« Atgal
2016-12-07
Mokslo tyrimų festivalis

Gruodžio 5 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos III klasės mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Šiaulių universiteto laboratorijose ir išbandyti save trijose skirtingose veiklose: biologijoje, chemijoje arba informatikoje.

Biologijos užsiėmimo pagrindas – klonavimas. Mokiniai, išklausę įdomią paskaitą apie klonavimo istoriją ir pagrindinius metodus, galėjo patys sterilioje aplinkoje klonuoti pasirinktą augalą įsodindami jo sėklą į iš anksto paruoštą agarą. Mėgintuvėlius su klonuoto augalo sėkla moksleiviai vėliau parsinešė namo, kad galėtų stebėti tolimesnį augimą. Kol vieni mokiniai taip sodino sėklas, kiti mikroskopais tyrinėjo skirtingų ligų pažeistų audinių preparatus.

Chemijos užsiėmimą pasirinkusieji buvo padalyti į dvi grupes: vieni bandė išgauti įvairių egzotinių vaisių, pavyzdžiui, bananų ar apelsinų, kvapus, o kiti, naudodami skirtingus indikatorius, mėgino išgauti skirtingas vaivorykštės spalvas.

Kitame užsiėmime informatikos dėstytojas prieš darbą mokinius supažindino su baterijų veikimu ir pademonstravo trumpąjį jungimą, taip įrodydamas varžos svarbą. Darbo tikslas buvo sukonstruoti dvi mikroschemas, kurios yra randamos beveik kiekvieno elektroninio prietaiso sudėtyje. Uždaroje elektros srovės grandinėje sukonstruotos pirmosios schemos tikslas – uždegti lemputę. Antrosios schemos principas panašus, bet ši schema sudėtingesnė ir jos tikslas – apsaugoti prietaisą nuo pažeidimų, jeigu dirbama su galingomis srovėmis.

Ugnė Tylenytė
III gimnazijos klasė