« Atgal
Titulinis » Naujienos »

Inovatyvūs vadovėliai - pagalba ruošiantis egzaminams

2017-05-15
Inovatyvūs vadovėliai - pagalba ruošiantis egzaminams

Šiaulių Didždvario gimnazijos anglų kalbos mokytojos dalijosi patirtimi su Vilniaus ir Kauno mokytojais.
Egzaminai be streso? Ar tai įmanoma? Tokia tema balandžio 26 dieną Kaune, o gegužės 8 dieną Vilniuje vyko metodinės dienos anglų kalbos mokytojams. Jose savo patirtį ir įžvalgas pristatė leidyklos „Šviesa“ atstovai, universitetų dėstytojai, mokytojai praktikai.
Pirmoje dalyje keturių leidinių serijos „Prieš egzaminą“ autorė docentė Dr. Audronė Raškauskienė, VDU, pateikė pavyzdžius ir aptarė dažniausiai egzaminuose pasitaikančias klaidas, susijusias su skaitymo ir klausymo užduočių atlikimu. Mokytojai kartu atliko užduotis, pabuvo mokinių kailyje ir diskutavo apie dažniausias mokinių daromas klaidas. Antrasis pranešėjas Gediminas Liutkus, „Dešimt žingsnių egzamino link“ leidinio autorius, ruošiantis dvyliktokus ezaminams, dirbantis privačioje kalbų mokykloje „Lingvera“, kalbėjo apie mokinių patiriamą stresą, kaip su juo susitvarkyti ir kaip svarbu nuolat ir sistemingai mokytis. Trečioji dalis buvo mokytojų praktikų patirtis – Šiaulių Didždvario gimnazijos mokytojos Alla Chvostova (Kaune), Rūta Alminienė ir Inga Stonienė (Vilniuje) dalijosi praktine patirtimi, kaip sėkmingai pasirinktos mokymo priemonės gali padėti mokiniams ir mokytojams sistemingai ruoštis brandos egzaminui. Šiaulietes papildė ir savo praktinėmis įžvalgomis pasidalino Jonavos Ralio gimnazijos mokytojos Jolanta Matonienė ir Aušra Nacevičienė.
Alla Chvostova kalbėjo apie kūrybiškumo ir kultūrinio sąmoningumo ugdymą anglų kalbos pamokose, o Rūtos Alminienės ir Ingos Stonienės pranešimo tema buvo „Kaip ruoštis mažiau, o išmokyti ir išmokti daugiau.“
Mokytojos su kolegomis dalijosi naudojamais metodais, padedančiais įgyti pasitikėjimo prieš egzaminus, o taip pat savo patirtimi dirbant su naujais, inovatyviais „Macmillan“ leidyklos vadovėliais „Gateway“. Šis vadovėlis – tai praktiškas ir įdomus pasirinkimas įvairių gebėjimų ir poreikių mokiniams, nes šalia įprastų pratybų jis turi ir skaitmenines, kurių užduotis galima atlikti kompiuteryje, planšetėje ar telefone. Vadovėlio temos įdomios ir šiuolaikiškos, o skyriuose „Gyvenimo įgūdžiai“ – daug praktiškų patarimų mokiniui. Mokytojos teigė, kad per pamokas mokinį būtina ne tik paruošti egzaminui, bet ir ugdyti jo kūrybiškumą, kultūrinį sąmoningumą, kritinį mąstymą. Tik tuomet jie gerai jausis ir gyvenime, ir per egzaminą. Mokytojos džiaugėsi ir kitu dideliu „Gateway“ vadovėlių privalumu – elektroniniais resursais mokytojams: „Apverstos klasės“ video įrašais, testo generatoriais ir kt., leidžiantiems mokytojams kūrybiškai dirbti, įdedant mažiau laiko pasiruošimui. Be to, mokiniai gali patys pasižiūrėti įvairią medžiagą namie, o ją aptarti klasėje.
Džiaugiamės, kad tiek vilniečiams, tiek kauniečiams mūsų įžvalgos patiko ir pasirodė naudingos, kad esame viena iš nedaugelio mokyklų Lietuvoje, jau naudojančių šiuos naujus, modernius, inovatyvius vadovėlius. O mums taip pat buvo smagu pasiklausyti, kuo gyvena kolegos iš kitų miestų.

Rūta Alminienė
Šiaulių Didždvario gimnazijos ugdymo skyriaus vedėja, anglų kalbos mokytoja