« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2017-2018 m.m. renginiai »

Integruota istorijos, pilietiškumo, matematikos, lietuvių kalbos pamoka

2018-03-23
Integruota istorijos, pilietiškumo, matematikos, lietuvių kalbos pamoka

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Valstybių, kurios turėtų tokią dieną,  nėra, nes knygnešystė yra unikalus reiškinys. Istorijos mokytoja Giena Kubiliūtė, matematikos mokytoja Aistė Venclovienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Valančienė  nusprendė šią išskirtinę dieną  įamžinti ir organizavo  atvirą integruotą lietuvių kalbos, istorijos ir matematikos pamoką-projektą I m klasėje ,,Lietuviškos spaudos draudimas – sąlyga tautiškumui formuotis“ (pamoką stebėjo net vienuolika miesto ir mūsų gimnazijos lietuvių k., istorijos, matematikos mokytojų).    

Dirbdami individualiai ir grupėmis mokiniai turėjo rasti atsakymą  į esminį  pamokos klausimą – Kaip ir kodėl spaudos draudimas skatino ir stiprino lietuvių tautiškumą, patriotizmą ir meilę savo kraštui? Pirmokai aktyviai diskutavo,  ieškojo informacijos apie knygnešių darbo motyvus, gabenimo ir platinimo sunkumus, žmonių požiūrį į knygnešius, analizavo  gabenamos literatūros turinį. Atlikdami matematikos užduotis nagrinėjo jiems pateiktus spaudos draudimo laikotarpio statistinius duomenis apie žandarų konfiskuotų  knygų kiekį, sprendė judėjimo uždavinius. Pamokos uždavinį pasiekė beveik visi – išsprendė dvidešimties klausimų kryžiažodį.

Pamokos pabaigoje, per refleksiją, mokiniai sakė, kad norėtų daugiau tokių pamokų, pasiūlė organizuoti pamoką-konkursą su kitomis miesto gimnazijomis. Pamoką stebėję  mokytojai tvirtino, kad pamoka pavyko, daugumą jų (ypač matematikus) nustebino tokios integracijos idėja.

Mes, pamoką vedusios mokytojos, buvome sužavėtos atsakingai atliekamu mokinių darbu, jų pastangomis išsiaiškinti ir padaryti viską iki galo. Esame įsitikinusios, kad gimnazistai įgijo ne tik naujų dalykinių žinių, bet patobulino komunikavimo bei mokėjimo mokytis kompetencijas.                              

Istorijos mokytoja Giena Kubiliūtė

Nuotraukos: Maksym Malkov