Naujienos

Parodos atidarymas

Parodos atidarymas

2019-11-15

Kviečiame į parodos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ atidarymą, kuris vyks lapkričio 19 d. 12.30 val. Šiaulių Didždvario gimnazijoje (Vilniaus g. 188, Šiauliai). Parodos atidaryme dalyvaus Šiaulių žydų bendruomenės nariai.

 

„Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ – tai Holokausto liudininkų prisiminimai, fotografijos. Šios ekspozicijos tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenę, ypač jaunimą, su Holokaustu, pasitelkiant ne vadovėlinius faktus, o gyvus šią baisią tragediją išgyvenusių ir patyrusių žmonių pasakojimus. Unikali, autentiška medžiaga atskleidžia katastrofą, vykusią Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvos žemėje, artimųjų netektis ir stebuklingą išsigelbėjimą, persekiojamų vaikų jausmus, įtampą ir baimę.

Ekspozicijos stenduose pateikiamos 48 išsigelbėjusių vaikų istorijos.

Ekspozicijos autoriai:

• Valstybinis Vilniaus Gaono Žydų muziejus: projekto vadovė Danutė Selčinskaja, muziejininkės: Daiva Osipovaitė, Rūta Kaplinskaja, Ana Bogatyriova, Renata Kripaitė
• UAB „Terra media“ kolektyvas

 

 

„Matematikos ir IT mokymas STEAM kontekste“

„Matematikos ir IT mokymas STEAM kontekste“

2019-11-11

 

2020 m. vasario 17 d. 10 val. Šiaulių Didždvario gimnazijos aktų salėje vyks XVI matematikos ir informacinių technologijų mokytojų respublikinė metodinė konferencija „Matematikos ir IT mokymas STEAM kontekste“.

Registruotis reikia užpildant dvi formas internete: http://semiplius.lt/ ir registracijos Google forma https://forms.gle/wAXJ5MezrCq8KX2GA

 

KVIETIMAS

 

Didždvario programuotojai, dėmesio!

2019-11-12
Informatikos programavimo olimpiados I (mokyklos) etapas vyks lapkričio 19 d. (antradienį) 10.00-14.00 val. Didždvario gimnazijos 114 kompiuterių klasėje.
Jei yra klausimų kreipkitės į IT mokytoją Daivą Bukelytę (114 kab.).
 
Mokymai „Bendravimas. Stresas. Konfliktai“

Mokymai „Bendravimas. Stresas. Konfliktai“

2019-11-13

Grupelės gimnazijos mokytojų lapkričio 7 ir 11 d. dalyvavo Viešosios įmonės Tyrimų ir Mokymų Centro ES projekto ,,Saugios mokyklos kūrimas" mokymuose.

Psichologė J. Nėjutė, vadovavusi mokymams, kartu su paskaitos dalyviais analizavo, kada žmonės jaučiasi laimingi, kas yra efektyvus bendravimas, ko reikia, kad jis teiktų naudą abiem kalbančiųjų grupėms. Daug dėmesio skirta streso, konfliktų temai:  aiškintasi, kokie veiksniai sukelia stresą,  konfliktus, kas padeda juos įveikti.

Taigi gimnazijos mokytojai, vadovaudamiesi ŠMM įsakymu ,,Dėl smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose rekomendacijų", patobulino asmenines socialines ir emocines kompetencijas.

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Sveikiname!

Sveikiname!

2019-11-13
Sveikiname Didždvario gimnazijos Oratorinio meno anglų kalba konkurso nugalėtojus!
 
I klasių grupėje:
I vieta - Juozapas Jukna, IM kl. (mokyt. I.Gutauskienė),
II vieta - Dominyka Grigalaitytė, IM kl. (mokyt. I.Gutauskienė), Neilas Beniušis (mokyt. A.Chvostova),
III vieta - Emilija Roma Šemetaitė, IP kl. (mokyt. D.Oss).
 
II klasių grupėje:
I vieta - Ilzė Kazlauskaitė, IIG kl. (mokyt. R.Alminienė),
II vieta - Matas Kenstavičius, IIP kl. (mokyt. A.Chvostova),
III vieta - Agnietė Vyšniauskaitė, IIY kl. (mokyt. D.Oss), Medas Radišauskas, IIA kl. (mokyt. R.Alminienė).
 
III klasių grupėje:
I vieta - Martyna Šukytė, TB1 kl. (mokyt. A.Chvostova),
II vieta - Mingailė Astrauskaitė, IIIc kl. (mokyt. I.Gutauskienė),
III vieta - Klaudija Samanta Masandukaitė, IIIe kl. (mokyt. D.Oss), Mantvydas Tamulis, IIIe kl. (mokyt. V.Čelkonienė).
 
Nuotraukos: Dave Kock ir Sabina Alishova
 

 

Forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“

Forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“

2019-11-11

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, prancūzų kalba dažnai siejama su erudicija ir kultūra. Vertinant šį (ypač kalbų rinkoje) stipriai konkuruoti leidžiantį pranašumą ir siekiant praplėsti ir peržengti tradicinius su prancūzų kalba susijusius įsivaizdavimus, Prancūzijos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos ir Prancūzijos pramonės ir prekybos rūmai 2017 metais surengė forumą „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“. Renginio tikslas – įrodyti, kad prancūzų kalba ( ne tik anglų k.) yra ateities ir profesinės veiklos kalba, įtaigus karjeros ir asmeninio tobulėjimo veiksnys.

​Forumo idėja – sudaryti galimybę įmonėms ir institucijoms, kurių veikloje svarbi prancūzų kalbos kompetencija, susitikti su tais, kurie šią kompetenciją jau turi ar ją tobulina. Forumo svečiai – Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire LIGNIERE-COUNATHE, Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmų prezidentas Philippe BERTHAUD, įmonių: „JC Decaux“, „Decathlon“, „Cognizant“, „Intrado“, „Žemaitijos pienas“, atstovai.

Forumo tikslas – suteikti įmonėms tribūną ir galimybę tiesiogiai pristatyti savo veiklą potencialiems kandidatams, pakviesti besimokančius susipažinti su ekonomikos sektoriais, kuriuose vartojama prancūzų kalba, leisti pedagogams geriau suvokti ekonomikos pasaulio poreikius ir ekonominį kalbų vaidmenį,  suteikti galimybę mokiniams ir studentams dalyvauti praktinėse dirbtuvėse, sukuriant jungtį tarp švietimo ir universitetinio bei verslo pasaulių ir kartu pasvarstyti apie prancūzų kalbos mokymą, studijas ir mokymąsi šia kalba. 

Forume  dalyvavo mokiniai iš visų Lietuvos mokyklų, kuriose mokomasi prancūzų kalbos (tarp jų 13 mūsų gimnazistų). Mokiniai turėjo galimybę dar kartą įsitikinti, koks svarbus kalbų vaidmuo, išgirsti įmonių atstovų pasisakymus, sudalyvauti forumo dirbtuvėse (išmokti dalyvauti darbo pokalbyje, rašyti motyvacinį laišką) bei sužinoti apie galimybes studijuoti Prancūzijoje.

Prancūzų kalbos mokytoja Jūratė Šimkuvienė

 
Žaidimų, pagamintų iš antrinių žaliavų, mainai

Žaidimų, pagamintų iš antrinių žaliavų, mainai

2019-11-14

Spalio mėnesį gimnazijoje buvo vykdomas respublikinis konkursas „Kita forma“ (tikslas - prisidėti prie vienkartinio plastiko naudojimo mažinimo). II klasių mokiniai iš popieriaus gamino Leonardo da Vinči tiltus, aiškinosi tiltų pynimo subtilybes, ruošė pristatymus.

Į gimnaziją buvo pakviesti konkurso „Kita forma“ dalyviai - Šiaulių Salduvės progimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokiniai. Mažieji kartu su gimnazistais apsikeitė iš antrinių žaliavų pačių pagamintais žaidimais, kartu žaidė.

Dalyvaudami konkurse mokiniai patobulino savo dalykines, komunikacines kompetencijas.

Rima Valčiukienė, fizikos mokytoja

Mitas sugriautas

Mitas sugriautas

2019-09-24
Jau devintąjį kartą Šiaulių Didždvario gimnazijos tiksliųjų mokslų mokytojai į tradicinį renginį matematikos olimpiadą-konkursą pakvietė Šiaulių krašto mokyklų merginas. 

Kad šis renginys yra populiarus, rodo ir dalyvių skaičius: susirinko 127 merginos iš Šiaulių miesto progimnazijų („Juventos“, Jovaro, „Romuvos“, Dainų, Gytarių, Ragainės, Salduvės) ir gimnazijų (J. Janonio, Lieporių, S. Šalkauskio, S. Daukanto, S. Sondeckio menų, VšĮ Šiaulių universiteto, „Romuvos“). Atvyko dalyvės iš Mažeikių M. Račkausko, Kuršėnų L. Ivinskio, Šiaulių r. Gruzdžių, Joniškio „Aušros“ gimnazijų, Joniškio „Saulės“ pagrindinės ir M. Slančiausko progimnazijos. Susidomėjimas konkursu įrodo, kad mitas „matematika domisi tik vaikinai“ yra klaidingas!

Spalio 17-os vidurdienį merginos paniro į 2 valandų uždavinių, kuriuos parengė Didždvario gimnazijos matematikos mokytojai, sprendimą. Mokytojai, atlydėję merginas į konkursą, dalyvavo paskaitoje, kur savo gerąją darbo patirtimi apie mokinio individualios pažangos stebėjimą dalijosi Didždvario gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė R. Ernestienė. 

Merginos, laukdamos konkurso rezultatų ir prizų (už kuriuos esame dėkingi AB „Swedbank“ Šiaulių skyriui, leidyklai „Šviesa“), gėrė arbatą, aptarinėjo išspręstus uždavinius, stebėjo filmą, vaikštinėjo po rudenėjančius Šiaulius.

Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotraukos: Sabina Alishova

 

             

 

Šiaulių Didždvario gimnazija, Vilniaus g. 188, LT- 76299 Šiauliai. Biudžetinė įstaiga, įmonės kodas: 190531375. Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centro Šiaulių filiale