« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Priėmimas

2017-01-19

KVIEČIAME MOKYTIS ŠIAULIŲ DIDŽDVARIO GIMNAZIJOJE!

Už mokinių priėmimą atsakinga neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė.

Teirautis tel. 8-41 38 30 62, e-adresu daivatr@dg.su.lt

 

DĖL PRIĖMIMO Į LAISVAS VIETAS

Nuo 2017 m. gegužės 1 dienos priimami prašymai į laisvas vietas III klasėse.


Priėmimas į gimnaziją vykdomas vadovaujantis:

Šiaulių miesto savivaldybės priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas

Šiaulių miesto savivaldybės sprendimas "Dėl bendrojo lavinimo mokyklų aptarnaujamų teritorijų aprašo pakeitimo"

Šiaulių Didždvario gimnazijos komplektavimo tvarka 2017 m.


 

Dėmesio!

2017-08-04

Rugpjūčio 24 d. 10.00-12.30 val.:

 • Mokiniai kviečiami atsiimti savo mokyklinę uniformą - 116 kab.
 • Pirmokai kviečiami nusifotografuoti mokinio pažymėjimui. Turėkite 1 eurą.

Dėmesio!

2017-08-07
Reikalingas klasių kuratorius(-ė). Darbo laikas nuo 8.00 iki 17.00 val. Privalomas aukštasis universitetinis išsilavinimas. Pageidajantys, siųskite savo CV iki rugpjūčio 18 d. e-adresu didzdvaris@dg.su.lt. Papildoma informacija teikiama tel. 868727903. Neformalaus ugdymo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė

Socialinės paramos mokiniams

2017-06-29
Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjas (vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas) nuo liepos 1 d. kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių (toliau - skyrių) užpildydamas prašymo-paraiškos formą SP-11, šeimos duomenų formą SP-1 bei duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą SP-2, pridėdamas pažymas apie bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir kitus reikalingus dokumentus.
Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.
 

Informacija būsimiems pirmokams ir jų tėveliams

2017-06-06

Kaip ir šiemet, kitais mokslo metais pirmokai anglų kalbos vadovėlius pirksis patys, turės juos sau, galės rašyti į knygas. Vadovėlio "Gateway" B2 kaina su pratybomis - apie 19-20 eurų. Pinigus rugsėjo mėn. rinks anglų k. mokytojos, vadovėliai užsakomi centralizuotai. Vadovėliai nauji, modernūs, jie turės kodą, su kuriuo bus galima prisijungti prie skaitmeninių resursų. Mokiniai vadovėliais naudosis 2 metus, I-II klasėse.

VBE rezultatai

2017-06-29
Anglų kalbos VBE išlaikė visi gimnazijos abiturientai!
Sveikiname gimnazijos abiturientus, kurių anglų kalbos žinios įvertintos 100 balų: Imarą Avlošenko, Kamilę Janušonytę, Nerijų Juodeikį, Tomą Laurinaitį, Julių Martinkų, Arūnę Naraveckaitę, Dainių Preimantą, Karolį Rutkauską, Tomą Stravinską, Deividą Škultiną, Živilę Vyšniauskaitę.
Dar 54 mokinių įvertinimai yra puikūs (nuo 86 iki 99 b.). Bendras egzamino vidurkis 75,44 b.
 
SVEIKINAME
Nemirą Žilinskaitę, geografijos žinios įvertintos 100 balų! 
Enriką Savickaitę, rusų kalbos žinios įvertintos 100 balų!
Sveikiname mokinius ir dėkojame mokytojams S. Raubaitei, O. Grišajevai, V.Medekšienei, I.Gutauskienei, A.Samsanavičienei, I.Stonienei, E.Krištupaitei.
 
MATEMATIKOS VBE
S. Alejūnaitės, G. Kalasevičiūtės, R. Monstvilaitės žinios ir gebėjimai įvertinti 100 balų. Sveikiname mokines ir dėkojame mokytojoms R. Ernestienei, I. Baranauskienei.
Dar 22 abiturientų žinios įvertintos puikiai – nuo 96 iki 99 balų.
Egzamino vidurkis 59,24 b.
 
LIETUVIŲ K. VBE
Sveikiname J. Pinskutę - Jasaitę iš lietuvių k. VBE pelniusią 100 balų! Ačiū jos mokytojai Ž. Muzikevičiūtei. Džiaugiamės ir 15 didždvariečių puikiais įvertinimais (86-99 b.).
 
ISTORIJOS VBE
Sveikiname F. Roznytę iš istorijos VBE gavusią 100 balų. Dėkojame mokytojai V. Kizevičiūtei.
 
CHEMIJOS VBE
Egzamino vidurkis 80 b. Didžiuojamės 9 mokinių rezultatais (86-99 b.). Ačiū mokytojai V. Savickaitei.
 
IT VBE
Didždvarietis T.Stravinskas gavo 100 b. Dėkojame mokytojai D. Bukelytei.

 

Sveikiname

2017-07-03
Birželio 26-30 dienomis Klaipėdoje vyko 4-oji Baltijos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo 70 mokinių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos. Lietuvos komandai atstovavo 8 moksleivių komanda, tarp kurių buvo ir didždvarietis Kipras Tallat Kelpša (TB1). Pasak Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidento Ryto Šalnos, olimpiados užduotys peržengė vadovėlių ribas. Be to renginys vyko anglų kalba.
Sveikiname Kiprą šioje olimpiadoje laimėjusį bronzos medalį.
 
Geografijos mokytoja Sniegina Raubaitė
TBDP 11-oji laida

TBDP 11-oji laida

2017-07-07
Sveikiname Tarptautinio bakalaureato diplomo programos 11-osios laidos mokinius, sėkmingai baigusius programą, džiaugiamės jų pasiekimais, dėkojame mokytojams! 
Aukščiausius įvertinimus (HL, 7 = 100 VBE) gavo šie mokiniai: 
 
Lietuvių kalba ir literatūra (mokytoja Janina Dombrovskienė)
- Gabija Godaitė
- Ineta Šimkūnaitė 
 
Anglų kalba (mokytojos Alla Chvostova ir Tatjana Sviatkina)
- Urtė Chšanavičiūtė
- Eglė Jurgaitytė
- Patrikas Karpenko 
- Vytautė Milvydaitė
- Nojus Rimeisis
- Arnas Tamašauskas
- Ineta Šimkūnaitė
- Martynas Šereiva
- Liudas Vinkleris
 
Fizika (mokytojas Evaldas Daujotas)
- Vytenis Šliogeris
 
Matematika (mokytoja Aistė Venclovienė)
- Vytenis Šliogeris
 
4000 žodžių išplėstines esė A vertinimus gavo šie mokiniai: 
- Veranika Boukun (fizika, darbo vadovas mokytojas Evaldas Daujotas)
- Vilius Jokubaitis IKT/ kompiuterių mokslas, darbo vadovas mokytoja Daiva Bukelytė)
- Eglė Jurgaitytė (psichologija, darbo vadovas mokytoja Rūta Nagelienė)
 
Taip pat džiaugiamės šiais mokiniais, kurių žinios ir gebėjimai įvertinti aukščiausiu balu (SL, 7 = 95 VBE) 
Lietuvių kalba ir literatūra
- Linas Majus (mokytoja Janina Dombrovskienė)
 
Rusų kalba (mokytojos Olga Grišajeva, Natalia Ploshenko)
- Paulina Baranauskaitė
- Gerulytė Vilma
- Petrauskaitė Gabija 
- Šegurovas Eugenijus 
 
Vokiečių kalba (mokytoja Danguolė Kukla) 
- Ineta Šimkūnaitė
Mokslo virusas 3

Mokslo virusas 3

2017-06-18

Birželio 12-16 dienomis Nidoje stovyklavo gabiausi Šiaulių miesto mokyklų mokiniai. Stovyklą „Mokslo virusas 3“ jiems surengė Šiaulių Didždvario gimnazija.

Stovyklautojai ne tik gėrėjosi vienos įspūdingiausių Lietuvos vietų kraštovaizdžiu, bendravo ir maudėsi jūroje, bet ir sužinojo daug naujų dalykų - klausė paskaitų, kūrė robotus, žaidė komandinius žaidimus, kovėsi „Protų mūšyje“, rinko taškus orientaciniame žaidime, pynė apyrankes, filmavo „vieno paspaudimo“ filmukus, kurie vėliau buvo pristatyti „Mokslo viruso Oskarų“ ceremonijoje.

Gabiausi Šiaulių m. mokiniai vasaros atostogas Nidoje pradeda jau trečią kartą, tai Šiaulių m. savivaldybės dovana - paskatinimas įvairių olimpiadų, konkursų nugalėtojams.

„Hero’s Journey“ planavimo vizitas Čekijoje

„Hero’s Journey“ planavimo vizitas Čekijoje

2017-06-18
Šiaulių Didždvario gimnazija dalyvauja Erasmus+ Youth in Action projekte „Hero‘s Journey. Our Journey“. Projekto koordinatorius – Decko vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras Rychnov nad Kněžnou mieste Čekijoje.
Birželio 9-11 dienomis Deštné v Orlických horách miestelyje, esančiame Lenkijos ir Čekijos pasienyje, vyko projekto išankstinio planavimo vizitas. Didždvario gimnazijai jame atstovavo tarptautinio bakalaureato diplomo programos (TBDP) chemijos mokytoja Genovaitė Liepinia ir TB mokinys Viktoras Stonys. Renginyje susitiko septynių valstybių: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Graikijos, Bulgarijos ir Čekijos projekto partnerių atstovai. Jaunimo organizacijų sukurto projekto tema – tolerancija. Šios temos atskleidimui pasirinkti metodai, pagrįsti veikla – teatras, šokis. Vienas iš projekto tikslų – sukurti filmą apie herojaus kelionę, remiantis įvairių šalių, skirtingų kultūrų mitologija. Filmo kūrime dalyvaus profesionalios kino studijos nariai. 
Eureka

Eureka

2017-06-18

Birželio 11-15 dienomis Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko gamtos mokslų stovykla „Eureka“, skirta 6-12 metų vaikams.

Šių metų stovykloje nuspręsta akcentuoti STE(A)M (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menai ir matematika) mokymosi svarbą. Tokia kryptis pasirinkta neatsitiktinai – mokslas gali būti smagus, tai per patyriminį mokymąsi stengtasi perteikti mažiesiems stovyklautojams. Labai svarbu, kad vaikai jau nuo mažens pajustų, jog mokytis chemijos ar biologijos yra smagu ir įdomu, tada ateityje daugiau jaunimo rinksis STE(A)M krypties specialybes.

Tarptautinis projektas „Let’s Save Safe Cyberspace“

Tarptautinis projektas „Let’s Save Safe Cyberspace“

2017-06-23

Birželio 10-18 dienomis keturi Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai kartu su psichologijos mokytoja Rūta Nageliene dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ projekte „Let’s Save Safe Cyberspace“, kuris vyko Graikijoje, Kato Poroia mieste. Iš viso jame dalyvavo 24 gimnazistai iš Graikijos, Čekijos, Lenkijos ir Portugalijos. 

LT-PL mainai

LT-PL mainai

2017-06-29
Birželio 13-20 dienomis Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai dalyvavo LT-PL mainuose „Mąstyk globaliai, veik lokaliai 2“ („Think globally, act locally 2“). Pagrindinė projekto tema – pabėgėliai ir jų įtaka priimančiosios šalies aplinkai. 
Iš pradžių pristatėme namų darbus, lietuviai pateikė apklausų duomenis apie pabėgėlius. Duomenys surinkti Lietuvoje vykusio mainų projekto metu spalį. Lenkų ir lietuvių komandos pristatė nuotraukas apie savanorystę, nagrinėjome, ką savanorystė reiškia mums, kaip sudominti kitus prisijungti prie savanoriškos veiklos. Norėdami skleisti savanorystę ir skatinti kitus tai daryti, pasidaliję į grupes, sukūrėme tam skirtą vaizdo įrašą, kuriame rodoma, kaip filmuko herojus padeda tiems, kuriems išties reikia pagalbos, o už tai gauna šypsenas ir geras emocijas. 
Kitą dieną grupėse aptarinėjome skirtumus tarp emigrantų ir pabėgėlių, kūrėme pasirodymą/poemą/piešinį apie žodžio „savanorystė“ suvokimą. Labai naudinga buvo tai, jog dirbome mišriose grupėse, tai padėjo geriau susipažinti su lenkų komandos nariais. 
Trečią dieną vykome į vietinę pradinę mokyklą, ten kūrėme klausimus kitos dienos apklausoms bei žaidėme žaidimus su mokyklos mokiniais. Apklausos su vietiniais skirtingoms grupėms sekėsi skirtingai, kai kurie sutikti žmonės nė nenorėjo kalbėti, tačiau dauguma noriai atsakė į mūsų užduodamus klausimus. Apibendrintus visų grupių gautus duomenis sudėjome į brošiūrą.
Kitą dieną keliavome susitikti su Rajczos (miestelio, kuriame gyvenome) meru. Su juo taip pat kalbėjome apie pabėgėlius, apie situaciją Lenkijoje.
Paskutiniąją dieną mokykloje Milovkos miestelyje apibendrinome pasiektus rezultatus, ką padarėme, kaip sekėsi. Taip pat prisiminėme mainų projektą vykusį spalio mėnesį. Be visų darbų, turėjome galimybę paragauti nacionalinių patiekalų tautų vakarienėje bei patirti neužmirštamų įspūdžių kopiant į kalnus. 
Buvo be galo šaunu ir naudinga susipažinti su naujais žmonėmis, tobulinti anglų kalbos įgūdžius, lavinti vaizduotę, kūrybiškumą, mokytis mąstyti plačiau, išeiti iš komforto zonos. 

 

Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

2017-06-05

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos naujienlaiškis "Antrieji namai".

ANTRIEJI NAMAI

 

Jaunimas šventė Laisvę

Jaunimas šventė Laisvę

2017-05-12

Gegužės 12 d. prie Šiaulių Didždvario gimnazijos būrėsi šventiškai nusiteikęs jaunimas, čia vyko renginys – jaunimo festivalis „Švenčiame Laisvę“. Šis renginys tapo įžanga į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą.

Susirinkusiems šiauliečiams tautinių šokių pasirodymus pristatė „Juventos“ progimnazijos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Liuoksinis“, Salduvės progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“, Jovaro progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ šokėjai.

Kaip sakė renginio atidaryme susirinkusius pasveikinusi Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė, renginys apjungiantis ir tautinį unikalumą ir tarptautiškumą parodo, jog jauni žmonės, gimę jau nepriklausomoje Lietuvoje, jaučiasi pilnateisiais Europos piliečiais, kartu išlaikydami savo identitetą – puoselėdami tautinį šokį, išdidžiai nešiodami tautinį kostiumą.

Po pagrindinės tautinių šokių festivalio programos, susirinkusiems grojo ir šiauliečių jaunimo grupės.

Šventiniame renginyje paminėtas ne tik vienas svarbiausių Lietuvos valstybės atgimimui įvykių, padėjęs mažą žingsnelį tarptautinio pripažinimo link, bet ir sukaktys atvėrusios Lietuvos jaunimui platesnes galimybes į tarptautinį ir tarpkultūrinį bendravimą. Kartu su „Europe Direct Šiauliai“ paminėta Europos diena – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metinės, Romos sutarties 60-metis, Erasmus programos įgyvendinimo Lietuvoje 30-metis.

Susirinkę ne tik stebėjo šokėjų pasirodymus, bet ir prisiminė praėjusių dešimtmečių Europos istoriją, savo žinias tikrino spręsdami kryžiažodžius, lankėsi Erasmus užeigėlėje, vaišinosi kava ar arbata.

Kultūros projektas „Jaunimo festivalis „Švenčiame Laisvę“ finansuotas Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

Inovatyvūs vadovėliai - pagalba ruošiantis egzaminams

Inovatyvūs vadovėliai - pagalba ruošiantis egzaminams

2017-05-15

Šiaulių Didždvario gimnazijos anglų kalbos mokytojos dalijosi patirtimi su Vilniaus ir Kauno mokytojais.
Egzaminai be streso? Ar tai įmanoma? Tokia tema balandžio 26 dieną Kaune, o gegužės 8 dieną Vilniuje vyko metodinės dienos anglų kalbos mokytojams. Jose savo patirtį ir įžvalgas pristatė leidyklos „Šviesa“ atstovai, universitetų dėstytojai, mokytojai praktikai.
Pirmoje dalyje keturių leidinių serijos „Prieš egzaminą“ autorė docentė Dr. Audronė Raškauskienė, VDU, pateikė pavyzdžius ir aptarė dažniausiai egzaminuose pasitaikančias klaidas, susijusias su skaitymo ir klausymo užduočių atlikimu. Mokytojai kartu atliko užduotis, pabuvo mokinių kailyje ir diskutavo apie dažniausias mokinių daromas klaidas. Antrasis pranešėjas Gediminas Liutkus, „Dešimt žingsnių egzamino link“ leidinio autorius, ruošiantis dvyliktokus ezaminams, dirbantis privačioje kalbų mokykloje „Lingvera“, kalbėjo apie mokinių patiriamą stresą, kaip su juo susitvarkyti ir kaip svarbu nuolat ir sistemingai mokytis. Trečioji dalis buvo mokytojų praktikų patirtis – Šiaulių Didždvario gimnazijos mokytojos Alla Chvostova (Kaune), Rūta Alminienė ir Inga Stonienė (Vilniuje) dalijosi praktine patirtimi, kaip sėkmingai pasirinktos mokymo priemonės gali padėti mokiniams ir mokytojams sistemingai ruoštis brandos egzaminui. Šiaulietes papildė ir savo praktinėmis įžvalgomis pasidalino Jonavos Ralio gimnazijos mokytojos Jolanta Matonienė ir Aušra Nacevičienė.
Alla Chvostova kalbėjo apie kūrybiškumo ir kultūrinio sąmoningumo ugdymą anglų kalbos pamokose, o Rūtos Alminienės ir Ingos Stonienės pranešimo tema buvo „Kaip ruoštis mažiau, o išmokyti ir išmokti daugiau.“

Sutartis

Sutartis

2017-05-15

Gegužės 15 d. Šiaulių Didždvario gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su A. Stulginskio universitetu.

Dėmesio!

Dėmesio!

2017-05-15
Gerb. didždvariečiai, būsimi III, IV klasių mokiniai,
jei norite būti vadovais būsimų pirmokų stovykloje 2017 m. rugsėjo mėn.,  rašykite motyvacinius laiškus.
Laiške būtinai nurodykite savo e-adresą, tel. nr.
Laiškus siųskite Daivai Trijonienei e-adresu daivatr@dg.su.lt  iki 2017 m. birželio 9 dienos.
 
Metų geriausi 2017

Metų geriausi 2017

2017-05-16

ŠIAULIŲ DIDŽDVARIO GIMNAZIJOS METŲ GERIAUSI 2017

 
 
Įdomiausias akademinis renginys – „Tyrėjų naktis 2016“
„Gražiausia valstybinė / tautinė šventė – „Chorų karai“ skirti Lietuvos nepriklausomybės dienoms paminėti
Intelektualiausias renginys – „Protų kovos“
Daugiausiai dėmesio sulaukęs renginys – Šimtadienio spektaklis „Išvirkščias pasaulis“
Prasmingiausia metų akcija – Paramos akcija – „Laimės keksiukai“
Metų aktyviausias mokinys – Fausta Roznytė
Metų muzikantas – Titas Jukšta
Metų dainininkas – Jurgita Bašytė
Metų kūrybingiausias mokinys – Aleksas Gamzin
Metų montuotojas – Dominykas Matijošaitis
Metų sportininkas (profesionalas) – Jeronimas Dargis
Metų sportininkas (mėgėjas) – Ignas Baranauskas
Metų savanoris – Tabea Böhler
Aktyviausias seimo narys – Fausta Roznytė
Už dalyvavimą respublikiniuose, tarptautiniuose festivaliuose nominacija skiriama – vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambiui „Šėltinis“
Už aktyvią veiklą nominacija skiriama – Debatų klubui

 

94-oji laida

94-oji laida

2017-05-25

Gegužės 25 d. paskutinis skambutis nuskambėjo 94-ajai Šiaulių Didždvario gimnazijos laidai.

Kitokia pamoka

Kitokia pamoka

2017-05-26
Didždvario gimnazijos Im ir Ip klasėse tiriamojo-kūrybinio pobūdžio matematikos pamokų ciklas (mokytojas Vincas Tamašauskas) vyko netradicinėse aplinkose: pėsčiųjų bulvare, prekybos centruose, amfiteatre, gimnazijos aplinkoje. Mokiniai atliko įvairius tyrimus, rinko duomenis ir juos apdorojo, statistiškai analizavo, rengė stulpelines, skritulines ir linijines diagramas. Pagrindinis šių aktyvių veiklų tikslas buvo išsiaiškinti klausimus, diskutuoti, įsivardinti problemos, rengti atsakymus. Sutarta pristatymus rengti anglų, vokiečių, prancūzų, rusų ir lietuvių kalbomis pagal mokinių pasirinkimą, norus, galimybes bei savo ateities planus.
Numatoma kitokių matematikos pamokų ciklą, su pristatymais užsienio kalbomis rengti ir kitais mokslo metais, nes jos tarnauja esminių bendrųjų kompetencijų ir vertybių ugdymuisi.
Tokiose pamokose šiomis pavasario dienomis smagiau laukti mokslo metų pabaigos ir vasaros atostogų.
CAS konferencija

CAS konferencija

2017-05-26
Gegužės 24 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko abiturientų, besimokančių TB programoje, CAS (creativity, action, service) konferencija. Mokiniai pristatė savo veiklas, dalinosi patirtimi ir skatino būsimus ir esamus TB mokinius tęsti jau pradėtas vaiklas bei ieškoti CAS projektams naujų idėjų. Ši konferencija - puiki proga abiturientams pažvelgti atgal, įsivertinti bei parodyti, ką jie pasiekė per dvejus metus. 
TB2 mokiniai pristatė įvairias veiklas: lindy hop, debatų klubą, protų kovas, VB cup, savanoriavimą, kūrybą bei parodas. Kalbėjusieji pasidalino savo pasisekimais ir klaidomis, nuotykiais bei patarimais. Susirinkę klausytojai turėjo galimybę klausyti, įvertinti bei pagalvoti, ką CAS veikloje galėtų padaryti patys.
Konferencijos metu mokiniams, geriausiai įvykdžiusiems CAS veiklas, buvo įteikti diplomai. Nors CAS veikla Didždvaryje abiturientams baigėsi, savanoriauti, dalyvauti įvairiose veiklose ir kurti jie ketina ir toliau.
Be tabako

Be tabako

2017-05-26

Minėdami dieną „Be tabako“ Didždvario gimnazijos pirmokai gegužės 26 d. išsiruošė į sporto žygį Salduvės parke.

Jaunimo švietimas

Jaunimo švietimas

2017-05-29

Gegužės 25 d. Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko Jaunimo švietimo apie JT darnaus vystymosi tikslus iki 2030 m. protų kovų finalas. Jame dalyvavo ir Didždvario gimnazijoje šias protų kovas pirmame etape laimėjusi IIa klasės komanda. Klausimai buvo įdomūs, bet nelengvi. Šį kartą likome be apdovanojimų, tačiau sužinojome daug naudingų dalykų.

Ahhaa

Ahhaa

2017-05-29
Gegužės 26 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos 1m ir 1a klasės mokiniai anksti ryte išvyko Estija. Po 7 valandų kelio jie pasiekė savo kelionės tikslą - atvyko į Tartu mieste esanti „AHHAA“ mokslo centrą. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis mokslo naujovėmis bei atlikti praktinius bandymus laboratorijose. Moksleiviai preparavo kiaulės akį ir nagrinėjo jos struktūra, tyrė savo seilių DNR.
DNR tyrimo eiga:
1. Į mėgintuvėlį įdėjo savo seiles;
2. Jas praskiedė vandeniu:
3. Į mėgintuvėlį įlašino pora lašų šarminio muilo ir dantų krapštuku išmaišė;
4. Tuomet į mišinį įlašino 2ml NaCl tirpalą 8% ;y
5. Galiausiai įlašino spirito, sukurdami atskirą jo sluoksnį;
6. Pašvietę žibintuvėliu, viršutiniame alkoholio sluoksnyje galėjo matyti savo DNR.
Mokiniai džiaugiasi linksmai ir produktyviai praleidę penktadienį.
ESF akademija

ESF akademija

2017-05-29

Visus 2016-2017 mokslo metus Didždvario gimnazija II klasių mokiniai vykdė savanoriškas veiklas, kurios buvo talpinamos ESF Akademijos žemėlapyje. Didždvario gimnazijos komanda tapo viena iniciatyviausių. Didždvariečiai į Akademijos žemėlapį įkėlė 79 savanoriškas veiklas. 

Iniciatyviausios Lietuvos komandos buvo pakviestos į  baigiamąjį renginį Vilniuje. Didždvariečiai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, mokėsi atskleisti tikrąjį aš, aptarė metų veiklas, diskutavo apie saviraišką ir vieną iš jos formų – savanorystę. Diskusijoje dalyvavo Beata Tiškevič, jaunieji dizaineriai broliai Klėjai, Vaidas Baumila. Renginio pabaigoje ESF Akademijos koordinatorė Lina Zapolskytė pasveikino Didždvario komandą baigusią  ESF Akademiją ir tapusia  viena iš aktyviausių šio projekto dalyvių.

ESF Akademija – tai projektas, kuris kasmet suburia moksleivius iš visos Lietuvos, pakviesdamas juos susipažinti su pačiais įdomiausiais Europos socialinio fondo projektais, klausytis įžymių žmonių vedamų nemokamų interaktyvių laidų, dalyvauti įvairiose veiklose, renginiuose, stovyklose.

Praktinis karjeros seminaras „Start Strong”

Praktinis karjeros seminaras „Start Strong”

2017-05-30
Gegužės 19 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko praktinis karjeros ugdymo seminaras anglų kalba „Start Strong“, kuriame dalyvavo 39 mokiniai. Seminaro lektorius - JAV ambasados Rygoje viešųjų ryšių skyriaus specialistas, programos „Start Strong“ direktorius Andris Arhomkins. 
Karjeros diena Jovaro progimnazijoje

Karjeros diena Jovaro progimnazijoje

2017-05-31

Gegužės 30 d. „Profesinio veiklinimo diena vyko Jovaro progimnazijoje (bendradarbiaujant su Didždvario gimnazijos mokiniais ir mokytojais)". Antrų ir trečių klasių mokiniai vedė pamokas Jovaro progimnazijos šeštokams ir septintokams. Trečiokai pristatė savo svajonių profesijas (medicina,sportas,psichologija,interjero dizainas, programavimas, muzikos kūrimas), antrokės kalbėjo apie savęs paiešką ir savanorystę, mokė šeštokus ir septintokus lipti sėkmės laiptais, žaidė žaidimus. Gimnazistai turėjo puikią galimybę išbandyti save, tobulinti savo kompetencijas, atskleisti savo stipriąsias savybes. Mokiniams pasiruošti padėjo III klasių kuratorė Oksana Lukšaitė ir profesijos patarėja Laima Vielikėnienė.

LAMA BPO

LAMA BPO

2017-05-31

Gegužės 26 d. Didždvario gimnazijos trečiokams vyko karjeros diena. Profesijos patarėja Laima Vielikėnienė pristatė Liietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemą, naujoves, dažniausiai daromas klaidas renkantis studijas. UAB Cherry Servers įmonės vadovas Artūras Lazejevas pasidalijo savo patirtimi. Mokiniai suprato, kad lengva nebūna, kad svarbiausia niekada nepasiduoti, nebijoti klysti ir visada žinoti, ko nori. Kalba lt. atstovas Romanas Šarpanovas mokė mokinius, kaip teisingai parengti motyvacinį laišką ir gyvenimo aprašymą.

Sveika vasara

Sveika vasara

2017-06-06

Birželio 3 d. Didždvario gimnazijos pavaduotoja ugdymui Romualda Pupinytė ir skyriaus vedėja Rūta Alminienė dalyvavo Šiaulių raj. Aukštelkės mokyklos bendruomenės sambūryje „Sveika, vasara". Įvairių sričių specialistai, švietimo darbuotojai iš visos Lietuvos, Aukštelkės bendruomenės nariai diskutavo apie švietimą, bendravo, apžiūrėjo mokykloje ir jos teritorijoje kuriamas erdves.

Japonija

Japonija

2017-05-09

Gegužės 7 d. užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Japonijos mieste Tojohašyje susitiko su jau daugiau kaip dešimt metų aktyviai veikiančia Lietuvos draugystės grupe. Ministrą šiltai sutiko ne tik Tojohašio miesto meras Koichi Sahara, bet ir Sakuragaoka vidurinės mokyklos moksleiviai, tarp kurių - šiaulietis Rapolas Venclovas. Jis ne tik čia mokosi, bet ir žaidžia mokyklos krepšinio komandoje, o visi čia puikiai žino Lietuvą kaip krepšinio šalį. Ministras kartu su kitu šios mokyklos absolventu Mantu Poplovuchinu, dabar dirbančiu Japonijoje, palinkėjo Rapolui sėkmės toliau tęsiant krepšinio diplomatiją Tojohašyje.

Projekto rezultatų pristatymas

Projekto rezultatų pristatymas

2017-05-10

Gegužės 10 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos pirmokai, kartu su klasių kuratore Julija Muningiene Šiaulių miesto savivaldybėje pristatė balandžio 18-20 d. vykusio integruoto projekto "Kaštonų alėjos renovacija" rezultatus.Gegužės 10 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos pirmokai, kartu su klasių kuratore Julija Muningiene Šiaulių miesto savivaldybėje pristatė balandžio 18-20 d. vykusio integruoto projekto "Kaštonų alėjos renovacija" rezultatus.

Mokiniai pristatė atliktus tyrimus, išsakė projekto metu kilusias idėjas - siūlymus, kaip paversti šalia Didždvario gimnazijos esančią, šiuo metu apleistą alėją patrauklia ir miestiečiams ir miesto svečiams vieta, prasminti alėjos istoriją; pristatė pačių sukurtus alėjos rekonstrukcijos maketus.

Sveikiname

Sveikiname

2017-05-18

Sveikiname Samį Murniką (Ig) Šiaulių miesto mokinių anglų kalbos konkurse „Spelling bee“ užėmusį II vietą.

Mokytoja Rūta Alminienė.

Vizualizavimas

Vizualizavimas

2017-05-19
Gegužės 15 d. Šiaulių apskrities viešosios Povilo Višinskio bibliotekos fojė vyko Lietuvos respublikos mokyklų mokinių anglų kalbos ir meninės raiškos konkurso „Anglų kalbos posakių vizualizavimas“ piešinių parodos atidarymas.
Konkurse dalyvavo 41 Lietuvos bendrojo lavinimo mokykla, atsiųsti 259 darbai iš kurių atrinkta vos kelios dešimtys.
Laureatais tapo šie Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai: Egila Zagorskytė (Ia), Kornelija Lukytė (Ia), Arminta Vagrytė (Ia), Pijus Šveikauskas (Ia), Milda Ščiglaitė (Ib), Dominyka Stankutė (Ib).
 
Sveikiname

Sveikiname

2017-05-22

Sveikiname Gabrielę Tubutytę, Rugilę Martinkutę, Martiną Kotlovą, Emiliją Pauraitę, Mildą Sakalauskaitę orientavimosi varžybų finale užėmusias 4 vietą iš 18 dalyvių.

Mokytojas Mindaugas Dabkevičius

Šėltinis

Šėltinis

2017-05-11

2017 m. gegužės 5 d. Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus įsakymu Šiaulių Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui „Šėltinis“ suteikta I meninio pajėgumo kategorija. 

„Šėltinio“ vadovai - Violeta ir Romualdas Laugaliai Geta Šveikauskaitė.

Meno kolektyvų meninė veikla vertinama atsižvelgiant į vykdomas programas, kokybę ir pasiektus rezultatus: gebėjimą atkurti stilių, žanrų, laikotarpių, regionų kultūrinių tradicijų, konkrečių autorių meninės kalbos ypatumus; meninių interpretacijų originalumą, pagrįstumą; kūrinių atlikimo techniką; repertuaro sudėtingumą; repertuaro apimtį, jo atnaujinimo intensyvumą; kūrinių atlikimo ansambliškumą, kolektyviškumą.

I kategorija suteikiama mokyklos meno kolektyvui, vykdančiam pasirengimo dainų šventėms programą ir dalyvaujančiam tarptautinėse, šalies, regionų, miestų ir rajonų dainų šventėse, konkursuose ir kituose renginiuose.

Sveikiname

2017-05-09

Šiaulių m. bendro lavinimo mokyklų žaidynėse orientavimosi varžybose Didždvario gimnazijos merginų komanda - Gabrielė Tubutytė, Rugilė Martinkutė, Martina Kotlova, Emilija Pauraitė, Milda Sakalauskaitė - užėmė I vietą ir gins Šiaulių garbę respublikinėse žaidynese. 

Mokytojas Mindaugas Dabkevičius

Sveikiname

Sveikiname

2017-05-09
Sveikiname IIp klasės mokinę Ugnę Damanskytę raiškiojo skaitymo konkurse prancūzų kalba užėmusią III  vietą. Mokytoja Jūratė Šimkuvienė.
 

Sveikiname

2017-05-10
Sveikiname Europos egzamino nugalėtojus!
 • I vietą laimėjo Kipras Tallat Kelpša
 • II vietą - Valdonė Šniukaitė ir Dileta Ramanauskaitė
 • III vietą - Nemira Žilinskaitė
Sveikiname Bandomojo egzamino nugalėtojus:
 • I vietą laimėjo Armandas Kondroška
 • II vietą - Ema Ivanauskaitė ir Natalja Ambrazaitė
 • III vietą - Marijonas Kėrys
Dėkojame geografijos mokytojai Snieginai Raubaitei už egzamino organizavimą.
Lectio Ultima

Lectio Ultima

2017-05-02
Kiekvienais metais paskutinį balandžio penktadienį - šiemet 28 d. - Šiaulių Didždvario gimnazijoje įvyko Tarptautinio bakalaureato diplomo programos abiturientų paskutinė pamoka "Lectio Ultima". 
Lectio ultima sveikinamąjį žodį tarė Šiaulių Didždvario gimnazijos direktorius Vitalis Balsevičius, Tarptautinio Bakalaureato diplomo programos koordinatorė Rima Tamošiūnienė. Nuoširdumu ir šypsena visus susirinkusius papirko kuratorė Jurgita Borusienė, ji mokiniams įteikė laiškus, kuriuos jie buvo pasirašę sau dar pirmoje gimnazijos klasėje. Didelį kelią nuėjusius abiturientus atvyko pasveikinti Šiaulių universiteto docentė daktarė Jūratė Valuckienė.
Dovanas TB2 paruošė ir jaunesnieji jų kolegos - TB1 mokiniai. Jie abiturientams padovanojo ne tik muzikinį kūrinį, bet ir kepuraites su užrašu "I survived IB" (aš išgyvenau TB).
Patys abiturientai ne tik dalijosi prisiminimais, džiaugėsi paskutinėmis akimirkomis mokykloje prieš egzaminus, bet ir dėkojo mokytojams, kurie lydėjų juos nelengvame, bet patraukliame TB kelyje. 
Kaip ir kasmet, tradiciškai į dangų paleisti žydri balionai su mokinių svajonėmis ir norais.
 
Mamai

Mamai

2017-05-05

Gegužės 4 d. į Šiaulių Didždvario gimnaziją rinkosi antrų klasių gimnazistų mamos. Jų laukė nuoširdus, mokinų pasirodymas – koncertas, skirtas artėjančiai Mamų dienai.

Gimnazistai mamoms skyrė pačius gražiausius žodžius, šokius, muzikos kūrinius. Pasirodymą surengė vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“, šokius dovanojo sportinių šokių duetas – Arnas Rimkevičius ir Kamilė Dumskytė, muzikinius kūrinius atliko Rugilė Prialgauskaitė (IIp), dainas paruošė gimnazisčių trio – Joremita, Emilija ir Paulina; Arnas Mazurevičius, Greta Kaziūnaitė (IIm), o antrokų chorai atliko nostalgiją sukėlusias šiauliečių atlikėjų dainas.

Didždiausiu netikėtumu mokiniams tapo renginyje debiutavęs tėvų ansamblis. O jautriausias privertęs nubraukti ne vieną ašarą pasirodymas – jungtinio choro daina „Aš labai myliu savo mamą“.

Vėliau vaikai su mamomis šnekučiavosi, skanavo mokinių paruoštus kepinius, vaišinosi kava ir  arbata.

Renginį organizavo klasių kuratorė ir vokiečių kalbos mokytoja Danguolė Kukla ir muzikos mokytoja Ksavera Mankuvienė.

Kultūriniai ryšiai – draugystės tiltas

Kultūriniai ryšiai – draugystės tiltas

2017-05-02
Balandžio 28 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos bendruomenė dalyvavo koncerte „Draugystės tiltai“, kuriame muzikinius kūrinius atliko kolektyvai – „Wereldbende“, „Trumpet trio“, „Duo Papilio“ iš Etten-Leur miesto (Nyderlandai).
Renginio pradžioje Didždvario gimnazijos neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė susirinkusiems pristatė Šiaulių miesto ir Didždvario gimnazijos ryšius su Nyderlandų miestu Etten-Leur.
Didždvario gimnazija dar 1992 m. pradėjo kultūrinius mainus su Etten-Leur. Gimnazijos bendruomenės nariai per visą šį laikotarpį, nuo 1992 m. lankėsi Nyderlanduose – koncertavo vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“, bendruomenės nariai gyveno šeimose, koncertavo mokyklose, susipažino su tradicijoms bei istorija. 
Šiaulių miestas bendradarbiavimo sutartį su Etten-Leur pasirašė 1992 m. Miesto įkūrimo data - 1261 m. Miestas įsikūręs Nyderlandų karalystės pietvakariuose tarp Amsterdamo ir Antverpeno (Belgija) jūros uostų. 

Sveikiname

2017-05-04

Sveikiname Laurą Bronušaitę (IIIc) tapus laureate Šiaulių Gegužių progimnazijos tarptautiniame piešinių, karpinių, atvirukų, eilėraščių pavasario tema konkurse - parodoje "Būk sveikas, pavasari".

Mokytoja Vida Balčiūnienė.

Sveikiname

Sveikiname

2017-05-08

Sveikiname Kiprą Tallat Kelpšą Lietuvos mokinių geografijos olimpiadoje laimėjusį aukso medalį ir linkime sėkmės atrankoje į tarptautinę geografijos olimpiadą.

Mokytoja Sniegina Raubaitė.

                            
Bendradarbiavimas

Bendradarbiavimas

2017-04-27

Balandžio 27 d. profesijos patarėja Laima Vielikėnienė ir socialinė pedagogė Danguolė Naraveckienė susitiko su ŠU doc.dr. Dalia Augiene ir mokytojomis iš Klaipėdos, Joniškio, Kėdainių ir Panevėžio, kurios studijuoja karjeros edukologijos magistrantūroje, pristatė ugdymo karjerai sistemą Didždvario gimnazijoje, dalijosi patirtimi, užmezgė bendradarbiavimo ryšius.

 
Sveikiname

Sveikiname

2017-05-02
Keturi Didždvario gimnazijos mokiniai Viktorija Pakštaitė (IIm), Jonas Naujokas (TB1), Marius Pocevičius (TB1), Kipras Tallat Kelpša (TB1) balandžio 29 d. Vilniuje dalyvavo 23-ojoje Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadoje, kurioje Viktorija Pakštaitė (IIm) apdovanota III laipsnio diplomu, Jonas Naujokas (TB1) ir Marius Pocevičius (TB1) - pagyrimo raštais.
Mokytoja Diana Virbickaitė.
 
Šėltinis

Šėltinis

2017-05-02

2017 metų balandžio 29 d. Kuršėnų kultūros centre vyko suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkursas „Pora už poros“.
Miesto jaunimo šokių grupių kategorijoje „Šėltinio“ vienuoliktokai laimėjo I vietą ir pateko į respublikinį turą. 

Sveikiname šokėjus ir kolektyvo vadovus Violetą ir Romualdą Laugalius.

Daugiau nuotraukų

Raitakojis 2017

Raitakojis 2017

2017-05-02

Balandžio 30 d. vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis "Šėltinis" viešėjo Punske - dalyvavo III-iajame lietuviškų šokių festivalyje "Raitakojis 2017'.

Sveikiname

2017-05-04
Sveikiname Didždvario gimnazijos lengvatlečius sėkmingai dalyvavusius Šiaulių miesto moksleivių žaidynėse, lengvosios atletikos varžybose:
 • Vėjūnę Maceikaitę (IIb)
 • Sandrą Alėjūnaitę (IVb)
 • Gretą Karinauskaitę (Ia)
 • Moniką Skrodenytę (Ib)
 • Martiną Kotlovą (Ia)
 • Amandą Kairytę (Ib)
 • Mintautę Rutkauskaitę (IIm)
 • Deividą Saprončiką (IVe)
 • Gabrielių Goštautą (IIp)
 • Deną Juozaitį (IIm)
 • Justą Gofensą (IIc)
 • Titą Jukštą (IIp)

Mokytoja Rima Kasiliauskienė

Virtualus mokyklos muziejus

2014-01-02
Kreipiamės į visus, kurie mokėtės, dirbote Šiaulių Didždvario gimnazijos / 5-oje vidurinėje mokykloje/ Mergaičių gimnazijoje, t.y. mokykloje prie Kaštonų alėjos!
Pažvelkime į savo mokyklos istoriją moderniau!
Didždvario gimnazijos  bendruomenė kuria virtualų gimnazijos muziejų, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba. 
Jei turite senų šios mokyklos mokinių ar mokytojų nuotraukų (pamokose, išvykose, miesto renginiuose ir t.t.) kviečiame jomis pasidalinti! 
 
Surinktas nuotraukas galite pamatyti jau dabar virtualiame mokyklos nuotraukų albume.
 
Nuskenuotas nuotraukas siųskite el. paštu didzdvario.muziejus@gmail.com ir užpildykite pateiktą formą apie siunčiamą nuotrauką.
 

Kultūros paveldo objektai Šiauliuose

2014-06-10

Pirmų gimnazinių klasių mokinių projektas "Kultūros paveldo objektai Šiauliuose".

ŽEMĖLAPIS

Rekomenduojame aplankyti

AGATA

AGATA

2015-11-02

AGATA sukurtas tinklalapis, kuriame galima legaliai klausytis lietuviškos muzikos: http://www.pakartot.lt
Svetainėje pateikiama skirtingų laikotarpių ir žanrų – liaudies muzika, džiazas, rokas, elektronika, dainuojamoji poezija ir kt. Viskas vienoje vietoje, viskas legaliai. Pagal svetainėje esančių muzikos kūrinių perklausų statistiką bus skirstoma dalis kompensacinio atlyginimo jų atlikėjams, įrašų gamintojams bei autoriams.