« Atgal
Titulinis » Veiklos sritys » Neformalusis ugdymas » Renginiai » 2018-2019 m.m. renginiai »

„Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship”

2019-04-01
„Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship”

Asociacija „Karjeros kodas”, kurios prezidentė ir įkūrėja yra Šiaulių Didždvario gimnazijos anglų kalbos mokytoja Kristina Urbonienė, š.m. sausio mėnesį teikė paraišką JAV ambasadai Vilniuje ir laimėjo finansavimą vykdyti tarptautinį socialinio verslumo konkursą „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship”. Tokio pobūdžio konkursai tuo pat metu vyksta ir Latvijoje bei Estijoje, o šių konkursų laimėtojai iš visų trijų Baltijos šalių sudarys vieną bendrą komandą ir skris pasisemti verslumo patirties į Seattle miestą JAV.

Lietuvoje konkursas vykdomas kartu su JAV ambasada Vilniuje ir tarptautine karjeros mokykla „Start Strong”, kurios lektorė ir direktorė Lietuvoje yra mokytoja Kristina Urbonienė. Konkurse dalyvauja Lietuvos mokinių (15-19 metų) komandos kartu su jų mokytojais.

Konkurso tikslas - socialinis verslas bei komandinis darbas kuriant socialinį projektą, kuris išspręstų mokinių gyvenamosios vietos bendruomenei aktualią problemą ir padėtų formuoti sėkmingus santykius toje bendruomenėje.

Konkurso pavadinime „3+3” reiškia, kad komandoms bus vedamos 3 meistriškumo pamokos ir skiriami 3 namų darbai.  

Meistriškumo pamokų temos - santykiai komandoje, bendro tikslo siekimas, įvairios santykių su aplinkiniu pasauliu bei žmonėmis kūrimo strategijos. Meistriškumo pamokas ves patyrę lektoriai, verslininkai, ekonomikos ir socialinės srities specialistai.

Namų užduotys - trumpi video filmukai apie komandos formavimą, apie socialinio projekto kūrimą bei finalinio produkto pristatymas. Kiekvieną namų užduotį vertins tarptautinė konkurso komisija. Finalinis konkurso produktas - socialinio verslo, projekto produktas ar prototipas, kuris sprendžia gyvenamosios vietos ar visuomenės problemą.

Pagrindinis konkurso prizas - 1 savaitės trukmės kelionė į Seattle miestą, JAV visai komandai ir jų mokytojui(ai). Laimėtojai turės galimybę lankytis susitikimuose su sėkmingais verslininkais bei susipažinti su JAV istorija, kultūra, pažinti žmones, jų tradicijas ir pasisemti patirties bei patobulinti tarpkultūrines kompetencijas.

Kovo 28 d., ketvirtadienį, JAV ambasadoje Rygoje įvyko 1-oji tarptautinio socialinio verslumo konkurso "Start Strong 3+3 Students Entrepreneurship LT" meistriškumo pamoka, kurioje dalyvavo mokinių komandos iš įvairių Lietuvos miestų: Mažeikių, Švenčionių, Plungės, Šiaulių, Vilniaus ir Kauno. „Start Strong” programos įkūrėjas lektorius Andris Arhomkins mokė, kaip susikurti santykį su savimi, su aplinkiniais ir su pasauliu taip, kad pasaulis taptų geresnis visiems. Svarbiausia - viską daryti su entuziazmu, energija ir šypsena bei kurti win-win santykį (kai laimi visi). Pamoka buvo nepaprastai sėkminga, sukėlusi daugybę gerų emocijų, kurios labai reikalingos rengiant namų darbą!               

Šiaulių Didždvario gimnazijai šiame konkurse atstovauja anglų k. mokytojos Allos Chvostovos vadovaujama komanda OMMEN. Jos nariai, gimnazijos tarptautinio bakalaureato diplomo programos mokiniai: Airidas Zaicevas, Laurynas Jagutis, Nedas Adeikis bei Jokūbas Ramašauskas.

Palinkėkime jiems sėkmės siekiant konkurso prizo – 1 savaitės trukmės kelionės į Seattle miestą JAV!

Asociacijos „Karjeros kodas” informacija