« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2019-2020 m.m. renginiai »

Buvę didždviečiai vis grįžta, kad pasidalintų savo sėkme

2019-11-04
  Buvę didždviečiai vis grįžta, kad pasidalintų savo sėkme
Likus dienai iki mokinių rudens atostogų  į gimnaziją  neplanuotai atskubėjo Evelina Mockūnaitė,  kuri tarptautinio bakalaureato diplomo programą baigė prieš ketverius metus.  Nors tądien laiko buvo nedaug, o noras pasidalinti įgyta patirtimi buvo didžiulis, tad Evelina buvo pakviesta į parengiamojo bakalaureato IP kl. etikos pamoką.
Baigusi gimnaziją Evelina pasirinko tarptautinio verslo vadybos studijas Sheffield universitete (JK), tačiau po metų  suprato, kad tai ne jos sritis ir... pradėjo studijuoti visažo ir plaukų modeliavimo mokslą Southampton Solent universitete. Toks pasirinkimas išties kelia nuostabą, juk tai ji galėjo mokytis ir profesinio rengimo centre Lietuvoje! Tačiau mergina paprieštaravo. Mat jos studijos - tai ne tik  amato įgijimas, o  meno ir kūrybiškumo studijos, apimančios mados, grožio industrijos istoriją, šiuolaikines technologijas ir tendencijas. Baigiamasis Evelinos darbas buvo praktinis teorinių žinių pritaikymas buriant komandą, pasiskirstant vaidmenimis ir atsakomybėmis -  skaitmeninis mados žurnalas (žurnalo nuoroda Evelina mielai pasidalijo  www.anonstyle.com).
Šis Evelinos baigiamasis darbas sulaukė aukščiausio universiteto baigimo įvertinimo ir atvėrė galimybes  kitiems įspūdingiems projektams. Vienas jų - Evelina Londono absolventų mados savaitėje tapo vyriausia vizažiste!
Susitikime su pirmokais mergina ne kartą akcentavo, kad tokią sėkmę nulėmė ne tik akademinės žinios, įgytos universitete, bet ir išugdytos savybės mokantis mūsų gimnazijoje (pvz., nebijoti rizikuoti, gebėti kritiškai vertinti save ir kitus, reflektuoti, būti smalsiam ir atviram kitoniškumui). Evelina drąsino mokinius neabejoti savimi, ryžtingai siekti svajonių ir pasinaudoti unikalia galimybe -  mokytis pagal tarptautinio bakalaureato programą ir įgyti tarptautiniu lygmeniu pripažįstamą išsilavinimą.
 
Rima Tamošiūnienė, Tarptautinio diplomo programos koordinatorė