užrašai)“ kuriamas tinklalapis http://inscriptiongame.esy.es/
Vaikinai planuoja toliau projektą „auginti“, tobulinti ir turi didelę svajonę: savo produktą padaryti žinomą ne tik šalies mastu.
Rūtenis Raila savo pranešime „Investavimo aplikacijos vizualizacija“ demonstravo, kaip jo sukurta programėlė leidžia vartotojui investavimo programos atliktus sandorius stebėti realiu metu finansinės rinkos grafike.
Dėkojame vaikinams už aktyvumą ir demonstruojamus gebėjimus IT srityje. Sėkmės!
 
Karjera šiandien

Karjera šiandien

2017-04-24
Balandžio 21 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos profesijos patarėja Laima Vielikėnienė, mokytoja Kristina Rimkuvienė ir socialinė pedagogė Danguolė Naraveckienė dalyvavo Šiaulių miesto metodinėje - praktinėje mokytojų ir mokinių konferencijoje „Karjera šiandien: mokytojų ir mokinių požiūris“ parengė ir pristatė stendinį pranešimą „Asmenybės ūgtis planuojant karjerą“. Antrokė Ugnė Pališaitytė parengė ir pristatė pranešimą „Asmeninė patirtis leidžiantis į karjeros kelią“.
 
Mokslas

Mokslas

2017-04-26

Šiaulių Didždvario gimnazijos ketvirtokė Nemira Žilinskaitė jau antrą kartą dalyvavo ES jaunųjų mokslininkų konkurse, kuriame laimėjo II laipsnio diplomą.

Nemira:

ES jaunųjų mokslininkų konkursas - puiki galimybė norintiems išbandyti save. Pagrindinis konkurso tikslas yra atlikti tyrimą, atrasti kažką naujo ir tai pristatyti kitiems. Šiemet dalyvavau jau antrą kartą, todėl jau žinojau su kuo man teks susidurti. Tik atvykus teko pasiruošti stendiniam pristatymui, kurio išklausyti vėliau ateis nemažas būrys mokslininkų, profesorių. Jiems atėjus, vyksta maloni diskusija apie atliktą darbą, užduodama daug įvairių klausimų, iš kurių reikia išsisukti, pateikti savo alternatyvų. Taip tikrinamas dalyvio suvokimas apie atliktą tyrimą ir problemą, su kuria susiduriama. Šiais metais komisijos narių buvo dešimt, įskaitant ir komisijos pirmininką prof. dr. Vladą Vansevičių. Pristatymai vyksta dvi dienas, po kurių Švietimo ir mokslo ministerijoje vyksta konkurso nugalėtojų apdovanojimai. Šiemet pavyko laimėti antrojo laipsnio diplomą, kuriuo buvo įvertintas mano darbas pavadinimu „Fizinių trikdžių įtaka mikrokosmams matuojant ištirpusios organinės anglies kiekį“. Šiame darbe bandžiau išsiaiškinti ar antropogeniniai trikdžiai, tokie kaip mikroplastikai ir higienos priemonėse plačiai naudojamas natrio laurilsulfatas, daro įtaka vandens ekosistemoms.

Manau, kad tokia galimybė pasitaiko tikrai retai, todėl rekomenduoju kiekvienam mokiniui išbandyti save tiriamojoje veikloje, nes tik taip atsiskleidžia žmogaus žinios ir gabumai.

Bendradarbiavimas

Bendradarbiavimas

2017-04-27

Balandžio 27 d. profesijos patarėja Laima Vielikėnienė ir socialinė pedagogė Danguolė Naraveckienė susitiko su ŠU doc.dr. Dalia Augiene ir mokytojomis iš Klaipėdos, Joniškio, Kėdainių ir Panevėžio, kurios studijuoja karjeros edukologijos magistrantūroje, pristatė ugdymo karjerai sistemą Didždvario gimnazijoje, dalijosi patirtimi, užmezgė bendradarbiavimo ryšius.

 
Realinių mokslų žvaigždės

Realinių mokslų žvaigždės

2017-04-28

Šiaulių Didždvario gimnazijos komanda konkurse „Realinių mokslų žvaigždės 2017“, kurį organizavo J. Janonio gim., laimėjo I vietą.
Komandos nariai:

 • Žygimantas Kramenka, IIIc kl.
 • Julius Martinkus, IVb kl.
 • Tautvydas Ščefanavičius, IIIe kl.
 • Marius Pocevičius, TB1 kl.
 • Jonas Naujokas, TB1 kl.

Komandos vadovė mokytoja Aistė Venclovienė
Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame mokytojams Egidijui Adomaičiui, Virginijai Savickaitei, Irinai Barabanovai, Daivai Bukelytei ir Aistei Venclovienei

Sveikiname

Sveikiname

2017-05-02
Keturi Didždvario gimnazijos mokiniai Viktorija Pakštaitė (IIm), Jonas Naujokas (TB1), Marius Pocevičius (TB1), Kipras Tallat Kelpša (TB1) balandžio 29 d. Vilniuje dalyvavo 23-ojoje Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadoje, kurioje Viktorija Pakštaitė (IIm) apdovanota III laipsnio diplomu, Jonas Naujokas (TB1) ir Marius Pocevičius (TB1) - pagyrimo raštais.
Mokytoja Diana Virbickaitė.
 
Šėltinis

Šėltinis

2017-05-02

2017 metų balandžio 29 d. Kuršėnų kultūros centre vyko suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkursas „Pora už poros“.
Miesto jaunimo šokių grupių kategorijoje „Šėltinio“ vienuoliktokai laimėjo I vietą ir pateko į respublikinį turą. 

Sveikiname šokėjus ir kolektyvo vadovus Violetą ir Romualdą Laugalius.

Daugiau nuotraukų

Raitakojis 2017

Raitakojis 2017

2017-05-02

Balandžio 30 d. vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis "Šėltinis" viešėjo Punske - dalyvavo III-iajame lietuviškų šokių festivalyje "Raitakojis 2017'.

Sveikiname

Sveikiname

2017-05-03

Šiaulių sveikatingumo ir lengvosios atletikos centro organizuotose Lietuvos mokyklų žaidynių tarpsezoninėse vaikinų krepšinio varžybose Didždvario gimnazijos komanda iškovojo I vietą. 

Kūno kultūros mokytojas Mindaugas Dabkevičius

Sveikiname

2017-05-04
Sveikiname Didždvario gimnazijos lengvatlečius sėkmingai dalyvavusius Šiaulių miesto moksleivių žaidynėse, lengvosios atletikos varžybose:
 • Vėjūnę Maceikaitę (IIb)
 • Sandrą Alėjūnaitę (IVb)
 • Gretą Karinauskaitę (Ia)
 • Moniką Skrodenytę (Ib)
 • Martiną Kotlovą (Ia)
 • Amandą Kairytę (Ib)
 • Mintautę Rutkauskaitę (IIm)
 • Deividą Saprončiką (IVe)
 • Gabrielių Goštautą (IIp)
 • Deną Juozaitį (IIm)
 • Justą Gofensą (IIc)
 • Titą Jukštą (IIp)

Mokytoja Rima Kasiliauskienė

Sveikiname

2017-04-21

Šiaulių m. Vokiškos dainos konkurse IIa klasės mokiniai ansamblių grupėje laimėjo I-ą vietą. Tarp solistų šauniai pasirodė Emilija Bučinskaitė (IIIm), laimėjusi II vietą. Jai gitara pritarė Titas Jukšta.
Mokytojos Daiva Staniulytė ir Ksavera Mankuvienė
 

PIN diena

PIN diena

2017-04-18
Balandžio 19 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko „PIN DIENA MOKYKLOJE: autorių pamokos jaunajai kartai“. Svečiuose buvęs Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinys Julijus Aleksovas, grupės „Colours of bubbles" narys. Ši pamoka - asociacijos LATGA rengiamo edukacinių renginių ciklo „PIN diena mokyklose: autorių pamokos jaunajai kartai“ dalis. 10 žinomų įvairių sričių autorių grįžta į savo buvusias mokyklas, kad papasakotų moksleiviams apie piratavimo žalą, suteiktų žinių apie teisėtus intelektinės nuosavybės naudojimo būdus.
Šis edukacinių renginių ciklas skirtas pažymėti Pasaulinę intelektinės nuosavybės (PIN) dieną, kuri švenčiama balandžio 26 d. Projektas iš dalies finansuojamas Kultūros ministerijos Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis.
„Baltic Software Alliance“ (BSA) duomenimis, Lietuva nuolat įvardijama kaip viena piratavimo lyderių pasaulyje kartu su kitomis Rytų Europos šalimis. Ir nors mūsų šalis jau kurį laiką geografiškai priskiriama ne Rytų, o Šiaurės Europos šalims, deja, savo požiūriu į intelektinę nuosavybę esame arčiau Rytų bloko nei Šiaurės šalių, kuriose autorių teisių apsaugai skiriamas itin didelis dėmesys.
Mobilioji bioklasė

Mobilioji bioklasė

2017-04-18
Balandžio 6 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje svečiavosi modernioji „Mobilioji bioklasė“, kuri yra aplankiusi daugiau nei 130 Lietuvoje esančių mokyklų. 
Pagrindinis moderniausia mokslo įranga aprūpintos vienintelės šalyje mobilios laboratorijos tikslas stiprinti mokinių susidomėjimą gamtos mokslais. „Mobilioji bioklasė“ suteikė Diždvario gimnazistams unikalią galimybę trumpam tapti tyrėjais. Moksleiviai ne tik išbandė įvairius mokslinius prietaisus, tačiau ir patys atliko moderniausius biomokslų eksperimentus.
Mini autobusas su specialia edukacine programa po šalies mokyklas važinėja reguliariai. Programa yra skirta 9 ir vyresnių klasių moksleiviams. „Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas ir bendrovė „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui.
Didždvariečiams „Mobiliosios bioklasės“ užsiėmimai neprailgo, o jaunieji tyrėjai pasinėrė į mokslo pasaulį. Bendravimas ir bendradarbiavimas su motyvuotais ir draugiškais Vilniaus universiteto studentais mokinius paskatino dar labiau domėtis gamtos mokslais.
 

 

Biologija

Biologija

2017-04-18
Balandžio 10 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Kristina Muraškienė dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotuose biologijos ir chemijos mokytojams skirtuose mokymuose „Nukleorūgščių chemija ir tyrimo metodai: plonytė riba tarp biologijos ir chemijos“. Mokytoja patobulino gebėjimus ir kompetencijas išskiriant pET28 plazmidę iš E. coli DH5a ląstelių kultūros.
 

 

Jungtinis Gyvybės mokslų centras

Jungtinis Gyvybės mokslų centras

2017-04-18

Balandžio 7 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos antrų ir trečių klasių gimnazistai lankėsi Vilniaus universiteto Jungtiniame Gyvybės mokslų centre. Mokiniai susipažino su 2016 metų sausį atidaryto Gyvybės mokslų centro siūlomomis programomis: biochemijos, biotechnologijos, genetikos, neurobiofizikos, molekulinės biologijos ir ekologijos studijų kryptimis, moderniomis laboratorijomis bei jose dirbančiais specialistais.

Centrą sudaro biochemijos, biotechnologijos ir biomokslų institutai, įrengtas zoologijos muziejus. GMC bendradarbiauja su kompanijomis Thermo Fischer, Dupont Pioneer, Bayer, Medicinische Labordiagnostic, Biocentras, todėl studentai turi puikių galimybių save realizuoti Lietuvoje.

Po ekskursijos keletas gimnazistų nusprendė savo ateitį sieti būtent su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centru.

Informacija dėl mokinių nemokamo maitinimo

2016-07-01

Nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti mokinys gali gauti, jei:

 • Šeima gauna socialinę pašalpą (pateikia tik prašymą);
 • Pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 153 Eur;
 • Atsižvelgus į bendrai gyvenančių asmenų gyvenimo sąlygas bei gimnazijos rekomendaciją. (Jei vienas iš šeimos narių yra pensininkas, neįgalus, šeima augina 3 ir daugiau vaikų, vaiką augina vienas iš tėvų ar vaikas yra patyręs socialinę riziką ir  pajamos vienam šeimos nariui neviršija 204 Eur)
 •  Reikalingi dokumentai:    

Virtualus mokyklos muziejus

2014-01-02
Kreipiamės į visus, kurie mokėtės, dirbote Šiaulių Didždvario gimnazijos / 5-oje vidurinėje mokykloje/ Mergaičių gimnazijoje, t.y. mokykloje prie Kaštonų alėjos!
Pažvelkime į savo mokyklos istoriją moderniau!
Didždvario gimnazijos  bendruomenė kuria virtualų gimnazijos muziejų, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba. 
Jei turite senų šios mokyklos mokinių ar mokytojų nuotraukų (pamokose, išvykose, miesto renginiuose ir t.t.) kviečiame jomis pasidalinti! 
 
Surinktas nuotraukas galite pamatyti jau dabar virtualiame mokyklos nuotraukų albume.
 
Nuskenuotas nuotraukas siųskite el. paštu didzdvario.muziejus@gmail.com ir užpildykite pateiktą formą apie siunčiamą nuotrauką.
 

Kultūros paveldo objektai Šiauliuose

2014-06-10

Pirmų gimnazinių klasių mokinių projektas "Kultūros paveldo objektai Šiauliuose".

ŽEMĖLAPIS

Rekomenduojame aplankyti

AGATA

AGATA

2015-11-02

AGATA sukurtas tinklalapis, kuriame galima legaliai klausytis lietuviškos muzikos: http://www.pakartot.lt
Svetainėje pateikiama skirtingų laikotarpių ir žanrų – liaudies muzika, džiazas, rokas, elektronika, dainuojamoji poezija ir kt. Viskas vienoje vietoje, viskas legaliai. Pagal svetainėje esančių muzikos kūrinių perklausų statistiką bus skirstoma dalis kompensacinio atlyginimo jų atlikėjams, įrašų gamintojams bei autoriams.