« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ I vietos laimėtojų išvyka į Berlyną

2019-08-19
STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ I vietos laimėtojų išvyka į Berlyną

Liepos 15–18 d. Didždvario gimnazijos mokiniai: Tautvydas Barauskis, Mintautė Rutkauskaitė, Vaiva Šiuparytė, ir mokytojos: Virginija Savickaitė bei Danguolė Vaičekauskienė, dalyvavo STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ I vietos nugalėtojams organizuotoje ekskursijoje į Vokietiją.  Laimėtojai Berlyne aplankė technikos muziejų, Gamtos istorijos muziejų, o Potsdame – „Sanssouci“ rūmus ir parką.

Vokietijos technikos muziejuje įrengti įvairūs simuliaciniai įrenginiai, todėl su fizikos dėsniais gimnazistai susipažino patys. Šiame muziejuje eksponuojama didelė senų ir naujų technologinių įrenginių kolekcija: mokiniai apžiūrėjo lėktuvų, automobilių, kompiuterių ekspozicijas. Gamtos istorijos muziejus –  tai unikali, net vienuolika ekspozicijų lankytojams pristatanti vieta. Joje Didždvario gimnazijos komanda turėjo galimybę susipažinti su visatos geneze, gyvybės raida Žemėje, organizmų evoliucija. Didelį įspūdį gimnazistams paliko speciali muziejaus ekspozicija „Berlin bares teeth“, kurioje galima buvo apžiūrėti vieną geriausiai išlikusių Tyrannosaurus Rex skeletų. Nustebino ir muziejaus „Wet collections“ paroda: vienoje muziejaus salėje yra eksponuojama apie milijoną zoologinių objektų. Gyvūnų pavyzdžiai yra laikomi etanolio tirpale, tai juos apsaugo nuo irimo.  

Potsdame mokiniai ir mokytojos grožėjosi XVIII a. rokoko stiliaus „Sanssouci“ rūmais, kurie priklausė Prūsijos karaliui Frydrichui Didžiajam. Įdomu tai, jog šis valdovas Vokietijoje išpopuliarino bulves, todėl ant karaliaus kapo iki šiol dedamos šios daržovės. Potsdame gimnazistai aplankė ir Cecilienhofo rūmus, kuriuose 1945 m. liepos ir rugpjūčio mėnesiais vyko Potsdamo konferencija. Kelionės metu gimnazistai susipažino su Rytų Vokietijos gamta, architektūra, šio krašto papročiais bei praplėtė gamtos mokslų žinias.

Vaiva  Šiuparytė, IV kl. mokinė