« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Susitikimas su „Misija Sibiras“

2018-11-20
Susitikimas su „Misija Sibiras“
Lapkričio 14 d. IIm kl. mokiniai dalyvavo ypatingame renginyje. Pastaruoju metu daug kalbama apie jaunimo pilietiškumo ugdymą, tačiau kartais atrodo, kad trūksta konkrečių pavyzdžių, kurie įtikintų mokinius. Dalyvaudami susitikime su ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviais, kurie tik keleriais metais vyresni už mokinius, klausydamiesi jų įtikinamo ir nuoširdaus pasakojimo apie politinių kalinių likimą, antrokai buvo priblokšti ir sužavėti.
Ekspedicija „Misija Sibiras“ organizuojama jau keletą metų, tačiau šiais metais ekspedicija vyko ne Sibire, o  Kazachstane, kur sovietų valdžia vežė politinius kalinius iš Lietuvos. Mokinių nuomone, tremtiesiems į Kazachstaną „pasisekė“, juk ten šilta. Deja... Politiniai kaliniai gyveno atskirti nuo šeimų, baisiomis sąlygomis barakuose, o darbas rūdynuose, kamuojant karščiui, buvo nepaprastai sunkus. Matyt, todėl tremtiniai Kazachstaną praminė „mirties žeme“.  
Visus sukrėtė pasakojimas apie motinų ir jų vaikų dalią: pasirodo, savo vaikelį mama galėjo auginti tik iki ketverių metų. Po to vaikas būdavo atimamas ir motina daugiau jo nebematydavo. Mama turėjo viltį, kad kada nors, po daugelio metų,  ras savo vaiką, o kad atpažintų, jį tyčia žalodavo, kad liktų randų. Šokiravo žinia, kad Kazachstane nepriimta tvarkyti kapų, o tai sunkino kapaviečių suradimą. Net vietos gyventojai ir dabar kapinėse ant medžių piešia rodykles, kad lengviau surastų savo artimųjų kapą. Vis tik buvo sutvarkyta apie 100 buvusių Lietuvos kovotojų už laisvę kapų. 
Renginys buvo įdomus ir prasmingas, privertęs mokinius susimąstyti apie sunkią to meto žmonių dalią, o kai kurie  IIm kl. mokiniai  net domėjosi,  kaip patys galėtų tapti ekspedicijos dalyviais.
 
G. Kubiliūtė, istorijos mokytoja