« Atgal
Titulinis » Administracinė informacija » Projektai » Vykdomi projektai »

Modern Education in Science for Industry 4.0

2018-11-12
Modern Education in Science for Industry 4.0
Lapkričio 12–16 d. gimnazijos mokytojų komanda dalyvavo mokymuse, vykusiuose Čekijos Teplice gimnazijoje. Prasidėjo naujas dvejų metų „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo – Mokyklų mainų strateginės partnerystės projektas „Modern Education in Science for Industry 4.0 (MESI 4.0)“  STEAM kontekste. Į projektą bus pakviesti 16 IIg klasės mokinių. Projekto tikslai yra keli: didinti mokinių domėjimąsi gamtos mokslais, matematika, modernizacija pramonės šakose, mokyti taikyti matematikos, gamtos mokslų kompiuterines programas, vykdyti tarptautinius mainus ir dalintis gerąja patirtimi.
Projekte dalyvaujantys mokiniai pristatys savo šalies ir susipažins su visų dalyvaujančių šalių reikšmingomis iniciatyvos „Industry 4.0 / Pramonė 4.0“ pramonės šakomis, dalyvaus ekskursijose į pramonės objektus, dalyvaus diskusijose apie gamtos mokslus šiuolaikinėje pramonėje, atliks patyrimines skaitmeninimo iniciatyvos „Pramonė 4.0/Industry 4.0“ scenarijaus įvairias užduotis, vykdys gamtos mokslų eksperimentus, mokysis apdoroti duomenis bei juos analizuoti naudojant kompiuterines programas. „Pramonė 4.0“ yra revoliucingas požiūris į gamybos technologijas. Mokiniai ir mokytojai dalinsis informacija ir bendradarbiaus tarptautiniu mastu ne tik vizitų metu, bet ir naudodami nuotolinio mokymosi ir bendradarbiavimo aplinkas bei priemones. 
Mokytojai iš keturių Europos šalių turės galimybę pasidalinti idėjomis apie skirtingas švietimo struktūras ir sistemas, taikomus metodus, apmąstyti mokymą(si) ir gauti naujų naudingų idėjų. Dalyvaujantys mokiniai ne tik patobulins anglų kalbos kalbėjimo, skaitymo, rašymo, matematikos bei gamtos mokslų  žinias bei įgūdžius, bet ir bendrąsias kompetencijas. 
Projekto partneriai: Gymnazium Teplice (Čekija), SZ Geschwister Scholl, Bremerhaven (Vokietija), La Salle-Buen Consejo, Puerto Real (Ispanija). Lietuvai atstovaus mūsų gimnazijos mokytojų komanda: matematikos mokytojos: Rima Ernestienė, Aistė Venclovienė, biologijos mokytoja Kristina Muraškienė ir IT mokytoja Daiva Bukelytė. 
2020 m. balandžio mėn. mūsų gimnazijoje vyks baigiamasis projekto dalyvių vizitas, kur bus pristatomi baigiamieji projektai. Projekto metu didždvariečiams be kitų veiklų numatyta užduotis – sukurti projekto „Modern Education in Science for Industry 4.0 (MESI 4.0)“  tinklalapį.
 
Daiva Bukelytė,  IT mokytoja, projekto koordinatorė