« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Pamokų laikas

2017-12-11
PAMOKŲ LAIKAS 2017 M. GRUODŽIO 15 D.
 1.  8.30 - 8.55
 2.  9.00 - 9.25
 3.  9.30 - 9.55
 4.  10.05 - 10.30
 5.  10.40 - 11.05
 6.  11.15 - 11.40
 7.  11.50 - 12.15
 8.  12.25 – 12.50
_____________
 
Pedagoginių darbuotojų edukacinė išvyka „Bendruomenės narių telkimas užtikrinant jų emocinį saugumą" į Renavo dvarą.
 
Mąstyk globaliai, veik lokaliai

Mąstyk globaliai, veik lokaliai

2017-12-13
Ugdant smalsų, sumanų ir kūrybišką gimnazistą Didždvario gimnazijoje taikomi įvairūs netradicinio ugdymo metodai ir formos: verslumo pamokos, projektai, išvykos, susitikimai ir t.t. Gruodžio 6 d. per matematikos pamokas II m ir II p kl. (mokytojas V. Tamašauskas) lankėsi CITADELE banko verslo projektų vadovas Justinas Tamašauskas. Jis pasakojo, kokių savybių reikia geram verslininkui, atsakinėjo į gimnazistų klausimus, teikė patarimus, kaip pradėti verslą, kaip ir kur realizuoti savo užsibrėžtus tikslus bei generuoti iškilusias idėjas.
Gerai, kad CITADELE bankas remia smulkaus ir vidutinio verslo įmones, o šis renginys - savarankiško užimtumo bei jaunimo finansinio raštingumo skatinimo, partnerystės įgyvendinti tikslus idėjų mugė. Svečias papasakojo apie asmeninę patirtį, įkvėpė gimnazistus visada siekti užsibrėžto tikslo ir nebijoti atsakomybės.
 
Aistė Klinauskaitė
CAS convention

CAS convention

2017-12-13
Gruodžio 1-2 dienomis mūsų gimnazijos TB1 ir TB2 kl. mokiniai dalyvavo kasmetinėje CAS konvencijoje, kuri vyko Vilniaus licėjuje. Šių metų tema – „Building bridges“. Konvencijoje buvo kalbama apie bendravimą ir bendradarbiavimą, stiprių tarpusavio ryšių kūrimą bei išlaikymą. Mokiniai turėjo galimybę išklausyti Airijos ambasadoriaus Lietuvoje paskaitos apie tai, kaip „statyti tiltus“ skirtingų tautybių žmonių bendruomenėje. Reprezentantė iš lyčių lygybės instituto dalyviams pasakojo apie moterų ir vyrų vaidmenį moksliniame, profesiniame ir technologiniame gyvenime bei skatino siekti savo užsibrėžtų tikslų. Antrąją dieną konvencijos dalyviai pristatė savo mokyklose įgyvendinamus CAS projektus. Didždvariečiai kalbėjo apie protų kovas, debatų klubą, VB taurę ir Kenijos projektą, kitos gimnazijos –  apie veiklą senelių namuose, dienos centruose, darželiuose. Labiausiai įsiminė Kauno Jėzuitų gimnazijos projektas: mokiniai aukoja savo  plaukus „Little Princess Trust“ labdarai ir  taip padeda vaikams, kurie dėl ligos neteko plaukų.  Renginys buvo tikrai naudingas, nes pasisėmėme patirties ir susiradome naujų draugų.
Ekspromtinės kalbos konkursas

Ekspromtinės kalbos konkursas

2017-12-13
Gruodžio 12 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko tradicinis – aštuntasis – Šiaulių miesto III-IV klasių Ekspromtinės kalbos konkursas, skirtas Lietuvos 100-mečiui  paminėti. Renginį organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Jolanta Valančienė ir Janina Dombrovskienė. Šį kartą konkurso dalyviams teko paruošti 4-5 minučių kalbą, skirtą pasaulio šalių jaunimo grupei, nieko negirdėjusiai apie Lietuvos istoriją, kultūrą, gyventojus, jų vertybes, gyvenimo būdą. Mokiniams buvo suteikta laisvė improvizuoti: įsikūniję į mainų programos dalyvį, atstovaujantį Lietuvai,  galėjo pasirinkti  aspektą, leidžiantį neformaliai pristatyti savo šalį. Dėl iš pirmo žvilgsnio pasirodžiusios nereikšmingos užduoties – reikėjo pasirinkti vieną iš  dešimties pateiktų fotografijų kaip savo kalbos iliustraciją – konkurso dalyviai turėjo galimybę atsiskleisti ir sukūrė originalias kalbas. Visi gimnazistai kalbėjo  sklandžia, taisyklinga kalba, mintis dėstė  argumentuotai ir  struktūriškai. Konkurso vertinimo komisija džiaugėsi išprususiais, literatūra, kultūra besidominčiais  ir puikiai savo krašto istoriją išmanančiais mokiniais. Po viešųjų kalbų,  vykstant diskusijai, mokiniai dalijosi įspūdžiais, aptarė užduotis, ypač palankiai įvertino konkurso pradžioje pateiktą vaizdo ir garso medžiagą, kurioje buvo pristatytos poeto K. Bradūno dukters E. Bradūnaitės, gyvenančios Havajuose, mintys apie gimtosios kalbos išsaugojimo svarbą ir šiuolaikinio jaunimo, sunkiai pelnančio duonos kąsnį, išpažintys Palangoje (T. Bručo filmas „Čeburekų pardavėjai“). Aktyviausi šiemet buvo Juliaus Janonio, Simono Daukanto, Didždvario, „Romuvos“ ir Šiaulių universiteto gimnazijų atstovai.  Pirmoji vieta skirta  Augustei Kavaliauskaitei (Juliaus Janonio gimnazija) ir Vaivai Šiuparytei (Didždvario gimnazija), antroji – Gretai Petrauskaitei („Romuvos“ gimnazija) ir Mildai Jurgaitytei (Juliaus Janonio gimnazija), trečioji – Ainiui Pikūnui (Šiaulių universiteto gimnazija) ir Donatai Taunytei (Simono Daukanto gimnazija). Renginio organizatorės tikisi, kad konkurso dalyviai įgijo patirties, kaip įveikti jaudulį,  ir džiaugiasi, kad kiekvienas  atskleidė  savo, kaip gero oratoriaus, gebėjimus įtaigiai, nuoširdžiai polemizuoti,  kritiškai vertinti ir  praeityje gyvenusių žmonių, ir dabartinės kartos rūpesčius.
Išvyka į Žemaitijos sostinę – Telšius

Išvyka į Žemaitijos sostinę – Telšius

2017-12-13
Baigę analizuoti viduramžius ir išnagrinėję Lietuvos krikšto ypatumus, gruodžio 6 d.  trečiokai, istorijos A kurso mokiniai, išvykome į edukacinę kelionę, kad galėtume įtvirtinti įgytas žinias istorijos pamokose. Tik atvykę į Telšius,  aplankėme paminklą, skirtą svarbiausiam  XIII-XIV a. Lietuvos ir Rytų Pabaltijo istoriniam įvykiui – 1260 m. liepos 13 d. vykusiam Durbės mūšiui, kuriame jungtinė Žemaitijos genčių kariuomenė sutriuškino galingą Livonijos, Prūsijos, Danijos ir Švedijos karalaičio Karolio kariuomenę. 
Po to apžiūrėjome vėlyvojo baroko ir klasicizmo stiliaus Šv. Antano Paduviečio katedrą, pastatytą 1791 m. (katedra nuo 1926 m.). Gana svarbi katedros dalis yra reljefinės jos durys, kurios buvo sukurtos  įamžinti Žemaitijos krikšto 600-ąsias metines. Ant durų sudaryti 4 reljefiniai epizodai-meniniai blokai: žemaičių pagoniškoji istorinė praeitis iki krikšto, Žemaitijos krikštas bei Konstancos Visuotinis susirinkimas ir garsusis žemaičių skundas, Žemaičių vyskupystės istorija bei Telšių vyskupijos istorija. Turėjome išskirtinę galimybę aplankyti Telšių vyskupo V. Borisevičiaus kunigų seminariją, kurią aprodė A. Sabaliauskas, Telšių miesto studijų prefektas;  Didžiąją Žemaičių sieną, demonstruojančią ypatingą žemaičių pagarbą savo kalbai, papročiams, unikaliai istorijai; muziejų „Alka“, kuriame sukaupta daugiau kaip 60 000 archeologijos, etnografijos, liaudies meno,  fotografijų ir kt. eksponatų;  Rainių Kančios koplyčią, pastatytą 1991 m. sovietų žudynių vietai atminti.
Neabejotina, kad kelionė papildė mūsų  turimas žinias, supratome, kaip svarbu įamžinti protėvių atminimą.
Pilietiškumo pamoka LR Prezidentūroje ir valstybės pažinimo centre

Pilietiškumo pamoka LR Prezidentūroje ir valstybės pažinimo centre

2017-12-13
Kaip gimė mintis suorganizuoti  tokią pamoką? Per pilietinio ugdymo pamoką mes su I klasių gimnazistais diskutavome: ką turi daryti mokykla, jų tėvai ir jie patys, kad jaunimas būtų pilietiškesnis?  Buvo įvairiausių pasiūlymų. Vienas  jų – pamatyti Lietuvos valdžios institucijas realybėje. Pamanėme, jog tai šis pasiūlymas yra nesunkiai įgyvendinamas, tad  gruodžio 2 d. su dalimi  I m, I g ir  I p kl. mokinių nuvykome į  Vilnių. 
Pirmiausia aplankėme Valstybės pažinimo centrą. Tai modernus muziejus,  aprūpintas šiuolaikine kompiuterine įranga. Mokiniai,  gavę planšetes, kuriose buvo pateikta informacija apie matomus objektus, lydimi muziejaus vadovės,  galėjo papildyti savo istorijos ir pilietiškumo žinias. Muziejuje mokiniai nenuobodžiavo, o smalsiai apžiūrinėjo ir analizavo informaciją apie  Lietuvos istorijos esminius įvykius, Lietuvos prezidentų darbą, žmonių veiklą sovietmečiu pogrindžio sąlygomis,  dalijosi įspūdžiais ir diskutavo.  
Lietuvos Respublikos   Prezidentūroje mūsų laukė gidė, kuri mokiniams papasakojo apie Lietuvos prezidento rinkimų tvarką, jo teises ir pareigas. Įdomu buvo sužinoti ir kai kurias prezidento etiketo subtilybes: kur ir kada stovėti, paduoti ranką pasisveikinti, kokie yra aprangos reikalavimai.  Smagu buvo pasėdėti Prezidentūros spaudos konferencijų salėje, kurią mokiniai buvo matę tik per televizorių.  Apsilankėme daugumoje kabinetų, skirtų vyriausybės ir jos atstovų, diplomatų ir užsienio delegacijų  pasitarimams organizuoti, net pamatėme kabinetą, kuriame pusryčiauja mūsų prezidentė.  Mokiniai nustebo, sužinoję,  kad užsienio svečiai sodinami arčiau durų, kad prasidėjus gaisrui  ar įvykus kitai nelaimei,  greičiau pasiektų duris.
Pilietiškumo pamoka netradicinėje erdvėje padėjo mokiniams geriau suprasti, kaip funkcionuoja mūsų valstybės valdžios aparatas, už ką yra atsakingi vieni ar kiti valstybės pareigūnai. 

Sveikiname!

2017-12-13
Sveikiname Šiaulių Didždvario gimnazijos anglų k. olimpiados nugalėtojus:
I kl. grupėje:
 • I vieta - Matas Kvietkauskas, Im kl. (mokytoja Tatjana Sviatkina)
 • II vieta - Orinta Liu, Im kl. (mokytoja Alla Chvostova)
 • III vieta - Meda Alminaitė, Ia kl. (mokytoja Iveta Gutauskienė)
II kl. grupėje:
 • I vieta - Živilė Jociūtė, IIp kl. (mokytoja Alla Chvostova)
 • II vieta - Viltė Uptaitė, IIm kl. (mokytoja Tatjana Sviatkina)
 • III vieta - Laurynas Matuzas, IIm kl. (mokytoja Tatjana Sviatkina)
III kl. grupėje:
 • I vieta - Gabrielė Krupinaitė, TB1 kl. (mokytoja Alla Chvostova)
 • II vieta - Gustė Rimkutė, IIIc kl. (mokytoja Iveta Gutauskienė)
 • II vieta - Emilija Poškaitė, TB1 kl. (mokytoja Tatjana Sviatkina)

Sveikiname!

2017-12-13

Sveikiname IV kl. mokinius Vismantą Stonkų ir Žygimantą Kramenką Šiaulių miesto 11-12 kl. mokinių informatikos olimpiadoje laimėjusius I vietą

Dėkojame vaikinų mokytojai Daivai Bukelytei

Sveikiname!

Sveikiname!

2017-12-14

Sveikiname Didždvario gimnazijos šachmatininkų komandą laimėjusią III vietą tarpmokyklinėse varžybose.

Komandos nariai: Fokaitė Gabrielė, 4 b kl., Rokas Lideikis, 3 b kl., Unė Barauskaitė 1 p kl., Aironas Koliasnikovas 1 m kl.

Kūno kultūros mokytoja Rima Kasiliauskienė

Sveikiname!

2017-12-14
Dėkojame už dalyvavimą bei parodytus aukštus C++ programavimo kalbos ir mąstymo gebėjimus Šiaulių miesto 11–12 klasių mokinių informatikos olimpiadoje:
 • Vismantas Stonkus, IV kl.
 • Žygimantas Kramenka, IV kl.
 • Marius Pocevičius, TB2
Sveikiname didždvariečius, surinkusius visus galimus taškus olimpiadoje:
 • Vismantas Stonkus, IV kl.
 • Žygimantas Kramenka, IV kl.
Linkime sėkmės III etapo atrankinėje dalyje į respublikinės olimpiados baigiamąją dalį.
Mokytoja Daiva Bukelytė

IB meet

2017-12-08

Žiemos fantazija

2017-12-08

Dėkojame IIp kl. mokiniams Živilei Jociūtei ir Adomui Jokubaičiui dalyvavusiems respublikiniame kompiuterinės grafikos konkuirse Žiemos fantazija".

Kviečiame pasigrožėti mokinių darbais galerijoje:

Telšių raj. mokyklų vadovų metodinė diena

Telšių raj. mokyklų vadovų metodinė diena

2017-12-08
2017 m. gruodžio mėn. 11 d. (pirmadienį) Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko Telšių raj. mokyklų vadovų metodinė diena.
BAFF Lyderystės Akademijos vasaros stovykla

BAFF Lyderystės Akademijos vasaros stovykla

2017-12-11
Baltijos-Amerikos Laisvės fondas jau penktą vasarą organizuoja Lyderystės Akademijos programos stovyklą Jungtinėse Valstijose 30-čiai vienuolikų klasių gimnazistų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. BAFF Lyderystės Akademijos tikslas yra suteikti unikalią progrą Baltijos šalių vienuoliktų klasių gimnazistams pasimokyti lyderystės ir verslumo, išbandyti save įvairiose praktinėse užduotyse ir susipažinti su JAV kultūra, o taip pat ir su savo bendraamžiais iš kitų Baltijos šalių. Specialiai paruošti dėstytojai padės dalyviams išmokti naudotis savo unikaliomis sąvybėmis ir patirtimis, mokantis verslumo ir lyderystės, taip pat padės lavinti jų įgūdžius.
Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

2017-12-08

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos naujienlaiškis „Antrieji namai“.

ANTRIEJI NAMAI

 

Paskaita

Paskaita

2017-12-06

Lapkričio 30 d. paskaitą „Ką nori studijuoti?“ ketvirtokams  vedė Kauno regiono studijų užsienyje vadovas Nerijus Leškys. Anot lektoriaus, norėdamas atsakyti į paskaitos  klausimą, privalai atsakingai paruošti namų darbus pats: žinoti, ko nori, kas patinka, ką gali, pasikonsultuoti su mokytojais, karjeros specialistais, tėvais, sudalyvauti intensyviame profesiniame veiklinime. Jei abejoji, kurioje šalyje mokytis, privalai apmąstyti keletą dalykų: ar moki tos šalies kalbą, ar turi draugų, pažįstamų, ar tai yra tavo studijų programa, ar turėsi lėšų išgyventi, ar priimtina tos šalies kultūra.

Knygų Kalėdos: dovanokime naujų knygų SAVO bibliotekai!

Knygų Kalėdos: dovanokime naujų knygų SAVO bibliotekai!

2017-11-28
Gruodžio 5 d. Didždvario gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje įvyko „Knygų Kalėdų“ akcijos atidarymas. Šių metų „Knygų Kalėdų“ akcijos tema - dovanokime naujų knygų SAVO bibliotekai. Savo biblioteką turime mes visi. Bibliotekos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti yra tiesiog smagu. Į „Knygų Kalėdų“ akcijos atidarymą atėjo Didždvario gimnazijos mokytojai, mokiniai, gimnazijos darbuotojai. Jau akcijos atidarymo metu knygų lentyna prisipildė naujomis, vertingomis, įdomiomis knygomis. Nuoširdžiai dėkojame akcijos bičiuliams. 

Šiaulių Didždvario gimnazijos biblioteka kviečia gimnazijos bendruomenę aktyviai įsijungti į „Knygų Kalėdų“ akciją ir padovanoti gimnazijos bibliotekai naujų knygų. Pageidaujamų knygų sąrašą pridedame. 

Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!
Bibliotekininkės
 
Tirk, kad geriau suprastum

Tirk, kad geriau suprastum

2017-11-29
Lapkričio 25 d. I g kl. mokiniai lankėsi Vilniuje, 7-ojoje mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodoje „Mokykla 2017“, ir dalyvavo keturiuose praktiniuose užsiėmimuose:
1. Kopūstų chemija
Mokiniai susipažino su paslaptinguoju chemijos pasauliu, o tiksliau – su rūgštimis ir šarmais (bazėmis). Iš kopūstų gamino indikatorių, kurį panaudojo kasdienių produktų ir buityje naudojamų medžiagų (acto, gaiviojo gėrimo „Sprite“, vamzdžių valiklio) tyrimui,  sužinojo, kodėl  naudinga žinoti, kurios medžiagos yra rūgštys, o kurios – šarmai. 
2. Kofeino kristalai
Mokiniai gamino kofeino kristalus iš kofeino tablečių (jas trynė, kaitino mišinį mikrobangų krosnelėje, tyrinėjo mikroskopu). Jiems kilo ne vienas klausimas: Kodėl kavos ir energiniai gėrimai mums suteikia daug energijos? Kiek vidutiniškai turėtume suvartoti kofeino per dieną ir kas atsitinka, kai jo vartojama per daug? Kokia kofeino tablečių paskirtis ir ar jų sudėtyje yra kitų ingredientų negu kofeinas? Po praktinių užsiėmimų gimnazistai galėjo atsakyti į juos visus.
3. Plaučių ir širdies tyrimas
Mokiniai tyrinėjo tikrą kiaulės širdį ir plaučius! Demonstruodami gyvūnų organų pavyzdžius, organizatoriai  paaiškino, kaip veikia ir gyvybę palaiko ir žmogaus vidaus organai. Gimnazistai  ne tik atliko įvairius testus su širdimi bei plaučiais, bet ir juos prapjovę tyrinėjo.
4. Plazmolizė
Mokiniai, dirbdami poromis, ruošė skirtingų koncentracijų gliukozės tirpalus. Kad juos pagamintų,  reikėjo prisiminti matavimo dydžius ir formules.  Taip jie  patobulino  preparatų ruošimo ir darbo su mikroskopu įgūdžius. Stebėdami raudonojo svogūno ląstelių, paveiktų skirtingų koncentracijų gliukozės tirpalais, mėginius, gautus rezultatus palygino. „Kahoot“ programa įtvirtino įgytas praktines žinias.
 
Išvyką organizavo biologijos mokytoja Kristina Muraškienė ir chemijos mokytoja Virginija Savickaitė.
 
Verslo paroda

Verslo paroda

2017-12-01

Lapkričio 30 dieną Šiaulių Verslo ir pasiekimų parodoje Ekonomikos ir lyderystės mokiniai sulaukė nemažai lankytojų, kurie ne tik domėjosi, bet ir įsigijo mokinių parduodamos produkcijos. Ekonomikos ir lyderystės mokyklą lanko 17 didždvariečių.

Sąžiningumo mokyklų tinklas

Sąžiningumo mokyklų tinklas

2017-12-04

Lapkričio 29 d. "Transparency international" Lietuvos skyrius surengė pirmąjį seminarą "Sąžiningumo mokyklų tinklo" nariams, kuriame dalyvavo Tarptautinio bakalaureato skyriaus vedėja Rima Tamošiūnienė. Su 23 dalyviais iš skirtingų Lietuvos vietovių diskutavome, kokias sąžiningumo ir skaidrumo iniciatyvas mokyklų bendruomenės gali įgyvendinti pačios. Rima Tamošiūnienė pristatė gimnazijos patirtį - parengtą Akademinio sąžiningumo tvarkos aprašą, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas formuoti darbo su šaltiniais įgūdžius, mokyklos parengta sąžiningumo deklaracija - ją galima rasti kiekvienoje klasėje. "Sąžiningumo mokyklų tinklui" jau priklauso kas dešimta Lietuvos mokykla!

Konferencijos

Konferencijos

2017-12-04
Lapkričio 30 d. 2 g klasės mokiai: Deimilė Jaselskytė ir Lukas Kvietkauskas dalyvavo Jovaro progimnazijos organizuotoje konferencijoje „Aš, mokykla ir sėkmė“ ir  gruodžio 1 d. S.Daukanto gimnazijos organizuotoje respublikinėje konferencijoje „Menas mokytis ir tyrinėti“. Deimilė ir Lukas pristatė pranešimą apie biotechnologijų pamokas Didždvario gimnazijoje bei patys pasisėmė daug naudingos patirties. Džiaugiamės turėdami tokias galimybes tobulėti!
 
Deimilė Jaselskytė, 2 g
Anglų kalbos pamoka netradicinėje erdvėje

Anglų kalbos pamoka netradicinėje erdvėje

2017-12-05
Kaip ir kiekvienais mokslo metais, taip ir šį lapkritį Didždvario gimnazijos pirmokai lankėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos Amerikos skaitykloje. Čia vyko netradicinė anglų kalbos pamoka-viktorina. I a klasės mokiniai, lydimi mokytojų Ivetos Gutauskienės ir Ingos Stonienės, aktyviai įsitraukė į organizuotas veiklas, plėtė turimas žinias apie Amerikos kultūrą, literatūrą, geografiją. 
Buvo sudarytos galimybės ne tik pasivaržyti tarpusavyje atsakant į klausimus, tačiau ir žaidžiant stalo žaidimus, galimybės plėsti žodyną, prisiminti gramatikos taisykles, gilinti tarpkultūrines žinias. Mokiniai džiaugėsi, jog jų žinios buvo įvertintos bibliotekos šeimininkų įsteigtais prizais.
 
Kazys Bradūnas

Kazys Bradūnas

2017-12-06
Lapkričio 23 d. II m kl. mokiniai su lietuvių k. mokytoja Janina Dombrovskiene lietuvių kalbos ir literatūros pamoką vedė Šiaulių P. Višinskio Viešojoje bibliotekoje – jie dalyvavo renginyje „Laiko ženklai. 2017 metai“, skirtame poeto Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms paminėti. 
Poeto duktė Elena Bradūnaitė-Aglinskienė dalijosi prisiminimais apie savo vaikystę, tėvus. Be abejo, pagrindinis pasakojimo objektas – jos tėvo Kazio Bradūno gyvenimo istorija, patirti sunkumai, kuriuos teko įveikti  sudėtingame jo kūrybos kelyje. E. Bradūnaitė pabrėžė, kad tėvas sunkiai išgyveno emigraciją į JAV, visada svajojo grįžti į gimtąją žemę, todėl daug dirbo, kūrė ne tik už save, bet ir savo mirusius kolegas poetus – bent tokiu būdu tarnavo Lietuvai.
Kazys Bradūnas siekė įskiepyti meilę Lietuvai ir savo vaikams, jis neleido jiems užmiršti lietuvių kalbos, tautinių švenčių, tradicijų.  Kazys ir jo žmona įdėjo daug pastangų, kad  jų vaikai laisvai kalbėtų lietuviškai. Tą pačią tėvų taikytą metodiką Elena pritaikė ir savo vaikams. Dabar jos dukra Vaiva, K. Bradūno anūkė, gali kalbėti keliomis kalbomis, kurių viena, be abejo, yra lietuvių kalba. Šiais pavyzdžiais E. Bradūnaitė akcentavo, kad mes, gyvenantys Lietuvoje, privalome gerbti ir vertinti unikalią savo kalbą. 

 

ŠPRC

ŠPRC

2017-12-06

Gruodžio 5 d. trylika Didždvario gimnazijos IIa kl. mokinių lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro verslo ir technologijų skyriuje. Profesijos mokytojas Mindaugas Bartkus mokinius supažindino su vadybininko padėjėjo specialybe, vedė praktinį užsiėmimą. Mokiniai dirbo komandose, kūrė vizitines korteles kasdieninio vartojimo prekėms. Visos komandos dirbo kūrybiškai ir aktyviai. Pirmos, antros ir trečios vietos nugalėtojams buvo įteikti vokai su prizais.

Napoleonas ir I g klasė

Napoleonas ir I g klasė

2017-12-06
Gruodžio 5 d.  Didždvario gimnazijos Jaukumo zonoje I g kl. mokiniams vyko pilietiškumo pagrindų pamoka. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai – zona yra puiki erdvė diskusijoms. Pamokoje mokiniai diskutavo apie didį Prancūzijos imperatorių Napoleoną Bonapartą. Pagrindinis diskusijos klausimas – koks mokinių požiūris į šį valdovą ir kaip jie vertina Napoleono gyvenamąją epochą? Gimnazistai pasiskirstė į du frontus. Vieni kalbėdami labiau vertino Napoleoną, kaip pozityvų žmogų, kuris užkariautose žemėse panaikino baudžiavą, kiti – kaip imperatorių, dėl kurio kaltės kare nukentėjo milijonai žmonių. 
Diskusijų sukėlė ir Napoleono tortas, kuriam pasmaguriauti pirmokai, be abejo, rado laisvo laiko. Buvo pateiktos įvairios torto pavadinimo kilmės versijos, iš kurių labiausiai įtikino ši: rusų teigimu, pirmą kartą Napoleono tortas buvo iškeptas 1912 m., kai Maskva ruošėsi iškilmingai ir garbingai paminėti Šimtmečio jubiliejų (praėjo 100 metų, kai iš Rusijos buvo išvytas Napoleonas Bonapartas). Pyragas buvo trikampio formos – tai visiems suprantama Napoleono kepurės užuomina. Taigi praėjus kiek laiko, kepiniui buvo suteiktas  „Napoleono“ vardas. 
                                                                      
Istorijos mokytoja Asta Andžiuvienė
 

Idėja Šiauliams – Rūdės upelio įamžinimas

2017-12-06
Per pilietiškumo pamoką Didždvario gimnazijos I s klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja Valda Kizevičiūte ėjo į Šiaulių miesto bulvarą apžiūrėti atkastą Rūdės upelį, apie kurį žinoma labai nedaug. Jo vardas, be abejo, kildinamas nuo žodžio „rūda“, nes upelio vandenį balų rūda nudažydavo rudai. Per Šiaulius upelis sruveno maždaug iki praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio. Apie 1937 m. jis pradėtas kanalizuoti, o vamzdžiuose po žeme jis atsidūrė sovietmečiu. „Rūdės upelis tekėjo šalia centro, miesto gyvenimui buvo labai svarbus. Vandens telkinys atliepdavo gyventojų poreikius. Šalia upelio buvo skalbiama, semiamas vanduo, padarytos užtvankėlės, buvo galima įtaisyti vandens ratą, stovėjo pirtys – visas ūkinis gyvenimas vykdavo šalia vandens, žmonėms buvo labai patogu“, – teigė Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, kuris prisiminė garsią istoriją, jog per 1831 m. sukilimą carinės Rusijos kariuomenė forsavo Rūdės upelį. Šis „forsavimas“ buvo pristatytas kaip didelis laimėjimas – sukilėliai buvo pastumti ir  Rūdė peržengta. Išgirdę šiuos faktus, supratome, kad  upelis istoriškai miestui yra labai svarbus. Tad buvo nuspręsta pateikti idėjų, kaip galėtume upelį įamžinti.
Visų mokinių sutarimu iš daugybės pasiūlytų išrinkome vieną (mūsų manymu, geriausią) idėją, kuri yra tokia – siūlome upelį padaryti visiems matomą: ant vandens telkinio uždėti stiklą,  iš vidaus apšviesti, vidų dekoruoti plytomis. Be to, siūlome įmontuoti mygtuką, kurį paspaudę norintys išgirstų upelio istoriją. Manome, kad įgyvendinę šią idėją ne tik pritrauktume vietinius šiauliečius daugiau domėtis savo miesto istorija, bet ir įamžintume istorinį, netikėtai paprastuose kasdienybės darbuose iš naujo atrastą Rūdės  upelį, o Šiaulių miestas galėtų didžiuotis dar vienu nauju kultūros paminklu.
 
Julija Žadeikytė  ir Šarūnė Penkauskaitė, I s kl.
 

Integruota biologijos-istorijos pamoka

2017-12-06
Lapkričio 30 d. Didždvario gimnazijoje II a klasėje vesta integruota istorijos-biologijos pamoka: žmogaus genetika ir antisemitizmas. Jau keletą metų yra vedama ši pamoka ir visada pasiteisina. Mokiniams smagu, kai pamoką veda du skirtingus dalykus dėstantys mokytojai. Integruotoje pamokoje nėra paprasta numatyti ir pasiekti iškeltus uždavinius, juk kiekvienas mokytojas turi išaiškinti ir įtvirtinti savo dalyko medžiagą ir kartu su mokiniais gauti bendrą rezultatą, susietą su pamokos uždaviniu. Mokiniai, dirbdami grupėse ir atlikę užduotis iš biologijos, padarė išvadą –  visi žmonės, nežiūrint tautybės ar rasės, biologiškai yra vienodi, tad diskriminuoti dėl odos, plaukų, akių spalvos ar kitų fizinių skirtumų nėra pagrindo. Mokiniai, dirbdami grupėse ir atlikę užduotis iš istorijos, padarė išvadą – nacistinėje Vokietijoje nebuvo jokio pagrindo antisemitizmui ir rasizmui. 
Pamokos refleksijai buvo pasirinkta užduotis, sudariusi galimybes mokiniams pamąstyti apie save, draugus: kiekviena mokinių grupė turėjo pateikti pasiūlymų, ką reikia daryti, kad antisemitizmas, diskriminacija, netolerancija Lietuvoje mažėtų. Mokiniai labai noriai teikė siūlymus, o geriausiai dirbę buvo įvertinti dešimtukais. Manome, kad pamoka ne tik išplėtė mokinių turimas žinias, bet juos privertė susimąstyti. Štai keletas mokinių atsiliepimų apie pamoką: „Labai smagu, kad pamokoje kiekvienas galėjo išsakyti savo poziciją, nuomonę.“, „Tai nebuvo pamoka, kurioje vieni dirba, o kiti neturi, ką veikti. Visi dirbome bendradarbiaudami. Esu dėkinga mokytojoms.“  
                                                                                                                                                                                       
Biologijos mokytoja Kristina Muraškienė, istorijos mokytoja Giena Kubiliūtė                                                                                                                                                                                   
 
matematikos ir verslumo pamokos

matematikos ir verslumo pamokos

2017-12-07

Didždvario gimnazijos IIm ir IIp klasėse gruodžio 6 d. vyko matematikos ir verslumo pamokos "Mąstyk globaliai, veik lokaliai".

Maltiečiai

Maltiečiai

2017-12-07

Gruodžio 9 d. Saulės mieste vyko jau tradicinė Maltiečių sriubos akcija, kurioje savanoriavo ir Didždvario gimnazijos mokiniai. 

Sveikiname!

2017-12-08

Sveikiname IV kl. mokinį Vismantą Stonkų Šiaulių apskrities moksleivių matematikos olimpiadoje, kuri vyko Šiaulių universitete, laimėjusį II vietą 12 kl. grupėje.

Dėkojame mokytojai Irenai Baranauskienei

Sveikiname!

Sveikiname!

2017-12-08
Sveikiname Didždvario gimnazijos vaikinų tinklinio komandą: kapitonas Džiugas Syminas, Lukas Steponkus, Jonas Urbonas, Gytis Ščipokas, Astijus Zaremba, 
Mantas Čepaitis, Kasparas Gruslys, Dovydas Mankus, Lukas Meškauskas, Arnas Valaitis, laimejusią II vietą Lietuvos mokyklų žaidynių ll etapo finalinėse varžybose.
 
Kūno kultūros mokytoja Rima Kasiliauskienė

Sveikiname

2017-12-08
Didždvario gimnazijos moksleiviai puikiai pasirodė ŠU Užsienio kalbų studijų katedros organizuotame 4-iajame respublikiniame vertimo konkurse:
 • Saulė Dumšaitė - I vieta (vertimas iš rusų kalbos), mokytoja Natalia Plošenko;
 • Natalija Ambrazaitė - II vieta (vertimas iš rusų kalbos), mokytoja  Natalia Plošenko;
 • Aironas Koliasnikovas - III vieta (vertimas iš rusų kalbos), mokytoja Natalia Plošenko;
 • Živilė Jociūtė - III vieta (vertimas iš prancūzų kalbos), mokytoja Jūratė Šimkuvienė.
Sveikiname nugalėtojus! Dėkojame mokytojams

Taisyklinga kalba – vertybė

2017-12-08
Lapkričio 28 d. Didždvario gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs Šiaulių miesto konkursas „Taisyklinga kalba – vertybė“, kurio tikslas – įvertinti mokinių lietuvių gimtosios kalbos kultūros žinias ir gebėjimus. Šiais metais jis itin svarbus – juk 2017 metai paskelbti Kalbos kultūros metais. Konkurse dalyvauja progimnazijų 8 kl. ir  gimnazijų  I-II kl. mokiniai. Šiais metais pasigirti dalyvių gausumu negalime– dalyvavo 23 mokiniai (9 – 8 kl. ir 14 – I-II kl. mokiniai). 
Sveikiname konkurso nugalėtojus ir juos ruošusius mokytojus!
 
8 klasių grupėje nugalėtojais tapo šie mokiniai:
I vieta – Ugnė Arbačauskaitė, Jovaro progimnazijos mokinė, mokytoja Asta Buškuvienė;
II vieta – Gabija Urbanavičiūtė, Jovaro progimnazijos mokinė, mokytoja Inga Balčytienė;
III vieta – Guoda Šukytė, Salduvės progimnazijos mokinė, mokytoja Genovaitė Reizgevičienė.
 
I-II klasių grupėje nugalėtojais tapo šie mokiniai:
I vieta – Adelė Taujanskaitė, Didždvario gimnazijos mokinė, mokytoja Asta Gagilienė;
II vieta – Gytė Kuzavinytė, Lieporių gimnazijos mokinė, mokytoja Sandra Puzarienė;
II vieta – Aušrinė Kubiliūtė, Didždvario gimnazijos mokinė, mokytoja Lina Michailovienė;
III vieta – Viktorija Tavoraitė, „Romuvos“ gimnazijos mokinė, mokytoja Vida Norvaišienė.
 
Audronė Saldauskienė, ugdymo skyriaus vedėja
 

Šiaulių krašto vaikinų matematikos olimpiada-konkursas

2017-11-29

2017 m. lapkričio 23 d. Šiaulių J.Janonio gimnazijoje vyko jau tradicinė Šiaulių krašto vaikinų matematikos olimpiada-konkursas, kuriame dalyvavo ir grupė Didždvario gimnazijos vaikinų. Mokiniai dvi valandas sprendė uždavinius, mokytojai tuo metu klausėsi paskaitos „Darbas su aukštesnių gebėjimų mokiniais“, kurią vedė Andrius Jonušauskas, Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės gimnazijos matematikos ir IT mokytojas. Po konkurso, kol mokytojai taisė darbus, vaikinams vyko paskaita „Robotika gyvai“, kurią vedė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos IT mokytojas Ričardas Gečas. Mokytojas vaikinus supažindino su robotukų kūrimo principais, mokiniai patys galėjo sudalyvauti jau sukurtų robotukų varžybose.

Iš konkurso mūsų gimnazijos vaikinai grįžo netuščiomis. Prizininkai buvo apdovanoti padėkos raštais, šokoladais bei rėmėjų dovanomis – leidyklos TEV knygomis.

I kl. grupėje prizines vietas laimėjo:

 • I vieta - Aironas Koliasnikovas, I m kl., mokytoja  Aistė Venclovienė
 • III vieta - Tomas Kundrotas, I m kl., mokytoja Aistė Venclovienė

II kl. grupėje prizinę vietą laimėjo:

 • III vieta - Povilas Skauminas, II g kl., mokytoja Rima Ernestienė

III kl. grupėje prizines vietas laimėjo:

 • II vieta Rimantas Ernestas, III kl., mokytoja Rima Ernestienė; Ignas Kondratavičius, III kl., mokytoja Irena Baranauskienė

IV kl. grupėje prizines vietas laimėjo:

 • I vieta - Vismantas Stonkus, IV kl., mokytoja Irena Baranauskienė
 • II vieta - Žygimantas Kramenka, IV kl. mokytoja Irena Baranauskienė
 • III vieta - Jonas Naujokas, TB2 kl., mokytoja Aistė Venclovienė

Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės kituose konkursuose!

Matematikos mokytojai: Rima Ernestienė, Vincas Tamašauskas

 

 

Matematikos konkursas S.Šalkauskio taurei laimėti

2017-11-29
Sveikiname matematikų komandą:
 • I klasės gimnazistę Medeinę Patkauskaitę,
 • II klasės gimnazistą Armandą Kondrošką,
 • III klasės gimnazistą Rimantą Ernestą,
 • ketvirtokus Vismantą StonkųŽygimantą Kramenką
užėmusius III vietą Šiaulių miesto matematikos komandiniame konkurse, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos įsteigtam prizui laimėti.
Dėkojame matematikos mokytojams: Rimai Ernestienei, Irenai Baranauskienei, Eugenijui Buivydui ir Vincui Tamašauskui.
 

Matematikos pamoka interaktyvioje aplinkoje

2017-11-29
2017 m.  lapkričio 28 d. Šiaulių Didždvario  gimnazijos I a klasės matematikos pamoka (mokytojas Eugenijus Buivydas), kurią vedė prof. dr. Darius Šiaučiūnas, vyko Šiaulių universiteto technologijų, biomedicinos ir fizinių mokslų fakultete. Pamokoje sužinojome parabolės, tiesės ir hiperbolės ypatybes, analizavome įvairius parabolės atvejus, grafikus. Ši pamoka privertė aktyviai dalyvauti visus. Supratome, kad matematika yra labai įdomi disciplina!
 
Kasparas Gruslys, I a kl.
Minime AIDS dieną

Minime AIDS dieną

2017-12-06
Gruodžio 1-oji yra ne tik žiemos pradžia, tačiau ir Pasaulinė AIDS diena. Prie šios dienos minėjimo prisidėjo ir Didždvario gimnazijos mokiniai bei biologijos mokytojos:  Danguolė Vaičekauskienė  ir Kristina Muraškienė. Ketvirtadienio popietę Didždvario gimnazijos pirmokai dalyvavo protmūšyje „AIDS: geriau žinoti“, kuriame pasitikrino turimas žinias apie AIDS, o įgijo naujos informacijos apie ŽIV. Protmūšį  laimėjo I m klasės komanda. Sveikiname!
Gruodžio 2-ą dieną III kl. mokinės: G. Žalytė, V. Povilionytė, G. Matiukaitė ir R. Prialgauskaitė, prie pagrindinio įėjimo į gimnaziją mokiniams bei mokytojams dalijo Pasaulinės AIDS dienos simbolį – raudonos spalvos kaspinėlius, simbolizuojančius solidarumą su AIDS sergančiais bei ŽIV paveiktais žmonėmis. Visus įeinančius pasitiko plakatas „Nulis AIDS sukeltų mirčių“, stendas, kuriame buvo pateikti ligos paplitimo ir kt. duomenys, mokinių sukurti lankstinukai apie AIDS.
Manome, kad labai svarbu paminėti šią dieną ir  bent tokiu būdu palaikyti, užjausti sergančius, įspėti apie pavojingą ir klastingą ligą.
 
Rugilė Prialgauskaitė, III kl. mokinė
 
Sveikiname!

Sveikiname!

2017-11-30

Didždvario gimnazijos tinklininkes laimėjusias II vietą Lietuvos mokyklų žaidynių antro etapo varžybose: Nataliją Verbinskaitę (3 kl.), Gretą Abramavičiūtę (2 kl.), Nataliją Ambrazaitę (2 kl.), Dominyką Bražėnaitę (2 kl.), Patriciją Jurevičiūtę (2 kl.), kapitonę Šarūnę Penkauskaitę (1 kl.), Gabiją Dvaržeckytę (1 kl.), Medeinę Patkauskaitę (1 kl.), Emiliją Bočkutę (1 kl.), Auksę Juškaitę (1 kl.). 

Kūno kultūros mokytoja Rima Kasiliauskienė

Mes pilietiški

Mes pilietiški

2017-11-16

2017 m. lapkričio 16 d. Šiaulių Didždvario gimnazija organizavo mokinių savivaldos konferenciją-praktikumą

„Mes pilietiški“.

Renginyje dalyvavo Vilniaus Senvagės gimnazijos, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos, Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Telšių Žemaitės gimnazija, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Radviliškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos, Šiaulių J. Janonio gimnazijos atstovai.

Ši konferencija-praktikumas, tęsinys pilietiškiausių mokyklų sambūrio, kurį pradėjo organizuoti Šiaulių Didždvario gimnazija, norėdama suburti Lietuvos mokyklas ir organizacijas, kurioms buvo perduota Gedimino bokšto vėliava. Konferencijos tikslas – dalintis gerąja patirtimi ugdant pilietiškumą mokyklose, puoselėti naujas tradicijas, inicijuoti naujas veiklas, kurios padės jaunajai kartai tapti savo šalies patriotais ir vertybių puoselėtojais.
Nuo 2006 m. sausio 1 d., minint Lietuvos vėliavos dieną, Gedimino kalno bokšte rengiama iškilminga vėliavos pakeitimo ceremonija – senoji Gedimino bokšto vėliava perduodama saugoti  vienai iš Lietuvos mokyklų ar institucijų, pasižymėjusių ugdant pilietiškumą, puoselėjant istorinę atmintį.
 
Sveikiname!

Sveikiname!

2017-11-17
Sveikiname oratorinio meno anglų kalba konkurso nugalėtojus:
I klasių grupėje:
 • I vieta - Eva Buitvidaitė (mokytoja Daiva Oss), 
 • II vieta - Otilija Metelytė (mokytoja Alla Chvostova),
 • III vieta - Austėja Jatulytė (mokytoja Tatjana Sviatkina).

II klasių grupėje:

 • I vieta - Rugilė Drazdovaitė (mokytoja Rūta Alminienė),
 • II vieta - Airidas Brikas (mokytoja Alla Chvostova), 
 • III vieta - Ieva Kucinaitė (mokytoja Rūta Alminienė).

III klasių grupėje:

 • I vieta - Vaiva Šiuparytė (mokytoja Iveta Gutauskienė),
 • II vieta - Paulina Maskaliovaitė (mokytoja Iveta Gutauskienė),
 • III vieta - Aistė Norkutė (mokytoja Inga Stonienė).

Dėkojame

2017-11-17

Dėkojame

2017-11-20

Sveikiname!

Sveikiname!

2017-11-20
Sveikiname didždvariečius, patekusius į šalies geriausiųjų šimtuką:
 
 
12 klasė:
Vismantas Stonkus šalies geriausiųjų dvidešimtuke
Marius Pocevičius
Jonas Naujokas
 
10 klasė:
Jokūbas Ramašauskas
Laurynas Jagutis
Domantas Jokubaitis
 
9 klasė:
Tomas Kundrotas
 
Šiaulių m. savivaldybėje į geriausiųjų dešimtuką pateko:
 
12 klasė:
 • Vismantas Stonkus I vieta
 • Marius Pocevičius III vieta
 • Jonas Naujokas
 • Paulius Laucevičius
 • Dovydas Skačkovas
 • Domantas Juškevičius
10 klasė:
Jokūbas Ramašauskas II vieta
Laurynas Jagutis III vieta
Domantas Jokubaitis
Liudas Limontas
 
9 klasė:
Tomas Kundrotas III vieta
Aironas Koliasnikovas
Eglė Babrauskaitė
Kornelija Rusteikaitė
Tėvų klubas

Tėvų klubas

2017-11-21

Šiaulių Didždvario gimnazijos Tėvų klubas jau ruošiasi Kalėdoms - gamina šventines dekoracijas.

Profesinis veiklinimas spaustuvėje

Profesinis veiklinimas spaustuvėje

2017-11-21
Lapkričio 17 d. Didždvario gimnazijos I kl. mokiniai  lankėsi mažų tiražų spaustuvėje „Bruknė“. Jie įdėmiai stebėjo, kaip atliekami projektavimo, spausdinimo, susegimo, bigavimo, perforavimo, numeravimo, laminavimo, kampų apvalinimo darbai. Lengvesnius darbus  atliko patys – jiems puikiai sekėsi apkarpyti atvirutes. Pirmokai sužinojo, kad spaustuvės darbuotojai gali pagaminti ne tik reklaminius ir reprezentacinius leidinius, dalykinius, informacinius, mokomuosius spaudinius, bet ir asmeninius, proginius leidinius, vizitines korteles, bukletus, katalogus, skrajutes.
Mokiniai įsitikino, kad spaustuvėje dirba kūrybingi, darbštūs ir be galo kruopštūs žmonės. Grįžo nešini dovanų – atviručių, kurios buvo pagamintos pagal atsiųstą jų nuotrauką.
 
Laimutė Vielikėnienė, profesijos patarėja
 

Robotika

2017-11-22

Lapkričio-gruodžio mėn. 10 Didždvario gimnazijos mokinių (Ievos Jankutės,TB2 kl., Mykolo Simučio, TB2 kl., Adonio Majorovo,  TB1 kl., Eisvino Pranckaičio, TB1 kl., Emilijos Poškaitės, TB1 kl., Augustės Norgėlaitės, III kl., Nerilės Sungailaitės, I g kl., Airido Radžvilo, I m kl., Tautvydo Barauskio, I m kl., Mato Kvietkausko, I m kl.) laukia iššūkis – jie mokysis robotikos.

Mokymų organizatoriai: Išmanioji mokykla ir Nord Robotics UAB įmonė. Išmanioji gamyba yra naujausios industrinės tendencijos Pramonė 4.0 pagrindas. Ji jungia visas STEAM disciplinas. Išmaniojoje gamyboje svarbios informatikos, programavimo, elektronikos, fizikos ir mechanikos žinios. Šios programos metu mokiniai mokysis suprojektuoti gaminius (Sketchup programa), juos spausdinti (spausdintuvas ZORTRAX), sumodeliuoti virtualų (programinė įranga ROBOGUIDE) ir valdyti tikrą industrinį robotą FANUC.

IT mokytoja Daiva Bukelytė
 
Sveikiname!

Sveikiname!

2017-11-22

Sveikiname I p kl. mokinį Matą Vasiliauską užėmusį I vietą lapkričio 16-19 d. Šiaulių teniso mokykloje vykusiame reitinginių turnyrų Top-8 finaliniame turnyre 16 m. ir jaunesnių vaikinų grupėje.

Daugiau informacijos

Pažinome ir atradome kitokį Vilnių

Pažinome ir atradome kitokį Vilnių

2017-11-22
Lapkričio 16 dieną, tarptautinę tolerancijos dieną, Šiaulių Didždvario gimnazijos II p ir b klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytojomis Vida Balčiūniene ir Jolanta Valančiene vyko į lituanistinę ekskursiją „Pažįstame ir atrandame kitokį Vilnių“. Pirmiausia, atvykę į Vilnių, apsilankėme Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Buvo įdomu pamatyti visai neseniai restauruotą biblioteką. Stebino jos erdvės ir šviesus interjeras. Sužinojome, jog bibliotekoje dabar yra per 5 milijonus knygų. Apsilankę parodų salėje, pamatėme šiuo metu eksponuojamas seniausias knygas. Vėliau mus nusivedė į muzikos ir vizualiųjų menų skaityklą, kur susitikome su ten komiksus piešusiais teatro mokytojais iš visos Lietuvos. Aplankėme bibliotekos dirbtuves ir paskutinę stotelę - Vaikų ir jaunimo literatūros departamentą. Po to mūsų laukė Vilniaus universitetas: Filologijos fakultete išklausėme pasakojimo apie fakulteto istoriją, apsilankėme Didžiojoje salėje, kurioje kasmet vyksta diplomų įteikimo šventė, taip pat turėjome galimybę užeiti į observatoriją ir užlipti į joje esantį bokštą bei pažvelgti į Vilniaus panoramą iš aukštai. Susipažinome su universiteto vidiniu kiemeliu, pavadintu M. K. Sarbievijaus vardu. Šv. Jonų bažnyčioje, kurioje matyti įvairių stilių sampyna, išklausėme pasakojimą apie jos įkūrimą, sudėtingą istoriją. Paskutinis objektas - Lietuvių kalbos institutas, kuris veiklomis tikrai nenusileido prieš tai buvusiems. Darbuotojas, vedęs ekskursiją, papasakojo ne tik apie lietuvių kalbos, bet ir įvairių žodžių kilmę. Sužinojome seniausius lietuviškus žodžius: vilkas, širdis, beržas, avis. Pasirodo, mūsų lietuvių kalbos tėvu laikomas Jonas Jablonskis yra ir mokyklinių vadovėlių pradininkas. Ekskursiją po institutą užbaigėme tarmiškai dainuodami dainas. Praleidę dar kelias valandas laisvo laiko Vilniuje autobusu pajudėjome Šiaulių link. Tokį Vilnių išvydome pirmąkart!
 
II p klasės mokinė Gabrielė Tubutytė
Nuotraukos: Austėjos Valčiukaitės
 
I s klasė – projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ dalyvė

I s klasė – projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ dalyvė

2017-11-22

Lapkričio 17 d. mes, Šiaulių Didždvario gimnazijos I s kl. mokiniai, su savo kuratore Inesa Tamulionyte bei kūno kultūros mokytoja Rima Kasiliauskiene pagal projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ vykome į Vilnių, į edukacinį užsiėmimą „Teatras kitaip". Ten mus pasitiko teatro ir kino aktorė, renginių ir projektų režisierė, choreografė Gintarė Čepukonytė. Iš pradžių mėginome atlikti keletą pratimų, kurie padėjo atsipalaiduoti ir išeiti iš komforto zonos. Kai šiek tiek pasijutome laisviau,  klausydami muzikos, šokome, tai leido geriau pajusti save, susilieti su muzika. Užsiėmimo kulminacija – bendri mūsų vaidinimai, visiems suteikę pliūpsnį gerų emocijų, juoko. Atsisveikinant Gintarė mums parūpino perukų, kuriais pasipuošę sudalyvavome fotosesijoje.

Po šio pusantros valandos užsiėmimo vykome į tik dvejus metus gyvuojantį Nacionalinį saugomų teritorijų centrą, apie kurį girdėjome iš savo geografijos mokytojos Snieginos Raubaitės (ji ir užduočių davė). Centro gidė papasakojo šio pastato istoriją, nuvedė į patalpą, kuri sukėlė visų nuostabą: augalai, paukščiai, ant sienų ropojantys gyviai, o virš galvų – debesys. Kitoje patalpoje sužinojome apie Lietuvoje ir pasaulyje saugomas vietas, pažiūrėjome filmuotą medžiagą apie Labanoro girią, turėjome galimybę apžiūrėti eksponatus iš įvairiausių Lietuvos vietų ir pažaisti interaktyvų žaidimą su kvarciniu smėliu.

Džiaugiamės, kad galėjome dalyvauti viename iš šio projekto užsiėmimų. Manau, kad nauja patirtis visada yra naudinga.

Sveikiname!

Sveikiname!

2017-11-23
Sveikiname Šiaulių miesto oratorinio meno anglų kalba konkurso nugalėtojas:
 
 • Evą Buitvidaitę - I vieta I klasių grupėje (mokytoja Daiva Oss)
 • Rugilę Drazdovaitę - I vieta II klasių grupėje (mokytoja Rūta Alminienė)
 • Vaivą Šiuparytę - II vieta III klasių grupėje (mokytoja Iveta Gutauskienė)
LITEXPO

LITEXPO

2017-11-24
Lapkričio 25 d. Vilniuje, LITEXPO vykusioje parodoje „Mokykla 2017“ aktyviai dalyvavo ir Didždvario gimnazija. Chemijos mokytoja Virginija Savickaitė ir kuratorė Julija Muningienė Atradimų laboratorijoje vedė tris užsiėmimus „Katino Molio chemijos eksperimentai“.
Išvyka į Vilnių

Išvyka į Vilnių

2017-11-27
Lapkričio 24 d. pirmą kartą sumanyta Šiaulių miesto moksleiviams, besimokantiems prancūzų kalbos, surengti išvyką į Vilnių, Prancūzų institutą. Išvykoje dalyvavo Didždvario, Juliaus Janonio, Saulėtekio, Stasio Šalkauskio gimnazijų bei Juventos, Medelyno bei Gegužių progimnazijų moksleiviai.
Prancūzų institute moksleiviai buvo padalinti į dvi grupes: jaunesnieji dalyvavo prancūzų kalbos pamokėlėje ir tikrino savo žinias, vyresnieji turėjo galimybę susipažinti su Prancūzų Instituto direktoriumi, ponu Jean-Marie Sani, kuris tarė sveikinimo žodį, ir sužinoti apie studijas Prancūzijoje bei tarptautinius DELF egzaminus. 
Papietavę, aplankėme Telia nemuziejų ir papildėme Vilniaus miesto istorijos žinių bagažą. 
Tolerancija nepriklausomoje Lietuvoje ir sovietmečiu

Tolerancija nepriklausomoje Lietuvoje ir sovietmečiu

2017-11-29

Lapkričio 16 d. Didždvario gimnazijos nemaža dalis dešimtokų vyko į Lietuvos Respublikos Seimą ir Genocido aukų muziejų. Šių dviejų objektų lankymas buvo pasirinktas neatsitiktinai, nes sugretinus  vienos  iš atviriausių demokratinės Lietuvos valdžios institucijų darbą ir jos narių požiūrį į žmones bei  išgirdus informaciją genocido muziejuje apie sovietmečiu vykdytus žiaurumus prieš besipriešinančius šiam režimui žmones, mokiniai nesunkiai gali padaryti išvadas ir atsakyti į klausimus: Kas yra tolerancija? Kodėl  ją reikia puoselėti ir vertinti?

LR Seime buvome laukiami. Seimo nariai noriai bendravo su gimnazistais: pasakojo apie darbo organizavimą, aiškino sudėtingą įstatymų priėmimo mechanizmą. Rankos paspaudimas, nuotrauka, galimybė užduoti necenzūruotą klausimą – tai malonios detalės, pozityviai nuteikusios tiek mane, tiek mokinius. Sovietmečiu mokiniai net pasvajoti negalėjo apie tokį  bendravimą su valdžios žmonėmis. Lydimi Seimo narių padėjėjų apžiūrėjome Seimą. Svarbiausia ugdomąja priemone tapo galimybė pamatyti 1992 m. išleistą Lietuvos konstitucijos originalą. Gimnazistai pasijuto tikrais šiuolaikinės istorijos kūrėjais, apsilankę senojoje Seimo salėje, kurioje 1990 m. kovo 11 d. buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas. Tai buvo prisilietimas prie gyvosios istorijos. Kai po poros mėnesių istorijos pamokose mokysimės apie „Dainuojančios revoliucijos“ įvykius Lietuvoje, neabejoju, kad mokiniai prisimins šią salę, o seimo nario padėjėjos Kamilės Šeraitės informacija padės lengviau suprasti analizuojamą temą. Be to, mokiniai turėjo nerealią galimybę – pasėdėti už prezidentinio stalo. Taigi daug įspūdžių, prasmingos ugdomosios informacijos apie pagrindinės Lietuvos įstatymų leidžiamosios institucijos darbą, pokalbiai su seimo nariais – tai viena iš prasmingiausių pamokų apie toleranciją.

Susitikimas su profesoriumi Liudu Mažyliu

Susitikimas su profesoriumi Liudu Mažyliu

2017-11-29

III A kurso klasės mokiniai dalyvavo susitikime su ypatingu žmogumi – Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Liudu Mažyliu. Jo vardą dabar žino kiekvienas: šių metų kovo 29 d. Vokietijos diplomatiniame archyve jis surado 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto originalą lietuvių kalba, ieškotą beveik šimtmetį. Šiaulių jaunimui jis kalbėjo apie beveik šimto metų senumo įvykius: kaip Lietuva įgyvendino Vasario 16-osios  Nepriklausomybės aktą ir kas įvyko, kad dokumentas, įamžinęs šį faktą, pagaliau buvo surastas.

Susitikimas paliko neišdildomus įspūdžius, padėjo prisiminti ankstesniais metais išsiaiškintus Lietuvos valstybingumo siekio vingius. Mokinius itin sužavėjo profesoriaus gebėjimas kalbėti  įtaigiai ir paprastai. Įdomiausia tai, kad jis net ne istorikas! L. Mažylis, chemijos mokslų daktaras, habilituotas vadybos ir administravimo daktaras, politologas, visuomenės veikėjas, akcentavo, kad mintis, nedavusi jam ramybės – rasti šį  Lietuvai  svarbų dokumentą, pasiteisino su kaupu.  

Istorijos mokytoja Valda Kizevičiūtė

 

 

 

Kodėl nebėra kritinio mąstymo?

Kodėl nebėra kritinio mąstymo?

2017-11-29

Lapkričio 17 d. II-IV kl. mokiniai klausėsi lektoriaus Emilijaus Griciaus paskaitos apie kritinį mąstymą. Kalboje buvo akcentuota, kad kritinis mąstymas - tai individualus ir nepriklausomas mąstymas, tai  darbas, kurį kiekvienas turi atlikti asmeniškai, tai garantas neklysti, teisingai suvokti save ir pasaulį. Žmogus, negebantis kritiškai mąstyti, negeba ir komunikuoti. Prieita prie išvados, kad žmogus turi lavinti skaitymo įgūdžius, bendrauti rašydamas ir kurdamas tekstus - taip ugdomas kritinis mąstymas. Po paskaitos mokiniai dar ilgai diskutavo, bandė atpažinti save lektoriaus pateiktuose pavyzdžiuose ir situacijose.

Profesijos patarėja Laima Vielikėnienė

Mikroorganizmai

Mikroorganizmai

2017-11-09

Lapkričio 8 d. Didždvario gimnazijos A. J. Greimo skaitykloje atidaryta Im ir Ig klasių mokinių projektinių darbų paroda „Iš arti. Mikroorganizmai“. Šie darbai - tai bendras dailės ir biologijos pamokų projektas, kuriuo siekta pagilinti mokinių žinias, išplėsti akiratį, mokytis interpretuoti.

 

Tarptautinė savanorystė

Tarptautinė savanorystė

2017-11-14
Lapkričio 10 d. Didždvario gimnazijoje sulaukėme viešnios iš Jungtinės Karalystės – Vidos Boateng, kuri bendradarbiauja su „Body and soul", „Youth Stop AIDS", „A21" organizacijomis. Susitikime dalyvavo II p, TB1 ir IV kl. mokiniai bei skyriaus vedėja Rūta Alminienė, istorijos mokytojas Paulius Baranauskas ir gimnazijos psichologė Rūta Nagelienė. Viešnia pasakojo apie savanoriavimo užsienyje galimybes, pristatė savo patirtį savanoriaujant Ganoje, Amerikoje, Brazilijoje, Pietų Afrikoje ir įvairiose Jungtinių Karalysčių organizacijose. Mokiniai buvo skatinami padėti kitiems, suvokti ir įvertinti tai, ką turi, kokios yra galimybės pasidalinti  su tais, kuriems turi mažiau. 
 
Didždvario gimnazijos psichologė Rūta Nagelienė
 
Paskaitos Šiaulių Valstybinėje kolegijoje

Paskaitos Šiaulių Valstybinėje kolegijoje

2017-11-15
2017 m. lapkričio 9 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos II a kl. mokiniai dalyvavo konferencijoje „Švietimo priemonių taikymas priimant darnius sprendimus aplinkai“, kuri vyko Šiaulių Valstybinės kolegijos, Verslo ir technologijų fakulteto II rūmuose. Konferencijoje buvo pristatyti trys šiandienai aktualūs pranešimai: „Didelio gabarito atliekų tvarkymai“, „Anketos sudarymo ypatumai“ ir „Didelių gabaritų atliekų tvarkymo situacija Šiaulių mieste“, kuriuos skaitė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro ekologė Inga Grigraliūnienė, UAB „Personalo valdymo sistemos“ personalo projektų vadovė dr. Ligita Šalkauskienė ir Šiaulių Valstybinės kolegijos aplinkos apsaugos studijų programos II kurso studentė Gabrielė Matijošiūtė.
 
Konferencijoje suteikta informacija buvo aktuali ne tik šiuolaikiniams paaugliams, bet ir visiems ekologišku gyvenimo būdu besidomintiems žmonėms. Mokinius ypač sudomino pranešimas apie anketų sudarymo principus, jų tipus. Gimnazistai išmoko, kaip teisingai pateikti anketų klausimus respondentams, kaip adaptuoti informaciją pagal tikslinę auditoriją ir kt.
 
Taigi konferencijoje buvo pateikta daug idėjų, kaip išsaugoti gamtą, švarią, neužterštą, akcentuota, kad kiekvieno žmogaus nedidelis darbas gali atnešti didžiulį rezultatą.          

 

Socialinės paramos mokiniams

2017-06-29
Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjas (vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas) nuo liepos 1 d. kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių (toliau - skyrių) užpildydamas prašymo-paraiškos formą SP-11, šeimos duomenų formą SP-1 bei duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą SP-2, pridėdamas pažymas apie bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir kitus reikalingus dokumentus.
Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.
 

Kultūros paveldo objektai Šiauliuose

2014-06-10

Pirmų gimnazinių klasių mokinių projektas "Kultūros paveldo objektai Šiauliuose".

ŽEMĖLAPIS

Rekomenduojame aplankyti

Virtualus mokyklos muziejus

2014-01-02
Kreipiamės į visus, kurie mokėtės, dirbote Šiaulių Didždvario gimnazijos / 5-oje vidurinėje mokykloje/ Mergaičių gimnazijoje, t.y. mokykloje prie Kaštonų alėjos!
Pažvelkime į savo mokyklos istoriją moderniau!
Didždvario gimnazijos  bendruomenė kuria virtualų gimnazijos muziejų, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba. 
Jei turite senų šios mokyklos mokinių ar mokytojų nuotraukų (pamokose, išvykose, miesto renginiuose ir t.t.) kviečiame jomis pasidalinti! 
 
Surinktas nuotraukas galite pamatyti jau dabar virtualiame mokyklos nuotraukų albume.
 
Nuskenuotas nuotraukas siųskite el. paštu didzdvario.muziejus@gmail.com ir užpildykite pateiktą formą apie siunčiamą nuotrauką.
 

Priėmimas

2017-01-19

KVIEČIAME MOKYTIS ŠIAULIŲ DIDŽDVARIO GIMNAZIJOJE!

Už mokinių priėmimą atsakinga neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė.

Teirautis tel. 8-41 38 30 62, e-adresu daivatr@dg.su.lt

 

DĖL PRIĖMIMO Į LAISVAS VIETAS

Nuo 2017 m. gegužės 1 dienos priimami prašymai į laisvas vietas III klasėse.


Priėmimas į gimnaziją vykdomas vadovaujantis:

Šiaulių miesto savivaldybės priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas

Šiaulių miesto savivaldybės sprendimas "Dėl bendrojo lavinimo mokyklų aptarnaujamų teritorijų aprašo pakeitimo"

Šiaulių Didždvario gimnazijos komplektavimo tvarka 2017 m.


 

AGATA

AGATA

2015-11-02

AGATA sukurtas tinklalapis, kuriame galima legaliai klausytis lietuviškos muzikos: http://www.pakartot.lt
Svetainėje pateikiama skirtingų laikotarpių ir žanrų – liaudies muzika, džiazas, rokas, elektronika, dainuojamoji poezija ir kt. Viskas vienoje vietoje, viskas legaliai. Pagal svetainėje esančių muzikos kūrinių perklausų statistiką bus skirstoma dalis kompensacinio atlyginimo jų atlikėjams, įrašų gamintojams bei autoriams.

Metai JAV privačioje mokykloje

Metai JAV privačioje mokykloje

2017-10-18
2018-2019 mokslo metų stipendijų konkursas II gimnazijos klasių moksleiviams „Metai JAV privačioje mokykloje“.
Kazickų šeimos fondas (KFF) ir JAV ne pelno siekianti organizacija ASSIST Inc (American Secondary Schools for International Students and Teachers) skelbia konkursą 2018–2019 mokslo metų stipendijoms II gimnazijų klasės moksleiviams. 
Visas konkurso sąlygas, taip pat informaciją apie konkurso eigą rasite internete: http://www.assist-inc.org/lithuania
Teiraukitės el. paštu kff.assist@gmail.com arba telefono numeriais 8 5 231 2629, +370 698 25 632. 
Kviečiame gabius, iniciatyvius, pasirengusius atitrūkti nuo šeimos, draugų apsupties, siekiančius didžiulių iššūkių moksleivius. Tai unikali galimybė pažinti pasaulį, darbingai, turiningai ir disciplinuotai praleisti mokslo metus. Privačiose mokyklose yra sudaromos puikios sąlygos mokymuisi, sportavimui, užklasinei meninei veiklai. Mokomasi mažose 10-12 moksleivių klasėse, naudojamasi puikiai įrengtomis laboratorijomis, sportuojama puikiai įrengtuose stadionuose, sporto salėse, gyvenama mokyklų bendrabučiuose. Lietuvos moksleiviai pasiekia puikių akademinių žinių ir aukštų kitų veiklos įvertinimų. Grįžę ir baigę vidurines mokyklas toliau sėkmingai tęsia mokslus geriausiuose Lietuvos ir pasaulio universitetuose.