« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Istorijos pamoka kitoje erdvėje

2019-12-03
Istorijos pamoka kitoje erdvėje

Šiaulių „Aušros“ muziejus miesto bendruomenę  pakvietė į viešą paskaitą apie partizanų vado A. Ramanausko-Vanago palaikų paiešką ir 1863 metų sukilimo dalyvių palaikų atradimo vietą Gedimino kalne. Šioje paskaitoje nuspręsta dalyvauti su IIY ir IIP klasių gimnazistais. Mokinių teigimu, dalyvauti tokioje istorijos pamokoje neabejotinai  įdomu ir naudinga:  pirmiausia todėl, kad pamoka vyksta ne klasėje, antra, kad mokytoju tampa archeologas, trečia, kad iš pirmų lūpų išgirsti, jog pateikiama informacija yra tikrai patikima (kapavietėje rasta apie 20 palaikų ir kiekvienas iš jų identifikuotas).

Aptardami paskaitą, gimnazistai akcentavo, kad įdomiausia buvo sužinoti, kaip tuo metu apskritai gyveno partizanai, kaip įrenginėjo bunkerius, kokios buvo jų gyvenimo sąlygos ir koks žmogus bei vadas buvo A. Ramanauskas-Vanagas.

Po kelių dienų Vilniuje vyko 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinės laidotuvės, kurias su mokiniais  per istorijos pamoką turėjome galimybę stebėti per televiziją. 

Istorijos mokytoja Giena Kubiliūtė