« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2017-2018 m.m. renginiai »

Tarptautinis projektas „Mokykimės kelti išmanius tikslus“ gimnazijoje

2018-04-24
Tarptautinis projektas „Mokykimės kelti išmanius tikslus“ gimnazijoje
Balandžio 16-20 dienomis gimnazijoje vyko Nordplus Junior paprogramės remiamas tarptautinis projektas „Mokykimės kelti išmanius tikslus“ (“Let‘s learn to set SMART goals“). Tai dvejus metus trunkantis projektas, kuriame dalyvavo Latvijos Rigas Valst gymnasium 1, Estijos Tartu Miina Harma gimnazijos bei Šiaulių Didždvario gimnazijos tarptautinio bakalaureato diplomo programos mokiniai. 
Pirmosios mainų savaitės programos tema – „Akistata su įvairove“ (“Facing Diversity“), kurios tikslas – geriau pažinti tris Baltijos šalis, nustatyti jų skirtumus  ir panašumus (šie metai visoms trims  šalims ypatingi –  jos švenčia savo valstybės atkūrimo šimtmetį). Taigi mokiniai analizavo istorinius, kultūrinius, ekonominius  ir politinius šalių skirtumus, lygino švietimo sistemas ir rengė prezentacijas. Per savaitę vyko nemažai renginių (tarptautinė vakarienė, IB Olympics žaidynės, protmūšis, diskusija, kūrybinės dirbtuvės ir kt.), kurie mokiniams sudarė galimybes stiprinti bendrąsias kompetencijas, pasidalinti savo išgyvenimais, atrasti naujus savęs lavinimo būdus ir, be abejo, susirasti naujų draugų. Be to, svečiai, gyvendami šeimose, turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su lietuvių kasdienybe. 
Šio projekto pabaigoje vyko vieša refleksija apie tai, kaip pavyko įgyvendinti projekto tikslus, kaip pavyko pateisinti dalyvių lūkesčius, kokie buvo nustatyti šalių panašumai ir skirtumai. Keista, bet nė vienos šalies atstovai neįvardijo savęs kaip draugiškus, malonius. Stereotipas, kad Baltijos šalių žmonės yra lėti, neryžtingi, nebendraujantys, deja, dar vis gyvas, nors svečius mes, lietuviai, nustebinome savo komunikabilumu. Be to, estai žavėjosi kiekvienu pakelėje pamatytu sodu, o latviai – mažomis kainomis parduotuvėse. Kai paklausiau, ar jie rado kažkokių panašumų, vienas estų atsakė: „Keturių dienų pažinti žmogų ir jo kasdienybę yra per mažai. Jei pasiliktume čia ilgiau, gal ir rastume bendrų bruožų, bet ir dabar man atrodo, jog visos trys sesės šalys yra labai skirtingos“.  
Atsisveikinant su svečiais buvo ir išsiskyrimo ašarų, ir džiaugsmo žinant, jog ateinantį rudenį projekto dalyviai vėl susitiks – dabar Tartu gimnazijoje Estijoje, o baigiamasis mainų programos etapas, apibendrinantis veiklas, vyks Rygos gimnazijoje 2019 metų pavasarį.
 
Paulina Maskaliovaitė