« Atgal
2016-08-31
Erdvėlaivis Žemė
Rugsėjo 14 d. gimnazistai lankėsi Respublikinės Šiaulių ligoninės Radioterapijos skyriuje. Ekskursijos metu susipažino su išorinės radioterapijos (spindulinis gydymas), brachiterapijos (taikoma ginekologiniams navikams, prostatos vėžiui, galvos ir kaklo, kitoms onkologinėms ligoms gydyti) panaudojimu, jos teikiama nauda bei galima žala. Taip pat sužinojo, kaip galima apsaugoti sveikus audinius bei kritinius organus spindulinės terapijos metu. Kaip užtikrinti reikiamą naviko apšvitą, nekenkiant paciento sveikatai bei jo gydymo kokybei. 
Išvyką organizavo ir mokinius lydėjo biologijos mokytoja Kristina Muraškienė
 
 

 


Rugsėjo 16 d. Didždvario gimnazijos aktų salėje paskaitą "Gravitacijos bangos-galingo tolimo sprogimo aidas" skaitė Lietuvos edukologijos universiteto astrofizikė, docentė Romualda Lazauskaitė. Paskaitos klausė Didždvario, J.Janonio ir S.Daukanto gimnazijų mokiniai.

 

2b ir 2c klasių moksleiviai, lydimi kūno kultūros mokytojos Rimos Kasiliauskienės, rugsėjo 13 d. dalyvavo mokslo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" renginyje "Ateik. Sužinok. Judėk ir būk išmanus". Renginio metu mokiniai sužinojo savo psichomotorinius gebėjimus. Taip pat dalyvavo paskaitoje "Būk išmanus - mankštinkis tinkamai". Sužinojo apie saugius judesius kasdieninėje veikloje, ergonomines padėtis ir tinkamus pratimus. 

 

IIB klasės mokiniai, lydimi geografijos mokytojos Snieginos Raubaitės, rugsėjo 15 dieną dalyvavo mokslo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" renginyje - ekskursijoje "Manai, kad dviratis jau išrastas" UAB "Baltik vairas" įmonėje. Personalo grupės vadovė Jūratė Sobutienė supažindino su dviračių gamybos procesu, gamybos organizavimo ypatumais, profesijomis bei įmonės produkcija. Mokiniai galėjo stebėti kaip dviračio rėmas keliaudamas konvejeriu tampa spalvingu moderniu dviračiu. Sniegina Raubaitė

 
   
 

Mikroskopas – neatsiejama šiandieninio mokslo ir praktikos dalis.
Jo dėka sužinome slapčiausią informaciją apie augalų, gyvūnų ir žmogaus gyvenimus. Kas slypi dažnai mums nematomo pasaulio platybėse? Rugsėjo 15 dieną gimnazistai lankėsi  Šiaulių universiteto Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakulteto organizuojamoje paskaitoje – praktiniame užsiėmime „Mikroskopijos pasaulis“. Mokiniai susipažino su mikroskopų įvairove, jų galimybėmis. Modernių mikroskopų pagalba turėjo galimybę susipažinti su mikroorganizmų pasauliu, stebėjo tuberkuliozės, vėžio pažeistus audinius, bestuburių sandaros ypatumus. Išvyką organizavo ir mokinius lydėjo biologijos mokytoja Kristina Muraškienė.
 
 

Edukacijos centras veiklą pradėjo paskaita Didždvario gimnazijos mokiniams
Rugsėjo 14 d. Šiaulių universiteto Gynybos ir karybos edukacijos centre vyko pirmoji paskaita – „Istorijos žinios karyboje. Savastis ir būtinybė“. Ši paskaita – vykstančio mokslo festivalio "Erdvėlaivis Žemė“ dalis. Pirmosios paskaitos dalyviai –  dalis Didždvario gimnazijos I – II klasių  mokinių.
Paskaitoje centro vadovas, ŠU istorijos ir filosofijos katedros docentas daktaras  Simonas Strelcovas  pristatė du partizanų mūšius: Kalniškės ir Labanoro, kalbėjo apie partizanų veiklą, strategiją, buitį.
Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6 – osios rinktinės kariai, dalyvavę misijose, pristatė dabartinę ginkluotę.
 
 
Nuotrauka Valdos Kizevičiūtės