« Atgal
2016-10-04
Mobili bioklasė

Šiaulių Didždvario gimnazijos chemikai jau trečius metus laimi "Mobiliosios bioklasės" apsilankymą mokykloje.

Didždvario gimnazijos trečiokai, pasirinkę mokytis chemiją A lygiu dalyvavo konkurse "Mobilioji klasė 2016" - nusiuntė nuotrauką su įamžinta virtualia realybe. Nuotrauka buvo patalpinta Tyrėjų nakties Facebook paskyroje, kur vyko balsavimas renkant įdomiausias ir išradingiausias nuotraukas. 

 „Mobilioji bioklasė“ – pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina Lietuvos moksleivius su naujausiais gyvybės laimėjimais. „Bioklasėje“ moksleiviai ne tik išbando tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atlieka modernius biomokslų eksperimentus, kurie, pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR ir kaip ji funkcionuoja. Edukacinę programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.

"Mobiliosios bioklasės" vizitą konkurse laimėjusiai klasei dovanoja Tyrėjų naktis ir pirmąją šalyje mobilią laboratoriją įkūrusi bendrovė „Thermo Fisher Scientific“.

 

Mokytis, pažinti ir atrasti – kiekvienos mūsų dienos tikslas. Kasdien vis kažkas naujo, mažiau ar daugiau įdomaus. O pačios smagiausios pamokos, kai mūsų kūrybingi mokytojai pasakoja ir aiškina pavyzdžius, kuriuos dažnai sutinkame ne tik terminų, skaičiavimų, brėžinių pripildytose knygose, bet ir mus supančioje aplinkoje. Taip pat mes, mokiniai, tikrai nesame primityvūs sutvėrimai. Mūsų galvose knibžda įvairiausių minčių ir idėjų. Kai kurios yra beprotiškos, sunkiai siejamos su realybe, bet labai intriguojančios. Mes, mažieji biochemikai, dažnai susimąstome apie įvairias chemines reakcijas, vykstančias žmogaus kūne, įmanomas/neįmanomas mutacijas. Kadangi mūsų smegenyse yra atskira „raukšlė“, skirta fantazijoms, mes puikiai pamename istorijas, filmus apie mutacijų paveiktus žmones – zombius. Argi ne puiku būtų visa tai matyti, liesti ir analizuoti matant sau prieš akis, apimtiems įtampos, azarto ir naujų, nepamirštamų pojūčių? Būtent šią mintį mes norėjome jums perteikti kuo aiškiau ir įdomiau. Nusikelti į virtualų pasaulį, jame sužinoti naudingos ir reikiamos informacijos bei visa tai prisiminti visam gyvenimui. Tada mokslas pavirs dar įdomesniu ir dar labiau įtraukiančiu. Kas gali būti geriau už tokias virtualias pamokas, kuriose vaikai viską patirs patys ir bus nublokšti mokslo ir žinių bangos!