« Atgal
2018-01-18
Faktai ir skaičiai
Sausio 16 d. ryte pėsčiųjų bulvaru skubėjome (istorijos mokytoja Giena Kubiliūtė, matematikos mokytoja Aistė Venclovienė ir I m kl.) į Šiaulių miesto savivaldybę, kur mūsų jau laukė mero padėjėjas Edmundas Baltramiejus Bilotas. Mokiniams jis prisistatė kaip šiaulietis, mylintis savo miestą, bei kaip didždvarietis,  gimnaziją baigęs prieš penkerius metus.
Buvome pakviesti į posėdžių salę, kurioje ir vyko integruota matematikos ir pilietiškumo pagrindų pamoka. Pamokos pradžioje  E. B. Bilotas pristatė informaciją apie Šiaulių miesto gyventojus, teritoriją, švietimo įstaigas. Mokiniai įdėmiai klausėsi pateikiamos informacijos, mat po to teko atlikti užduotis, kurios buvo įvertintos – teisingai ir greičiausiai jas atlikusieji gavo atminimo dovanėlę. 
Mero padėjėjas trumpai apibūdino ekonominę Šiaulių miesto situaciją, gyventojų užimtumą, papasakojo apie Šiaulių oro uostą, paaiškino, ką reiškia VPSP, LEZ, ir pateikė uždavinį, kuris buvo susijęs ne tik su realaus gyvenimo turiniu, bet ir su tema, kurią šiuo metu pirmokai mokosi per matematikos pamokas. Mokiniams buvo siūloma ne tik išspręsti šį uždavinį, bet ir suformuluoti išvadas apie pelną nešantį, bet aplinką tausojantį verslą. 
Mokytoja G. Kubiliūtė pasidžiaugė, kad  jos ugdytiniai buvo supažindinti su Šiaulių miesto savivaldybės struktūra, funkcijomis. Šioje pamokoje  pateikti faktai ir skaičiai, anot mokytojos,  puikiai tinka ne tik mokantis matematikos, bet ir pilietiškumo pagrindų. E. B. Bilotas nurodė, kur galima rasti dar daugiau informacijos apie mūsų miestą, savivaldybės veiklą, norinčiuosius pakvietė dalyvauti miesto tarybos posėdyje.
Mero padėjėjo Edmundo Baltramiejaus Biloto vesta pamoka mokiniams ne tik suteikė galimybę pritaikyti mokykloje įgytas matematikos žinias, bet ir leido pajausti, kad jos gali būti naudingos realioje situacijoje priimant konkrečius sprendimus.
 
Aistė Venclovienė, matematikos mokytoja
Nuotraukos Maksym Malkov