« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2017-2018 m.m. renginiai »

Respublikinis konkursas „Mano žemėlapis Lietuvai“

2018-03-22
Respublikinis konkursas „Mano žemėlapis Lietuvai“
Jau trečiąjį kartą UAB „Hnit-Baltic“ kartu su Ugdymo plėtotės centru, Vilniaus universiteto Geomokslų instituto Kartografijos ir geoinformatikos katedra bei Lietuvos geografų draugija organizavo žemėlapių kūrimo konkursą „Mano žemėlapis Lietuvai“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Konkurse dalyvavo gimnazijos III e kl. mokinės: Beatričė Karvelytė ir Fausta Tamoševičiūtė, kurios, paskatintos geografijos mokytojos Snieginos Raubaitės bei padedamos GIS mentoriaus Valdo Krikščiūno, parengė žemėlapį apie Prisikėlimo apygardos partizanus. 
Kovo 9 d. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijoje vyko baigiamasis konkurso renginys – respublikinė konferencija, kurioje savo patirtimi (naudojant ArcGIS Online žemėlapių kūrimo platformą) dalijosi II kl. mokinės: Milda Bučiūnaitė ir Rusnė Kairaitytė. Jos kartu su savo anglų kalbos mokytoja Kristina Urboniene parengė ir skaitė pranešimą „Žemėlapių pasakojimai anglų kalbos pamokose“. Mokinės teigė, jog naudojant geoinformacinę sistemą kurti pasakojimą apie žinomiausias pasaulio labdaros organizacijas (pvz., Melindos, Bilo Gates fondai, SOS Vaikų kaimas) buvo ne tik įdomiau, bet ir patogiau: juk galima prisijungti prie virtualaus pasakojimo namuose, nebūtina kartu dirbti prie vieno kompiuterio. Milda ir Rusnė džiaugėsi, kad patobulino viešojo kalbėjimo, erdvinio mąstymo įgūdžius, sužinojo, kaip galima dar panaudoti ArcGIS platformą, susipažino su įdomiais žmonėmis.
Konferencijos  antroje dalyje buvo skelbiami konkurso „Žemėlapis Lietuvai“ nugalėtojai. Džiugu, kad mūsų gimnazijos trečiokės  11 kl.  grupėje  laimėjo III vietą. Laimėtojos teigė, kad žemėlapį kurti buvo įdomu, todėl jos tikisi, kad kitais metais paragins ir daugiau Didždvario gimnazijos mokinių dalyvauti konkurse.
 
Kristina Urbonienė, anglų k. mokytoja,  ir Sniegina Raubaitė, geografijos mokytoja