Naujienos

TBDP

2019-03-18

Projekto „Modern Education in Science for Industry 4.0“ dalyvių vizitas į Vokietiją

2019-03-19
Dešimt IIg ir Ig kl. mokinių kovo 24-31 d. išvyksta į ERASMUS+ programos 2 pagrindinio veiksmo Mokyklų mainų strateginės partnerystės projekto „Modern Education in Science for Industry 4.0“ (Projekto Nr. 2018-1-CZ01-KA229-048103_3) klasių mainus, kurie vyksta Bremerhaven (Vokietija) SZ Geschwister Scholl mokykloje. Taip pat į Vokietiją atvyksta projekto partneriai iš  Teplice gimnazijos (Čekija),  La Salle-Buen Consejo, Puerto Real (Ispanija).
Mokiniai atliks STEAM kontekste edukacines veiklas, susijusias su vėjo jėgainėmis.
Kartu su mokiniais vyksta projekto dalyvės: Daiva Bukelytė, IT mokytoja, ir Kristina Muraškienė, biologijos mokytoja.
Daugiau informacijos apie 2018 m. rugsėjo mėn. prasidėjusį dvejų metų projektą rasite gimnazijos tinklalapyje http://www.dg.su.lt/modern_education
Meninio skaitymo anglų kalba konkursas

Meninio skaitymo anglų kalba konkursas

2019-03-22

Kovo 21 d. gimnazijoje vyko meninio skaitymo anglų kalba konkursas „The Human Story“. Džiugu, kad konkurse dalyvavo net 28 I–IV kl. mokiniai, pasirinkę įvairių žanrų, laikmečio kūrinius. Komisiją ir žiūrovus sužavėjo puikus kūrinių pasirinkimas, įspūdinga dalyvių anglų kalba bei savitai perteiktos emocijos. Sveikiname konkurso nugalėtojus:

I–II kl. grupė (poezija):

I vietą laimėjo Ilzė Kazlauskaitė, IG kl. mokinė (mokytoja Rūta Alminienė),

II vietą – Kasparas Gruslys, IIa kl. mokinys (mokytoja Iveta Gutauskienė),

III vietą – Eva Buitvidaitė, IIg kl. mokinė (mokytoja Daiva Oss).

I–II kl. grupė (proza):

I vietą laimėjo Klaudija Samanta Masandukaitė, IIs kl. mokinė (mokytoja Daiva Oss).

III–IV kl. grupė (poezija):

I vietą laimėjo Rugilė Drazdovaitė, IIIc kl. mokinė (mokytoja Rūta Alminienė),

II vietą – Aušrinė Bielskytė, IV kl. mokinė (mokytoja Inga Stonienė),

III vietą – Kristiana Jurkutė, IIId kl. mokinė (mokytoja Rūta Alminienė).

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-03-22

Sveikiname Šiaulių apskrities mokyklų mokinių rusų (užsienio) kalbos Raiškiojo skaitymo konkurso nugalėtoją Nikitą Volosenko (IA kl.), užėmusį I vietą (I-II kl. grupėje).
Rusų k. mokytoja Natalija Ploshenko

Didždvariečiai praktikume

Didždvariečiai praktikume

2019-03-19

VšĮ Jaunimo karjeros centras, įgyvendindamas projektą „5 Lietuvos savivaldybių jaunimo nepakantumo korupcijos apraiškoms didinimas politinės veiklos ir viešojo valdymo sektoriuose, organizavo praktikumus jaunimui „Antikorupcinio švietimo ir pilietiškumo ugdymo programa", kovo 12–14 dienomis Šiaulių S. Šalkauskio gimnazijoje organizavo praktikumą. Praktikume dalyvavo mūsų gimnazijos trečiokai: Kotryna Dikšaitė, Gintarė Samušytė, Beata Žiogaitė, Nojus Sungaila, Deimilė Jaselskytė, Ugnė Andrulytė, Sami Murnikas. Užsiėmime buvo kalbama apie pilietiškumo ir politinio aktyvumo reikšmę, politinių ideologijų, partijų sampratą ir tipologiją, visuomenės pasitikėjimą valstybe, šiuolaikinės žiniasklaidos įtaką visuomenės nuomonės formavimui, korupcijos pasekmes. Gimnazistai aktyviai dalyvavo praktikume, bendravo ir bendradarbiavo su kitų gimnazijų mokiniais, puikiai dirbo grupėse, entuziastingai ruošėsi pristatymams, patobulino teorines žinias, įgijo praktinių įgūdžių.

Praktikumas „Brados darbo gidas“ - mokomės vieni iš kitų

Praktikumas „Brados darbo gidas“ - mokomės vieni iš kitų

2019-03-21

Kovo 19 d. pirmąkart buvo organizuotas praktikumas „Brandos darbo gidas“ III kl. mokiniams, pasirinkusiems brandos darbą. Pirmoje praktikumo dalyje abiturientai: Vaiva Šiuparytė, Mintautė Rutkauskaitė, Miglė Viliušytė ir Rimantas Ernestas, pasidalijo savo patirtimi rengiant brandos darbą. Be to, abiturientams tai buvo lyg generalinė repeticija prieš kovo 26 d. vyksiantį darbų pristatymą vertinimo komisijai (linkime jiems sėkmės!). Džiugu, kad ne tik jų darbų vadovai, bet ir trečiokai teikė siūlymus, kaip pristatymą galima būtų dar patobulinti, uždavinėjo klausimus. Antroje dalyje direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Saldauskienė su mokiniais ir jų brandos darbų vadovais aptarė mokinių parengtus brandos darbo planus, pakomentavo, kaip vertėtų koreguoti darbo temą, formuluoti tikslą, uždavinius, pristatė naują leidinį „Brandos darbo gidas abiturientams“, susitarė dėl būsimų darbo įgyvendinimo datų. Trečiokai džiaugėsi sudaryta galimybe pasimokyti iš vyresnių mokinių.

 
 
Didždvariečių  diena Lietuvos sveikatos mokslų universitete

Didždvariečių diena Lietuvos sveikatos mokslų universitete

2019-03-21

Kovo 19 d. II–IV kl. mokiniai, kurie domisi  biomedicinos mokslais, lankėsi  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultete. Juos pasitiko ir palydėjo į užsiėmimus  prof. dr. Jurga Bernatonienė. Praktiniuose užsiėmimuose gimnazistai gamino gelius, tinkamus naudoti ant odos, vaistinius sirupus, dirbo su polimerinėmis medžiagomis. Mokiniai, besidomintys psichologija, dalyvavo užsiėmime „Streso valdymas ir gyvensena“, kurį vedė sveikatos psichologijos katedros asistentė Laura Digrytė. Užsiėmime mokiniai aptarė streso ir gyvensenos sąveiką, praktiškai išbandė streso valdymo būdus. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto karjeros konsultantė Gintarė Montvilaitė pristatė LSMU, formacijos, medicinos, gyvūnų mokslų, veterinarijos, visuomenės sveikatos, slaugos, odontologijos, farmacijos fakultetus, bakalauro studijų programas.

LSMU Centriniuose rūmuose gimnazistai aplankė Anatomijos muziejų. Muziejaus vedėja Vega Kriaučiūnienė išsamiai papasakojo apie muziejaus kolekciją, kurio pagrindą sudaro 1920–1940 m. profesoriaus J. Žilinsko ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai. 1933–1940 m., vadovaujant profesoriui, laborantams V. Radvinauskui, J. Radvilavičiui bei preparatorei I. Kronikaitei buvo pagaminta daug naujų preparatų. Dabar mirusio žmogaus kūnas yra labai svarbi mokomoji priemonė studentams, patologoanatomams bei teisminės medicinos atstovams, kurie skrodimų metu nustato žmogaus ligos ir mirties priežastis bei taikyto gydymo efektyvumą. Tad mirusieji tarnauja gyviesiems.

Gimnazijos mokiniai praktiniuose užsiėmimuose įgijo naujų žinių, susipažino su dominančios srities specifika.

Laima Vielikėnienė, profesijos patarėja 

Kovas – Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Kovas – Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

2019-03-12

Šios akcijos organizatorius „Vaikų linija“ kviečia visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ.  Visą kovo mėnesį gimnazijos bendruomenė organizuos ir vykdys veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį kviečiame sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Šį ketvirtadienį, kovo 7 d.,  skelbėme apsikabinimų dieną „FREE HUGS”, kovo 14 d. žaisime įvairius, bendravimą skatinančius žaidimus, kovo 21 d. kviesime sugrįžti į vaikystę. Akciją baigsime draugystės apyrankės pynimu.

  • Apsikabinimų diena – kovo 7 d.
  • Žaidimų ir sporto diena – kovo 14 d.
  • Vaikystės diena – kovo 21 d.
  • Draugystės apyrankės – Kovo 28 d.

Pagalbos poskyrio komanda

Sveikiname!

2019-03-14

Kovo 8 d. Klaipėdos LCC universitete vyko 22-asis viešojo kalbėjimo anglų kalba konkursas tema „Nature is a Common Language“, kuriame dalyvavo Eva Buitvidaitė, IIg kl. mokinė. Su kalba „The Fragility of Peace and Harmony“ Eva sėkmingai pateko į finalą, jai buvo skirta nominacija už originaliausią mąstymą.

Dėkojame Evos mokytojai Daivai Oss.

           

 

Šiaulių Didždvario gimnazija, Vilniaus g. 188, LT- 76299 Šiauliai. Biudžetinė įstaiga, įmonės kodas: 190531375. Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centro Šiaulių filiale