« Atgal
Titulinis » Administracinė informacija » Projektai » Įvykdyti projektai » 2016 m. »

Locally = Globally – global education in youth actions

Erasmus + programos Asmenų mobilumas jaunimo reikalų srityje projektas "Locally = Globally – global education in youth actions“ - tai projektas, skirtas jaunimui bei su jaunimu dirbančių asmenų susitikimui.

Inspirer brief guidebook on global education


Pirmas projekto mobilumas - konferencija surengta 2015 m. rugsėjo 28 d. spalio 2 d. Kudowa Zdroj (Lenkija), kurioje dalyvavo klasių kuratorė J.Muningienė, neformalaus ugdymo mokytoja R.Zvilnaitė, veiklos stebėsenos poskyrio vedėja S.Dedūraitė ir mokinė A. Lomeikaitė.

---

2015 m. rugsėjo 28 - spalio 4 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos komanda dalyvavo organizacijos „Qdowa” rengiamuose mokymuose tema „Locally=Globally”, Kudova Zdroj (Lenkija). Pagrindinis mokymų tikslas - globalaus švietimo problematikos aptarimas, iššūkiai ir patirtis siekiant integruoti globalaus švietimo temas į formalųjį ir neformalųjį ugdymą.

   

Seminare - konferencijoje pranešėjai kalbėjo labai skirtingomis temomis, aktualiomis šių dienų visuomenei: karo problemos ir pabėgėliai Sirijoje, migrantų krizė Europoje, sąžininga prekyba ir jos plėtra, ekologija ir skalūnų dujos, žmogaus teisės, tautinės mažumos, tolerancija. Tai pagrindinės temos, kurias aptarė lektoriai ir mokymų dalyviai iš Lenkijos, Lietuvos, Estijos, Rumunijos, Čekijos, Ukrainos, Kenijos, Kolumbijos ir Argentinos. Projekto metu vyko intensyvios diskusijos, mokymai, projektų kūrimai bei pristatymai. Gyvenimas nedideliame Kudova Zdroj miestelyje dalyviams taip pat leido artimiau susipažinti su krašto tradicijomis, aplankyti kultūros muziejų, įžymųjį „Akmenų miestą”.

Savaitę trukę mokymai suteikė daugiau žinių globalaus švietimo klausimais, diskusijose, praktiniuose užsiėmimuose išgrynintos idėjos padės surengti ne vieną įdomų projektą Didždvario gimnazijoje.

Globalus švietimas - aktuali sritis šiandieninių realijų kontekste. Politiniai įvykiai, ekonominės ir socialinės aktualijos, gamtos reiškinių sukeltos pasekmės rodo, kad būtina didinti visuomenės supratimą apie kintančio pasaulio vystymosi procesus, ugdyti gebėjimus ir formuoti vertybes, kurios skatintų kiekvieną visuomenės narį tapti aktyviu ir atsakingu pasaulio piliečiu bei kurti teisingą ir darnų pasaulį.

Aura Lomeikaitė

Nuotraukos Szczepan Smolenski ir Didždvario gimnazijos


Antras projekto mobilumas - konferencija surengta 2016 m. vasario23 - 25 d. Kudowa Zdroj (Lenkija), kurioje dalyvavo anglų kalbos mokytojos Alla Chvostova ir Inga Stonienė, neformalaus ugdymo mokytoja R.Zvilnaitė, veiklos stebėsenos poskyrio vedėja S.Dedūraitė ir mokinė A. Lomeikaitė.

---
2016 m. vasario 23-25 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos komanda jau antrą kartą dalyvavo organizacijos „Qdowa” rengiamame seminare - konferencijoje tema „Locally=Globally”, Kudova Zdroj (Lenkija). Pagrindinis mokymų tikslas - globalaus švietimo problematikos aptarimas, iššūkiai ir patirtis siekiant integruoti globalaus švietimo temas į formalųjį ir neformalųjį ugdymą.
Seminaro dalyviai pristatė savo organizacijų patirtį globalaus švietimo srityje, veiklas vykdytas nuo pirmojo susitikimo - praktinius užsiėmimus, diskusijas, konferencijas, kitus renginius.
Lektorius iš Kenijos Patrick Kimani pristatė paramos Afrikos šalių vystymui pliusus ir minusus, pasakojo, kokie paramos būdai duoda rezultatų, o kokie tik gilina korupciją ir skurdžiausiųjų atskirtį. Aptartos ekologinės problemos, vaizdžiai pristatyta žmonių ūkinės veiklos įtaka Žemės ateičiai ir jau dabar stebimi pokyčiai.  Daug dėmesio skirta aktualiausiai šių dienų problemai - kariniam konfliktui Sirijoje. Trejus metus Sirijoje dirbęs Čekų diplomatas Petr Toma analizavo Islamo valstybės struktūrą, susikūrimo prielaidas, konflikte dalyvaujančių šalių įtaką konflikto eigai, pasekmes Europos šalims. Žurnalistų asociacijos atstovas Jan Dabkowski vedė praktinius užsiėmimus „Kaip slopinti rasizmo, diskriminacijos, ksenofobijos ir kitas neapykantos kurstymo apraiškas virtualioje erdvėje“.  Seminaro dalyviai, kartu su organizacijos „Qdowa“ vadove, žmogaus teisių srities specialiste Ania Chelminska, kūrė planus, kaip savo organizacijose toliau įgyvendins veiklas, susijusias su aktualiausiomis globalaus švietimo sritimis.
Surengta ir išvyka į Nachod (Čekija) organizacijos „Decko“ bendruomenės laisvalaikio centrą, kuriame jau ne pirmus metus savanorišką tarnybą (pagal Europos savanorių tarnybos (EST) programą Erasmus+) atlieka šiauliečiai. Šiuo metu Šiaulių Didždvario gimnazija, kaip EST organizacija, į Čekiją savanoriauti yra išsiuntusi šiaulietę Indrę Šležaitę.
Tarptautinėje konferencijoje žinias globalaus švietimo srityje gilino dalyviai iš Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Ukrainos.
 
Nuotruakos Szczepan Smolenski