« Atgal
Titulinis »

Naujienos

Meninio skaitymo anglų kalba konkursas

Meninio skaitymo anglų kalba konkursas

2019-03-22

Kovo 21 d. gimnazijoje vyko meninio skaitymo anglų kalba konkursas „The Human Story“. Džiugu, kad konkurse dalyvavo net 28 I–IV kl. mokiniai, pasirinkę įvairių žanrų, laikmečio kūrinius. Komisiją ir žiūrovus sužavėjo puikus kūrinių pasirinkimas, įspūdinga dalyvių anglų kalba bei savitai perteiktos emocijos. Sveikiname konkurso nugalėtojus:

I–II kl. grupė (poezija):

I vietą laimėjo Ilzė Kazlauskaitė, IG kl. mokinė (mokytoja Rūta Alminienė),

II vietą – Kasparas Gruslys, IIa kl. mokinys (mokytoja Iveta Gutauskienė),

III vietą – Eva Buitvidaitė, IIg kl. mokinė (mokytoja Daiva Oss).

I–II kl. grupė (proza):

I vietą laimėjo Klaudija Samanta Masandukaitė, IIs kl. mokinė (mokytoja Daiva Oss).

III–IV kl. grupė (poezija):

I vietą laimėjo Rugilė Drazdovaitė, IIIc kl. mokinė (mokytoja Rūta Alminienė),

II vietą – Aušrinė Bielskytė, IV kl. mokinė (mokytoja Inga Stonienė),

III vietą – Kristiana Jurkutė, IIId kl. mokinė (mokytoja Rūta Alminienė).

TBDP

2019-03-18

Projekto „Modern Education in Science for Industry 4.0“ dalyvių vizitas į Vokietiją

2019-03-19
Dešimt IIg ir Ig kl. mokinių kovo 24-31 d. išvyksta į ERASMUS+ programos 2 pagrindinio veiksmo Mokyklų mainų strateginės partnerystės projekto „Modern Education in Science for Industry 4.0“ (Projekto Nr. 2018-1-CZ01-KA229-048103_3) klasių mainus, kurie vyksta Bremerhaven (Vokietija) SZ Geschwister Scholl mokykloje. Taip pat į Vokietiją atvyksta projekto partneriai iš  Teplice gimnazijos (Čekija),  La Salle-Buen Consejo, Puerto Real (Ispanija).
Mokiniai atliks STEAM kontekste edukacines veiklas, susijusias su vėjo jėgainėmis.
Kartu su mokiniais vyksta projekto dalyvės: Daiva Bukelytė, IT mokytoja, ir Kristina Muraškienė, biologijos mokytoja.
Daugiau informacijos apie 2018 m. rugsėjo mėn. prasidėjusį dvejų metų projektą rasite gimnazijos tinklalapyje http://www.dg.su.lt/modern_education
Sveikiname!

Sveikiname!

2019-03-22

Sveikiname Šiaulių apskrities mokyklų mokinių rusų (užsienio) kalbos Raiškiojo skaitymo konkurso nugalėtoją Nikitą Volosenko (IA kl.), užėmusį I vietą (I-II kl. grupėje).
Rusų k. mokytoja Natalija Ploshenko

Didždvariečiai praktikume

Didždvariečiai praktikume

2019-03-19

VšĮ Jaunimo karjeros centras, įgyvendindamas projektą „5 Lietuvos savivaldybių jaunimo nepakantumo korupcijos apraiškoms didinimas politinės veiklos ir viešojo valdymo sektoriuose, organizavo praktikumus jaunimui „Antikorupcinio švietimo ir pilietiškumo ugdymo programa", kovo 12–14 dienomis Šiaulių S. Šalkauskio gimnazijoje organizavo praktikumą. Praktikume dalyvavo mūsų gimnazijos trečiokai: Kotryna Dikšaitė, Gintarė Samušytė, Beata Žiogaitė, Nojus Sungaila, Deimilė Jaselskytė, Ugnė Andrulytė, Sami Murnikas. Užsiėmime buvo kalbama apie pilietiškumo ir politinio aktyvumo reikšmę, politinių ideologijų, partijų sampratą ir tipologiją, visuomenės pasitikėjimą valstybe, šiuolaikinės žiniasklaidos įtaką visuomenės nuomonės formavimui, korupcijos pasekmes. Gimnazistai aktyviai dalyvavo praktikume, bendravo ir bendradarbiavo su kitų gimnazijų mokiniais, puikiai dirbo grupėse, entuziastingai ruošėsi pristatymams, patobulino teorines žinias, įgijo praktinių įgūdžių.

Praktikumas „Brados darbo gidas“ - mokomės vieni iš kitų

Praktikumas „Brados darbo gidas“ - mokomės vieni iš kitų

2019-03-21

Kovo 19 d. pirmąkart buvo organizuotas praktikumas „Brandos darbo gidas“ III kl. mokiniams, pasirinkusiems brandos darbą. Pirmoje praktikumo dalyje abiturientai: Vaiva Šiuparytė, Mintautė Rutkauskaitė, Miglė Viliušytė ir Rimantas Ernestas, pasidalijo savo patirtimi rengiant brandos darbą. Be to, abiturientams tai buvo lyg generalinė repeticija prieš kovo 26 d. vyksiantį darbų pristatymą vertinimo komisijai (linkime jiems sėkmės!). Džiugu, kad ne tik jų darbų vadovai, bet ir trečiokai teikė siūlymus, kaip pristatymą galima būtų dar patobulinti, uždavinėjo klausimus. Antroje dalyje direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Saldauskienė su mokiniais ir jų brandos darbų vadovais aptarė mokinių parengtus brandos darbo planus, pakomentavo, kaip vertėtų koreguoti darbo temą, formuluoti tikslą, uždavinius, pristatė naują leidinį „Brandos darbo gidas abiturientams“, susitarė dėl būsimų darbo įgyvendinimo datų. Trečiokai džiaugėsi sudaryta galimybe pasimokyti iš vyresnių mokinių.

 
 
Didždvariečių  diena Lietuvos sveikatos mokslų universitete

Didždvariečių diena Lietuvos sveikatos mokslų universitete

2019-03-21

Kovo 19 d. II–IV kl. mokiniai, kurie domisi  biomedicinos mokslais, lankėsi  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultete. Juos pasitiko ir palydėjo į užsiėmimus  prof. dr. Jurga Bernatonienė. Praktiniuose užsiėmimuose gimnazistai gamino gelius, tinkamus naudoti ant odos, vaistinius sirupus, dirbo su polimerinėmis medžiagomis. Mokiniai, besidomintys psichologija, dalyvavo užsiėmime „Streso valdymas ir gyvensena“, kurį vedė sveikatos psichologijos katedros asistentė Laura Digrytė. Užsiėmime mokiniai aptarė streso ir gyvensenos sąveiką, praktiškai išbandė streso valdymo būdus. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto karjeros konsultantė Gintarė Montvilaitė pristatė LSMU, formacijos, medicinos, gyvūnų mokslų, veterinarijos, visuomenės sveikatos, slaugos, odontologijos, farmacijos fakultetus, bakalauro studijų programas.

LSMU Centriniuose rūmuose gimnazistai aplankė Anatomijos muziejų. Muziejaus vedėja Vega Kriaučiūnienė išsamiai papasakojo apie muziejaus kolekciją, kurio pagrindą sudaro 1920–1940 m. profesoriaus J. Žilinsko ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai. 1933–1940 m., vadovaujant profesoriui, laborantams V. Radvinauskui, J. Radvilavičiui bei preparatorei I. Kronikaitei buvo pagaminta daug naujų preparatų. Dabar mirusio žmogaus kūnas yra labai svarbi mokomoji priemonė studentams, patologoanatomams bei teisminės medicinos atstovams, kurie skrodimų metu nustato žmogaus ligos ir mirties priežastis bei taikyto gydymo efektyvumą. Tad mirusieji tarnauja gyviesiems.

Gimnazijos mokiniai praktiniuose užsiėmimuose įgijo naujų žinių, susipažino su dominančios srities specifika.

Laima Vielikėnienė, profesijos patarėja 

Kovas – Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Kovas – Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

2019-03-12

Šios akcijos organizatorius „Vaikų linija“ kviečia visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ.  Visą kovo mėnesį gimnazijos bendruomenė organizuos ir vykdys veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį kviečiame sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Šį ketvirtadienį, kovo 7 d.,  skelbėme apsikabinimų dieną „FREE HUGS”, kovo 14 d. žaisime įvairius, bendravimą skatinančius žaidimus, kovo 21 d. kviesime sugrįžti į vaikystę. Akciją baigsime draugystės apyrankės pynimu.

  • Apsikabinimų diena – kovo 7 d.
  • Žaidimų ir sporto diena – kovo 14 d.
  • Vaikystės diena – kovo 21 d.
  • Draugystės apyrankės – Kovo 28 d.

Pagalbos poskyrio komanda

Sveikiname!

2019-03-14

Kovo 8 d. Klaipėdos LCC universitete vyko 22-asis viešojo kalbėjimo anglų kalba konkursas tema „Nature is a Common Language“, kuriame dalyvavo Eva Buitvidaitė, IIg kl. mokinė. Su kalba „The Fragility of Peace and Harmony“ Eva sėkmingai pateko į finalą, jai buvo skirta nominacija už originaliausią mąstymą.

Dėkojame Evos mokytojai Daivai Oss.
IT viktorina

IT viktorina

2019-03-19
Kovo 15 d.  vyko tradicinė IT viktorina „IT žinovas“.
Dalyviai, suvedę tinklalapyje quizizz.com organizatorių paskelbtą viktorinos kodą, varžėsi, kuris surinks daugiau taškų bei greičiau atsakys į organizatorių parengtą 21 klausimą. Dalyviai azartiškai varžėsi dėl TOP penketuko. Geriausiųjų penketukas buvo apdovanotas prizais ir diplomais.
Džiaugiamės, kad dalyvavo ir muzikos mokytoja Ksavera, jos rezultatai nedaug teatsiliko nuo TOP penketuko.
Dėkojame TB1 kl. mokiniams Airidui Brikui ir Gvidui Kalvoniui už viktorinos klausimų parengimą ir viktorinos vedimą. Vaikinai taip pat apdovanoti direktoriaus padėkos raštu ir prizais.
 
 
 
 

 

Gintaro papuošalai kitaip

Gintaro papuošalai kitaip

2019-03-19

Kovo 7 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje  bibliotekoje vyko Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamas Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“, kurio tikslas – skatinti moksleivius domėtis savo krašto, etnografinio regiono tradicine kultūra, suvokti jos vertę. Konkurse  dalyvauja talentingi mokiniai, kurie domisi, studijuoja dailiuosius amatus, kuria darbus naudodamiesi lietuvių tradicinėmis technikomis.

Jau antrą kartą „Sidabro vainikėlio“ konkurse dalyvauja mūsų gimnazijos mokinė Gytautė Adomaitytė (III kl.). Pernai visus sužavėjusi austais papuošalais (Šiaulių regione laimėjo  II vietą), šiais metais pristatė gintaro papuošalų kolekciją.  Gytautės kūriniuose gintaras sužiba kitomis spalvomis,  subtilumo suteikia smulkios sidabro nėrinių kilpelės, primenančios šerkšną ar voratinklį. Papuošalams parenkami įvairiausių formų gintaro gabalėliai, jie pritaikomi konkrečiai pasirinktų papuošalų gamybai. Taip maksimaliai atskleidžiamas gintaro trapumas ir grakštumas. Gytautė pasakoja: „Papuošalus kuriu nuo mažų dienų, tačiau eksperimentuoti su viela pradėjau tik būdama dvylikos, kai iš pajūrio parsivežiau saujelę jūros nušlifuotų akmenukų. Po kiek laiko pradėjau naudoti ir prabangesnes medžiagas. Savo naujausioje kolekcijoje stengiausi atkartoti Lietuvos kraštovaizdžio elementus: saulę, lietaus lašus, upių vingius, miškus, bičių gaminamą medų ir laukinių gėlių pievas. Norėjau pateikti gintarą kiek kitaip, nei esame įpratę jį matyti“.

Nuo balandžio 5 d. kūrybiniai darbai bus eksponuojami Telšių kultūros centre. Linkime Gytautei sėkmės regioniniame ture.

 
Žemės diena

Žemės diena

2019-03-20

Kovo 20-ąją minima pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris. Šią dieną susilygina dienos ir nakties ilgumas, prasideda astronominis pavasaris. Tai diena, kai diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, jei ir toliau nekreipsime dėmesio į visuomenės darnaus vystymosi būtinybę ir svarbą, jei mūsų veikla bus nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas. 

Lietuvoje pasaulinė Žemės diena oficialiai įteisinta prieš 27 metus. 

  • Akcija „Paukščiai sugrįžta – reikia namu!“ 
   

 
  • Pasaulinės Žemės dienos renginys „Bičių spiečius“
   

 

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-03-20
Sveikiname mintino skaičiavimo konkurso finalo nugalėtojus:
Visų klasių I-osios vietos nugalėtojai:
I kl.:  Gabrielė Mataitė (IG kl) ir Dominykas Jankevičius (I M kl)
II kl.: Medeinė Patkauskaitė (II a kl)
III kl.: Ostinas Mačiulis
IV kl.: Rimantas Ernestas ir Evaldas Grublys
 
Mokytojai:
I vieta - Audronė Saldauskienė
II vieta - Vida Balčiūnienė
III vieta - Sigita Petrutienė
Sveikiname!

Sveikiname!

2019-03-20

Sveikiname Lietuvos mokyklų žaidynių II etapo tinklinio varžybose vaikinų ir merginų komandas laimėjusias III vietą.

Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

2019-02-07

 

Šiaulių Didždvario gimnazijos naujienlaiškis „Antrieji namai“.

ANTRIEJI NAMAI

 

Minime tarptautinę Frankofonijos dieną

Minime tarptautinę Frankofonijos dieną

2019-03-06

Kovo 20 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė Frankofonijos diena. Lietuva, 1999 m. tapusi Tarptautinės Frankofonijos organizacijos (TFO) oficialia nare stebėtoja, kasmet šią dieną mini organizuodama vis kitą frankofonišką šalį pristatančią parodą, konferenciją ar koncertą. Prancūzų institutas Lietuvoje ir Prancūzijos Respublikos ambasada bendradarbiauja su gausiu būriu partnerių, tarp kurių yra ir Šiaulių miesto mokyklos. Pirmą kartą Šiauliuose nuo vasario 25 dienos iki kovo 2 d. buvo organizuota frankofonijos savaitė.

Vasario 25 d. miesto bei regiono mokiniai, besimokantys prancūzų k., buvo pakviesti  į  VU profesoriaus p. Vytauto Bikulčiaus organizuojamą „Prancūzų kalbos diktanto konkursą“, kuris vyko Šiaulių universiteto bibliotekoje.

Vasario 26 d. mokiniai išbandė savo jėgas viktorinoje „Ar pažįsti Prancūziją?“ Šiaulių „Juventos“, Jovaro, Medelyno, „Rasos“ progimnazijų bei J. Janonio, Didždvario, Lieporių, S. Šalkauskio gimnazijų mokiniai, besimokantys prancūzų k., dalyvavo žaidime „Scrabble“, vykusiame J. Janonio gimnazijos bibliotekoje. Žaidimo nugalėtojais tapo „Juventos“ progimnazijos šeštokėliai ir Didždvario  gimnazistai, kurie buvo apdovanoti Prancūzų instituto Lietuvoje įsteigtais prizais.

Vasario 27 d. mokiniai dalyvavo orientaciniame žaidime – Šiauliuose jie atrado tikrai nemažai prancūziškų stotelių. Nugalėtojų laukė diplomai ir atminimo medaliai.

Vasario 28 d. kultūrinė programos dalis pakvietė į Dalibor Tanko parodos, vykusios  Šiaulių dailės galerijoje, atidarymą. Ceremonijoje dalyvavęs Prancūzų Instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani pasveikino visus susirinkusius su Frankofonijos mėnesio renginių atidarymu: „Frankofonija – tai solidarumo erdvė, grįsta humanizmo ir demokratijos principais. Ja siekiama skatinti kultūrinę įvairovę, perduoti žinią, puoselėjančią švietimą, o tuo pačiu ir taiką, demokratiją bei žmogaus teises“.

Kovo 1 d. į Jovaro progimnaziją sugužėjo Šiaulių Medelyno, „Juventos“, Gegužių, „Rasos“, Jovaro progimnazijų ir Šiaulių S. Daukanto, Šiaulių Universiteto, J. Janonio, Didždvario, S. Sondeckio menų, Lieporių  bei  Šeduvos gimnazijų mokiniai. Jau devintąjį kartą visus juos sukvietė frankofoniška „Kelionė laike“. Mokiniai buvo apdovanoti įmonės „Charlot.lt“ prizais, o šventę vainikavo tradicinis Frankofonijos tortas. Frankofonijos savaitei apibendrinti Šiaulių dailės galerija visus pakvietė į  J. P. Melville‘io filmo „Jūros tylėjimas (1947) peržiūrą.

Gyvasis tautos žiedas

Gyvasis tautos žiedas

2019-03-11

Kovo 8 d. didždvariečiai, minėdami 29-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“.

Tarptautinė vakarienė

Tarptautinė vakarienė

2019-03-07

Kovo 7 d. Didždvario gimnazija šventė 29-ąjį Lietuvos nepriklausomybės gimtadienį. Šia proga surengta tarptautinė vakarienė „Su gimtadieniu, Lietuva“. Gimtadienis prasidėjo aktų salėje - dainomis, šokiais, eilėmis. Po šventinio koncerto skanautos svečių iš Lietuvos, Anglijos, Rusijos, Prancūzijos, Armėnijos, Austrijos, Sakartvelo, Vokietijos, Turkijos paruoštos vaišės.

TBDP

2019-02-28

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-03-01
Sveikiname buvusį Didždvario gimnazijos mokinį Andrejų Kostarevą gavus Readingo universiteto rektoriaus premiją.
Andrejus Kostarevas Šiaulių Didždvario gimnazijoje mokėsi 2012-2016 metais (dvejus metus (I-II kl.) parengiamojoje tarptautinio bakalaureato klasėje, kitus dvejus (III-IV kl.) pagal TB diplomo programą). Jau mokykliniais metais mokinys išsiskyrė savo ypatingu domėjimusi IKT: filmavo gimnazijos renginius, montavo DG live filmukus. 
Tad nieko nenustebino jo pasirinkimas - Reading universitete (Jungtinė karalystė) studijuoti kompiuterių mokslą. Džiugu, kad Andrejaus veikla yra pastebima ir skatinama: už puikius akademinius pasiekimus ir aktyvų dalyvavimą kūrybiškumo, socialinėje ir tarnystės programoje jam buvo skirta Didždvario TB DP Alumni klubo premija, įteikta Reading universiteto rektoriaus premija. Džiaugiamės ir sveikiname Andrejų, kuris savo veikla garsina gimnaziją, TBO bei Lietuvą.

 

Pamokų laikas

2019-03-04

Pamokų laikas nuo 2019 m. kovo 4 d.

PAMOKA

LAIKAS

1

8.30 – 9.15

2

9.25 – 10.10

3

10.20 – 11.05

4

11.15 – 12.00

5

12.30 – 13.15

6

13.25 – 14.10

7

14.20 – 15.05

8

15.15 – 16.00

 

Sveikiname!

2019-03-04

Sveikiname konkurso „Mano gaublys“ nugalėtojus:

  • Rytį Petkauską, III kl. mokinį, laimėjusį I vietą;
  • Julių Urboną, IIm kl. mokinį, ir Austėją Penkauskaitę, IM kl. mokinę, laimėjusius II vietą;
  • Gabrielę Mataitę, IG kl. mokinę, laimėjusią III vietą.

Dėkojame mokytojai Snieginai Raubaitei.

Sveikiname!

2019-03-05

Sveikiname Armandą Kondrošką, TB1 kl. mokinį, laimėjusį I vietą, bei Viktoriją Pakštaitę ir Danielių Sasnauską, TB2 kl. mokinius, laimėjusius II ir III vietas  Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados Šiaulių regiono etape.

Sveikiname ir IIp kl. mokinę Vasarę Gaupšaitę, kuri šioje 11-12 klasių olimpiadoje laimėjo IV vietą.

Dėkojame mokytojai Dianai Virbickaitei.

VU DG

VU DG

2019-03-06

Švęsdamas 440-tąjį Vilniaus universiteto jubiliejų Fizikos fakultetas dovanoja Lietuvai tai, ką turi geriausio – žinias bei dalinasi atradimais!

VU Fizikos fakultetas parengė projektą „Mokslininkai grįžta namo“ ir sukvietė jaunuosius Fizikos fakulteto tyrėjus aplankyti savo tėviškes ir susitikti su baigtos mokyklos bendruomene, papasakoti apie nueitą mokslininko kelią, pasidalinti patirtimis bei dovanoti įkvėpimą ir idėjas jaunajai kartai.

Net du projekto dalyviai - Šiaulių Didždvario gimnazijos absolventai Martynas Velička, Fizikos fakulteto Cheminės fizikos instituto doktorantas ir lektorius bei dr. Vytautas Jukna, neseniai grįžęs į Fizikos Fakulteto Lazerinių tyrimų centrą iš podaktarinės stažuotės prestižiniame Prancūzijos politechnikos universitete. 

 

Tiksliųjų mokslų savaitė

Tiksliųjų mokslų savaitė

2019-03-12

Kovo 12-15 d. gimnazijoje vyko „Tiksliųjų mokslų savaitės" renginiai.

MATEMATINĖS ORIENTAVIMOSI VARŽYBOS „SUSKAIČIUOK IR SURASK!“

Orientavimosi varžyboms „Suskaičiuok ir surask“ I klasės mokinių komandos pradėjo gimnazijos tiksliųjų mokslų savaitės renginių ciklą. Užduotis mokinių komandoms rengė matematikos mokytojos A. Venclovienė ir R. Ernestienė.

I kl. mokinių komandos (po 5 mokinius iš kiekvienos klasės) bendradarbiaudami tarpusavyje turėjo atlikti įvairias matematikos užduotis ir gauti kabineto numerį.

Taip mokiniai pasikartojo ne tik matematines žinias, bet ir pasitikrino, ar gerai žino savo gimnaziją.

Geriausiai skaičiuoti ir orientuotis gimnazijoje pasisekė IM kl. komandai, II ir III vietas pelnė IG ir IY kl. mokiniai.

Užduotis įveikė visos komandos ir už tai buvo apdovanos saldžiais prizais.

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Badmintonas

Badmintonas

2019-03-12

Kovo 7 d. Šiaulių Universiteto sporto salėje vyko moksleivių badmintono turnyras. Pirmą kartą jėgas išbandė ir didždvariečių komanda. Įnirtingos kovos vyko tarp J. Janonio,Šiaulių Universiteto ir S. Daukanto gimnazijų. Didždvario gimnazijos komanda, kurią sudarė šie mokiniai: Šarūnė Penkauskaitė, Dorotėja Kaučikaitė, Džiugas Jankus, Denas Muliūnas, žaidė kovingai ir garbingai. Labiausiai išsiskyrė Šarūnė Penkauskaitė, kuri be pertraukos žaidė trejas vieneto varžybas ir nugalėjo priešininkes. Susumavus vienetų ir dvejetų kovų rezultatus, paaiškėjo, kad didždvariečiai laimėjo III vietą ir buvo apdovanoti bronziniais medaliais. Geros nuotaikos pasisėmę, įgavę żaidybinės patirties, gimnazistai ketina dalyvauti ir kitais metais.

Rima Kasiliauskienė, kūno kultūros mokytoja

Narkotikų prevencija

Narkotikų prevencija

2019-02-22

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas sukūrė naują, interaktyvią interneto svetainę jaunimui (nuo 14 m.) – www.askritiskas.lt. Jos turiniu siekiama tinkamai informuoti jauną žmogų, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Taip pat skatinti būti atviru bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, o svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.

Gimnazijos 120-ies metų istorija

Gimnazijos 120-ies metų istorija

2018-03-14

2018 m. Šiaulių Didždvario gimnazija švenčia 120-ies metų jubiliejų. Tai viena seniausių miesto gimnazijų, garsėjanti ne tik tradicijų puoselėjimu, bet ir atvirumu, inovatyvumu, draugiškos saviraiškos ir saviugdos aplinkos kūrimu, visuomeniškumu.

 

 

Savanoriai Didždvaryje

2018-09-12

Pagal Erasmus+ programos tarptautinės savanorystės projektą „Be Radio-Active 7“ 11 mėn. savavanorišką tarnybą gimnazijos radijo stotyje „Radijo klubas“ atlieka 3 savanoriai: Dana Folz (Germany) ir Nino Jashiashvili (Georgia) ir Muammer Kılıç (Turkija).

Dana Folz (Germany)  Nino Jashiashvili (Georgia) Muammer Kılıç (Turkija)

Duomenų rinkimas ir tvarkymas

2018-05-25
Patvirtiname, kad duomenų subjektų duomenys bus renkami laikantis galiojančių Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų. Taikomos visos protingos techninės ir administracinės priemonės tam, kad mūsų surinkti duomenys apie duomenų davėjus būtų apsaugomi nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. Duomenų davėjai negali teikti jokių asmens duomenų per mūsų svetainę. Jei duomenų davėjas asmuo, kuris yra jaunesnis negu 14 metų, prieš pateikdamas asmeninę informaciją, turi gauti savo tėvų arba kitų teisėtų globėjų sutikimą ir jį pateikti mums.
Dėmesio!

Dėmesio!

2018-06-06
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt.
 
Šiuo metu jums siūlome daugiau kaip 1 700 el. knygų. Skaityti ir užsisakyti el. knygas gali visi, turintys LIBIS skaitytojo pažymėjimą, tereikia tik prisijungti prie portalo.
Pasiskolintas el. knygas galėsite skaityti 14 kalendorinių dienų, bet turėsite galimybę šį laikotarpį pratęsti dar dviem savaitėms. Skaityti el. knygas galite bet kur, kur jums patogu ir kur yra interneto ryšys.
 
Mokiniai, dėmesio!

Mokiniai, dėmesio!

2018-08-28
Gimnazijos renovacijos metu keičiamas ženklo galiojimo laikas.
Įvažiavę į Šiaulių Didždvario gimnazijos teritoriją, matysite kelio ženklą Nr. 303, kuris reiškia, kad draudžiamas motorinių transporto priemonių, traktorių ir savaeigių mašinų eismas, išskyrus mopedus, motociklus be priekabų, maršrutinį, aptarnaujantįjį transportą ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones. 
Paaiškinimas iš KET:  Aptarnaujantysis transportas  – transporto priemonės, priklausančios draudžiamaisiais kelio ženklais pažymėtoje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, toje zonoje gyvenantiems ar dirbantiems asmenims, ar atvežantiems į tą zoną krovinius, ar atvykstantiems jų paimti, įskaitant lengvuosius automobilius taksi, atvežančius į tą zoną keleivius arba atvykstančius jų paimti ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones.
Taigi šis kelio ženklas draudžia motorinių transporto priemonių (išskyrus aukščiau nurodytas) judėjimą. Įvažiuoti į teritoriją gali tik mokytojai ir statybininkai, dirbantys objekte. Mokiniams įvažiuoti į teritoriją draudžiama. 
Laikykitės taisyklių. Budės kelių policijos tarnybos patruliai.

Turime kuo pasidžiaugti

2018-12-10
Jau šeštą kartą žurnalas „Reitingai“ pristato šalies gimnazijų reitingą – informaciją, kaip abiturientams pasisekė laikyti valstybinius brandos egzaminus 2018 metais.  Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ne pirmus metus patenkame į penkiasdešimtuką geriausiai išmokančių įvairius dalykus gimnazijų sąrašus.
Pagal VBE balų vidurkį (proc.) mūsų gimnazija respublikoje yra 14–15 vietoje iš vokiečių k. (vidurkis 96), 22 vietoje iš biologijos (vidurkis  76,77), 25 vietoje iš anglų k. (vidurkis 82,50) ir rusų k. (vidurkis 97), 31 vietoje iš chemijos (vidurkis 76,6) ir 34 vietoje iš matematikos (vidurkis 45,29). 
Gimnazijų reitinguose pagal olimpiadų rezultatus (daugiausiai apdovanojimų pelnę mokiniai respublikinėse olimpiadose) Didždvario gimnazija Šiauliuose  pirmauja, o respublikoje yra garbingoje IX vietoje (2018 m. 3 mokiniai respublikinėse olimpiadose pelnė I vietas, 1 mokinys – II vietą ir 3 mokiniai – III vietas). 
Deja, Tarptautinio bakalaureato rezultatai neįtraukiami.
 
Vyturys

Vyturys

2018-01-08
Šiaulių miesto savivaldybė visoms miesto mokykloms užsakė „Vyturio“ skaitmeninę knygų biblioteką. Knygos skaitomos kiekvienam vartotojui susikūrus paskyrą adresu 
www.vyturys.lt ir įvedus mokyklai skirtą kodą.
Dėl kodų kreipkitės į lietuvių kalbos mokytojas arba bibliotekininkes.
 
 
Bibliotekos vedėja
 

Socialinės paramos mokiniams

2017-06-29
Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjas (vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas) nuo liepos 1 d. kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių (toliau - skyrių) užpildydamas prašymo-paraiškos formą SP-11, šeimos duomenų formą SP-1 bei duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą SP-2, pridėdamas pažymas apie bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir kitus reikalingus dokumentus.
Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas pateikia Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriui laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.
 

Virtualus mokyklos muziejus

2014-01-02
Kreipiamės į visus, kurie mokėtės, dirbote Šiaulių Didždvario gimnazijos / 5-oje vidurinėje mokykloje/ Mergaičių gimnazijoje, t.y. mokykloje prie Kaštonų alėjos!
Pažvelkime į savo mokyklos istoriją moderniau!
Didždvario gimnazijos  bendruomenė kuria virtualų gimnazijos muziejų, todėl mums reikalinga Jūsų pagalba. 
Jei turite senų šios mokyklos mokinių ar mokytojų nuotraukų (pamokose, išvykose, miesto renginiuose ir t.t.) kviečiame jomis pasidalinti! 
 
Surinktas nuotraukas galite pamatyti jau dabar virtualiame mokyklos nuotraukų albume.
 
Nuskenuotas nuotraukas siųskite el. paštu didzdvario.muziejus@gmail.com ir užpildykite pateiktą formą apie siunčiamą nuotrauką.
 

Kultūros paveldo objektai Šiauliuose

2014-06-10

Pirmų gimnazinių klasių mokinių projektas "Kultūros paveldo objektai Šiauliuose".

ŽEMĖLAPIS

Rekomenduojame aplankyti

AGATA

AGATA

2015-11-02

AGATA sukurtas tinklalapis, kuriame galima legaliai klausytis lietuviškos muzikos: http://www.pakartot.lt
Svetainėje pateikiama skirtingų laikotarpių ir žanrų – liaudies muzika, džiazas, rokas, elektronika, dainuojamoji poezija ir kt. Viskas vienoje vietoje, viskas legaliai. Pagal svetainėje esančių muzikos kūrinių perklausų statistiką bus skirstoma dalis kompensacinio atlyginimo jų atlikėjams, įrašų gamintojams bei autoriams.