Naujienos

Dėmesio!

2020-12-02

Gerb. mokiniai, tėveliai (globėjai, rūpintojai),

2020-12-04

gruodžio 7-11 d. mokymas organizuojamas nuotoliniu būdu.

 

PAMOKA LAIKAS
1 8.30–9.15
2 9.25–10.10
3 10.20–11.05
4 11.15–12.00
5 12.30–13.15
6 13.25–14.10
7 14.20–15.05
8 15.10–15.55


 

Karantinas

2020-11-12

Įvedus visuotinį karantiną Lietuvoje nuo 2020 m. gruodžio 7-11 d. gimnazija dirba nuotoliniu būdu.

Kreiptis elektroniniu paštu didzdvaris@dg.su.lt (raštinė); mob. Nr. 8614 32930

Didždvariečiai finale!

Didždvariečiai finale!

2020-11-18

Lapkričio 11 d. vyko nacionalinio konkurso „Žalioji Olimpiada 2020“ finalas. Tai  VšĮ „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma" organizuojamas projektas, kuriuo siekiama netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą.

Šiais mokslo metais Didždvario gimnazijai atstovavo II ir III klasių mokinių komanda „Žaliasis Aš“, kurią sudarė Ugnė Vaitkutė, Ignė Vaitkevičiūtė, Gabrielė Noreikaitė, Ilzė Kazlauskaitė, Greta Ralytė, Dominyka Grigalaitytė, Daina Zalogaitė, Dovydas Kuzma ir Kamilė Ščiukaitė.

Mokiniai atsakingai ruošėsi ir iškovojo galimybę varžytis finale. Nors prizinė vieta nebuvo pasiekta, tačiau didždvariečiai labai atkakliai kovojo ir atidavė visas jėgas. Mokiniai sužinojo daug naujų dalykų apie aplinkosaugos problemas, jų sprendimo būdus ir smagiai bei prasmingai praleido laiką.

Kamilė Ščiukaitė ir Daina Zalogaitė, IIM kl. mokinės

„Jaučiausi didelės jaunųjų vertėjų bendruomenės dalimi“

„Jaučiausi didelės jaunųjų vertėjų bendruomenės dalimi“

2020-11-26

Norėdama skatinti domėjimąsi kalbomis ir sėkmingą jų mokymąsi, Europos Sąjunga organizuoja tarptautinį konkursą jauniesiems vertėjams „Juvenes translatores“. Tyrimai rodo, kad Europoje, o taip pat ir visame pasaulyje didėja vertėjų poreikis, todėl jaunimui, besidominčiam kalbomis, naudinga išbandyti savo jėgas ir įgyti patirties. Konkursas skatina domėjimąsi ne tik užsienio, bet ir gimtąja kalba – juk taip svarbu ne tik suprasti, kas sakoma ar parašyta, bet ir gebėti tai perteikti gimtąja kalba kitiems žmonėms.

Tad kasmet yra organizuojamas konkursas, bet į jį iš kiekvienos Europos Sąjungos šalies narės iš užsiregistravusių mokyklų atrenkama tik tiek, kiek ta šalis turi vietų Europos parlamente. Taigi, iš Lietuvos suteikta galimybė dalyvauti šiame konkurse tik vienuolikai mokyklų. Džiaugiamės, kad esame tarp atrinktųjų gimnazijų, o mūsų III ir TB1 klasių mokiniai: Gabrielė Mataitė, Ignė Vaitkevičiūtė, Gabija Urbanavičiūtė, Matas Kenstavičius ir Neda Miltinytė, lapkričio 26 d. kartu su jaunaisiais vertėjais iš visos Europos išbandė savo jėgas.

Neda: „Dalyvavimas vertimo konkurse man buvo ypatingas tuo, jog jaučiausi didelės jaunųjų vertėjų bendruomenės dalimi. Verčiamas tekstas privertė susimąstyti apie dabartines aktualijas ir Europos ateitį. Džiaugiuosi turėjusi galimybę išbandyti savo jėgas!”

Ignė: „Konkursas visų Europos šalių jaunimui suteikia galimybę pademonstruoti savo vertimo sugebėjimus. Nuoširdžiai džiaugiuosi ir dėkoju organizatoriams, kurie rengia tokius konkursus. Manau, kad tai labai šaunus renginys, skatinantis mokinius tobulinti savo anglų ir gimtosios kalbos įgūdžius, tad patariu visiems, atsiradus galimybėms, išbandyti savo jėgas.”

Gabrielė: „Konkursas buvo tikras iššūkis – tekste buvo gausybė nežinomų anglų kalbos žodžių ir posakių, tačiau tai nesutrukdė vertimui į lietuvių kalbą. Be to,  tai buvo puiki priežastis bent dviem valandoms sugrįžti į mokyklą ir pamatyti kitus didždvariečius.”

Nekantriai lauksime rezultatų!

Rūta Alminienė, anglų k. mokytoja

 

Sveikiname!

2020-11-27
Respublikiniame vertimo konkurse rusų kalba, 11-12 kl. grupėje, II vieta užėmė Gabija Urbanavičiūtė, IIId kl. mokinė.
Paskatinamoji vieta skirta Aironui Koliasnikovui, IVc kl. mokiniui. 
Mokytoja Natalia Ploshenko.

 

Sveikiname!

Sveikiname!

2020-11-27

Sveikiname Valeriją Tarasiuk, TB1 kl. mokinę, sėkmingai išlaikiusią tarptautinį verslumo egzaminą ir įgijusią verslumo sertifikatą – Verslumo įgūdžių pasą (VĮP).

Verslumo įgūdžių pasas (iš anglų kalbos – Entrepreneurial Skills Pass) – tai dokumentas, įrodantis  15–19 metų amžiaus mokinių verslumo įgūdžius, įgytus pagal programą „Junior Achievement AcceleratorX“. VĮP atspindi mokinio žinių ir kompetencijų lygį, kuris nori įsteigti ir valdyti mokomąjį verslą, veikiantį pagal uždarosios akcinės bendrovės principus.

Sveikiname Evą Kislauskaitę, TB1 kl. mokinę, lapkričio 7 dieną dalyvavusią ISM ekonomikos konkurse ir  11 klasės kategorijoje užėmusią I vietą.

Mokinei bus įteikti specialūs konkurso rėmėjų prizai ir papildomas prizas iš Nacionalinės moksleivių akademijos – nemokamas nuotolinis mokymasis akademijoje!

Šiemet ISM dėstytojai kartu su įmonėmis: „Coca-Cola HBC“, „Nestle“, „Civitta“, „Cognizant“, „Bitė“, „Microsoft“ ir „Euromonitor International“, sujungė jėgas tam, kad gabiausiems 9–12 kl. mokiniams sukurtų iššūkio vertas užduotis. Pandemijos nulemti pokyčiai paskatino kiek pakeisti tradicinės ekonomikos olimpiados formatą ir turinį: jis šiemet paremtas atvejo analizės pagrindu, tad čia dalyviai rado realių įmonių atvejus, atliko su konkrečia kompanija susijusius skaičiavimus.

„Prokalbiai gyvai“

„Prokalbiai gyvai“

2020-11-28

 Lapkričio 25 d. didždvariečiai, kurie domisi komunikacija, prisijungė prie socialinės iniciatyvos „Prokalbiai gyvai: komunikacijos labirintuose“. Prokalbių komanda kalbino tikrus komunikacijos žinovus: Justę Gvazdaitytę, daugiau nei dešimt metų patirties reklamos ir komunikacijos srityje turinčią specialistę, Aidą Puklevičių, šmaikščiu rašymo stiliumi ir erudicija garsėjantį rašytoją, scenaristą, žurnalistą ir redaktorių, komunikacijos paslaugų agentūros „Fabula Hill + Knowlton Strategies“ kūrybos vadovą, aktyviai komunikuojantį socialiniuose tinkluose, Justę Tankevičiūtę-Raudę, buvusią pianistę, muzikos vadybininkę, dirbančią su grupe Subtilu-Z ir kitais atlikėjais, dirbančią su įvairiais muzikiniais projektais.

Mokinių mintys po  renginio:

Komunikacija – tai bendravimas bei kitiems žmonėms daroma įtaka. Komunikuojant itin svarbios smalsumo, kūrybiškumo, greitos reakcijos bei plataus akiračio savybės. Pašnekovai minėjo, jog daugiausiai patirties jiems įgyti padėjo praktika bei autoritetai.

Rusnė Medžiaušytė, IIIa kl.

Per renginį užsirašiau du itin patikusius posakius: „Kai tu esi apie viską, tu esi niekas“ ir „Neverta meluoti, nes vėliau susipainiosi savo mele". Klausydama pašnekovų, supratau, kad komunikacijai reikia kuo daugiau praktikos. Man labai patiko šis renginys, įkvepiantis ir informatyvus.

Gerda Rumšaitė, IIG kl.

Renginys labai patiko, juk buvo parinkti daug patirties turintys ir puikūs savo srities specialistai. Jie ne tik pasidalijo žiniomis apie komunikacijų sritį, bet ir savo patirtimi. Buvo įdomu išgirsti, kad komunikacija ne visada yra susijusi su reklama ir kad vienokiu ar kitokiu būdu visur galime atrasti komunikacijos ženklų. Aš pati domiuosi komunikacijos sritimi, tačiau niekada nemaniau, jog būtina išmanyti ir valstybės įstatymus. Kadangi planuoju studijuoti komunikacijas, renginys man buvo išties naudingas.

Gražvilė Kalužinaitė, TB1 kl.

Renginys patiko pirmiausia todėl, kad smagūs pašnekovai. Sužinojau, kad norėdamas tapti geru komunikacijos specialistu, privalai būti drąsus, smalsus, kūrybiškas, turi viskuo domėtis, mokėti greitai spręsti situacijas. Viena pašnekovių akcentavo, kad daug ko išmoko ne tik iš mokytojų, bet ir iš savo asmeninio darbo, įgytos patirties.

Elija Auštikalnytė, IS kl.

Renginio lektoriai paneigė mitą, kad komunikacijos specialistas būtinai turi būti ekstravertas. Pasirodo, komunikacijos srityje puikiai gali dirbti ir intravertas. Be to, pasakė, jog nėra būtina baigti aukštojo mokslo, jei yra noras, visada galima suderinti studijas ir praktiką, nes  tik praktikoje įgyjami nauji įgūdžiai.

Leticija Čiužauskaitė, IVa kl.

Diskusija buvo įdomi, labai įdomūs pašnekovai, kurie pasidalijo savo darbo užkulisiais. Buvo įdomu išgirsti, kad nėra būtinybė baigti mokslus komunikacijos srityje, norint būti geru specialistu, nes žinoma viskas ateina per patirtis, potyrius. Taip pat manau, supratau, kad ši sritis man tiktų ir patiktų, nes mėgstu domėtis, mėgstu mąstyti apie pasaulį iš dviejų pusių, todėl buvo smagu išgirsti, kad būtent ši savybė ir yra svarbiausia šioje srityje. Taip pat įdomu buvo sužinoti apie partizaninę reklamą ir jos sąvoką bei prasmę.

Dominyka Svilytė, IIY kl.

Laima Vielikėnienė,  profesijos patarėja

Konferencijoje „Noriu žinoti“

Konferencijoje „Noriu žinoti“

2020-11-30

Lapkričio 26 dieną ZOOM aplinkoje vyko respublikinė pažintinė-praktinė konferencija „Noriu žinoti“, kurios tikslas – ugdant mokinių kūrybiškumą, tobulinti esminį jų gebėjimą – bendravimą užsienio kalba.  Konferenciją organizavo Šiaulių Dainų progimnazijos rusų k. mokytoja Auksė Kravčenkienė ir Šiaulių Dainų progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vokiečių k. mokytoja Daiva Staniulytė. Konferencijoje dalyvavo ir savo vaizdo pranešimus pristatė 7–12 klasių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Biržų ir Šiaulių miestų bei Švenčionių rajono mokyklų mokiniai, besimokantys prancūzų, vokiečių bei rusų kalbos kaip antrosios užsienio kalbos.

Labai svarbu jaunam žmogui kita kalba mokėti ne tik susikalbėti su bendraamžiais, bet ir gebėti diskutuoti įvairiomis temomis, pristatyti savo šalį, miestą, dalintis turima patirtimi, kalbėti apie mokslo pasiekimus, pomėgius, atskleisti jausmus, emocijas ir kt. Taigi mokiniai pasirinkta tema pristatė pranešimą prancūzų, vokiečių ar rusų kalba. Tad vokiečių kalba buvo pristatyti 32 pranešimai, rusų kalba – 25 pranešimai,  prancūzų kalba – 8 pranešimai.

Konferencijoje, be abejo, dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Vaizdo pranešimą „Mėgstu keliauti“ prancūzų kalba skaitė TB klasės mokinė Viltė Novikovaitė (mokytoja J. Šimkuvienė), IG kl. mokinė Aida Pugačiovaitė  pristatė pranešimą „Talentas laimi žaidynes, o komanda – čempionatus“, o  IIG kl. mokinys Romas Antanas Gerulis „Mano atostogos Anglijoje“ rusų k. (mokytoja J. Briedytė), Augustė Paplauskaitė iš IP kl. skaitė pranešimą „Atsakymai slypi knygose" (mokytoja D. Staniulytė), o IM kl. mokinė Greta Jokimčiūtė „Ištrauka iš skauto gyvenimo“ vokiečių kalba (mokytoja D. Kukla).

Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų gimnazistų pasirodymais! 

 

Jūratė Šimkuvienė, prancūzų k. mokytoja

Daiva Staniulytė, vokiečių k. mokytoja

 

Gimnazijos bendruomenės narius (mokytojus, mokinius, jų tėvus (globėjus, rūpintojus), aplinkos darbuotojus) socialinės, pedagoginės ir kt. pagalbos teikimo klausimais konsultuoja:

2020-09-11

Ugdymo klausimais:

  • Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Saldauskienė – kalbos ir socialiniai mokslai (el. p. audrasa@dg.su.lt);
  • Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Trijonienė – menai, technologijos, fizinis ugdymas, neformalusis švietimas (el. p. daivatr@dg.su.lt);
  • TBDP koordinatorė Rima Tamošiūnienė – tarptautinio bakalaureato diplomo programa (rima@dg.su.lt);

Socialinės, psichologinės, prevencinės pagalbos, ugdymo karjeros klausimais:

  • Vaiko gerovės komisijos (VGK) pirmininkė Daiva Trijonienė (el. p. daivatr@dg.su.lt);
  • Socialinė pedagogė Danguolė Naraveckienė (el. p. dnaraveckiene@gmail.com);
  • Profesijos patarėja Laimutė Vielikėnienė (el. p. vielikeniene@gmail.com);
  • Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Kvedarienė (ir.kved@gmail.com);
  • Klasių kuratorės: I kl. – Gabija Pyragaitė (el. p. gabijapyragaite@gmail.com), II kl. – Danguolė Kukla (el. p. dakukla@gmail.com), III kl. – Oksana Lukšaitė (el. p. oksalu@dg.su.lt), IV kl. – Jurgita Dembinskienė (el. p. jurgita.dembinskiene@dg.su.lt).

                 

 

Šiaulių Didždvario gimnazija, Vilniaus g. 188, LT- 76299 Šiauliai. Biudžetinė įstaiga, įmonės kodas: 190531375. Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centro Šiaulių filiale