« Atgal

A. J. Greimo skaitykloje atidaryta Im klasės mokinės Renatos Šliožytės kūrybinių darbų paroda. Renata lanko Didždvario gimnazijoje dailės studiją. Į parodos atidarymą susirinkusiems mokiniams ir mokytojams Renata papasakojo, kodėl ji pasirinko užsiėmimus dailės studijoje, kokia technika sukurti jos darbai. Dauguma jos paveikslų piešti su kempine, taip pat paveikslams sukurti ji naudoja modeliną, struktūrinę pastą, akrilą. Savo ateitį Renata sieja su menu, kūryba, norėtų tapti animatore.

 

Artėjant Velykoms A. J. Greimo skaitykloje atidaryta paroda „Velykų rytą lelija pražydo..."


Kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena. Tą dieną prisimename laikus, kai Lietuva buvo carinės Rusijos imperijos sudėtyje, kai buvo draudžiama lietuviška spauda, drąsūs knygnešiai gabeno lietuviškas knygas iš Prūsijos, o vaikus skaityti ir rašyti mokė daraktoriai kaimo gryčiose.

Šią dieną į Didždvario gimnazijos A. J. Greimo skaityklą susirinko mokiniai ir mokytojai paminėti Knygnešio dienos. Ia klasės mokinės Vanesa Skėrytė ir Rusnė Kairaitytė parengė pranešimą apie spaudos draudimo laikotarpį Lietuvoje, knygnešius, daraktorius.
Mokiniai suvaidino inscenizaciją „Daraktoriaus mokykla“ pagal rašytojos B. Buivydaitės prisiminimų knygą „Pro vaikystės langą“.
Renginio dalyviai galėjo pažiūrėti parodą „Tauta prasideda nuo žodžio“, skirtą Knygnešio dienai.
Renginį organizavo bibliotekininkės Rima Dranickaitė, Jovita Labanauskienė ir istorijos mokytoja Asta Andžiuvienė.

Daugiau nuotraukų


A. J. Greimo skaitykloje veikia literatūros paroda „Lietuvos laisvės kelias“, skirta Kovo 11-ajai - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.
 

Paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai
Akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojomis tapo šios knygos:
 • suaugusiųjų kategorijoje – Kęstučio Navako romanas „Vyno kopija“ (leidykla „Tyto alba“), 
 • poezijos kategorijoje – Dainiaus Gintalo eilėraščių knyga „Adatos“ (leidykla „Tyto alba“), 
 • knygų vaikams kategorijoje – Selemono Paltanavičiaus knyga „Maži ežiuko sapnai“ (leidykla „Nieko rimto“).

Didždvario gimnazijos I a. fojė veikia kilnojamoji paroda „Skaityk - būk asmenybė“. Ši paroda atkeliavo į mūsų gimnaziją iš Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos.

Šiais laikais tapo įprasta reklamuoti prekes, paslaugas, renginius ir kitus materialius dalykus. Per televiziją dažnai matome įžymius Lietuvos žmones reklamuojančius miegui patogius čiužinius, šokoladą, rūkalus. Šios parodos organizatoriams kilo idėja, o kodėl gi Lietuvos įžymybės negalėtų reklamuoti knygos, skaitymo?
Žinomi Lietuvos žmonės skaito. Skaityk ir tu, būk asmenybė.

 


Vasario 16-ajai skirta paroda


Dėkojame Prancūzijos ambasadai už dovanotas knygas.


2017 m. LR Seimas yra paskelbęs A.J.Greimo metais. Šią sukaktį į atmintinų datų sąrašą yra įtraukusi ir UNESCO – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija.

RENGINIŲ PROGRAMA

Sausio 25 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje atidaryta A.J.Greimo vardo skaitykla.


Dėkojame Didždvario gimnazijos mokiniams ir mokytojams, dalyvavusiems akcijoje „Auginkime knygų medį kartu“.
 
Populiariausios praėjusių metų mokinių skaitytos knygos:
1. Rūta Šepetys. Tarp pilkų debesų
2. Erichas Marija Remarkas. Vakarų fronte nieko naujo
3. Alvydas Šlepikas. Mano vardas Marytė
 
Mokytojų skaitomiausios knygos:
1. Anthony Doerr. Neregimoji šviesa
2. Kristina Sabaliauskaitė. Silva Rerum


Šiaulių Didždvario gimnazijos bendruomenė dėkoja rašytojui Leonui Peleckiui-Kaktavičiui ir literatūros almanacho „Varpai“ redakcijai už gimnazijos bibliotekai padovanotas knygas.
 

Didždvario gimnazijos Knygų klubas pakvietė gimnazijos bendruomenę į literatūrinę popietę „Skaityk ir balsuok už geriausias 2016 m. knygas“. Metų knygos rinkimai kasmet vyksta nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praėjusiais metais išleistus lietuvių  literatūros kurinius.
Knygų klubo narės J. Dombrovskienė, V. Kizevičiūtė, J.Župerkienė, R.Dranickaitė pristatė nominuotas knygas, ragino skaityti ir balsuoti už patikusią knygą.

 

 


Sausio mėn. Didždvario gimnazijos skaitykloje veikia literatūros paroda "Ji buvo Simonaitytė", skirta rašytojos Ievos Simonaitytės 120-osioms gimimo metinėms. I.Simonaitytė - Klaipėdos krašto rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja. Ji laikoma žymiausia Klaipėdos krašto gyvenimo vaizduotoja  lietuvių prozoje.
Šiuos metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos rašytojos Ievos Simonaitytės metais.
Taip pat skaitykloje veikia spaudinių paroda "Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena".


Baigėsi akcija „Knygų Kalėdos“. Akcijos metu Šiaulių Didždvario gimnazijos bibliotekai padovanotos 77 knygos.

Nuoširdžiai dėkojame akcijos „Knygų Kalėdos“ rėmėjams: rašytojui Grigorijui Kanovičiui, trečiokams ir jų kuratorei Oksanai Lukšaitei, ketvirtokams ir jų kuratorei Jurgitai Borusienei, Daivai Trijonienei, Romualdai Pupinytei, Virginijai Savickaitei, Linai Budinienei, Irinai Barabanovai, Danguolei Naraveckienei, Valdai Kizevičiūtei, Danguolei Kuklai, Akvilei Armalienei, Aleksui Lomeikai (IIa), Gabrieliui Goštautui (IIa), Evelinai Gaurilčikaitei (TB1), Karoliui Karkalui (TB1), Živilei Muzikevičiūtei ir jos mokiniams - Vyteniui Beinoravičiui, Irmantui Baužai, Matui Bukauskui, Gabrielei Fokaitei, Augustei Beržanskytei, Gretai Lindautaitei, Ramintai Jurytei, Emilijai Stanišauskaitei, Linui Prapiesčiui, Gintarei Jankauskaitei, Rugilei Jasulevičiūtei, Agnei Ancevičiūtei.

 

 

 

KNYGŲ KALĖDOS

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija "Knygų Kalėdos' atsiliepia į kampanijos "Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema - knygos, kurios keičia gyvenimą.
Dovanokime knygas - įkvepiančią, pamokančią, patariančią, motyvuojančią literatūrą. Akcija "Knygų Kalėdos" skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys naujus kelius, atvers gražesnius horizontus. Tikime, kad net ir pačiuose skurdžiausiuose namuose gali gyventi knyga, įkvepianti savo skaitytojus - vaikus, tėvus ar net visą šeimą - keisti savo gyvenimą taip, kaip jiems norisi.
 


METŲ KNYGOS RINKIMAI 2016
Šį spalį, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija "Metų knygos rinkimai' vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.
Surinkę metų knygos rinkimams nominuotas knygas į vieną vietą, raginame Jus susipažinti su geriausiais ir vertingiausiais 2016 metų lietuvių autorių kūriniais.
 
Išskirtiniausi kūriniai suaugusiesiems:
• Violeta Palčinskaitė, "Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą", atsiminimai (Tyto alba, 2015);
• Danutė Kalinauskaitė, "Skersvėjų namai", novelės (Tyto alba, 2015);
• Eugenijus Ališanka, "Empedoklio batas. Tolimųjų reisų esė", (Tyto alba, 2016);
• Kęstutis Navakas, "Vyno kopija', romanas (Tyto alba, 2016);
• Rolandas Rastauskas, "Trečias tomas", esė ir kiti tekstai (Apostrofa, 2015).
 
Išskirtiniausios poezijos knygos:
• Dainius Gintalas, "Adatos", eilėraščiai (Tyto alba, 2016);
• Mantas Balakauskas, "Roma", eilėraščiai (Versus aureus, 2016);
• Eugenijus Ališanka, "Stuburo tik punktyrai|, eilėraščiai (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016);
• Stasys Eidrigevičius, "Giedanti gaidžio galva = Giedanti gaidžia gàlva", poema (Apostrofa, 2016);
• Giedrė Kazlauskaitė, "Singerstraum", eilėraščiai (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016).
 
 Išskirtiniausios knygos vaikams:
• Aidas Jurašius, "Akmenukų pasakos", iliustravo Jurga Šarmavičiūtė (Labdaros ir paramos fondas Švieskime vaikus, 2015);
• Selemonas Paltanavičius, "Maži ežiuko sapnai", pasaka, iliustravo Lina Eitmanytė-Valužienė (Nieko rimto, 2015);
• Gendrutis Morkūnas, "Traškančios žvaigždės", apsakymai, iliustravo Marius Zavadskis (Aštuntoji diena, 2015);
• Nadia Kovaliova, "Meškis ir žąsis", iliustravo autorė (Nieko rimto, 2015);
• Jurga Baltrukonytė, "Filmukai', iliustravo Algis Kriščiūnas (Alma litera, 2016).

KNYGŲ MEDIS
2016 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Bibliotekų metais. Tuo norima sutelkti dėmesį į bibliotekas ir pabrėžti jų svarbą šalies gyvenime ir vystymesi. Didždvario gimnazijos bibliotekoje vyksta akcija "Auginkime Knygų medį kartu", skirta Bibliotekų metams. Į gimnazijos skaityklą atėję II p klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja J. Valančiene papuošė Knygų medį - užrašė mėgstamiausios knygos autorių ir pavadinimą. Pasirodo, kad daugelio antrokų mėgstamiausia knyga - A. Šlepiko "Mano vardas - Marytė".
Laukiame ateinant į skaityklą daugiau mokytojų, mokinių. Kartu auginkime Knygų medį.
 
 
 
KNYGOS PRISTATYMAS
Spalio 7 d. Didždvario gimnazijos skaitykloje vyko prof. Onos Voverienės knygos "Dalia Grybauskaitė - tautos prezidentė" pristatymas. Knygą sudaro Lietuvos moterų lygos suvažiavimuose, įvairiose konferencijose skaityti pranešimai, taip pat periodinėje spaudoje publikuoti straipsniai, sulaukę skaitytojų dėmesio, dažnai teigiamų, o kartais ir kontroversiškų vertinimų.
Autorei prof. Onai Voverienei teko dalyvauti Prezidentės rinkimų kampanijose jai balotiruojantis ir pirmajai, ir antrajai kadencijai, stebėti ją iš arti, daug kalbėtis, diskutuoti.
 
LEIDINIŲ PARODA
Didždvario gimnazijos skaitykloje Mokytojo dienos proga atidaryta Didždvario gimnazijos matematikos mokytojo eksperto Vinco Tamašausko leidinių paroda. Į parodos atidarymą mokytojas atėjo su savo mokiniais pirmokais. Mokytojas ekspertas V. Tamašauskas yra išleidęs 21 leidinį. Jis ne tik sėkmingai dėsto mokiniams matematiką, bet yra ir seminarų lektorius, mokytojų praktinės veiklos vertintojas.
 
MOKYKLOS GYNIMO DIENA
Didždvario gimnazijos skaitykloje veikia dokumentų paroda, skirta Mokyklos gynimo dienai paminėti.
 
 
KNYGŲ KLUBAS
Didždvario gimnazijos Knygų klubas vėl atnaujino savo veiklą. Gražią rugsėjo popietę klubo narės rinkosi į jau tradicine tapusią popietę "Vasaros skaitymai", kurios metu  pasidalino įspūdžiais apie per vasaros atostogas perskaitytas knygas. J. Dombrovskienė pristatė M. Ivaškevičiaus romaną "Žali", kuris visuomenėje sulaukė labai kontraversiško vertinimo. Didelį susidomėjimą sukėlė J. Valančienės perskaityta R. Flick "Šiaurės Sahara" - romanas apie pamirštąją Kuršių neriją. R. Dranickaitė pristatė rusų rašytojo M. Šiškino "Laiškų knygą". L. Vielikėnienė pasidalijo labai šilta patirtimi, kaip ji per vasaros atostogas kartu su anūke Tija skaitė A. Lindgren 'Emilį iš Lionebergos". A. Samsonavičienė pademonstravo savo elektroninę knygų skaityklę ir joje sukauptą gausią knygų kolekciją.
Artimiausi Knygų klubo planai - išvyka į Šiaulių Dramos teatrą. 
 
   
 
 
LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO DIENOS MINĖJIMAS
Rugsėjo 23 d. Lietuvoje minima Lietuvos žydų genocido diena. Didždvario gimnazijos skaitykloje parengta paroda “Niekada per amžius“, skirta šiai dienai paminėti. Į parodos atidarymą atėjo ketvirtokai su istorijos mokytoja Asta Andžiuviene. Ketvirtokai su mokytoja diskutavo apie žydų tragediją antrojo  pasaulinio karo metu.

 


Darbo laikas : 8.00-16.00

Bibliotekoje dirba: bibliotekos vedėja Rima Dranickaitė ir bibliotekininkė Jovita Labanauskienė.

 

Skaitykloje yra 34 darbo vietos, iš kurių 14 kompiuterizuotos, su preiga prie interneto. Skaitykloje yra 9 kompanijos "Apple" kompiuteriai "iMac". Norintys išbandyti naujas kompiuterines technologijas, susipažinti su kompiuterinės grafikos pasauliu ir multimedijos atveriamomis perspektyvomis gali tai dabar padaryti skaitykloje su naujais kompiuteriais. Bibliotekoje yra daugiafunkcinis spausdintuvas, skaitykloje - multimedija projektorius su ekranu. Mokiniai gali atsispausdinti reikalingą medžiagą iš USB atmintuko. Skaitykloje mokytojai gali vesti integruotas pamokas, seminarus, konferencijas, susitikimus.

Fondas
Šiuo metu bibliotekos fondą sudaro 12 925 egz. knygų, 290 vnt. garsajuosčių, 49 vnt. vaizdajuosčių, 223 vnt. CD/DVD. Turime sukaupę 18 015 egz. vadovėlių fondą, tame tarpe Tarptautinio bakalaureato diplomo programos vadovėlių.
Skaitykloje yra retų enciklopedinių leidinių:
 • Lietuvių enciklopedija ( 37 tomai, išleista Bostone, JAV)
 • Encyclopedia Lituanica (6 tomai, išleista Bostone, JAV)
 • Visuotinė lietuvių enciklopedija (24 tomai)
Vykdant Didždvario gimnazijos renovaciją buvo atliktas kapitalinis bibliotekos ir skaityklos remontas.
Dalyvauta projekte "Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“.
Projekto dėka bibliotekoje ir skaitykloje pakeisti visi baldai, gauta naujų kompiuterių.
 
Skaitytojai
Bibliotekoje skaito Didždvario gimnazijos mokytojai, mokytojai senjorai, mokiniai.
 
Renginiai
Skaitykloje organizuojamos knygų, fotografijų parodos, eksponuojami mokinių kūrybiniai darbai.  Vyksta konferencijos, seminarai, susitikimai. 
Bibliotekoje kaupiama medžiaga apie gimnaziją, jos mokinius, mokytojus iš respublikinės, regioninės, miesto spaudos, internetinių portalų. Čia kaupiamos gimnazijos "Metų knygos", naujienlaiškiai. Bibliotekoje kaupiama ne tik metodinė literatūra, bet ir mokinių leidiniai, projektiniai darbai įvairiose laikmenose.
Prenumeruojami žurnalai "Kuo būtI", "Kur stoti", "Kur stoti užsienyje", "Gimtasis žodis", "Naujasis židinys", "Knygų aidai","IB World", veikia ekspozicija "Profesinis informavimas".
 
Bibliotekos modernizavimas
Jau nuo 2001 m. bibliotekos darbas yra kompiuterizuotas. Įdiegta bibliotekų informacinė sistema "Biblio", kuri leidžia kompiuterizuoti visas bibliotekinio darbo funkcijas – nuo dokumento gavimo, jo aprašymo iki skaitytojų aptarnavimo.
 
Paslaugos
 • Bibliotekos lankytojai turi galimybę:
 • naudotis prieiga prie interneto;
 • surastą informaciją įsirašyti į informacinę laikmeną;
 • dirbti su Microsoft Office programomis;
 • konvertuoti dokumentus iš doc, xls į pdf formatą;
 • teikiama spausdinimo ir kopijavimo paslauga (paslauga mokama, A4 formato lapas 0,05 ct);
 • gauti atsakymus į bibliografines užklausas;
 • dalyvauti bibliotekos renginiuose;
 • rengti skaitykloje savo darbų parodas, renginius, vesti seminarus, susitikimus.
Naudingos nuorodos skaitytojams:
www.Ivb.lt  (Lietuvos virtuali biblioteka)
www.lrs.lt  (Lietuvos respublikos teisės aktų paieška)
www.eperiodika.lt (Lietuvos elektroninė periodika)