« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2015-2016 m.m. »

Moksleivių motyvacijos kosmoso tematika didinimas

2016-06-10
Moksleivių motyvacijos kosmoso tematika didinimas
Birželio 9 dieną Vilniuje vyko Lietuvos inovacijų centro vykdomo projekto „Nacionalinių ir tarptautinių mokslo olimpiadų dalyvių motyvacijos kosmoso tematika didinimas (SPACEOLYMP)“ seminaras, skirtas kuriamo virtualaus uždavinyno „Matematika, kosmosas, inovacijos“ aptarimui. Uždavinynas kuriamas Europos kosmoso agentūros 50-mečio proga, tad jį  sudaro 50 užduočių, skirtų 8-12 klasių mokiniams. Seminaro dalyviai– Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atstovė, olimpiadininkus rengiantys mokytojai, buvę nacionalinių bei tarptautinių olimpiadų nugalėtojai, mokslininkai diskutavo apie šio uždavinyno pridedamąją vertę talentingų (ir ne tik) vaikų ugdyme, teikė pastabas, siūlymus.                                                    
Projekto  koordinatorius Saulius Lapienis pažadėjo dalyviams, atsižvelgdamas į išsakytas   pastabas, pakoreguoti uždavinyną ir pakvietė visus tolimesniam bendradarbiavimui, išsakė viltį, kad gal būt netolimoje ateityje lietuviai drauge su kitais europiečiais paseks Indijos pavyzdžiu ir pradės rengti kosmoso olimpiadas moksleiviams. 
Projekto vykdytojai planuoja 2016-2017 metais parengti  analogiškus fizikos, chemijos, informatikos, astronomijos, biologijos, geografijos uždavinynus moksleiviams. 
Visi, besidomintys ir norintys pagilinti savo žinias apie kosmosą ir Lietuvos indėlį Europos kosmoso agentūros veikloje, informacijos galėtų rasti čia.
Moksleiviai, pageidaujantys  patys realizuoti save šioje srityje, turėtų kreiptis į savo matematikos ar gamtos mokslų mokytojus.
Projekto SPACEOLYMP autorius ir koordinatorius Saulius Lapienis padėkojo visiems už išsakytas nuomones. 
 
Šiaulių Didždvario gimnazijos matematikos mokytoja Irma Venskuvienė