« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

Tarptautinis renginys „Geografijos naktis 2019“

2019-05-02
Tarptautinis renginys „Geografijos naktis 2019“
Balandžio 12-13 dienomis mūsų gimnazijoje vyko tarptautinis renginys „Geografijos naktis 2019“, kurį organizavo geografijos mokytojos: Sniegina Raubaitė, Jūratė Paulauskienė, Asta Titenienė, Diana Čepauskienė ir Indrė Staliorevičienė. Šį renginį remia EUGEO (Europos geografinė asociacija), LGD (Lietuvos geografų draugija). Renginys įtrauktas į UNESCO asocijuotų renginių sąrašą. „Geografijos naktyje“ dalyvavo gausus mokinių būrys iš Šiaulių Vinco Kudirkos,  „Romuvos“ progimnazijų, Šiaulių Didždvario, „Saulėtekio“, Stasio Šalkauskio ir Šiaulių universiteto gimnazijų.
Pagrindinis renginio tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi geografija, supažindinti juos su geografijos taikymo galimybėmis kasdieniame gyvenime. Renginyje vykdytos įvairios veiklos: geografinis žaidimas „Aktyvus protas“, orientacinė veikla „Bulvaras pro geografinius akinius“, protų mūšiai „Geografija veža“ „Kas laimės milijoną“, geografinė poezija „Sudėk žemėlapį ir sukurk eilėraštį", „Geografinės šarados“ ir kt., niekam neleido nuobodžiauti ir... miegoti. Paskutiniu renginio akcentu tapo tikrais faktais paremtas filmas „Everestas“ apie Rob Hall, Scott Fisher ekspediciją į Everesto viršukalnę.
Mokinių nuomone, šis renginys jiems suteikė galimybes ne tik  pagilinti geografijos žinias, bet ir patirti atradimo džiaugsmą, mokytis bendrauti ir bendradarbiauti, priimti iššūkius ir rasti sprendimus.
Tikimasi, kad „Geografijos naktis“ taps tradicija, nes įgyta patirtis, žinios įprasmina geografijos dalyko svarbą ir naudą šiuolaikiniame pasaulyje.   
 
Sniegina Raubaitė, geografijos mokytoja