« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2016-2017 m.m. renginiai »

Istorijos pamoka netradicinėje aplinkoje

2017-03-09
Šiaulių Didždvario gimnazijos Ig ir Im mokiniai apsilankė modernioje Šiaulių universiteto bibliotekoje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Aušros“ laikraščio leidimo istorija ir dr. Jono Šliūpo veikla“. Šiaulių universitetui Vytautas ir Vanda Šliūpai padovanojo šio tautinio atgimimo vieno iš lyderių biblioteką ir rankraščius (dr. J.Šliūpas kilęs iš Šiaulių krašto). Universiteto darbuotojai puikiai susipažinę su dr. J.Šliūpo biografija, veikla ir ją pateikė išsamiai ir patraukliai. Mokiniai turėjo galimybę daug sužinoti, diskutuoti, užduoti klausimus apie „Aušros“ laikraščio leidimo problemas, tuometinės visuomenės požiūrį į laikraščio svarbą ir turinį, redaktorių darbo sunkumus. Mokinius labai sudomino dr.J.Šliūpo rankraščiai: buvo galima juos pavartyti, paskaityti, gyvai prisiliesti prie šio iškilaus ir nenuilstančio Lietuvos politinio veikėjo minčių.
Lito kambarys. Kaip gi be jo? Puikus ir netradicinis Šiaulių visuomeninio veikėjo Viliaus Purono sumanymas įamžinti litą. Pozityvioji nostalgija – taip pavadinčiau 
šį lito kambarį. Mokinių išmaniųjų telefonų blykstės dirbo be sustojimo. Keistas ir netikėtas jausmas patekti į kambarį, kurio visos patalpos apklijuotos įvairaus nominalo metalinėmis litų ir centų monetomis.
Netradicinė pamoka suteikė mokiniams galimybę dinamiškiau ir išsamiau susipažinti su istorinių asmenybių veikla ir įvertinti jų veiklą Lietuvos istorijoje.
Istorijos mokytoja G.Kubiliūtė.

Nuotraukos Severos Lukošaitytės